Об утверждении Правил изъятия государственных наград Республики Казахстан и документов к ним уголовно-исполнительными инспекциями Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 21 июня 2007 года № 186. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 июля 2007 года № 4790. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 141
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 14.03.2012 № 141 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации  статьи 56 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан, руководствуясь подпунктом 3) пункта 2  статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции",  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые Правила изъятия государственных наград Республики Казахстан и документов к ним уголовно-исполнительными инспекциями Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
"СОГЛАСОВАНО"
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
государственный советник
юстиции 2-го класса
21 июня 2007 года
Утверждена
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 21 июня 2007 года N 186
Правила изъятия государственных наград
и документов к ним уголовно-исполнительными инспекциями
Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции
Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с  Уголовно -исполнительным кодексом Республики Казахстан,  Законом Республики Казахстан "О государственных наградах Республики Казахстан" и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и определяет порядок изъятия уголовно-исполнительными инспекциями (далее - Инспекция) государственных наград Республики Казахстан и документов к ним.
2. Порядок изъятия государственных наград и документов к ним
1. При получении решения Президента Республики Казахстан о лишении осужденного государственной награды, Комитет уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет УИС), либо территориальные органы уголовно-исполнительной системы направляет в Инспекцию по месту нахождения осужденного решение Президента Республики Казахстан о лишении его государственной награды для изъятия государственной награды и документов к ним.

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің қылмыстық-атқару инспекцияларының мемлекеттік наградаларды және оларға қоса берілген құжаттарын алып қою ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2007 жылғы 21 маусымдағы N 186 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 6 шілдедегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4790 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 14 наурыздағы № 141 Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2012.03.14 № 141 (қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Қылмыстық-атқару кодексінің 56-бабын іске асыру мақсатында, "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  7-бабы 2 тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің қылмыстық-атқару инспекцияларының мемлекеттік наградаларды және оларға қоса берілген құжаттарын алып қою ережелері бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Төрағасына жүктелсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
"Келісілген"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры 2-ші сыныпты
мемлекеттік әділет кеңесшісі
2007 жыл 21 маусым
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2007 жылғы 21 маусымдағы
N 186 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің Қылмыстық-атқару инспекцияларымен
мемлекеттік наградаларын және оларға қоса берілген құжаттарын
алып қою тәртібі туралы ереже 1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының  Қылмыстық атқару кодексіне , "Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес
әзірленген және Қазақстан Республикасының қылмыстық-атқару инспекцияларының (бұдан әрі - Инспекция) мемлекеттік наградаларды және оларға қоса берілген құжаттарын алып қою тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік наградаларды және оның
құжаттарын алып қою тәртібі
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті (бұдан әрі - ҚАЖ комитеті) немесе қылмыстық-атқару жүйесінің аумақтық органдары Қазақстан Республикасы Президентінің сотталғанды мемлекеттік наградадан айыру туралы шешімін алған кезде сотталғанның орналасқан жері бойынша Инспекцияға мемлекеттік наградаларды және оларға қоса берілген құжаттарын алып қою үшін оны мемлекеттік наградадан айыру туралы Қазақстан Республикасы Президентінің шешімін жібереді.

2. Инспекция, по получению решения Президента Республики Казахстан о лишении осужденного государственной награды и документов к ним, в течении 10 дней устанавливает местонахождение лица в отношении которого вынесено решение Президентом Республики Казахстан о лишении государственной награды.
3. После установления места нахождения осужденного (учреждения уголовно-исполнительной системы) сотрудник Инспекции в течение 5 дней ознакамливает его под роспись с решением Президента Республики Казахстан о лишении государственной награды и устанавливает ее местонахождение.
4. В случае нахождения государственной награды и документов к ним в другой области, Инспекция в течение 3 дней направляет копию решения Президента Республики Казахстан о лишении государственной награды и документов к ней в Инспекцию по месту нахождения государственной награды.
5. Сотрудник Инспекции, получивший копию решения Президента Республики Казахстан о лишении государственной награды, устанавливает ее местонахождение, лиц у которых находится государственная награда и документы к ней и в течении 5 дней производит изъятие.
