О материальном обеспечении детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому в 2006 году
Постановление Акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 15 мая 2006 года N 3559. Зарегистрировано Управлением юстиции города Усть-Каменогорска Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 5 июня 2006 года за N 5-1-38. Утратило силу - в связи с истечением срока действия, на основании письма акимата города Усть-Каменогорска от 11 февраля 2008 года № Ин-6/141
Сноска. Утратило силу - в связи с истечением срока действия, на основании письма акимата города Усть-Каменогорска от 11 февраля 2008 года № Ин-6/141.
В соответствии со статьей 43 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпунктом 14) пункта 1 статьи 31, пунктом 8 статьи 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан"»и решением Усть-Каменогорского городского маслихата от 14 декабря 2005 года N 19/2 "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2006 год"»(регистрационный N 5-1-20), в целях оказания помощи семьям, имеющим детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому, акимат города Усть-Каменогорска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила о материальном обеспечении детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому (далее - Правила).
2. Отменить постановление акимата города Усть-Каменогорска "О назначении и выплате материального обеспечения детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому" от 2 февраля 2006 года N 2273.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Усть-Каменогорска Ферхо С.И.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Аким города Усть-Каменогорска
Утверждены постановлением акимата
города Усть-Каменогорска
от 15 мая 2006 года N 3559
Правила
о материальном обеспечении детей-инвалидов,
воспитывающихся и обучающихся на дому
1. Общие положения
Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 43 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпунктом 14) пункта 1 статьи 31, пунктом 8 статьи 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и решением сессии Усть-Каменогорского городского маслихата от 14 декабря 2005 года N 19/2 "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2006 год" в целях оказания помощи семьям, имеющим детей инвалидов в их воспитании и обучении на дому.

2006 жылы үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамсыздандыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 15 мамырдағы N 3559 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Өскемен қалалық Әділет басқармасында 2006 жылғы 5 маусымда N 5-1-38 тіркелді. Қабылданған мерзімінің бітуіне байланысты күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 11 ақпандағы № Ин-6/141 хатымен
Ескерту. Қабылданған мерзімінің бітуіне байланысты күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 2008.02.11 № Ин-6/141 хатымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 43 бабына , Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16 бабына , Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31 бабының 1 тармағының 14) тармақшасына, 37 бабының 8 тармағына және Өскемен қалалық мәслихатының 2005 жылғы 14 желтоқсандағы N 19/2 "2006 жылға Өскемен қаласының бюджеті туралы" (тіркеу N 5-1-20) шешіміне сәйкес, үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балалары бар отбасыларға көмек көрсету мақсатында, Өскемен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамсыздандыру туралы Ереже (әрі қарай - Ереже) бекітілсін.
2. Өскемен қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 2 ақпандағы N 2273 "Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау және төлеу туралы" қаулысы күшін жойды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Өскемен қаласы әкімінің орынбасары С.И. Ферхоға жүктелсін.
4. Осы қаулы іс-әрекетке 2006 жылдың 1 қаңтарынан енгізіледі.
Өскемен қаласының әкімі
Өскемен қаласы әкімдігінің
2006 жылғы 15 мамырдағы
N 3559 қаулысымен бекітілген
Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды
материалдық қамсыздандыру туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
Осы ереже Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 43 бабына , Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16 бабына , Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31 бабының 1 тармағының 14) тармақшасына, 37 бабының 8 тармағына және Өскемен қалалық мәслихатының 2005 жылғы 14 желтоқсандағы N 19/2 "2006 жылға Өскемен қаласының бюджеті туралы" (тіркеу N 5-1-20) шешіміне сәйкес үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балалары бар отбасыларға көмек көрсету мақсатында әзірленді.

