Об утверждении некоторых стандартов оказания государственных услуг, предоставляемых Агентством Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 26 ноября 2007 года N 02-02/290. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 декабря 2007 года N 5060. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 23 февраля 2010 года N 04.2-40/44
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 23.02.2010 № 04.2-40/44 (порядок введения в действие см. п. 5).
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить следующие стандарты оказания государственных услуг:
1) государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц - участников регионального финансового центра города Алматы ( приложение 1 );
2) ходатайство о выдаче виз иностранцам и лицам без гражданства, прибывающим на территорию Республики Казахстан для осуществления деятельности в региональном финансовом центре города Алматы ( приложение 2 );
3) перевод документации участников регионального финансового центра города Алматы с английского языка на государственный и русский языки для предоставления в государственные органы, за исключением органов регионального финансового центра города Алматы ( приложение 3 );
4) возмещение затрат на аудит эмитентов финансовых инструментов, допущенных на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы (приложение 4).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 17.07.2008 N  04.2-09/159 (порядок введения в действие см. п. 5 ).
2. Департаменту регистрации Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Административно-финансовому департаменту Агентства обеспечить размещение настоящего приказа в обозримом месте здания Агентства.

Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігімен ұсынылатын мемлекеттік қызмет көрсетудің кейбір стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігінің 2007 жылғы 26 қарашадағы N 02-02/290 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 25 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5060 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 23 ақпандағы N 04.2-40/44 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2010.02.23 N 04.2-40/44 Бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін  6-тармақтан қараңыз.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  9-1-бабына және "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы  N 558 қаулысына сәйкес,  БҰЙЫРАМЫН:
1. Келесі мемлекеттік қызмет көрсету стандарттары бекітілсін:
1) Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушылары - заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) (1-Қосымша);
2) Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығында қызмет істеу үшін Қазақстан Республикасы территориясына келетін шет ел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғаларға виза беру туралы қолдаухат (2-Қосымша);
3) қаржы орталығы қатысушыларының құжаттарын мемлекеттік органдарға ұсыну үшін ағылшын тілден мемлекеттік және орыс тілдеріне аудару, қаржы орталығының органдарынан басқа (3-Қосымша);
4) қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жіберілген қаржы құралдары эмитенттерінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу (4-Қосымша).
Ескерту: 4) тармақшамен толықтырылды - ҚР Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі төрағасының 2008.07.17 N 04.2-09/159  Бұйрығымен .
2. Осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Тіркеу департаментіне Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелуін қамтамасыз етілсін.
3. Осы бұйрықтың Агенттік ғимаратының көрнекті жерінде орналасуын Әкімшілік-қаржы департаментіне қамтамасыз етілсін.

4. Департаменту развития Агентства обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации и его размещение на веб-сайте Агентства.
5. Контроль за исполнением приказа возложить на Руководителя аппарата Агентства Аханова Б.М.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель
Приложение 1
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
деятельности регионального финансового
центра города Алматы
от 26 ноября 2007 года N 02-02/290
Стандарт оказания государственной услуги
"Государственная регистрация (перерегистрация)
юридических лиц - участников регионального
финансового центра города Алматы"
1. Общие положения
1. Государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц - участников регионального финансового центра города Алматы Агентством Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство) включает в себя проверку соответствия учредительных и других документов, представленных на государственную регистрацию, законодательным актам Республики Казахстан, занесения сведений о юридических лицах в единый Государственный регистр юридических лиц и Реестр юридических лиц регистрирующего органа, выдачу им свидетельства о государственной регистрации установленного образца с присвоением бизнес идентификационного номера (далее - БИН) и направление уведомления о произведенной государственной регистрации в органы юстиции.
2. Государственная услуга "Государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц - участников регионального финансового центра города Алматы" (далее - Услуга) частично автоматизированная.
3. Услуга оказывается на основании подпункта 1) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О региональном финансовом центре города Алматы".
4. Услугу оказывает Агентство. Услуга оказывается по адресу: город Алматы, улица Кунаева, 181; веб-сайт: www.rfca.gov.kz.
5. Формой завершения оказываемой Услуги является выдача свидетельства о государственной регистрации с присвоением БИН.
6. Услуга оказывается субъектам, изъявившим желание стать участником регионального финансового центра города Алматы.
7. Срок оказания Услуги составляет 3 рабочих дня со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.
8. Услуга является платной.
За государственную регистрацию (перерегистрацию) юридического лица - участника регионального финансового центра города Алматы взимается сбор, установленный постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2001 года N 1660 "Об утверждении ставок сбора за государственную регистрацию юридических лиц", который составляет 7600 (семь тысяч шестьсот) тенге. Сбор вносится в бюджет по месту государственной регистрации плательщика сбора в качестве налогоплательщика.

4. Осы бұйрықтың Агенттіктің Даму департаментіне бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Агенттік веб-сайтында орналастырылуын қамтамасыз етілсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Аппарат басшысы Б.М. Ахановқа жүктелсін.
6. Осы бұйрық ресми жариялануынан он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығының қызметін реттеу
агенттігі Төрағасының
2007 жылғы 26 қарашадағы
N 02-02/290 бұйрығымен
бекітілген
(1-Қосымша)
Ескерту: 1-қосымшаға өзгерістер енгізілді- ҚР Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі төрағасының 2008.07.17 N 04.2-09/159  Бұйрығымен .
"Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының
қатысушылары - заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу (қайта тіркеу)" мемлекеттік қызметін
көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушыларын - заңды тұлғаларды Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігінде (бұдан әрі - Агенттік) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) мемлекеттік тіркеуге ұсынылған құрылтай және басқа құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамалық актілеріне сәйкестігін тексеруді, заңды тұлға туралы мәліметтерді Заңды тұлғалардың біртұтас мемлекеттік регистріне және тіркеуші органның заңды тұлғалар реестріне енгізуді, оларға Бизнес Идентификациялық Нөмір (бұдан әрі - БИН) және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру, сонымен қатар әділет органдарына іске асырылған мемлекеттік тіркеу туралы хабарлама жіберуді қамтиды.
2. "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушылары - заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - Қызмет) жартылай автоматтандырылған.
3. Қызмет "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы" туралы Қазақстан Республикасы Заңының  5-бабының 2-тармағының 1) тармақшасы негізінде көрсетіледі.
4. Қызметті Қазақстан Республикасы Агенттігі көрсетеді. Қызмет мына мекен-жай бойынша көрсетіледі: Алматы қаласы, Қонаев к-сі, 181; веб-сайт: www.rfca.gov.kz.
5. Қызмет көрсетудің аяқталу формасы БИН және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру болып табылады.
6. Қызмет Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысы болғысы келетін субъектілерге көрсетіледі.
7. Қызмет қажетті құжаттар тіркелген өтінішті ұсыну күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
8. Қызмет ақылы болып табылады.
Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысы - заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 желтоқсандағы N 1660 "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу алымының көлемін бекіту туралы" Қаулысымен белгіленген 7600 (жеті мың алты жүз) теңгені құрайтын төлем алынады. Төлем бюджетке салық төлеушінің салық төлеуші ретінде тіркелген орнында төленеді.

