О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам ведения банковских счетов в Национальном Банке Республики Казахстан и исполнения инкассовых распоряжений
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 12 августа 2006 года N 74. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2006 года N 4407. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 208
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 31.08.2016 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативной правовой базы по вопросам ведения банковских счетов в Национальном Банке Республики Казахстан и исполнения инкассовых распоряжений Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 03.02.2014 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.01.2016 № 30 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 октября 2000 года  N 395 "Об утверждении Правил осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан без открытия банковского счета" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1304, опубликованное 20 ноября - 3 декабря 2000 года в официальных изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана", с дополнениями и изменениями, утвержденными постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года  N 439 , зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1711, от 4 июля 2003 года  N 204 , зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2445 и от 27 августа 2005 года  N 95 , зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3883) внести следующие изменения:
в пункте 2:
в подпункте 1) слова "и Правил осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан без открытия банковского счета" исключить;
в подпункте 2) слова "и Правила осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан без открытия банковского счета" исключить;
в Правилах осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан без открытия банковского счета, утвержденных указанным постановлением:
в приложении 4 квитанцию (для пенсионных платежей) изложить в следующей редакции:
КВИТАНЦИЯ                      Резидент
(для пенсионных платежей)      Нерезидент
Отправитель денег_________________ РНН ________________
Адрес и телефон отправителя денег _____________________
_______________________________________________________
Бенефициар ___________ РНН ____________ИИК ____________
Банк бенефициара ________________БИК __________________
Наименование платежа
КНП
Сумма
Обязательные пенсионные взносы
010
Добровольные пенсионные взносы
013
Пеня
019
ВСЕГО (сумма прописью):_____________ Дата _____________
Фамилия и инициалы отправителя денег ___________________
Подпись _______________
_____________________________
|  Место печати (если печать) |
|          имеется            |
|_____________________________|
п/п
Социа-
льный
инди-
видуа-
льный
код
Фамилия,
имя,
отчество
Фамилия,
имя,
отчество
(в регист-
рационной
карточке
для
получения
социаль-
ного
индиви-
дуального
кода
(ука-
зывать,
если
изме-
нялись)
Дата
рож-
дения
РНН
Период
Сумма
1.
2.
3.
Дата _______________
Фамилия и  инициалы отправителя денег _________________________
Подпись _______________
_____________________________
|  Место печати (если печать) |
|          имеется            |
|_____________________________|
_________________________________________________________________
Кас-
сир:
__
ИЗВЕЩЕНИЕ                  Резидент  |__|
(для пенсионных платежей)  Нерезидент|__|
Отправитель денег_____________ РНН _________________
Адрес отправителя денег и телефон __________________
____________________________________________________
Бенефициар ____________ РНН ___________ ИИК ________
Банк бенефициара __________ БИК ____________________
Наименование платежа
КНП
Сумма
Обязательные пенсионные взносы
010
Добровольные пенсионные взносы
013
Пеня
019
ВСЕГО (сумма прописью): ______________  Дата ___________
Фамилия и  инициалы отправителя денег ______________________________
Подпись _______________
_____________________________
|  Место печати (если печать) |
|          имеется            |
|_____________________________|
п/п
Социа-
льный
инди-
видуа-
льный
код
Фамилия,
имя,
отчество
Фамилия,
имя,
отчество
(в регист-
рационной
карточке
для
получения
социа-
льного
индиви-
дуального
кода
(ука-
зывать,
если
изме-
нялись)
Дата
рож-
дения
РНН
Период
Сумма
1.
2.
3.
Дата _______________
Фамилия и инициалы
отправителя денег ______________________
Подпись _______________
_____________________________
|  Место печати (если печать) |
|          имеется            |
|_____________________________|
".

