Об утверждении стандартов оказания государственных услуг через центры обслуживания населения
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 октября 2007 года № 286. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2007 года № 5019. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2010 года № 91
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 30.03.2010 № 91.
В целях реализации пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт приема и снятие с учета офицеров запаса через центры обслуживания населения согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт приема и снятие с учета солдат и сержантов запаса через центры обслуживания населения согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт приема и снятие с учета призывников через центры обслуживания населения согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр
"Согласовано"
Министр обороны
Республики Казахстан
12 октября 2007 года
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 октября 2007 года N 286
Стандарт
оказания государственной услуги
"Прием и снятие с учета офицеров запаса через
центры обслуживания населения" 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок приема и снятия с учета офицеров запаса через центры обслуживания населения, с целью определения количественного и качественного состава призывных и мобилизационных людских ресурсов в интересах их эффективного использования для обеспечения обороны страны и безопасности государства.
Воинский учет граждан Республики Казахстан, временно проживающих за границей, осуществляется по прибытию их на постоянное местожительство в Республику Казахстан.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе"; Постановления Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2006 года N 371 "Об утверждении Правил о порядке ведения воинского учета военнообязанных и призывников в Республике Казахстан"; Постановления Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1232 (ДСП) "Об утверждении Положения о местных органах военного управления в Республике Казахстан".

Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 286 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 30 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5019 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010 жылғы 30 наурыздағы N 91 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010.03.30 N 91 Бұйрығымен.
"Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558 қаулысын іске асыру мақсатында, "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы запастағы офицерлерді әскери есепке алу және одан шығару стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы запастағы солдаттарды, сержанттарды әскери есепке алу және одан шығару стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу және одан шығару стандарты бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
"Келісілген"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
2007 жыл
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
2007 жылғы 12 қазандағы
N 286 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандарты "Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
запастағы офицерлерді әскери есепке алу және одан шығару"
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт ел қорғанысын және мемлекет қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету үшiн әскерге шақырылатын және жұмылдырылатын адами ресурстарды тиiмдi пайдалану мүддесiнде олардың сандық және сапалық құрамын айқындау мақсатымен халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы запастағы офицерлерді әскери есепке алу және одан шығару тәртібін анықтайды.
Шетелде уақытша тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери есепке алу олар Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген кезде жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының , "Қазақстан Республикасында әскери мiндеттiлер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды жүргiзу тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 мамырдағы N 371 қаулысының; "Жергілiктi әскери басқару органдары туралы Ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 қаңтардағы N 1232қаулысының (ҚПҮ) негізінде жүзеге асырылады.

4. Государственная услуга оказывается местными органами военного управления (города, района), (далее - уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее - Центр).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является отметка (проставляется штамп) о приеме/снятии с воинского учета в военном билете и книге регистрации граждан.
6. Государственная услуга оказывается всем категориям граждан, подлежащих воинскому учету, за исключением:
1) женщин, не имеющих военно-учетной специальности;
2) освобожденных от исполнения воинской обязанности;
3) отбывающих наказание в виде лишения свободы;
4) постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок оформления документов - один рабочий день с момента поступления документов в уполномоченный орган;
2) время ожидания в очереди не более 30 минут.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 11.02.2009 N 12 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайтах Министерства юстиции Республики Казахстан, Министерства обороны Республики Казахстан, и центров, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах расположенных в помещениях центров.
10. Государственная услуга представляется шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в здании Центра по месту проживания потребителя. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для приема и снятия с воинского учета офицеров запаса необходимо предоставление следующих документов:
1) для постановки на воинский учет:
заявление установленного образца;
копия удостоверения личности;
военный билет или временное удостоверение с отметкой о снятии с воинского учета в 7-ми дневный срок;
копия водительского удостоверения (при его наличии);
книга регистрации граждан;
2) для снятия с воинского учета:
заявление установленного образца;
военный билет или временное удостоверение взамен военного билета;
книга регистрации граждан.
13. Бланки размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов Центра.