13. Формы заявлений для регистрации (перерегистрации) и ликвидации юридических лиц размещены в холле здания Агентства, а также на официальном веб-сайте Агентства www.rfca.gov.kz.
14. Прием документов осуществляется в здании Агентства по адресу: город Алматы, улица Кунаева 181, кабинет N 107, контактный телефон (7272)449-500.
15. При сдаче документов в канцелярию Агентства заявителю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, их принявшего.
16. Получение свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, статистической карточки, свидетельства налогоплательщика осуществляется по адресу: город Алматы, улица Кунаева 181, кабинет N 107.
17. Основаниями отказа в государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - участника регионального финансового центра города Алматы либо приостановления рассмотрения документов являются:
при представлении неполного пакета документов, наличия в них недостатков, выявленных в ходе их рассмотрения, необходимости получения по учредительным документам заключения эксперта (специалиста) или перевода и нотариального заверения, а также по иным основаниям, предусмотренным законодательными актами, срок государственной регистрации (перерегистрации) прерывается;
нарушение порядка создания и реорганизации юридического лица, установленного законодательными актами Республики Казахстан, несоответствие учредительных документов законодательным актам Республики Казахстан, непредставление передаточного акта или разделительного баланса либо отсутствие в них положений о правопреемстве реорганизованного юридического лица, а также в случае, если учредителем является бездействующее юридическое лицо и (или) если учредитель и (или) руководитель юридического лица являются учредителями и (или) руководителями бездействующих юридических лиц и (или) признаны недееспособными или ограниченно дееспособными и (или) безвестно отсутствующими, и (или) объявлены умершими, и (или) осуждены за преступления по статьям 192, 216 и 217 Уголовного кодекса Республики Казахстан, и (или) представлены утерянные документы, удостоверяющие личность, влекут отказ в государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.
В случае отказа в государственной регистрации (перерегистрации) либо перерыва срока государственной регистрации первым руководителем Агентства либо лицом, его замещающим, издается соответствующий приказ, содержащий ссылку на нарушение конкретного закона (его конкретной статьи), о чем сообщается заявителю. При отказе в государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица заявление и документы, содержащие нарушения, а также уплаченный сбор за государственную регистрацию (перерегистрацию) возврату не подлежат.

13. Тіркеу (қайта тіркеу) және тарату туралы өтініш формалары Агенттік ғимаратының көрнекті жерінде және Агенттіктің ресми веб-сайтында www.rfca.gov.kz. орналастырылады.
14. Құжаттарды қабылдау Агенттік ғимаратында келесі мекен-жай бойынша жүзеге асырылады: Алматы қаласы, Қонаев көшесі 181, N 107 бөлме, байланыс телефоны (727) 2449-500.
15. Агенттік кеңсесіне құжат тапсыру кезінде, өтініш берушіге құжат қабылдаушы тұлғаның аты-жөні, қабылдау уақыты, күні жазылған талон беріледі.
16. Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) куәлігін, статистикалық карточканы, салық төлеуші куәлігін алу келесі мекен-жай бойынша жүзеге асырылады: Алматы қаласы, Қонаев көшесі 181, N 107 бөлме.
17. Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысы - заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)ден бас тартуға келесі жағдайлар негіз болады:
құжаттардың толық емес пакеті ұсынылған, оларды қарастыру барысында анықталған жетіспеушіліктер болған, құрылтай құжаттары бойынша сарапшының (маманның) қорытындысы немесе аударым және нотариалды растау қажет болған жағдайларда, сондай-ақ заңнамалық актілері қарастыратын басқа да негіздемелер бойынша мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) мерзімі үзіледі;
заңды тұлғаны құрудың және қайта ұйымдастырудың Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртібін бұзу, құрылтай құжаттарының Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес келмеуі, сондай-ақ табыстау актісін немесе бөлу балансын, ұсынбау не оларда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқық мұрагерлігі туралы ережелердің болмауы, сонымен қатар құрылтайшы әрекет етпейтін заңды тұлға болып табылуы және (немесе) заңды тұлғаның құрылтайшысы және (немесе) басшысы әрекет етпейтін заңды тұлғалардың басшысы болуы, немесе оның әрекет етуге қабілетсіз не шектеулі түрде қабілетсіз, іс-түзсіз жоғалған немесе өлген деп жариялануы, Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 192, 216, 217 баптары бойынша қылмыстары үшін сотталған деп танылуы, және жеке тұлғаны куәландыратын жоғалған құжаттардың ұсынылуы заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуден және қайта тіркеуден бас тартуға әкеп соғады.
Мемлекеттік тіркеуден (қайта тіркеуден) бас тартқан немесе тіркеу мерзімін үзген жағдайларда, тіркеуші орган нақты заңның (оның нақты бабының) бұзылғанына сілтемесі бар бұйрық шығарады. Бас тартылған жағдайда, өтініш, заңдарға қайшылығы бар құжаттар және мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) үшін төленген алым қайтарылуға жатпайды.

3. Принципы работы
18. В своей деятельности работники Агентства, оказывающие Услугу, должны:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение, в том числе при получении транспортных, сервисных и иных услуг;
2) своими действиями и решениями не давать повода для обоснованной критики со стороны юридических лиц, использовать конструктивную критику для устранения недостатков и улучшения своей профессиональной деятельности;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) быть вежливыми и корректными;
5) обеспечивать сохранность документов, которые юридическое лицо не получило в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания Услуги заявителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности Услуги ежегодно утверждаются рабочей группой, создаваемой из числа руководителей структурных подразделений Агентства.
5. Порядок обжалования
21. В случае наличия жалоб на действия (бездействия) работников Агентства, осуществляющих государственную регистрацию (перерегистрацию) юридических лиц - участников регионального финансового центра города Алматы, для получения информации о порядке обжалования данных фактов и оказания содействия в подготовке жалобы, заявитель может обратиться по адресу: Агентство Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы, город Алматы, улица Кунаева 181, кабинет N 105, номер контактного телефона: (7272)449-500 (внутренний 1136).
22. Жалоба подается по адресу: Агентство Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы, город Алматы, улица Кунаева 181, кабинет N 104, номер контактного телефона: (7272)449-500 (внутренний 1131).
23. При принятии жалобы канцелярией Агентства снимается ее копия для заявителя, на которой проставляется отметка о ее принятии (с указанием даты принятия, должностного лица, ее принявшего, и регистрационного номера).
6. Контактная информация
24. Контактная информация предоставляется по адресу: город Алматы, улица Кунаева 181, телефоны: (7272)449500 (внутренние 1136, 1133), либо на веб-сайте Агентства www.rfca.gov.kz.
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
"Государственная регистрация (перерегистрация)
юридических лиц - участников регионального
финансового центра города Алматы"
Показатели качества и доступности
оказания государственной услуги
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

