О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года N 508 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности кредитными товариществами и ипотечными компаниями"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 12 августа 2006 года N 79. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 сентября 2006 года N 4382. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 мая 2009 года N 49
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 25.05.2009 N 49 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
В связи с принятием Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лицензирования и консолидированного надзора" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года N 508 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности кредитными товариществами и ипотечными компаниями" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2138, опубликованное 27 января - 9 февраля 2003 года в официальных изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана"; с изменениями и дополнениями, внесенными совместным постановлением Правлений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 февраля 2004 года N 61 и Национального Банка Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 20, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2794 и постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года N 179, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3390) внести следующие изменения и дополнение:
в заголовке и пункте 1 слова "кредитными товариществами и" исключить;
в преамбуле и пункте 4 слова "кредитных товариществ и" исключить;
в Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности кредитными товариществами и ипотечными компаниями, утвержденной указанным постановлением:
в правом верхнем углу слова "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности кредитными товариществами и ипотечными компаниями" исключить;
в заголовке, пункте 2 слова "кредитными товариществами и" исключить;

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 508 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 12 тамыздағы N 79 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің 2006 жылғы 8 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 4382. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009 жылғы 25 мамырдағы N 49 қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.05.25 N 49 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне лицензиялау және шоғырландырылған қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының қабылдануына байланысты Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 508 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2138 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" ресми басылымдарында 2003 жылғы 27 қаңтар - 9 ақпанда жарияланған; Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармаларының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2794 тіркелген 2004 жылғы 23 ақпандағы N 61 және 2004 жылғы 23 ақпандағы N 20 бірлескен қаулыларымен және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3390 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 179 қаулысымен енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен қоса) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбындағы және 1-тармағындағы "Кредиттік серіктестіктердің және" деген сөздер алынып тасталсын;
кіріспесіндегі және 4-тармағындағы "Кредиттік серіктестіктердің және", "кредиттік серіктестіктерге және" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықта:
жоғарғы оң жақ бұрышындағы "Кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" деген сөздер алынып тасталсын;
тақырыбында, 2-тармағында "Кредиттік серіктестіктердің және" деген сөздер алынып тасталсын;

в пунктах 1, 3 и 5 слова "кредитных товариществ и" исключить;
в пункте 7:
в абзаце первом слова "Кредитные товарищества и ипотечные" заменить словом "Ипотечные";
абзац третий после слов "за отчетный год" дополнить словами "(в случае наличия дочерних организаций - аудиторский отчет по результатам проведенного аудита консолидированной финансовой отчетности за отчетный год)";
в пункте 8 слова "Кредитные товарищества и ипотечные" заменить словом "Ипотечные";
в пункте 10 слова "кредитного товарищества или" исключить;
в пункте 15 слова "кредитное товарищество или" исключить;
в пункте 17 слова "кредитным товариществом или" исключить;
в пункте 20 слова "Кредитное товарищество или ипотечная" заменить словом "Ипотечная";
в приложениях 1, 2, 3 и 3-1:
в правом верхнем углу слова "кредитными товариществами и" исключить;
в названии слова "кредитного товарищества или" исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Д.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
4. Территориальным филиалам Национального Банка Республики Казахстан в трехдневный срок со дня получения настоящего постановления довести его до сведения кредитных товариществ и ипотечных компаний.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Таджиякова Б.Ш.
Председатель
Национального Банка
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка
финансовых организаций
16 августа 2006 года

1, 3 және 5-тармақтардағы "кредиттік серіктестіктер және", "Кредиттік серіктестіктердің және" деген сөздер алынып тасталсын;
7-тармақта:
бірінші абзацтағы "Кредиттік серіктестіктер мен ипотекалық" деген сөздер "Ипотекалық" деген сөзбен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "аудиторлық есеп" деген сөздерден кейін "(еншілес ұйымдар болған жағдайда - есепті жылдың шоғырландырылған қаржылық есебіне жүргізілген аудит нәтижелері бойынша аудиторлық есеп)" деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақтағы "Кредиттік серіктестіктер мен ипотекалық" деген сөздер "Ипотекалық" деген сөзбен ауыстырылсын;
10-тармақтағы "кредиттік серіктестіктің немесе" деген сөздер алынып тасталсын;
15-тармақтағы "кредиттік серіктестік немесе" деген сөздер алынып тасталсын;
17-тармақтағы "кредиттік серіктестіктің немесе" деген сөздер алынып тасталсын;
20-тармақтағы "Кредиттік серіктестік немесе ипотекалық" деген сөздер "Ипотекалық" деген сөзбен ауыстырылсын;
1, 2, 3 және 3-1-қосымшаларда:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы "Кредиттік серіктестіктердің және" деген сөздер алынып тасталсын;
атындағы "кредиттік серіктестіктің немесе" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігіне жіберсін.
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдары осы қаулыны алған күннен бастап үш күндік мерзімде оны кредиттік серіктестіктерге және ипотекалық компанияларға жіберсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Б.Ш.Тәжіяқовқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан республикасы
Қаржы нарығы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және
қадағалау агенттігінің
Төрағасы
2006 жылғы 16 тамыз