4. Мемлекеттік қызметті жергілікті әскери басқару органдары (қала, аудан), (бұдан әрі - уәкілетті орган) және халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) көрсетеді.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны әскери билетке және азаматтарды тiркеу кiтабына әскери есепке алу/есептен шығару туралы белгi (мөртаңба қойылады) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет:
1) әскери-есептiк мамандығы жоқ әйелдердi;
2) әскери мiндеттi атқарудан босатылғандарды;
3) бас бостандығынан айыру түрiнде жазасын өтеп жатқандарды;
4) Қазақстан Республикасының шегiнен тыс жерлерде тұрақты тұратындарды қоспағанда, әскери есепке алынуға тиiс азаматтардың барлық санаттарын қамтиды.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күн.
2) кезек күту уақыты - 30 минуттан аспайды.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2009.02.11 N 12 бұйрығымен.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9.  Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің және тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген орталықтарының веб-сайттарында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және орталықтардағы стендтерде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет жексенбіні қоспағанда, аптасына алты күн, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылусыз, (электрондық) кезектілік және жедел қызмет көрсету тәртібінде жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұратын жері бойынша Орталық ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту үшін креслолар, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Запастағы офицерлерді әскери есепке алу және одан шығару үшін мынадай құжаттар ұсынылуы қажет:
1) әскери есепке алу үшін:
белгіленген үлгідегі арыз;
жеке куәліктің көшірмесі;
7 күн мерзімде әскери есептен шығу туралы белгімен әскери билет немесе уақытша куәлік;
жүргізуші куәлігінің көшірмесі (ол бар болған жағдайда);
азаматтарды тіркеу кітабы;
2) әскери есептен шығару үшін:
белгіленген үлгідегі арыз;
әскери билет немесе уақытша куәлік әскери билеттің орнына;
азаматтарды тіркеу кітабы;
13. Бланкілер күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады, не Орталықтың консультантында болады.

14. Прием документов осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра.
15. Потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра принявшего заявление на оформление документов.
16. Выдача готовых документов потребителю осуществляется инспектором Центра посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
17. При выявлении ошибок (исправлений, подчисток) в оформлении документов, уполномоченный орган в течение одного рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием о причине отказа.
После получения пакета документов Центр информирует потребителя в течение одного рабочего дня после их получения и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, Центр обеспечивает их хранение в течение 1 месяца, после чего передает их в уполномоченные органы.
3. Принципы работы
18. Деятельность центров основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Жалобы принимаются в устной или в письменной форме по почте, или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию Центра в рабочие дни.
22. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя директора Центра или руководства Министерства юстиции Республики Казахстан.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации Центра и рассматривается в установленные законодательством сроки.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.

14. Құжаттарды қабылдау "терезенің" арналғаны және атқаратын функциясы туралы ақпарат ілінген, сондай-ақ Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетілген "терезе" арқылы жүзеге асырылады.
15. Тұтынушыға тиісті құжаттарды қабылданғаны туралы көрсетілген қолхат беріледі:
1) өтініштің нөмірі мен қабылданған күні;
2) өтініш берілген мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қосымша берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттың берілген күні (уақыты) және жері;
5) өтінішті құжаттарды ресімдеуге қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
16. Тұтынушыға дайын құжаттарды беруді Орталық инспекторы "терезе" арқылы күн сайын мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырады.
17. Құжаттарды ресімдеу кезінде қателіктер (түзетулер, тазартулар) анықталған жағдайда, уәкілетті орган құжаттар пакетін алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде қайтару себептерін жазбаша дәлелдеп, Орталыққа қайтарып береді.
Құжаттар пакетін алғаннан кейін Орталық оларды алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде тұтынушыға хабарлайды және уәкілетті органның қайтару себебі туралы жазбаша негіздемесін береді.
