Об областном бюджете на 2008 год
Решение Акмолинского областного маслихата от 5 декабря 2007 года N 4С-3-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 21 декабря 2007 года N 3238. Утратило силу решением Акмолинского областного маслихата от 15 июля 2009 года № 4С-16-8
Сноска. Утратило силу решением Акмолинского областного маслихата от 15 июля 2009 года № 4С-16-8
В соответствии со статьей 63 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и согласно постановления акимата Акмолинской области N А-12/389 от 27 ноября 2007 года Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 55 336 825,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 6 246 905,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 133 037,7 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 48 956 881,8 тысяч тенге;
2) затраты - 56 777 207,2 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - -1 440 381,9 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 679 857,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 1 534 698 тыс. тенге, погашение бюджетных кредитов - 854 840,8 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - - 130 300 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 130 600 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 300 тысяч тенге;
6) дефицит (профицит) бюджета - - 2 250 539,1 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 250 539,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями  Акмолинского областного маслихата от 05.03.2008 N 4С-5-4, от 20.06.2008 N 4С-7-5, от 18.09.2008 N 4С-9-5, от 07.11.2008 N 4C-10-2
2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов и городов Кокшетау и Степногорск в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет - 100%;
1-1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет - 100 %;
2) по социальному налогу в бюджеты районов и городов Кокшетау и Степногорск -100%.
Сноска. Пункт 2 дополнен подпунктом 1-1) решением Акмолинского областного маслихата от 20.06.2008 N 4С-7-5;
3. Утвердить доходы областного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за лесные пользования;
платы за эмиссии в окружающую среду;

2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 5 желтоқсандағы N 4С-3-4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2007 жылғы 21 желтоқсанда N 3238 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2009 жылғы 15 шілдедегі № 4С-16-8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2009 жылғы 15 шілдедегі № 4С-16-8 шешімімен
2004 жылғы 24 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 63 бабына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1-тармақшасына сәйкес және Ақмола облысы әкімдігінің 2007 жылғы 27 қарашадағы N А-12/389 қаулысына байланысты Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2008 жылға арналған облыстық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 55 336 825,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 6 246 905,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 133 037,7 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 48 956 881,8 мың теңге:
2) шығындар - 56 777 207,2 мың теңге;
3) операциялық сальдо - -1 440 381,9 мың теңге;
4) таза бюджеттік несиелер - 679 857,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк несиелер - 1 534 698 мың теңге;
бюджеттік несиелердің өтелуі - 854 840,8 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 130 300 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 130 600 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсімдер - 300 мың теңге;
6) бюджет дефициті (профициті) - -2 250 539,1 мың теңге;
7) бюджет дефицитін каржыландыру (профицитті пайдалану) - 2 250 539,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.03.05 N 4С-5-4, 2008.06.20 N 4С-7-5, 2008.09.18 N 4C-9-5, 2008.11.07 N 4C-10-2 Шешімдерімен.
2. Облыстық бюджетке, аудандардың, Көкшетау және Степногорск қалаларының бюджеттеріне кірістерді бөлудің нормативтері келесі мөлшерде белгіленсін:
1) облыстық бюджетке төлем көздеріне салынатын кірістердің жеке табыс салығы бойынша - 100%;
1-1). Төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы - 100%.
2) аудандардың, Көкшетау және Степногорск қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік салық бойынша - 100%.
Ескерту. 2 тармақ 1-1)-тармақшамен толықтырылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.06.20 N 4С-7-5 Шешімімен.
3. Келесі көздердің есебінен облыстық бюджеттің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
төлем көздеріне салынатын, кірістердің жеке табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы;
жер бетіндегі су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемдер;
орман пайдаланғаны үшін төлемдер;
қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемдер;