3. Жұмыс қағидалары
18. Қызмет көрсететін Агенттік қызметкерлері өз жұмысында:
1) қарапайымдылық танытып, көліктік, қызметтік және басқа қызметтер көрсету кезінде лауазымын өз қажетіне пайдаланбауы;
2) өз әрекеттері мен шешімдері арқылы заңды тұлғалар тарапынан негізі бар сынға жол бермеуі, орынды сынды кемшіліктерді жоюы және профессионалдық қызметін жақсартуға пайдалануы;
3) құжаттарды қарастыру кезінде бюрократизм мен әбігерлікке жол бермеуі және олармен күресуге қажетті шаралар қабылдауы;
4) ізетті әрі әдепті болуы;
5) заңды тұлға белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың бүтіндігін сақтауы тиіс.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Өтініш берушілерге Қызмет көрсетудің нәтижелері осы Стандарттың қосымшасына сай, сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері арқылы бағаланады.
20. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мақсатты бағыттары жыл сайын Агенттік құрылымдық бөлімшелерінің басшыларынан құрылатын жұмыс тобында бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысы - заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асыратын Агенттік қызметкерлерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдардың болуы жағдайында, мұндай фактілерді ұсынуға қажетті ақпарат алу үшін және шағымды даярлауға көмек алу үшін өтініш беруші мына мекен-жайға хабарласа алады: Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі, Қонаев көшесі 181, N 105 бөлме, байланыс телефоны: (727)2449500 (ішкі нөмір 1136).
22. Шағым мына мекен-жай бойынша қабылданады: Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі, Қонаев көшесі 181, N 104 бөлме, байланыс телефоны: (727)244 95 00 (ішкі нөмір 1131).
23. Агенттік кеңсесінде шағым қабылдау кезінде, шағымданушыға оның шағымының қабылданғаны туралы көшірмесі (қабылдау күні, қабылдаған тұлға, және тіркеу нөмірі көрсетілген) беріледі.
6. Байланыстық ақпарат
24. Байланыстық ақпарат мына мекен-жай бойынша беріледі: Алматы қаласы, Қонаев к-сі 181, телефондар: (727)244 95 00 (ішкі нөмірлер 1136, 1133), немесе Агенттік веб-сайты www.rfca.gov.kz.
"Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығының қатысушылары - заңды
тұлғаларды мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу)" мемлекеттік
қызметін көрсету стандартына
Қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Сапа және қол
жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік  мәні
Көрсеткіштің
келесі жылдағы
нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жыл-
дағы ағымда-
ғы мәні
1
2
3
4

4.4. % (доля)  потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90%
60%
50%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90%
70%
60%
Примечание: Показатели рассчитываются в соответствии с модельными методическими
рекомендациями по определению показателей стандартов государственных услуг,
утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам
государственной службы от 8 декабря 2006 года N 02-01-02/172.
Приложение 2
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
деятельности регионального финансового
центра города Алматы
от 26 ноября 2007 года N 02-02/290
Стандарт оказания государственной услуги
"Ходатайство о выдаче виз иностранцам и лицам
без гражданства, прибывающим на территорию
Республики Казахстан для осуществления
деятельности в региональном финансовом
центре города Алматы"
1. Общие положения
1. Ходатайство о выдаче виз иностранцам и лицам без гражданства, прибывающим на территорию Республики Казахстан для осуществления деятельности в региональном финансовом центре города Алматы включает в себя рассмотрение обращений заявителей Агентством Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство) с просьбой о ходатайстве в соответствующий уполномоченный государственный орган по вопросам выдачи виз, продления срока действия виз, а также изменения категории виз, и выдача заявителям соответствующего письменного ходатайства для последующего совершения ими юридически значимых действий.
2. Государственная услуга "Ходатайство о выдаче виз иностранцам и лицам без гражданства, прибывающим на территорию Республики Казахстан для осуществления деятельности в региональном финансовом центре города Алматы" (далее - Услуга) не автоматизированная.
3. Услуга оказывается на основании подпункта 2) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О региональном финансовом центре города Алматы".
4. Услугу оказывает Агентство. Услуга оказывается по адресу: город Алматы" улица Кунаева 181; веб-сайт: www.rfca.gov.kz.
5. Формой завершения оказываемой Услуги является письменное ходатайство Агентства в адрес Министерства иностранных дел Республики Казахстан о выдаче визы иностранцам и лицам без гражданства, прибывающим на территорию Республики Казахстан для осуществления деятельности в региональном финансовом центре города Алматы, а также о продлении срока действия виз или изменении категории виз указанным лицам.

4.4. шағымдану мер-
зіміне қанағаттан-
ған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
60%
50%
5. Сыпайлық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына қана-
ғаттанған тұтынушы-
лардың % (үлесі)
90%
70%
60%
Ескертпе: Көрсеткіштер Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы N 02-01-02/172 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсынымдарға сәйкес есептеледі
Қазақстан Республикасы
Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығының қызметін реттеу
агенттігі Төрағасының
2007 жылғы 26 қарашадағы
N 02-02/290 бұйрығымен
бекітілген
(2-Қосымша)
Ескерту: 2-қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі төрағасының 2008.07.17 N 04.2-09/159  Бұйрығымен .
"Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығында қызмет
істеу үшін Қазақстан Республикасы территориясына
келетін шет ел азаматтары мен азаматтығы жоқ
тұлғаларға виза беру туралы қолдаухат"
мемлекеттік қызметін көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығында қызмет істеу үшін Қазақстан Республикасы территориясына келетін шет ел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғаларға виза беру туралы қолдаухат Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) өтініш берушілердің тиісті уәкілетті органға виза беру, визаның жарамдылық мерзімін ұзарту, виза санатын өзгерту туралы қолдаухат беруге деген өтініштерін қарастыруды және өтініш берушілерге олардың заңдық маңызы бар әрекет етулері үшін тиісті жазбаша қолдаухат беруді қамтиды.
2. "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығында қызмет істеу үшін Қазақстан Республикасы территориясына келетін шет ел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғаларға виза беру туралы қолдаухат" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - Қызмет) автоматтандырылмаған.
3. Қызмет "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  5-бабының 2 тармағының 2) тармақшасының негізінде көрсетіледі.
4. Қызметті Агенттік көрсетеді. Қызмет мына мекен-жай бойынша көрсетіледі: Алматы қаласы, Қонаев көшесі 181; веб-сайт: www.rfca.gov.kz.
5. Қызметтің аяқталу формасы Агенттіктің Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығында қызмет істеу үшін Қазақстан Республикасы территориясына келетін шет ел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғаларға виза беру, аталған тұлғалардың визаларының мерзімін ұлғайту және виза санатын өзгерту туралы жазбаша қолдаухат болып табылады.