Егер тұтынушы құжаттарды алу үшін мерзімінде келмесе, Орталық олардың 1 ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды уәкілетті органдарға береді.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Орталықтар қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышын орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толық әрі түгел ақпаратты беру;
5) ақпараттың қорғалуы және құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Шағым ауызша немесе жазбаша нысанда почта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде не Орталықтың кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
22. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасы бойынша наразылық болған жағдайда шағым Орталық директорының немесе Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығының атына жасалады.
23. Қабылданған шағым Орталық ақпаратын есепке алу журналында тіркеледі және заңнамада белгіленген мерзімде қаралады.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген өтініштер міндетті түрде қабылдануға, тіркелуге, есепке алынуға және қаралуға тиіс.

6. Контактная информация
24. График работы и приема директора Центра определяется в соответствии с графиком работы Центра.
Контактные телефоны Центра указываются в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях Центра.
25. Адрес Министерства юстиции Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица N 35, дом N 8, веб-сайт: www.minjust.kz., адрес Министерства обороны Республики Казахстан: 010000, город Астана, свободная экономическая зона дом N 2, веб-сайт: www. www.mod.kz.
Приложение 1
к стандарту оказания
государственной услуги
N
пп
Наименование центров
Адрес расположения
центров
Номер
телефона
1
Центр обслуживания
населения N 1 района
Алматы города
Астаны
г. Астана,
ул. Жубанова, д.2
37-02-06
2
Центр обслуживания
населения N 2 района
Алматы города Астаны
г. Астана,
ул. 70 "а"
40-65-62
3
Центр обслуживания
населения N 1 района
Сарыарка города Астаны
г. Астана, ул.
Пушкина, д.97
37-70-65
4
Центр обслуживания
населения N 2 района
Сарыарка города Астаны
г. Астана,
ул. 81, д. 85
43-84-14
5
Центр обслуживания
населения Алмалинского
района города Алматы
г. Алматы,
ул. Богенбай
батыра, д. 221
263-82-51
6
Центр обслуживания
населения Турксибского
района города Алматы
г. Алматы,
ул. Зорге, д.9
234-09-64
7
Центр обслуживания
населения Бостандыкского
района города Алматы
г. Алматы,
ул. Ходжанова, д.9
248-17-77
8
Центр обслуживания
населения города Кокшетау
г. Кокшетау, ул.
Ауэзова, д. 189 "а"
40-10-76
9
Центр обслуживания
населения города Актобе
г. Актобе,
ул. Тургенева, д.109
57-84-84
10
Центр обслуживания
населения города
Талдыкоргана
г. Талдыкорган,
Тауелсиздик, д.67 "б"
24-41-33
11
Центр обслуживания
населения города Атырау
г. Атырау, ул.
Баймуханова, д.16
35-47-05
12
Центр обслуживания
населения города Уральска
г. Уральск,  ул.
Жамбыла, д.81
28-40-73,
28-13-12
13
Центр обслуживания
населения города Тараза
г. Тараз, ул.
Койгельды, д.158 "а"
43-84-18
(вн. 147)
14
Центр обслуживания
населения N 1 города
Караганды
г. Караганда, ул.
Муканова, д.5
77-26-57,
77-37-43
15
Центр обслуживания
населения N 2 города
Караганды
г. Караганда, р-н
Казыбек би, ул.
Чкалова, д.7
41-63-03
16
Центр обслуживания
населения N 3 города
Караганды
г. Караганда, ул.
Октябрьский р-н,
21 мкр., д.67
42-72-60
(вн.137)
17
Центр обслуживания
населения N 4 города
Караганды
г. Темиртау, ул.
Блюхера, д.23
98-65-87
18
Центр обслуживания
населения города Костаная
г. Костанай,  ул.
Тарана, д.114
53-45-74
19
Центр обслуживания
населения города Кызылорды
г. Кызылорда, ул.
Муратбаева, б/н
23-05-78
20
Центр обслуживания
населения города Актау
г. Актау, 15
мкр., д.67 "б"
31-85-16
21
Центр обслуживании
населения N 1 города
Шымкента
г. Шымкент, ул.