2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
вознаграждений (интересов), полученных от размещения в депозиты временно свободных бюджетных денег;
вознаграждений (интересов) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета банкам - заемщикам;
поступлений от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
административных штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемые местными государственными органами;
поступлений удержаний из заработной платы осужденных к исправительным работам;
прочих штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступлений дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета;
возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
других неналоговых поступлений в местный бюджет.
3) поступлений трансфертов, в том числе:
бюджетных изъятий;
целевых текущих трансфертов;
целевых трансфертов на развитие;
субвенций.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями  Акмолинского областного маслихата от 20.06.2008 N 4С-7-5; от 18.09.2008 N 4С-9-5.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год объемы бюджетных изъятий в сумме 911 636 тысяч тенге, в том числе:
г.Кокшетау 911 636 тысяч тенге;
5. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрена из республиканского бюджета субвенция в сумме 31 498 056 и целевые трансферты в сумме 15 424 943 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Акмолинского областного маслихата от 07.11.2008 N 4C-10-2.
6. Установить на 2008 год объемы субвенции, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в общей сумме 9 376 512 тысяч тенге, в том числе:
Аккольскому 555 444 тысячи тенге;
Аршалынскому 449 977 тысяч тенге;
Астраханскому 629 369 тысяч тенге;
Атбасарскому 622 441 тысяча тенге;
Буландынскому 650 570 тысяч тенге;
Егиндыкольскому 327 976 тысяч тенге;
Енбекшильдерскому 610 559 тысяч тенге;
Ерейментаускому 652 960 тысяч тенге;
Есильскому 494 409 тысяч тенге;
Жаксынскому 767 997 тысяч тенге;
Жаркаинскому 653 726 тысяч тенге;
Зерендинскому 842 994 тысячи тенге;
Коргалжинскому 558 370 тысяч тенге;
Сандыктаускому 569 579 тысяч тенге;
Целиноградскому 491 361 тысяча тенге;
Шортандинскому 498 780 тысяч тенге.
6-1. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на компенсацию потерь в связи с увеличением минимального размера заработной платы в сумме 224 773 тысячи тенге.
Сноска. Дополнено подпунктом 6-1) решением Акмолинского областного маслихата от 20.06.2008 N 4С-7-5

2) салықтық емес түсімдерден, оның ішінде:
коммуналдық меншіктегі мүліктерді жалға беруден кірістерден;
Депозиттерге уақытша бос бюджеттік ақшаны орналастырудан алынған сыйақылар (мүдделер);
жергілікті бюджеттен банк-қарызгерлеріне берілген бюджеттік несиелер есебінен сыйлықтардан, (мүдделерден);
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелер ұсынатын (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуларды жүргізуден түсетін ақшалай түсімдер;
жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, төлетулер;
түзету жұмыстарына сотталғандардың еңбекақысынан ұсталатын түсімдер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен алынатын басқа да айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік қарыздарынан түсімдер;
бұрындары жергілікті бюджеттен алынған пайдаланылмаған қаражаттарды қайтару;
жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер.
3) трансферттердің түсімдері, оның ішінде:
бюджеттік алып қоюлар;
ағымдағы нысаналы трансферттер;
нысаналы даму трансферттері;
субвенциялар.
Ескерту. 3 тармаққа өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.06.20 N 4С-7-5, 2008.09.18 N 4C-9-5, 2008.11.07  N 4C-10-2 Шешімдерімен.
4. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте төмен тұрған бюджеттерден қайтарып алынатын 911 636 мың теңге бюджеттік алулардың көлемі қарастырылсын, оның ішінде:
Көкшетау қ. 911 636 мың теңге.
5. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін 31 498 056 мың теңге сомасындағы субвенциялар және 15 424 943 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 5 тармаққа өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.11.07 N 4C-10-2 Шешімімен.
6. 2008 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін субвенциялардың жалпы мөлшері 9 376 512 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақкөл 555 444 мың теңге;
Аршалы 449 977 мың теңге;
Астрахан 629 369 мың теңге;
Атбасар 622 441 мың теңге;
Бұланды 650 570 мың теңге;
Егіндікөл 327 976 мың теңге;
Еңбекшілдер 610 559 мың теңге;
Ерейментау 652 960 мың теңге;
Есіл 494 409 мың теңге;
Жақсы 767 997 мың теңге;
Жарқайың 653 726 мың теңге;
Зеренді 842 994 мың теңге;
Қорғалжын 558 370 мың теңге;
Сандықтау 569 579 мың теңге;
Целиноград 491 361 мың теңге;
Шортанды 498 780 мың теңге.
6-1. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте ең төменгі еңбекақының мөлшерінің көбеюіне байланысты шығындардың орнын толтыруға республикалық бюджеттен 224 773 мың теңге сомасында мақсатты ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 6 тармақ 6-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.06.20 N 4С-7-5 Шешімімен.

7. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на здравоохранение в сумме 1 975 446 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 1 626 773 тысяч тенге, в том числе:
494 693 тысяч тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов, в том числе:
вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения - 126 151 тысяч тенге;
противотуберкулезных препаратов - 72 237 тысячи тенге;
противодиабетических препаратов - 159 577 тысяч тенге;
химиопрепаратов онкологическим больным - 132 768 тысяча тенге;
факторов свертывания крови при лечении вхрослых, больных гемофилией - 3 960 тысяч тенге;
1 132 080 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы, в том числе:
на материально - техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне - 1 132 080 тысяч тенге.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 348 673 тысяч тенге, в том числе:
42 600 тысяч тенге - строительство центральной районной больницы на 150 коек в городе Державинск Жаркаинского района;
21 200 тысяч тенге - строительство центральной районной больницы на 150 коек в ауле Акмол Целиноградского района;
12 873 тысяч тенге - строительство городской поликлиники на 500 посещений в смену в городе Щучинск Щучинского района;
200 000 тысяч тенге - строительство областного центра крови в городе Кокшетау;
72 000 тысяч тенге - строительство городской поликлиники на 500 посещений в смену в городе Кокшетау.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями  Акмолинского областного маслихата от 20.06.2009 N 4С-7-5; от 07.11.2008 N 4C-10-2
8. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на образование в сумме  3 397 922 тысячи тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 741 804 тысяч тенге, в том числе:
708 429 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 227 700 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 260 442 тысячи тенге;

7. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте денсаулық сақтауға арналып республикалық бюджеттен бөлінген 1 975 446 мың теңге мөлшеріндегі мақсатты трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) 1 626 773 мың теңге көлемінде ағымдағы мақсатты трансферттер, оның ішінде:
494 693 мың теңге дәрі-дәрмек құралдарын сатып алуға, вакциналар және басқа да медициналық иммунобиологиялық қосындыларға, оның ішінде:
тұрғындарды иммунитеттік алдын ала емдеу үшін вакциналар мен басқа да медициналық иммунобиологиялық дәрі-дәрмектер сатып алуға - 126 151 мың теңге;
туберкулезге қарсы дәрі-дәрмектерге - 72 237 мың теңге;
диабетке қарсы дәрі-дәрмектерге - 159 577 мың теңге;
онкологиялық науқастарға химиялық дәрі-дәрмектерге - 132 768 мың теңге;
гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұйысу факторларын - 3960 мың теңге;
1 132 080 мың теңге - Қазақстан Республикасының 2005-2010 жылдарға арналған денсаулық сақтау ісiн реформалау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға, оның ішінде:
жергілікті деңгейдегі медициналық ұйымдардың материалдық-техникалық базасын жетілдіруге - 1 132 080 мың теңге.
2) 348 673 мың теңге көлемінде дамуға арналған мақсатты трансферттер, оның ішінде:
42 600 мың теңге - Жарқайың ауданы Державинск қаласында 150 төсектік орталық аудандық аурухананың құрылысына;
21 200 мың теңге - Целиноград ауданы Ақмол ауылында 150 төсектік орталық аудандық аурухананың құрылысына;
12 873 мың теңге - Щучье ауданы Щучье қаласында әр ауысымда 500 адам қабылдай алатын қалалық емхананың құрылысына;
200 000 мың теңге - Көкшетау қаласындағы облыстық қан орталығының құрылысына;
72 000 мың теңге - Көкшетау қаласында әр ауысымда 500 адамды қабылдай алатын қалалық емхана құрылысына;
Ескерту. 7 тармаққа өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.06.20 N 4С-7-5, 2008.11.07 N 4C-10-2 Шешімдерімен.
8. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 3 397 922 мың теңге мөлшерінде білім беруге арналған ағымдағы мақсатты трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) 741 804 мың теңге көлемінде ағымдағы мақсатты трансферттер, оның ішінде:
708 429 мың теңге - Қазақстан Республикасының 2005 - 2010 жылдарға арналған білім берудi дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдықтарымен жарақтандыруға - 227 700 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдарында лингафондық және мультимедиялық бөлмелер жабдықтауға - 260 442 мың теңге;