6. Услуга оказывается иностранцам и лицам без гражданства, прибывающим на территорию Республики Казахстан для осуществления деятельности в региональном финансовом центре города Алматы, а также участникам регионального финансового центра города Алматы в случае если они являются приглашающей стороной.
7. Срок оказания Услуги составляет три рабочих дня со дня подачи обращения с приложением необходимых документов.
8. Услуга является бесплатной.
9. Настоящий стандарт оказания государственной услуги подлежит размещению на веб-сайте Агентства (www.rfca.gov.kz), в холле здания Агентства, а также в средствах массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан.
10. График работы Агентства с 9 до 18.00 часов (обед с 13 до 14.00 часов), кроме субботы и воскресенья. Услуга оказывается без предварительной записи, ускоренное обслуживание отсутствует.
11. Услуга предоставляется путем сдачи заявителем документов через канцелярию Агентства.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения Услуги заявитель представляет в Агентство обращение установленной формы на получение ходатайства о выдаче виз иностранцам и лицам без гражданства, прибывающим на территорию Республики Казахстан для осуществления деятельности в региональном финансовом центре города Алматы, которое должно содержать:
1) фамилию, имя, отчество (при наличии) каждого иностранца и (или) лица без гражданства;
2) дата и место рождения;
3) гражданство (для иностранцев);
4) должность и место работы в стране резидентства;
4-1) данные об образовании;
5) адрес фактического места проживания в стране резидентства;
6) адрес фактического проживания в Республике Казахстан;
7) период пребывания;
8) кратность визы;
9) паспортные данные либо данные документа лица без гражданства;
10) место получения визы;
11) вид транспортного средства въезда на территорию Республики Казахстан и выезда за пределы Республики Казахстан;
12) подпись заявителя (в случае если обращение подано участником регионального финансового центра города Алматы - подпись первого руководителя и печать юридического лица - участника регионального финансового центра).
К обращению прилагаются копии документов, подтверждающие сведения, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 4-1) и 9) настоящего пункта.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 17.07.2008 N  04.2-09/159 (порядок введения в действие см. п. 5 ).
13. Форма обращения размещена в обозримом месте здания Агентства, а также на официальном веб-сайте Агентства www.rfca.gov.kz.

6. Қызмет Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығында қызмет істеу үшін Қазақстан Республикасы территориясына келетін шет ел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғаларға, сонымен қатар Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушыларына олар шақырушы тарап болған жағдайда, көрсетіледі.
7. Қызмет қажетті құжаттар тіркелген өтінішті ұсыну күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
8. Қызмет ақысыз болып табылады.
9. Осы мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Агенттіктің веб-сайтында (www.rfca.gov.kz.) және Агенттік ғимаратының кіре берісінде, сонымен қатар Қазақстан Республикасының барлық аумағында таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылады.
10. Агенттіктің жұмыс уақыты сағат 9.00 - 18.00 аралығында (түскі ас 13.00 - 14.00), сенбі мен жексенбіден басқа күндері. Қызмет алдын-ала жазылусыз көрсетіледі, жедел қызмет жоқ.
11. Қызмет өтініш берушінің Агенттік кеңсесіне құжаттарын тапсыруы арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Қызметті пайдалану үшін өтініш беруші Агенттікте Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығында қызмет істеу үшін Қазақстан Республикасы территориясына келетін шет ел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғаларға виза беру туралы қолдаухат алуға арналған тиісті формадағы өтінішті ұсынады, өтініш келесі ақпаратты қамтиды:
1) әр шет ел азаматының және (немесе) азаматтығы жоқ тұлғаның аты-жөні, әкесінің аты (болған жағдайда);
2) туылған күні және орны;
3) азаматтығы (шет ел азаматтары үшін);
4) резиденттік еліндегі қызметі және лауазымы;
4-1) білімі туралы мәлімет;
5) резиденттік еліндегі мекен-жайы;
6) Қазақстан Республикасындағы мекен-жайы;
7) келу мерзімі;
8) виза еселігі;
9) паспорт мәліметтері немесе азаматтығы жоқ тұлға құжатының мәліметтері;
10) виза алу орны;
11) Қазақстан Республикасы территориясына келу және Қазақстан Республикасы территориясынан кету көлігінің түрі;
12) өтініш берушінің қолы (өтініш Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысы арқылы берілген жағдайда, Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысы - заңды тұлғаның бірінші басшысының қолы мен заңды тұлғаның мөрі).
Өтінішке осы тармақтың 1), 2), 3), 4), 4-1) және 9) тармақшаларында ұсынылған мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелері қоса тіркеледі.
Ескерту: 12 тармаққа толықтырулар енгізілді - ҚР Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі төрағасының 2008.07.17 N 04.2-09/159  Бұйрығымен .
13. Өтініш формасы Агенттік ғимаратының көрнекті жерінде және Агенттіктің ресми веб-сайтында www.rfca.gov.kz. орналастырылады.

14. Прием документов осуществляется нарочно или почтой по адресу: город Алматы, улица Кунаева, 181, кабинет N 106, контактный телефон (7272)449-500.
15. При сдаче документов в канцелярию Агентства заявителю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, их принявшего.
16. Получение заявителем ходатайства о выдаче виз, продлении срока действия виз, либо изменения категории виз осуществляется по адресу: город Алматы, улица Кунаева 181, кабинет N 106 либо почтой по адресу, указанному заявителем в обращении.
17. Услуга не может быть предоставлена в случае отсутствия в обращении заявителя необходимых для получения ходатайства сведений, а также копий соответствующих подтверждающих документов.
3. Принципы работы
18. В своей деятельности работники Агентства, оказывающие Услугу должны:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение, в том числе при получении транспортных, сервисных и иных услуг;
2) своими действиями и решениями не давать повода для обоснованной критики со стороны физических и юридических лиц, использовать конструктивную критику для устранения недостатков и улучшения своей профессиональной деятельности;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) быть вежливыми и корректными;
5) обеспечивать сохранность документов, которые заявитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания Услуги заявителям измеряются показателями качества и  доступности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности Услуги ежегодно утверждаются рабочей группой, создаваемой из числа руководителей структурных подразделений Агентства.
5. Порядок обжалования
21. В случае наличия жалоб на действия (бездействия) работников Агентства, оказывающих Услугу, для получения информации о порядке обжалования данных фактов и оказания содействия в подготовке жалобы, заявитель может обратиться по адресу: Агентство Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы, город Алматы, улица Кунаева 181, кабинет N 105, номер контактного телефона: (7272)449-500 (внутренний 1136).
22. Жалоба подается по адресу: Агентство Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы, город Алматы, улица Кунаева 181, кабинет N 104, номер контактного телефона: (7272)449-500 (внутренний 1131).
23. При принятии жалобы канцелярией Агентства снимается ее копия для заявителя, на которой проставляется отметка о ее принятии (с указанием даты принятия, должностного лица, ее принявшего, и регистрационного номера).
6. Контактная информация