2. Порядок назначения
Назначение материальной помощи на детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому, производится государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска" (далее - Уполномоченный орган) по месту жительства ребенка-инвалида по заявлению одного из родителей или лица, его заменяющего.
К заявлению прилагается справка о необходимости воспитания или обучения ребенка-инвалида на дому, которая выдается психолого-медико-педагогической комиссией при Департаменте образования Восточно-Казахстанской области и государственном учреждении "Отдел образования города Усть-Каменогорска".
Материальная помощь на детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому, назначается с месяца, в котором подано заявление о назначении этой помощи и на срок, указанный в справке, выдается Межведомственной психолого-медико-педагогической комиссии.
При поступлении обстоятельств, влекущих прекращение или возобновление и выплаты материальной помощи (смерть ребенка, определение в дом-интернат, переезд на другое место жительство и др.) назначение и выплата помощи прекращается или возобновляется с месяца, следующего за тем месяцем, в котором наступили соответствующие обстоятельства.
Получатели материальной помощи обязаны извещать Уполномоченный орган обо всех изменениях, влияющих на право получения помощи.
В случае не представления сведений о произошедших изменениях переполученные суммы подлежат возврату в порядке, установленном законодательством.
Заявление со всеми необходимыми документами о назначении материальной помощи рассматривается Уполномоченным органом в 10-дневный срок со дня его поступления.
В случае отказа в назначении материальной помощи Уполномоченный орган после вынесения решения с указанием причин отказа и порядка обжалования возвращает заявителю все документы.
Решение Уполномоченного органа может быть обжаловано в соответствии с действующим законодательством.
Заявление о назначении материальной помощи со всеми необходимыми документами, а также решение Уполномоченного органа о назначении материальной помощи на детей-инвалидов хранятся в личном деле получателя.
Размер материальной помощи устанавливается в размере стоимости содержания детей-инвалидов в детских домах-интернатах на соответствующий год.
3. Порядок финансирования и выплаты
После поступления финансирования на бюджетный счет Уполномоченного органа, перечисление денежных средств осуществляется на основании Агентского соглашения в городской узел почтовой связи ВК филиала ОАО "Казпочта".
Городские узлы почтовой связи ВК филиала ОАО "Казпочта" осуществляют выплату на основании списков-ведомостей, представленных Уполномоченным органом.
Выплата материальной помощи производится за истекший месяц.
И.о. руководителя аппарата
акима города

2. Тағайындау тәртібі
Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандырудың тағайындалуы мүгедек баланың тұрғылықты жерінде ата-анасының біреуінің немесе оны алмастырушы тұлғаның өтініші бойынша "Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (әрі қарай - Уәкілетті орган) жүргізіледі.
Өтінішке Шығыс Қазақстан облыстық Білім беру департаменті жанындағы психологиялық-медициналық-педагогикалық комиссия және "Өскемен қаласының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі беретін мүгедек баланы үйде тәрбиелеу және оқытудың қажеттілігі туралы анықтама қоса беріледі.
Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларға материалдық көмек осы көмекті тағайындау жөніндегі өтініш берілген айдан бастап және Ведомствоаралық психологиялық-медициналық-педагогикалық комиссияның анықтамасымен белгіленген мерзімге тағайындалады.
Материалдық көмек тағайындау мен төлеудің тоқтатылуына немесе қайта жаңартылуына әкеліп соғатын жағдайлар туындаған кезде (бала өлімі, интернат-үйіне жіберу, тұрғылықты мекенжайын ауыстыру және т.б.) көмектің тағайындалуы және төленуі тиісті жағдайлар туындаған кезден кейінгі айдан бастап тоқтатылады немесе қайта жаңартылады.
Материалдық көмек алушылар, көмек алу құқығына әсерін тигізетін барлық өзгерістер жөнінде Уәкілетті органға хабарлауға міндетті.
Болған өзгерістер туралы мәліметтер бермеген жағдайда, алынған сомалар заңнамада белгіленген тәртіппен қайтарылады.
Өтінішті Уәкілетті орган түскен күннен бастап материалдық көмек тағайындау жөніндегі барлық қажетті құжаттармен бірге 10 күн мерзімінде қарайды.
Материалдық көмек тағайындаудан бас тартқан жағдайда Уәкілетті орган қабылданбау себептері мен шағымдану тәртібі көрсетілген шешім шығарылғаннан кейін, өтініш берушіге барлық құжаттарын қайтарып береді.
Уәкілетті органның шешімі қолданыстағы заңнамаға сәйкес шағымданылуы мүмкін.
Материалдық көмек тағайындау жөніндегі өтініш, сондай-ақ мүгедек балаларға материалдық көмек тағайындау жөніндегі Уәкілетті органның шешімі барлық қажетті құжаттармен бірге алушының жеке ісінде сақталады.
Материалдық көмектің мөлшері балалар интернат-үйіндегі мүгедек балаларды ұстау бағасы мөлшерінде тиісті жылға беріледі.
3. Қаржыландыру және төлеу тәртібі
Қаржыландыру Уәкілетті органның бюджеттік есебіне түскеннен кейін Агенттік келісім негізінде, "Қазпошта" акционерлік қоғамының Шығыс Қазақстан облыстық филиалы пошта байланысының қалалық тораптарына ақшалай қаражаттарды аудару жүзеге асырылады.
"Қазпошта" акционерлік қоғамының Шығыс Қазақстан облыстық филиалы пошта байланысының қалалық тораптары Уәкілетті орган ұсынған ведомость-тізімдердің негізінде төлем жүргізеді.
Материалдық көмектің төлемі өткен айға жүргізіледі.
Қала әкімі аппаратының
басшысы міндетін атқарушы