6. При этом составляется акт изъятия ( приложение 1 ) в четырех экземплярах: первый экземпляр направляется лицу у которого произведено изъятие, второй экземпляр приобщается к личному делу осужденного, третий направляется в Администрацию Президента Республики Казахстан, и четвертый подшивается в номенклатурное дело. Изъятие производится в присутствии не менее чем двух понятых.
7. В случае отказа осужденного от выдачи государственной награды, указания ее местонахождения или ее утери сотрудник уголовно-исполнительной инспекции составляет об этом акт и в последующем уведомляет об этом соответствующий орган - Администрацию Президента Республики Казахстан, с направлением материалов в органы внутренних дел для принятия процессуального решения.
8. Изъятые государственные награды и документы к ним Инспекция в соответствии со  статьей 40 Закона Республики Казахстан "О государственных наградах Республики Казахстан" направляет в Администрацию Президента Республики Казахстан ( приложение 2 ).
Приложение 1
к Правилам изъятия государственных наград
и документов к ним уголовно-исполнительными
инспекциями Комитета уголовно-исполнительной
системы Министерства юстиции
Республики Казахстан
Акт
изъятия государственных наград и документов к ним
"__" ___________ 20__года       ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Мною, ________________________________________________________
(указывается должность, звание, фамилия, имя и отчество
____________________________________________________________________
сотрудника производившего изъятие)
у осужденного (родственников) ______________________________________
(указывается Ф.И.О. осужденного (родственников),
____________________________________________________________________
у кого произведено изъятие государственной награды, адрес проживания)
произведено изъятие:
____________________________________________________________________
(указываются, какие гос. награды и документы к ним изъяты,
____________________________________________________________________
их состояние)
В присутствии ________________________________________________
(указываются Ф.И.О. понятых присутствующих при изъятии,
____________________________________________________________________
их полные установочные данные, адрес проживания)
Замечания по изъятию: ________________________________________
(указываются какие есть замечания по изъятию)
____________________________________________________________________
Изъятие произвел: ____________________________________________
(указывается фамилия, имя и отчество
____________________________________________________________________
сотрудника проводившего изъятие и роспись)
У кого изъято:
____________________________________________________________________
(указывается Ф.И.О. у кого произведено изъятие государственной
____________________________________________________________________
награды и документов к ним и роспись)
Место печати                      "__" _________ 200 года
Приложение 2
к Правилам изъятия государственных наград
и документов к ним уголовно-исполнительными
инспекциями Комитета уголовно-исполнительной
системы Министерства юстиции
Республики Казахстан
Сообщение
________________________________________________
(наименование органа, куда направляется сообщение)
Сообщаем, что Указ Президента Республики Казахстан от
"__" ______ 20__года N ___ о лишении осужденного ___________________
(Ф.И.О. осужденного)
государственной награды Республики Казахстан и документов к ним ис-
полнен _____________________________________________________________
(наименование территориального органа Инспекции)
Изъятые государственные награды и документы к ним в соответст-
вии со  статьей 40 Закона Республики Казахстан "О государственных
наградах Республики Казахстан" направлены в Ваш адрес "____"________
20__года исх. N _________
Начальник (старший инспектор, инспектор) _____________________
(Наименование территориального
____________________________________________________________________
органа, должность, звание, фамилия и инициалы, подпись)
Место печати                     "__" _________ 200_года

2. Сотталғанды мемлекеттік наградадан және оларға қоса берілген құжаттарынан айыру туралы Қазақстан Республикасы Президентінің шешімін алуымен Инспекция 10 күн ішінде мемлекеттік наградадан айыру туралы Қазақстан Республикасы Президентінің шешімі
шығарылған адамның орналасқан жерін анықтайды.
3. Сотталғанның тұрғын жерін (қылмыстық - атқару жүйесінің мекемелері) анықтағаннан кейін Инспекция қызметкері оны 5 күн ішінде Қазақстан Республикасы Президентінің мемлекеттік наградадан айыру туралы шешімімен қолын қойғызу арқылы таныстырады және оның
орналасқан жерін анықтайды.
4. Мемлекеттік награда және оларға қоса берілген құжаттар басқа облыста болған жағдайда Инспекция 3 күн ішінде мемлекеттік награда және оның құжатынан айыру туралы Қазақстан Республикасы Президенті шешімінің көшірмесін мемлекеттік награданың орналасқан
жері бойынша Инспекцияға жібереді.