14. Құжаттар қолма-қол және келесі пошталық мекен-жай бойынша қабылданады: Алматы қаласы, Қонаев көшесі 181, N 106 бөлме, байланыс телефондары (7272)449-500.
15. Агенттік кеңсесіне құжат тапсыру кезінде, өтініш берушіге құжат қабылдаушы тұлғаның аты-жөні, қабылдау уақыты, күні жазылған талон беріледі.
16. Виза беру туралы, виза мерзімін ұлғайту туралы, немесе виза санатын өзгерту туралы қолдаухат мына мекен-жай бойынша беріледі: Алматы қаласы, Қонаев к-сі, 181, N 106 бөлме немесе поштамен өтініште көрсетілген мекен-жай бойынша.
17. Қолдаухат алуға қажетті ақпараттың болмауы және тиісті растайтын құжаттардың болмауы жағдайында, Қызмет көрсетілмейді.
3. Жұмыс қағидалары
18. Қызмет көрсететін Агенттік қызметкерлері өз жұмысында:
1) қарапайымдылық танытып, көліктік, қызметтік және басқа қызметтер көрсету кезінде лауазымын өз қажетіне пайдаланбауы;
2) өз әрекеттері мен шешімдері арқылы заңды тұлғалар тарапынан негізі бар сынға жол бермеуі, орынды сынды кемшіліктерді жоюы және профессионалдық қызметін жақсартуға пайдалануы;
3) құжаттарды қарастыру кезінде бюрократизм мен әбігерлікке жол бермеуі және олармен күресуге қажетті шаралар қабылдауы;
4) ізетті әрі әдепті болуы;
5) заңды тұлға белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың бүтіндігін сақтауы тиіс.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Өтініш берушілерге Қызмет көрсетудің нәтижелері осы Стандарттың қосымшасына сай, сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері арқылы бағаланады.
20. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мақсатты бағыттары жыл сайын Агенттік құрылымдық бөлімшелерінің басшыларынан құрылатын жұмыс тобында бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысы - заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асыратын Агенттік қызметкерлерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдардың болуы жағдайында, мұндай фактілерді ұсынуға қажет ақпарат алу үшін және шағымды даярлауға көмек алу үшін өтініш беруші мына мекен-жайға хабарласа алады: Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі, Қонаев көшесі 181, N 105 бөлме, байланыс телефоны: (727)244-95-00 (ішкі нөмір 1136).
22. Шағым мына мекен-жай бойынша қабылданады: Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі, Қонаев көшесі 181, N 104 бөлме, байланыс телефоны: (727)244-95-00 (ішкі нөмір 1131).
23. Агенттік кеңсесінде шағым қабылдау кезінде, шағымданушыға оның шағымның қабылданғаны туралы көшірмесі (қабылдау күні, қабылдаған тұлға, және тіркеу нөмірі көрсетілген) беріледі.
5. Байланыстық ақпарат

4.4. % (доля)  потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90%
60%
50%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90%
70%
60%
Примечание: Показатели рассчитываются в соответствии с модельными методическими рекомендациями по определению показателей стандартов государственных услуг, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 8 декабря 2006 года N 02-01-02/172.
Приложение 3
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
деятельности регионального финансового
центра города Алматы
от 26 ноября 2007 года N 02-02/290
Стандарт оказания государственной услуги
"Перевод документации участников регионального
финансового центра города Алматы с английского
языка на государственный и русский языки
для предоставления в государственные органы,
за исключением органов регионального
финансового центра города Алматы"
1. Общие положения
1. Перевод документации участников регионального финансового центра города Алматы с английского языка на государственный и русский языки для предоставления в государственные органы, за исключением органов регионального финансового центра города Алматы, включает в себя рассмотрение обращений заявителей Агентством Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство) для последующего предоставления переводческих услуг.
2. Государственная услуга "Перевод документации участников регионального финансового центра города Алматы с английского языка на государственный и русский языки для предоставления в государственные органы, за исключением органов регионального финансового центра города Алматы (далее - Услуга) не автоматизированная.
3. Услуга оказывается на основании статьи 15 Закона Республики Казахстан "О региональном финансовом центре города Алматы".
4. Услугу оказывает Агентство. Услуга оказывается по адресу: город Алматы; улица Кунаева 181; веб-сайт: www.rfca.gov.kz.
5. Формой завершения оказываемой Услуги является предоставление заявителю перевода предоставленной им документации на письменном и электронном носителе.
6. Услуга оказывается участникам регионального финансового центра города Алматы.
7. Срок оказания Услуги составляет семь рабочих дней со дня подачи обращения с приложением необходимых документов.
8. Услуга является бесплатной.
9. Настоящий стандарт оказания государственной услуги подлежит размещению на веб-сайте Агентства (www.rfca.gov.kz), в холле здания Агентства, а также в средствах массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан.

4.4. шағымдану мер-
зіміне қанағаттан-
ған тұтынушылардың
% (үлесі)
90%
60%
50%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлер-
дің сыпайылығына қанағаттанған тұты-
нушылардың % (үлесі)
90%
70%
60%
Көрсеткіштер Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2006 ж. 8 желтоқсандағы N 02-01-02/172 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсынымдарға сәйкес есептеледі
Қазақстан Республикасы
Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығының қызметін реттеу
агенттігі Төрағасының
2007 жылғы 26 қарашадағы
N 02-02/290 бұйрығымен
бекітілген
(3-Қосымша)
Ескерту: 3-қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі төрағасының 2008.07.17 N 04.2-09/159  Бұйрығымен .
"Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы қатысушыларының құжаттарын мемлекеттік органдарға ұсыну үшін, қаржы орталығының органдарынан басқа, ағылшын тілінен мемлекеттік және орыс тілдеріне аудару" мемлекеттік қызметін көрсету стандарты 1. Жалпы ереже
1. Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы қатысушыларының құжаттарын мемлекеттік органдарға ұсыну үшін ағылшын тілден мемлекеттік және орыс тілдеріне аудару, Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының органдарынан басқа, Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігімен (бұдан әрі - Агенттік) арыз берушілердің арнауларын қарастыру мен оларға кейінгі аударма қызметін ұсынудан құралады.
2. "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы қатысушыларының құжаттарын мемлекеттік органдарға ұсыну үшін ағылшын тілден мемлекеттік және орыс тілдеріне аудару, Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының органдарынан басқа" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - Қызмет көрсету) автоматтандырылмаған.
3. Қызмет "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  15-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Қызметті Агенттік көрсетеді. Қызмет мына мекен-жай бойынша көрсетіледі: Алматы қаласы, Қонаев көшесі 181, веб-сайты: www.rfca.gov.kz.
5. Қызмет көрсетудің аяқтау нысаны тұтынушы ұсынған аудармаларды оларға қағаз жүзінде және электронды түрде құжаттарды тапсыру болып табылады.
6. Қызмет Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушыларына көрсетіледі.
7. Қызмет көрсету мерзімі қажетті құжаттарды қосымшасымен бірге өтініш түскен күннен бастап жеті жұмыс күнін құрайды.
8. Қызмет көрсету тегін түрде жүзеге асырылады.
9. Осы мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Агенттіктің веб-сайтында (www.rfca.gov.kz.), және Агенттік ғимаратының кіре берісінде, сонымен қатар Қазақстан Республикасы барлық аумағында таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылады.