Мадели-Кожа, б/н
30-06-79
22
Центр обслуживания
населения N 2 города
Шымкента
г. Шымкент, ул.
Мадели-Кожа, б/н
21-46-37
23
Центр обслуживания
населения города Павлодара
г. Павлодар, ул.
Павлова, д.48
33-47-55
24
Центр обслуживания
населения города
Петропавловска
г. Петропавловск,
ул. Ауэзова, д.157
33-66-16
25
Центр обслуживания
населения N 1 города
Усть-Каменогорска
г. Усть-Каменогорск,
ул. Белинского,
д.37 "а"
22-24-28
26
Центр обслуживания
населения N 2 города
Усть-Каменогорска
г. Усть-Каменогорск,
ул. Ушанова, д.99/1
29-61-28
27
Центр обслуживания
населения N 3 города
Усть-Каменогорска
г. Семей, ул. 408-ой
квартал, д. 21
33-55-93
Приложение 2
к стандарту оказания
государственной услуги
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1. Своевременность

6. Байланыс ақпараты
24. Орталық директорының жұмыс істеу және қабылдау кестесі Орталықтың жұмыс кестесіне сәйкес анықталады.
Орталықтың байланыс телефондары ресми ақпарат көздерінде және Орталық үй-жайларында орналасқан стенділерде көрсетіледі.
25. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мекен-жайы: 010000, Астана қаласы, N 35 көшесі, N 8 үй, веб-сайт: www.minjust.kz., Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі: 010000, Астана қаласы, еркін экономикалық аймағы N 2 үй, веб-сайт: www.mod.kz.
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 1-қосымша
N
п/п
Орталықтардың атауы
Орталықтардың орналасу мекенжайлары
Телефондары нөмірі
1
Астана қаласы Алматы ауданының N 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қ., Жубанова көш., үй 2
37-02-06
2
Астана қаласы Алматы ауданының N 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қ.,
70 "а" көш.
40-65-62
3
Астана қаласы
Сарыарқа ауданының N 1 Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Астана қ., Пушкин көш., 97 үй
37-70-65
4
Астана қаласы Сарыарқа ауданының N 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қ.,
81 көш., 85 үй
43-84-14
5
Алматы қаласы Алмалы ауданының
Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Алматы қ., Бөгенбай батыр көш., 221 үй
263-82-51
6
Алматы қаласы Түрксiб ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қ., Зорге көш., 9 үй
234-09-64
7
Алматы қаласы Бостандық ауданының
Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Алматы қ., Ходжанов көш., 9 үй
248-17-77
8
Көкшетау қаласының Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Көкшетау қ., Әуезов көш., 189 "а" үй
40-10-76
9
Ақтөбе қаласының
Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Ақтөбе қ., Тургенев көш., 109 үй
57-84-84
10
Талдықорған қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Талдықорған қ.,
Тәуелсіздік, көш.