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде банктік шоттарды жүргізу және инкассалық өкімдерді орындау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 12 тамыздағы N 74 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 29 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 4407. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 208 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.08.2016 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде банктік шоттарды жүргізу және инкассалық өкімдерді орындау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық базаны жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 03.02.2014 № 14 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.01.2016 № 30 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының аумағында банктік есепшот ашпай ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" 2000 жылғы 13 қазандағы N 395  қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1304 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" ресми басылымдарында 2000 жылғы 20 қараша - 3 желтоқсанда жарияланған, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1711 тіркелген 2001 жылғы 16 қарашадағы  N 439 , Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2445 тіркелген 2003 жылғы 4 шілдедегі  N 204 және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3883 тіркелген 2005 жылғы 27 тамыздағы  N 95 қаулыларымен бекітілген өзгерістерімен және толықтыруларымен қоса) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-тармақта:
1) тармақшада "және Қазақстан Республикасының аумағында банктік есепшот ашпай ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесін" деген сөздер алынып тасталсын;
2) тармақшада "және Қазақстан Республикасының аумағында банктік есепшот ашпай ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесін" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында банктік есепшот ашпай ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесінде:
4-қосымшада түбіртек (зейнетақы төлемдеріне арналған) мынадай редакцияда жазылсын:«
ТҮБІРТЕК (зейнетақы төлемдеріне арналған)
Резидент
Резидент емес
Ақша жіберуші____________________ СТН ______________________
Ақша жіберушінің мекен-жайы мен телефоны_____________________________________________________
_____________________________________________________________Бенефициар___________СТН________________ЖБК________________
Бенефициардың банкі_____________________ББК__________________
Төлемнің атауы
КНП
Сомасы
Міндетті зейнетақы жарнасы
010
Еркін зейнетақы жарнасы
013
Өсімпұл
019
БАРЛЫҒЫ (сомасы жазумен):              Күні ___________
Ақша жіберушінің аты-жөні _______________________________
Қолы _______________
Мөрдің орны (мөр болған жағдайда)
р/с
Әлеуметтікжеке код
Аты-жөні
Аты-жөні (әлеуметтік жеке код алу үшін тіркеу карточкасында (өзгерген болса, көрсетілсін)
Туған күні
СТН
Кезең
Сомасы
1.
2.
3.
Күні _______________
Ақша жіберушінің аты-жөні ____________________________
Қолы _______________
Мөрдің орны (мөр болған жағдайда)
Кассир:
ХАБАРЛАМА (зейнетақы төлемдеріне арналған)
Резидент
Резидент емес
Ақша жіберуші_________________   СТН _____________
Ақша жіберушінің мекен-жайы мен телефоны
__________________________________________________
__________________________________________________
Бенефициар_______________________________
СТН___________________ ЖБК_______________
Бенефициардың банкі______________ББК______________
Төлемнің атауы
КНП
Сомасы
Міндетті зейнетақы жарнасы
010
Еркін зейнетақы жарнасы
013
Өсімпұл
019
БАРЛЫҒЫ (жазумен сомасы):              Күні ________
Ақша жіберушінің аты-жөні ______________________________
Қолы _______________
Мөрдің орны (мөр болған жағдайда)
р/с
Әлеуметтік жеке код
Аты-жөні
Аты-жөні (әлеуметтік жеке код алу үшін тіркеу карточкасында (өзгерген  болса, көрсетілсін)
Туған күні
СТН
Кезең
Сомасы
1.
2.
3.
Күні _______________
Ақша жіберушінің аты-жөні ____________________________
Қолы _______________
Мөрдің орны (мөр болған жағдайда)
".

4. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования в печати, за исключением абзацев седьмого и восьмого пункта 2 и абзаца шестого пункта 3, действие которых распространяется на отношения, возникающие с 1 июля 2006 года, и абзацев двенадцатого, тринадцатого и двадцать пятого пункта 2, действие которых распространяется на отношения, возникающие с 10 июля 2006 года.
5. Департаменту платежных систем (Мусаев Р.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", банков второго уровня, АО "Банк Развития Казахстана" и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
6. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев Л.А.) в трехдневный срок со дня получения от Департамента платежных систем заявки на опубликование принять меры к опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сартбаева М.М.
Председатель
Национального Банка
"СОГЛАСОВАНО"
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
29 августа 2006 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета по
судебному администрированию
при Верховном Суде
Республики Казахстан
31 августа 2006 года

4. Осы қаулы 2006 жылғы 1 шілдеден бастап туындайтын қатынастарға қолданылатын 2-тармақтың жетінші және сегізінші азатжолдарын және 3-тармақтың алтыншы азатжолын және 2006 жылғы 10 шілдеден бастап туындайтын қатынастарға қолданылатын 2-тармақтың он екінші, он үшінші және жиырма бесінші азатжолдарын қоспағанда баспасөзде ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
5. Төлем жүйелері департаменті (Мұсаев Р.Н.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сотты басқару комитетіне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалардың бірлестігіне, екінші деңгейдегі банктерге, "Қазақстан Даму Банкі" АҚ-на және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға жіберсін.
6. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) Төлем жүйелері департаментінен жариялауға өтінімдерді алған күннен бастап үш күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға шаралар қабылдасын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары М.М.Сартбаевқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2006 жылғы 29 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
2006 жылғы 21 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Сот әкімшілігі
комитетінің төрағасы
2006 жылғы 31 тамыз