10. График работы Агентства с 9 до 18.00 часов (обед с 13 до 14.00 часов), кроме субботы и воскресенья. Услуга оказывается без предварительной записи, ускоренное обслуживание отсутствует.
11. Услуга предоставляется путем сдачи заявителем документов через канцелярию Агентства.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения Услуги заявитель представляет в Агентство обращение установленной формы на перевод документации участников регионального финансового центра города Алматы с английского языка на государственный и русский языки для предоставления в государственные органы, за исключением органов регионального финансового центра города Алматы, которое должно содержать:
1) наименование участника регионального финансового центра города Алматы, адрес местонахождения и контактные телефоны;
2) язык (государственный и/или русский), на какой требуется перевод представленной на английском языке документации;
3) количество страниц в приложении;
4) подпись первого руководителя участника регионального финансового центра города Алматы или лица, его замещающего;
5) печать юридического лица - участника регионального финансового центра города Алматы.
К обращению прилагаются документация, подлежащая переводу (на бумажном и электронном носителе).
Представленная на перевод документация должна соответствовать следующим параметрам:
язык - английский;
шрифт - Times New Roman;
размер шрифта - 14.
13. Форма обращения размещена в обозримом месте здания Агентства, а также на официальном веб-сайте Агентства www.rfca.gov.kz.
14. Прием документов осуществляется нарочно или почтой по адресу: город Алматы, улица Кунаева 181, кабинет N 400, контактный телефон (727) 2449-500 (внутренний 1163).
15. При сдаче документов в канцелярию Агентства заявителю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, их принявшего.
16. Получение заявителем переведенного текста (на бумажном и электронном носителе) осуществляется по адресу: город Алматы, улица Кунаева 181, кабинет N 400 либо почтой по адресу, указанному заявителем в обращении.
17. Услуга не может быть предоставлена в случае отсутствия в обращении заявителя необходимых для перевода документов.
3. Принципы работы
18. В своей деятельности работники Агентства, оказывающие Услугу должны:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение, в том числе при получении транспортных, сервисных и иных услуг;
2) своими действиями и решениями не давать повода для обоснованной критики со стороны физических и юридических лиц, использовать конструктивную критику для устранения недостатков и улучшения своей профессиональной деятельности;

10. Агенттіктің жұмыс уақыты сағат 9.00 - 18.00 аралығында (түскі ас 13.00 - 14.00), сенбі мен жексенбіден басқа күндері. Қызмет алдын-ала жазылусыз көрсетіледі, жедел қызмет жоқ.
11. Қызмет тұтынушының Агенттік кеңсесіне құжаттарды тапсыруы арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Тұтынушы белгіленген нысана бойынша мемлекеттік қызметті алу үшін, Агенттікке қаржы орталығы қатысушыларының құжаттарын мемлекеттік органдарға ұсыну үшін ағылшын тілден мемлекеттік және орыс тілдеріне аудару арнауы, қаржы орталығының органдарынан басқа, келесілерден тұруы шарт:
1) Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысының атауы, орналасқан мекен-жайы және байланыс телефондары;
2) тіл (мемлекеттік және/немесе орыс), ағылшын тілінде ұсынылған құжаттар қандай аударманы қажет етеді;
3) қосымшадағы беттер саны;
4) өңірлік қаржы орталығы қатысушысының бірінші басшының немесе оның міндетін атқарушының қолы;
5) өңірлік қаржы орталығы қатысушысының - заңды тұлғаның мөрі.
Өтінішке қоса аударуға ұсынылған құжаттар (қағаз жүзінде және электронды түрде) беріледі.
Аударуға ұсынылған құжаттар келесі параметрлерге сай болуы қажет:
тіл - ағылшын;
әріп - Times New Roman;
әріп мөлшері - 14.
13. Өтініш формасы Агенттік ғимаратының көрнекті жерінде және Агенттіктің ресми веб-сайтында (www.rfca.gov.kz.) орналастырылады.
14. Құжаттар қолма-қол немесе пошта арқылы мына мекен-жай бойынша қабылданады: Алматы қаласы, Қонаев көшесі 181, N 400 кабинет, байланыс телефондары (727) 2449-500 ішкі 1163.
15. Агенттіктің кеңсесіне құжаттарды тапсыру кезінде тұтынушыға кеңсе қызметкерімен қабылданған күн мен уақыт, тегі және аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
16. Тұтынушы аударылған мәтіндерді (қағаз жүзінде және электронды түрде) алу үшін келесі мекен-жай бойынша хабарласуы қажет: Алматы қаласы, Қонаев көшесі, 181, N 400 кабинет, немесе тұтынушының көрсетілген мекен-жайы арқылы алуға болады.
17. Қызмет тұтынушымен аударуға арналған қажетті құжаттарды тапсырған жағдайда ғана көрсетіледі.
3. Жұмыс қағидалары
18. Қызмет көрсететін Агенттік қызметкерлері өз жұмысында:
1) қарапайымдылық танытып, көліктік, қызметтік және басқа қызметтер көрсету кезінде лауазымын өз қажетіне пайдаланбауы;
2) өз әрекеттері мен шешімдері арқылы заңды тұлғалар тарапынан негізі бар сынға жол бермеуі, орынды сынды кемшіліктерді жоюы және профессионалдық қызметін жақсартуға пайдалануы;

3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) быть вежливыми и корректными;
5) обеспечивать сохранность документов, которые заявитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания Услуги заявителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности ежегодно утверждаются рабочей группой, создаваемой из числа руководителей структурных подразделений Агентства.
5. Порядок обжалования
21. В случае наличия жалоб на действия (бездействия) работников Агентства, оказывающих Услугу, для получения информации о порядке обжалования данных фактов и оказания содействия в подготовке жалобы, заявитель может обратиться по адресу: Республика Казахстан, город Алматы, улица Кунаева 181, кабинет N 400, номер контактного телефона: (727) 2449-500 (внутренний 1163), Агентство Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы.
22. Жалоба подается по адресу: город Алматы, улица Кунаева 181, кабинет N 104, номер контактного телефона: (727) 2449-500 (внутренний 1163), Агентство Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы.
23. При принятии жалобы канцелярией Агентства снимается ее копия для заявителя, на которой проставляется отметка о ее принятии (с указанием даты принятия, должностного лица, ее принявшего, и регистрационного номера).
6. Контактная информация
24. Контактная информация предоставляется по адресу: город Алматы, улица Кунаева 181, телефоны: (727) 2449500 (внутренние 1163, 1180), либо на веб-сайте Агентства www.rfca.gov.kz.
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
"Перевод документации участников регионального
финансового центра города Алматы с английского
языка на государственный и русский языки для
предоставления в государственные органы, за
исключением органов регионального
финансового центра города Алматы"
Показатели качества и доступности
оказания государственной услуги
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

3) құжаттарды қарастыру кезінде бюрократизм мен әбігерлікке жол бермеуі және олармен күресуге қажетті шаралар қабылдауы;
4) ізетті әрі әдепті болуы;
5) заңды тұлға белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың бүтіндігін сақтауы тиіс.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Өтініш берушілерге Қызмет көрсетудің нәтижелері осы Стандарттың қосымшасына сай, сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері арқылы бағаланады.
20. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мақсатты бағыттары жыл сайын Агенттік құрылымдық бөлімшелерінің басшыларынан құрылатын жұмыс тобында бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысы - заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асыратын Агенттік қызметкерлерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдардың болуы жағдайында, мұндай фактілерді ұсынуға қажет ақпарат алу үшін және шағымды даярлауға көмек алу үшін өтініш беруші мына мекен-жайға хабарласа алады: Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі, Қонаев к-сі 181, N 400 бөлме, байланыс телефоны: (727)2449-500 (ішкі нөмір 1163).
22. Шағым мына мекен-жай бойынша қабылданады: Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі, Қонаев к-сі 181, N 104 бөлме, байланыс телефоны: (727)2449-500 (ішкі нөмір 1163).
23. Агенттік кеңсесінде шағым қабылдау кезінде, шағымданушыға оның шағымының қабылданғаны туралы көшірмесі (қабылдау күні, қабылдаған тұлға, және тіркеу нөмірі көрсетілген) беріледі.
6. Байланыстық ақпарат
24. Байланыстық ақпарат мына мекен-жай бойынша беріледі: Алматы қаласы, Қонаев к-сі 181, телефондар: (727)2449-500 (ішкі нөмірлер 1163, 1180), немесе Агенттік веб-сайты: www.rfca.gov.kz.
"Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығы қатысушыларының құжаттарын
мемлекеттік органдарға ұсыну үшін,
қаржы орталығының органдарынан басқа,
ағылшын тілінен мемлекеттік және орыс
тілдеріне аудару" мемлекеттік қызметін
көрсету стандартына
Қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Сапа және қол
жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі жылдағы
нысаналы мәні
Көрсеткіштің
есепті жылдағы
ағымдағы мәні
1
2
3
4