67 "б" үй
24-41-33
11
Атырау қаласының
Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Атырау қ.,  Баймұханов көш., 16 үй
35-47-05
12
Орал қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Орал қ.,
Жамбыл көш., 81 үй
28-40-73,
28-13-12
13
Тараз қаласының
Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Тараз қ.,
Қойгелді көш.,
158 "а" үй
43-84-18
(вн. 147)
14
Қарағанды қаласының N 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы
Қарағанды қ.,  Мұқанов көш., 5 үй
77-26-57,
77-37-43
15
Қарағанды қаласының
N 2 Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Қарағанды қ., Қазыбек би ауданы,
Чкалов көш., 7 үй
41-63-03
16
Қарағанды қаласының
N 3 Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Қарағанды қ., Октябрь ауданы, 21 шағын ауд., 67 үй
42-72-60
(вн. 137)
17
Қарағанды қаласының N 4 Халыққа қызмет көрсету орталығы
Теміртау қ.,
Блюхер көш., 23 үй
98-65-87
18
Қостанай қаласының Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Қостанай қ.,
Таран көш., 114 үй
53-45-74
19
Қызылорда қаласының
Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Қызылорда қ.,
Мұратбаев көш., б/н
23-05-78
20
Ақтау қаласының
Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Ақтау қ., 15 шағын
ауд., 67 "б" үй
31-85-16
21
Шымкент қаласының
N 1 Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Шымкент қ.,  Мәделі-Қожа көш, н/с
30-06-79
22
Шымкент қаласының
N 2 Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Шымкент қ.,  Мәделі-Қожа көш, н/с
21-46-37
23
Павлодар қаласының
Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Павлодар қ.,
Павлов көш., 48 үй
33-47-55
24
Петропавл қаласының
Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Петропавл қ.,
Әуезов көш., 157 үй
33-66-16
25
Өскемен қаласының
N 1 Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Өскемен қ.,
Белинский көш., 37
"а" үй
22-24-28
26
Өскемен қаласының
N 2 Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Өскемен қ.,
Ушанов көш., 99/1үй
29-61-28
27
Өскемен қаласының N 3 Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Семей қ.,
408-ші тоқсан,
21 үй
33-55-93
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 2 қосымша
Кесте. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі жылғы
нысаналы
мәні
Көрсеткіштің
есептік жыл-
дағы ағымда-
ғы мәні
1. Уақытылығы

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
85%
75%
4.3. % (доля) потребителей
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95%
60%
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90%
60%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей
удовлетворенных вежливостью
персонала
90%
70%
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 октября 2007 года N 286
Стандарт
оказания государственной услуги
"Прием и снятие с учета солдат и сержантов запаса через
центры обслуживания населения" 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок приема и снятие с учета солдат и сержантов запаса, с целью воинского учета и определения количественного и качественного состава призывных и мобилизационных людских ресурсов в интересах их эффективного использования для обеспечения обороны страны и безопасности государства.
Воинский учет граждан Республики Казахстан, временно проживающих за границей, осуществляется по прибытию их на постоянное местожительство в Республику Казахстан.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе"; Постановления Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2006 года N 371 "Об утверждении Правил о порядке ведения воинского учета военнообязанных и призывников в Республике Казахстан"; Постановления Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1232 (ДСП) "Об утверждении Положения о местных органах военного управления в Республики Казахстан".
4. Государственная услуга оказывается местными органами военного управления (города, района), (далее - уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее - Центр).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является отметка (проставляется штамп) о приеме/снятии с воинского учета в военном билете и книге регистрации граждан.
6. Государственная услуга оказывается всем категориям граждан, подлежащих воинскому учету, за исключением:
1) женщин, не имеющих военно-учетной специальности;
2) освобожденных от исполнения воинской обязанности;
3) отбывающих наказание в виде лишения свободы;
4) постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок оформления документов - один рабочий день с момента поступления документов в уполномоченный орган;
2) время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 30 минут.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 11.02.2009 N 12 (порядок введения в действие см. п. 3 ).

4.2. белгіленген мерзімде қаралған және
қанағаттандырылған
негізді шағымдардың %
(үлесі)
95%
70%
4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағат-
танған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
2007 жылғы 12 қазандағы
N 286 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандарты "Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
запастағы солдаттарды, сержанттарды әскери есепке алу және одан шығару"
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт ел қорғанысын және мемлекет қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету үшiн әскерге шақырылатын және жұмылдырылатын адами ресурстарды тиiмдi пайдалану мүддесiнде олардың сандық және сапалық құрамын айқындау мақсатымен запастағы солдаттарды, сержанттарды әскери есепке алу және одан шығару тәртібін анықтайды.