5. Қазақстан Республикасы Президентінің мемлекеттік наградадан айыру туралы шешімінің көшірмесін алған Инспекция қызметкері оның орналасқан жерін, мемлекеттік награданы және оларға қоса берілген құжаттарын сақтаған адамды анықтайды және 5 күн ішінде алып қоюды жүргізеді.
6. Бұл ретте алып қою актісі төрт данада ( 1-қосымша ) жасалады: бірінші дана алып қою жүргізілген адамға жіберіледі, екінші данасы сотталғанның жеке ісіне тіркелуге жіберіледі, үшіншісі Қазақстан Республикасы Президентінің әкімшілігіне және төртіншісі іс номенклатурасына тігіледі. Алып қою кем дегенде екі куәгердің қатысуымен жүргізіледі.
7. Сотталған мемлекеттік награданы беруден, орналасқан жерін көрсетуден бас тартқан немесе жоғалтқан жағдайда қылмыстық-атқару инспекциясының қызметкері ол туралы акті жасайды және кейіннен ол туралы тиісті орган - Қазақстан Республикасы Президентінің
Әкімшілігін ішкі істер органдарына іс жүргізу шешімін қабылдау үшін материалдар жібере отырып хабардар етеді.
8. Алынған мемлекеттік наградаларды және оларға қоса берілген құжаттарды Инспекция «Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  40-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жібереді ( 2-қосымша ).
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігі Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің қылмыстық-атқару
инспекцияларының мемлекеттік
наградаларды және оларға қоса
берілген құжаттарын алып қою
ережелеріне 1-қосымша
Мемлекеттік наградаларды және оларға қоса
берілген құжаттарын алып қою актісі
200__жылғы "__"___________                    _____________________
(елді мекеннің атауы)
Мен,________________________________________________________________
(алып қою жүргізген қызметкердің лауазымы, атағы, аты-жөні)
____________________________________________________________________
Сотталғаннан (туыстарынан)__________________________________________
(мемлекеттік наградаларды алып қою
____________________________________________________________________
жүргізілген сотталғанның (туыстарының) Т.А.Ә., тұрғылықты мекен-жайы
____________________________________________________________________
(алып қоюға қатысқан куәгерлердің аты-жөндері, толық айқындама
белгілері, тұрғылықты мекен-жайы көрсетіледі)
____________________________________________________________________
қатысуларымен_______________________________________________________
(қандай мемлекеттік наградалар және оған қоса берілген
_________________________________________________тәркілеу жүргізілді
құжаттары, олардың жай күйі көрсетіледі)
____________________________________________________________________
Алып қою бойынша ескертулер_________________________________________
(алып қою бойынша ескертулер көрсетіледі)
____________________________________________________________________
Алып қоюды жүргізген:
____________________________________________________________________
(алып қою жүргізген қызметкердің тегі, аты жөні көрсетіледі және
қолы қойылады)
Кімнен алынып қойылды ______________________________________________
(мемлекеттік награданы және оған қоса берілген
құжаттар алған адамның Т.А.Ә. көрсетіледі және қолы қойылады)
Мөр орны                                  200__ жылғы "__" ________
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігі Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің қылмыстық-атқару
инспекцияларының мемлекеттік
наградаларды және оларға қоса
берілген құжаттарын алып қою
ережелеріне 2-қосымша
Хабарлама ____________________________________________________________________
(хабарлама жолданатын органның атауы)
____________________________________________________________________
(аумақтық Инспекция атауы)
Сотталғанды_________________________________________________________
(сотталғанның аты-жөні)
Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградасынан және оларға қоса
берілген құжаттарынан айыру туралы Қазақстан Республикасы
Президентінің 200_ жылғы "__"________ N ______ Жарлығы орындалғанын
хабарлаймыз.
Алынған мемлекеттік наградалар және оларға қоса берілген
құжаттары "Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалар туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабына сәйкес Сіздің мекен-жайға
200_ жылғы "__"_____________ шығ. N жолданды.
__________________________________бастығы (аға инспектор, инспектор)
(аумақтық органның атауы
___________________________________________________________________
лауазымы, атағы, тегі және аты-жөні, қолы)
Мөр орны                         200__ жылғы "___"_________