4.4. % (доля)  потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90%
60%
50%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90%
70%
60%
Приложение 4
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан
по регулированию деятельности
регионального финансового центра
города Алматы
от 26 ноября 2007 года N 02-02/290
Сноска. Приказ дополнен приложением 4 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 17.07.2008 N 04.2-09/159 (порядок введения в действие см. п. 5 ).
Стандарт оказания государственной услуги
"Возмещение затрат на аудит эмитентов финансовых
инструментов, допущенных на специальную
торговую площадку регионального
финансового центра города Алматы"
1. Общие положения
1. Возмещение затрат на аудит эмитентов финансовых инструментов, допущенных на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы включает в себя рассмотрение документов заявителей Агентством Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство) для последующего возмещения затрат на аудит.
2. Государственная услуга "Возмещение затрат на аудит эмитентов финансовых инструментов, допущенных на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы" (далее - Услуга) не автоматизированная.
3. Услуга оказывается на основании подпункта 8) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О региональном финансовом центре города Алматы", а также постановления Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2008 года N 523 "О некоторых вопросах возмещения затрат на аудит эмитентов финансовых инструментов, допущенных на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы".
4. Услугу оказывает Агентство. Услуга оказывается по адресу: город Алматы, улица Кунаева 181; веб-сайт: www.rfca.gov.kz.
5. Формой завершения оказываемой Услуги является письменное решение Агентства, подписываемое первым руководителем либо его заместителем, о соответствии либо несоответствии представленных документов законодательству Республики Казахстан.
6. Услуга оказывается эмитентам финансовых инструментов, допущенных на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы, ранее не проводившим аудит финансовой отчетности и осуществившим размещение финансовых инструментов на специальной торговой площадке регионального финансового центра города Алматы.

4.4. шағымдану мерзіміне қана-
ғаттанған тұтыну-
шылардың %
(үлесі)
90%
60%
50%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкер-
лердің сыпайылы-
ғына қанағаттан-
ған тұтынушылар-
дың % (үлесі)
90%
70%
60%
Ескертпе: көрсеткіштер Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы N 02-01-02/172 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсынымдарға сәйкес есептеледі.
Қазақстан Республикасы
Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығының қызметін реттеу
агенттігі Төрағасының
2008 жылғы 26 қарашадағы
N 02-02/290 бұйрығына
4-қосымша
Ескерту: 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі төрағасының 2008.07.17 N 04.2-09/159  Бұйрығымен .
"Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының
арнайы сауда алаңына жіберілген қаржы құралдары
эмитенттерінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу"
мемлекеттік қызметін көрсету стандарты   1. Жалпы ережелер
1. Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жіберілген қаржы құралдары эмитенттерінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігінде (бұдан әрі - Агенттік) кейінгі аудитке жұмсалған шығындарды өтеу үшін өтініш берушілердің ұсынылған өтініштерін қарастыруын қамтиды.
2. "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жіберілген қаржы құралдары эмитенттерінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - Қызмет) автоматтандырылмаған.
3. Қызмет "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  6-бабының 2) тармақшасының және "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жіберілген қаржы құралдары эмитенттерінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 мамырдағы N 523  қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Қызметті Агенттік көрсетеді. Қызмет мына мекен-жай бойынша көрсетіледі: Алматы қаласы, Қонаев көшесі 181; веб-сайт: www.rfca.gov.kz.
5. Қызмет көрсетудің аяқталу формасы Агенттіктің бірінші басшысымен немесе оның орынбасарымен қол қойылған, ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы жазбаша шешімі болып табылады.
6. Қызмет бұрын қаржы есептілік аудитін жүргізбеген және қаржы құралдарын Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына орналастыруды жүзеге асырған, Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жіберілген қаржы құралдары эмитенттеріне көрсетіледі.

7. Срок оказания Услуги составляет пятнадцать рабочих дней со дня представления полного пакета документов.
8. Услуга является бесплатной.
9. Настоящий стандарт оказания государственной услуги подлежит размещению на веб-сайте Агентства (www.rfca.gov.kz), в холле здания Агентства, а также в средствах массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан.
10. График работы Агентства с 9 до 18.00 часов (обед с 13 до 14.00 часов), кроме субботы и воскресенья. Услуга оказывается без предварительной записи, ускоренное обслуживание отсутствует.
11. Услуга предоставляется путем сдачи заявителем документов через канцелярию Агентства.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения Услуги заявитель представляет в Агентство заявление установленной формы с приложением следующих документов:
1) копия договора с аудиторской организацией на проведение аудита финансовой отчетности;
2) оригинал и копия документа, подтверждающего факт оплаты расходов на аудит (после проверки достоверности копии документа оригинал возвращается эмитенту);
3) документы, подтверждающие соответствие аудиторской организации квалификационным требованиям, предъявляемым к аудиторским организациям, установленным Агентством для допуска финансовых инструментов на специальную торговую площадку финансового центра;
4) копию проспекта эмиссии финансовых инструментов эмитента, а также изменения и дополнения в проспект выпуска при их наличии;
5) письменное подтверждение аудиторской организации о ее неаффилиированности с эмитентом, кроме того, для аудиторской организации - резидента Республики Казахстан - об отсутствии у аудиторской организации ограничений прав на проведение аудита в соответствии с законодательством Республики Казахстан об аудиторской деятельности;
6) нотариально заверенная копия аудиторского отчета финансовой отчетности, составленной в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности;
7) нотариально заверенная копия свидетельства о государственной регистрации выпуска ценных бумаг;
8) копия биржевых свидетельств;
9) письменное подтверждение центрального депозитария;
10) доверенность от имени первого руководителя юридического лица, заверенная печатью, выданная представителю эмитента на право предоставления и получения документов от имени эмитента.
13. Копии документов, указанных в пункте 12 настоящего Стандарта, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными подписями должностных лиц и печатью эмитента на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка с указанием количества прошитых листов, наклеенного на узел прошивки.

7. Қызмет қажетті құжаттардың толық пакеті ұсыну күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
8. Қызмет ақысыз болып табылады.
9. Осы мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Агенттіктің веб-сайтында (www.rfca.gov.kz) және Агенттік ғимаратының кіре берісінде, сонымен қатар Қазақстан Республикасының барлық аумағында таратылытын бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылады.
10. Агенттіктің жұмыс уақыты сағат 9.00 - 18.00 аралығында (түскі ас 13.00 - 14.00), сенбі мен жексенбіден басқа күндері. Қызмет алдын-ала жазылусыз көрсетіледі, жедел қызмет жоқ.
11. Қызмет өтініш берушінің Агенттік кеңсесіне құжаттарын тапсыруы арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Өтініш беруші Қызметті алу үшін Агенттікке бекітілген формадағы өтінішпен қатар келесі құжаттарды ұсынады:
1) қаржы есептілігі аудитін жүргізуге аудиторлық ұйыммен жасалған шарттың көшірмесі;
2) аудитке жұмсалған шығыстардың төленгендігі фактісін растайтын құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесі (құжат көшірмесінің шынайылығы тексерілгеннен кейін түпнұсқа эмитентке қайтарылады);
3) аудиторлық ұйымның қаржы орталығының арнайы сауда алаңына қаржы құралдарын жіберу үшін уәкілетті орган белгілеген аудиторлық ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар;
4) эмитенттің қаржы құралдары эмиссиясы проспектісінің көшірмесі, сондай-ақ олар болған кезде шығарылым проспектісіне өзгерістер мен толықтырулар;
5) аудиторлық ұйымның эмитентпен аффиллирленбегені туралы, бұдан басқа, Қазақстан Республикасының резиденті - аудиторлық ұйым үшін аудиторлық ұйымда Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет туралы заңнамасына сәйкес аудит жүргізуге құқықтарын шектеулердің жоқтығы туралы жазбаша растама;
6) халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған қаржы есептілігі аудиторлық есебінің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
7) биржалық куәліктердің көшірмесі;
8) орталық депозитарийдің жазбаша растамасы;
9) мөрмен куәландырылған, эмитент атынан құжаттарды ұсыну мен алу құқығына эмитенттің өкіліне заңды тұлғаның бірінші басшысының атынан берілген сенімхат.
13. Осы Стандарттың 12-тармағында көрсетілген санамаланған бірнеше парақтан тұратын құжаттардың көшірмелері нөмірленген, тігілген және лауазымды адамдардың қолдарымен және соңғы парағының артқы жағында тігілген парақтар санын көрсете отырып, тігіс түйініне жапсырылған құлақшаның үстінен жартылай эмитенттің мөрімен куәландырылған күйде ұсынылады.

14. Форма заявления размещена в обозримом месте здания Агентства, а также на официальном веб-сайте Агентства www.rfca.gov.kz.
15. Прием документов осуществляется нарочно или почтой по адресу: город Алматы, улица Кунаева 181, кабинет N 103, контактный телефон (727) 2449-500 (внутренний 1177).
16. При сдаче документов в канцелярию Агентства заявителю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, их принявшего.
17. Получение заявителем письменного решения Агентства осуществляется по адресу: город Алматы, улица Кунаева 181, кабинет N 107 либо почтой по адресу, указанному заявителем в заявлении.
18. Услуга не может быть предоставлена в случае отсутствия одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего Стандарта.
3. Принципы работы
19. В своей деятельности работники Агентства, оказывающие Услугу должны:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение, в том числе при получении транспортных, сервисных и иных услуг;
2) своими действиями и решениями не давать повода для обоснованной критики со стороны физических и юридических лиц, использовать конструктивную критику для устранения недостатков и улучшения своей профессиональной деятельности;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) быть вежливыми и корректными;
5) обеспечивать сохранность документов, которые заявитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
20. Результаты оказания Услуги заявителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
21. Целевые значения показателей качества и доступности ежегодно утверждаются рабочей группой, создаваемой из числа руководителей структурных подразделений Агентства.
5. Порядок обжалования
22. В случае наличия жалоб на действия (бездействия) работников Агентства, оказывающих Услугу, для получения информации о порядке обжалования данных фактов и оказания содействия в подготовке жалобы, заявитель может обратиться по адресу: Республика Казахстан, город Алматы, улица Кунаева 181, кабинет N 107, номер контактного телефона: (727) 2449-500 (внутренний 1136), Агентство Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы.
23. Жалоба подается по адресу: город Алматы, улица Кунаева 181, кабинет N 103, номер контактного телефона: (727) 2449-500 (внутренний 1177), Агентство Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы.

14. Өтініштің нысаны Агенттік ғимаратының көрнекті жерінде және Агенттіктің ресми веб-сайтында www.rfca.gov.kz орналастырылады.
15. Құжаттар қолма-қол және келесі пошталық мекен-жай бойынша қабылданады: Алматы қаласы, Қонаев көшесі, 181, N 103 бөлме, байланыс телефондары (727) 2449-500 (ішкі 1177).
16. Агенттік кеңсесіне құжат тапсыру кезінде, өтініш берушіге құжат қабылдаушы тұлғаның аты-жөні, қабылдау уақыты, күні жазылған талон беріледі.
17. Агенттіктің жазбаша шешімі өтініш берушіге мына мекен-жай бойынша беріледі: Алматы қаласы, Қонаев көшесі, 181, N 107 бөлме немесе поштамен өтініште көрсетілген мекен-жай бойынша.
18. Осы Стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуі жоқ болған жағдайда қызмет көрсетілуден бас тартылады.
3. Жұмыс қағидалары
19. Қызмет көрсететін Агенттік қызметкерлері өз жұмысында:
1) қарапайымдылық танытып, көліктік, қызметтік және басқа қызметтер көрсету кезінде лауазымын өз қажетіне пайдаланбауы;
2) өз әрекеттері мен шешімдері арқылы заңды тұлғалар тарапынан негізі бар сынға жол бермеуі, орынды сынды кемшіліктерді жоюы және профессионалдық қызметін жақсартуға пайдалануы;
3) құжаттарды қарастыру кезінде бюрократизм мен әбігерлікке жол бермеуі және олармен күресуге қажетті шаралар қабылдауы;
4) ізетті әрі әдепті болуы;
5) заңды тұлға белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың бүтіндігін сақтауы тиіс.
4. Жұмыс нәтижелері
20. Өтініш берушілерге Қызмет көрсетудің нәтижелері осы Стандарттың қосымшасына сай, сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері арқылы бағаланады.
21. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мақсатты бағыттары жыл сайын Агенттік құрылымдық бөлімшелерінің басшыларынан құрылатын жұмыс тобында бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
22. Агенттік қызметкерлерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдардың болуы жағдайында, мұндай фактілерді ұсынуға қажет ақпарат алу үшін және шағымды даярлауға көмек алу үшін өтініш беруші мына мекен-жайға хабарласа алады: Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі, Қонаев көшесі, 181, N 107-бөлме, байланыс телефоны: (727) 2449-500 (ішкі нөмір 1136).
23. Шағым мына мекен-жай бойынша қабылданады: Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі, Қонаев көшесі, 181, N 103-бөлме, байланыс телефоны: (727) 2449-500 (ішкі нөмір 1177).

Примечание: Показатели рассчитываются в соответствии с модельными методическими рекомендациями по определению показателей стандартов государственных услуг, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 8 декабря 2006 года N 02-01-02/172.

Көрсеткіштер Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы N 02-01-02/172 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсынымдарға сәйкес есептеледі