Шетелде уақытша тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери есепке алу олар Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген кезде жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының , "Қазақстан Республикасында әскери мiндеттiлер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды жүргiзу тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 мамырдағы N 371 қаулысының; "Жергілiктi әскери басқару органдары туралы Ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 қаңтардағы N 1232 қаулысының (ҚПҮ) негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті әскери басқару органдары (қала, аудан), (бұдан әрі - уәкілетті орган) және халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) көрсетеді.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны әскери билетке және азаматтарды тiркеу кiтабына әскери есепке алу/есептен шығару туралы белгi (мөртаңба қойылады) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет:
1) әскери-есептiк мамандығы жоқ әйелдердi;
2) әскери мiндеттi атқарудан босатылғандарды;
3) бас бостандығынан айыру түрiнде жазасын өтеп жатқандарды;
4) Қазақстан Республикасының шегiнен тыс жерлерде тұрақты тұратындарды қоспағанда, әскери есепке алынуға тиiс азаматтардың барлық санаттарын қамтиды.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күн.
2) кезек күту уақыты - 30 минуттан аспайды.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2009.02.11 N 12 бұйрығымен.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
85%
75%
4.3. % (доля) потребителей
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95%
60%
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90%
60%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей
удовлетворенных вежливостью
персонала
90%
70%
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 октября 2007 года N 286
Стандарт
оказания государственной услуги
"Прием и снятие с учета призывников через
центры обслуживания населения" 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок учета с целью определения количества призывников, разработки мероприятий по подготовке своевременной замены призываемых в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан, осуществления контроля за соблюдением призывниками Правил воинского учета и оказания всесторонней помощи местными органами военного управления (города, района) в подготовке молодежи к воинской службе и ведения воинского учета.
Воинский учет граждан Республики Казахстан, временно проживающих за границей, осуществляется по прибытии их на постоянное место жительства в Республике Казахстан.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе"; Постановления Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2006 года N 371 "Об утверждении Правил о порядке ведения воинского учета военнообязанных и призывников в Республике Казахстан"; Постановления Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1232 (ДСП) "Об утверждении Положения о местных органах военного управления в Республике Казахстан".
4. Государственная услуга оказывается местными органами военного управления (города, района), (далее - уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее - Центр).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является отметка (проставляется штамп) о приеме/снятии с воинского
учета в удостоверении о приписке и книге регистрации граждан.
6. Государственная услуга предоставляется всем категориям граждан, подлежащих воинскому учету, за исключением:
1) женщин, не имеющих военно-учетной специальности;
2) освобожденных от исполнения воинской обязанности;
3) отбывающих наказание в виде лишения свободы;
4) постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:

4.2. белгіленген мерзімде қаралған және
қанағаттандырылған
негізді шағымдардың %
(үлесі)
95%
70%
4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағат-
танған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
2007 жылғы 12 қазандағы
N 286 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандарты "Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу және одан шығару"
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт шақырылушылар санын айқындау, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiне, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарына әскерге шақырылатындарды уақтылы ауыстыруды дайындау жөнiндегi iс-шараларды әзiрлеу, әскерге шақырылушылардың әскери есепке алу Ережесін бақылауды жүзеге асыру, жастарды әскери қызметке даярлауға жергілiктi әскери басқару органдары (қаланың, ауданның) жан-жақты көмек көрсету мен әскери есепке алуды жүргiзу мақсатымен есепке алу тәртібін анықтайды.
Шетелде уақытша тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери есепке алу олар Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген кезде жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының , "Қазақстан Республикасында әскери мiндеттiлер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды жүргiзу тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 мамырдағы N 371 қаулысының; "Жергілiктi әскери басқару органдары туралы Ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 қаңтардағы N 1232 қаулысының (ҚПҮ) негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті әскери басқару органдары (қала, аудан), (бұдан әрі - уәкілетті орган) және халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) көрсетеді.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны әскери билетке және азаматтарды тiркеу кiтабына әскери есепке алу/есептен шығару туралы белгi (мөртаңба қойылады) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет:
1) әскери-есептiк мамандығы жоқ әйелдердi;
2) әскери мiндеттi атқарудан босатылғандарды;
3) бас бостандығынан айыру түрiнде жазасын өтеп жатқандарды;
4) Қазақстан Республикасының шегiнен тыс жерлерде тұрақты тұратындарды қоспағанда, әскери есепке алынуға тиiс азаматтардың барлық санаттарын қамтиды.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері: