Об утверждении Перечня медицинских противопоказаний к помещению детей в дом ребенка и организации образования, организации для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 1 сентября 2006 года N 376. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 сентября 2006 года N 4398. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 октября 2009 года № 493
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 05.10.2009 № 493 (порядок введения в действие см. п. 6).
В соответствии с  Законом Республики Казахстан "Об охране здоровья граждан",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень медицинских противопоказаний к помещению детей в дом ребенка и организации образования, организации для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей.
2. Департаменту лечебно-профилактической работы (Байсеркин Б.С.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан в установленном порядке.
3. Департаменту организационно-правовой работы (Акрачкова Д.В.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Аканова А.А..
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр
Утвержден приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 1 сентября 2006 года N 376
Перечень
медицинских противопоказаний к помещению детей в дом ребенка и
организации образования, организации для детей-сирот и детей,
оставшихся без попечения родителей
1. Острые инфекционные заболевания;
2. Туберкулез (любая форма активного туберкулеза);
3. Лепра;
4. Сифилис (активная форма), требующая стационарного лечения;
5. Заразные кожные заболевания;
6. Острые заболевания центральной нервной системы, требующие стационарного лечения;
7. Тяжелые нарушения трофики, требующие стационарного лечения.

Балаларды балалар үйіне және білім беру ұйымдарына, жетім балалар мен ата-ананың қамқорынсыз қалған балаларға арналған ұйымдарға орналастыруға медициналық қарсы айғақтардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 376 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2006 жылғы 22 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 4398. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 5 қазандағы N 493 бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009.10.05 N 493 бұйрығымен.
"Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Балаларды балалар үйіне және білім беру ұйымдарына, жетім балалар мен ата-ананың қамқорынсыз қалған балаларға арналған ұйымдарға орналастыруға медициналық қарсы айғақтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі  Емдеу-алдын алу ісі департаменті (Б.С.Байсеркин) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі ұйымдастыру-құқықтық жұмыс департаменті (Д.В.Акрачкова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі А.Ақановқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2006 жылғы»1 қыркүйектегі
N 376 бұйрығымен
бекітілген
Балаларды балалар үйіне және білім беру ұйымдарына,
жетім балалар мен ата-ананың қамқорынсыз қалған
балаларға арналған ұйымдарға орналастыруға
медициналық қарсы айғақтардың тізбесі
1. Жіті жұқпалы аурулар;
2. Туберкулез (белсенді туберкулездің кез-келген нысаны);
3. Алапес;
4. Стационарлық емдеуді талап ететін мерез (белсенді нысаны);
5. Жұпалы тері аурулары;
6. Стационарлық емдеуді талап ететін орталық жүйке жүйесінің жіті аурулары;
7. Стационарлық емдеуді талап ететін нәрленудің ауыр бұзылулары.