О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 15 ноября 2004 года N 448-ОД "Об утверждении Правил ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов субъектами естественной монополии, оказывающими услуги аэронавигации"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 4 апреля 2007 года N 86-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 мая 2007 года N 4692. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 31 июля 2013 года N 240-ОД
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 31.07.2013 № 240-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1  статьи 14 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях"  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 15 ноября 2004 года  N 448-ОД "Об утверждении Правил ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов субъектами естественной монополии, оказывающими услуги аэронавигации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 3277, опубликованный 29 января 2005 года в "Официальной газете" N 5) следующие изменения и дополнения:
в заголовке и далее по тексту слова "естественной монополии" заменить словами "естественных монополий";
в подпункте 2) пункта 2:
абзац третий изложить в следующей редакции:
"ежегодно к 15 апреля по видам регулируемых услуг и в целом по нерегулируемым услугам за прошлый год в соответствии с финансовой отчетностью, прошедшей обязательный ежегодный аудит.";
в Правилах ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов субъектами естественной монополии, оказывающими и услуги аэронавигации, утвержденных указанным приказом:
в правом верхнем углу и заголовке слова "естественной монополии" заменить словами "естественных монополий";
по тексту слова "естественной монополии" заменить словами "естественных монополий";
в пункте 1 после слова "законодательством" дополнить словами "Республики Казахстан";
в пункте 7:
в подпунктах 7) и 15) слова "оказывающими" заменить словами "оказывающих";
в подпункте 27) слово "субъекта" заменить словом "субъектов";
в пункте 13 после слова "законодательством" дополнить словами "Республики Казахстан";
в абзацах четвертом и пятом пункта 22 слова "оказывающими" заменить словами "оказывающих";

"Аэронавигация қызметтерін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2004 жылғы 15 қарашадағы N 448-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 86-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 31 мамырдағы нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4692 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының м.а. 2013 жылғы 31 шілдедегі № 240-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының м.а. 31.07.2013 № 240-НҚ бұйрығымен (алғаш ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Аэронавигация қызметтерін көрсететін табиғи монополия субъектілерінің табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізу ережесін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2004 жылғы 15 қарашадағы  N 448-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3277 нөмірмен тіркелген, "Ресми газетте" 2005 жылғы 29 қаңтарда N 5 нөмірінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбында және бұдан әрі мәтін бойынша "табиғи монополия" деген сөздер "табиғи монополиялар" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармағының 2) тармақшасында:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жыл сайын 15 сәуірге міндетті жылдық аудиттен өткен қаржылық есептілікке сәйкес өткен жыл үшін реттелетін қызметтердің түрлері бойынша және тұтастай реттелмейтін қызметтер бойынша есептілікті ұсынсын.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Аэронавигация қызметтерін көрсететін табиғи монополия субъектілерінің табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізу ережесінде:
оң жақтағы жоғарғы бұрыштағы және тақырыбындағы "табиғи монополия" деген сөздер "табиғи монополиялар" деген сөздермен ауыстырылсын;
мәтін бойынша "табиғи монополия" деген сөздер "табиғи монополиялар" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта "заңнамасымен" деген сөздің алдынан "Қазақстан Республикасының" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
7) және 15) тармақшалардағы "көрсететін" деген сөздер өзгеріссіз қалдырылсын;
27) тармақшасындағы "субъектілерінің" деген сөз өзгеріссіз қалдырылсын;
13-тармақтағы "заңнамасымен" деген сөздің алдынан "Қазақстан Республикасының" деген сөздермен толықтырылсын;
22-тармақтың екінші, үшінші, төртінші және бесінші абзацтарындағы "ұйым", "ұйымның" деген сөздер "қызмет көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;

в пунктах 23 и 24 слова "оказывающих" заменить словами "оказывающими";
в пункте 25 слово "оказывающих" заменить словом "оказывающие";
в пункте 27:
слово "оказывающими" заменить словом "оказывающие";
после слова "законодательством" дополнить словами "Республики Казахстан";
в пункте 28:
слово "оказывающими" заменить словом "оказывающие";
слова "2 полугодие" заменить словами "год, в соответствии с финансовой отчетностью, прошедшей обязательный ежегодный аудит,";
в пункте 29:
предложение первое изложить в следующей редакции:
"Отчетность субъектов естественных монополий, оказывающих услуги аэронавигации, на бумажном носителе подписывается руководителем и главным бухгалтером и заверяется печатью.";
в предложении втором слово "оказывающими" заменить словом "оказывающие";
в правом верхнем углу приложений 1-18 к указанным Правилам слова "естественной монополии, оказывающими услуги аэронавигации, утвержденным приказом Председателя Агентства по регулированию естественных монополий от 15 ноября 2004 года N 448-ОД "Об утверждении Правил ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов субъектами естественной монополии, оказывающими услуги аэронавигации" заменить словами "естественной монополии, оказывающими услуги аэронавигации".
2. Департаменту по регулированию и контролю в сфере телекоммуникаций и аэронавигации Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Алиев И.Ш.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и республиканского государственного предприятия "Казаэронавигация".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Алдабергенова Н.Ш.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель
СОГЛАСОВАН:
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 12 апреля 2007 года

23 және 24-тармақтарында "ұйым", "ұйымның" деген сөздер "қызмет көрсететін табиғи монополиялар субъектілері" деген сөздермен ауыстырылсын;
25-тармақтағы "көрсететін" деген сөз өзгеріссіз қалдырылсын;
27-тармақта:
"көрсететін" деген сөз өзгеріссіз қалдырылсын;
"заңнамаға" деген сөз "Қазақстан Республикасының" деген сөздермен толықтырылсын;
28-тармақта:
"көрсететін" деген сөз өзгеріссіз қалдырылсын;
"2 жартыжылдық" деген сөздер "міндетті жылдық аудиттен өткен қаржылық есептілікке сәйкес жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
29-тармақта:
бірінші сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Аэронавигация қызметтерін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің қағаз арқылы жеткізгіштегі есептілікке басшы мен бас бухгалтер қол қояды және мөрмен расталады";
екінші сөйлемдегі "көрсететін" деген сөз өзгеріссіз қалдырылсын;
көрсетілген Ереженің 1-18 қосымшаларының оң жақтағы жоғары бұрыштағы "Аэронавигация қызметтерін көрсететін табиғи монополия субъектілерінің табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2004 жылғы 15 қараша N 448-НҚ бұйрығымен бекітілген Аэронавигация қызметтерін көрсететін табиғи монополия субъектілерінің" деген сөздер "Аэронавигация қызметтерін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Телекоммуникациялар және аэронавигация саласындағы реттеу мен бақылау департаменті (Е.Ш.Әлиев) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы және талдау департаменті (Е.О.Есіркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны белгіленген тәртіппен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының және "Қазаэронавигация" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Н.Ш.Алдабергеновке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
2007 жылғы "12" сәуір