на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного среднего и общего среднего образования - 220 287 тысяч тенге;
23 287 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
10 088 тысяч тенге - на выплату стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 2 656 118 тысяч тенге, в том числе:
98 755 тысяч тенге - развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства.
Распределение целевых трансфертов по областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.
105 000 тысяча тенге - строительство средней школы на 600 мест в селе Александровка Аршалынского района;
71 142 тысячи тенге - строительство национального детского дошкольного учреждения на 320 мест в город Ерейментау Ерейментауского района;
200 000 тысяч тенге - строительство средней школы на 520 мест в городе Есиль Есильского района;
523 300 тысяч тенге - строительство средней школы на 900 мест в селе Жаксы Жаксынского района;
988 300 тысяч тенге - строительство школы на 1200 мест в поселке Шортанды Шортандинского района;
81 142 тысячи тенге - строительство детского сада на 320 мест в ауле Акмол Целиноградского района;
455 181 тысяч тенге - строительство общеобразовательной школы на 1200 мест в городе Кокшетау;
70 000 тысяч тенге - строительство детского сада на 320 мест в городе Кокшетау;
20 690 тысяч тенге - строительствао школы на 200 мест в селе Малтабар Ерейментауского района Акмолинской области;
42 608 тысяч тенге - строительство детского сада на 120 мест в городе Державинске Жаркаинского района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 20.06.2008 N 4С-7-5; от 18.09.2008 N 4С-9-5; от 07.11.2008 N 4C-10-2
9. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 82 000 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет, в связи с ростом размера прожиточного минимума.
Распределение целевых текущих трансфертов по бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на развитие сельского хозяйства в сумме 3 172 241 тысяч тенге, в том числе:

бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің мемлекеттік жүйесінде интерактивті оқыту жүйесін енгізуге - 220 287 мың теңге;
23 287 мың теңге - жаңадан іске қосылатын білім беру нысандарын ұстауға;
10 088 мың тенге - жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға стипендиялар төлеуге;
Көрсетілген трансферттерді облыстық және аудандар мен қалалардың бюджеттері бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
2) 2 656 118 мың теңге көлемінде дамуға арналған мақсатты трансферттер, оның ішінде:
98 755 мың теңге - электрондық басқару шеңберінде адами капиталды дамытуға.
Трансферттерді облыстық және аудандар мен қалалардың бюджеттері бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
105 000 мың теңге - Аршалы ауданының Александровка селосында 520 оқушы орындық орта мектептің құрылысына;
71 142 мың теңге - Ерейментау ауданының Ерейментау қаласында 320 орындық ұлттық мектепке дейінгі балалар мекемесінің құрылысына;
200 000 мың теңге - Есіл ауданының Есіл қаласында 520 оқушы орындық орта мектептің құрылысына;
523 300 мың теңге - Жақсы ауданының Жақсы селосында 520 оқушы орындық қазақ орта мектебінің құрылысына;
988 300 мың теңге - Шортанды ауданының Шортанды селосында 1200 оқушы орындық орта мектебінің құрылысына;
81 142 мың теңге - Целиноград ауданының Ақмол ауылында 320 орындық балабақша құрылысына;
455 181 мың теңге - Көкшетау қаласында 1200 оқушы орындық жалпы білім беру мектебінің құрылысына;
70 000 мың теңге - Көкшетау қаласында балабақша құрылысына;
20 690 мың теңге - Ақмола облысы Ерейментау ауданының Малтабар селосында 200 орындық мектеп құрылысына;
42 608 мың теңге - Жарқайың ауданының Державинск қаласында 120 орындық бала бақша құрылысына.
Ескерту. 8 тармаққа өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.06.20 N 4С-7-5, 2008.09.18 N 4C-9-5, 2008.11.07  N 4C-10-2Шешімдерімен.
9. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге және 18 жасқа дейiнгi балаларға мемлекеттiк жәрдемақылар төлеуге арналған 82 000 мың теңге мөлшерінде республикалық ағымдағы мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
Трансферттерді аудандар мен қалалардың бюджеттері бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
10. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте 3 172 241 мың теңге мөлшерінде ауыл шаруашылығын дамытуға арналған республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы мақсатты трансферттер ескерілсін, оның ішінде:

179 831 тысяча тенге - на поддержку развития семеноводства;
513 541 тысяча тенге - на развитие племенного животноводства;
2 308 697 тысяча тенге - на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ;
132 тысячи тенге - на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
170 040 тысяч тенге - на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением Акмолинского областного маслихата от 07.11.2008 N 4C-10-2
11. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сумме 2 444 709 тысяч тенге, в том числе:
77 650 тысячи тенге - реконструкция водопроводных сетей (2-я очередь) в городе Акколь Аккольского района;
78 426 тысяч тенге - реконструкция скважинного водозабора и системы водоснабжения села Новорыбинка Аккольского района;
42 570 тысяч тенге - реконструкция водопроводных сетей села Наумовка Аккольского района;
21 588 тысяч тенге - реконструкция сетей водопровода в селе Амангельды Аккольского района;
15 000 тысяч тенге - реконструкция сетей водопровода в селе Ивановское Аккольского района;
69 128 тысяч тенге - реконструкция водопроводных сетей в селах Раздольное, Байдалы Аршалынского района;
56 947 тысяч тенге - строительство водопроводных сетей в селе Петровка Астраханского района;
187 988 тысячи тенге - реконструкция водопроводных сетей в селах Журавлевка, Воробъевка Буландынского района;
74 000 тысяч тенге - реконструкция поселковых сетей и площадки водопроводных сооружений в селе Полтавское Егиндыкольского района;
53 000 тысяч тенге - реконструкция водовода, поселковых разводящих сетей и площадки водопроводных сооружений в селе Спиридоновка Егиндыкольского района;
25 000 тысяч тенге - реконструкция поселковых сетей водоснабжения и площадки водопроводных сооружений в селе Узунколь Егиндыкольского района;
25 000 тысяч тенге - реконструкция поселковых сетей водоснабжения и площадки водопроводных сооружений в селе Буревестник Егиндыкольского района;
25 000 тысяч тенге - реконструкция поселковых сетей водоснабжения и площадки водопроводных сооружений в селе 30 лет Казахстана Егиндыкольского района;
50 000 тысяч тенге - реконструкция водопроводных сетей (2 этап) в городе Степняк Енбекшильдерского района;

179 831 мың теңге - тұқым өңдеуді дамытуды қолдауға;
513 541 мың теңге - мал шаруашылығын асылтұқымдандыруды дамытуға;
2 308 697 мың теңге - өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға;
132 мың теңге - ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу қызметтерінің құнын өтеуге;
170 040 мың теңге - мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын жоғарылатуға жәрдем ақша бөлуге.
Ескерту. 10 тармаққа өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.11.07 N 4C-10-2 Шешімімен.
11. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға 2 444 709 мың теңге ағымдағы мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
77 650 мың теңге - Ақкөл ауданы Ақкөл қаласындағы су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға (II кезек);
78 426 мың теңге - Ақкөл ауданы Новорыбинка селосы су құбырының су қоймасы қабырғаларын және сумен қамтамасыз ету жүйесін қайта жабдықтауға;
42 570 мың теңге - Ақкөл ауданы Наумовка селосындағы су құбыры жүйесін қайта жабдықтауға;
21 588 мың теңге - Ақкөл ауданы Амангелді селосындағы су құбыры жүйесін қайта жабдықтауға;
15000 мың теңге - Ақкөл ауданы Ивановское селосындағы су құбыры жүйесін қайта жабдықтауға;
69 128 мың теңге - Аршалы ауданы Раздольное және Байдалы селоларындағы су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға;
56 947 мың теңге - Астрахан ауданы Петровка селосындағы су құбыры жүйелерінің құрылысына;
187 988 мың теңге - Бұланды ауданы Журавлевка және Воробъевка селоларының су құбырлары жүйелерін қайта жабдықтауға;
74 000 мың теңге - Егіндікөл ауданы Полтавское селосындағы су құбыры құрылымдарының алаңын және поселкелік жүйелерін қайта жабдықтауға;
53 000 мың теңге - Егіндікөл ауданы Спиридоновка селосының су жүргізгішін, поселкелік сумен қамтитын жүйелерін және су құбыры құрылымдарының алаңшасын қайта жабдықтауға;
25 000 мың теңге - Егіндікөл ауданы Ұзынкөл селосының су жүргізгішін, поселкелік сумен қамтитын жүйелерін және су құбыры құрылымдарының алаңшасын қайта жабдықтауға;
25 000 мың теңге - Егіндікөл ауданы Буревестник селосының су жүргізгішін, поселкелік сумен қамтитын жүйелерін және су құбыры құрылымдарының алаңшасын қайта жабдықтауға;
25 000 мың теңге - Егіндікөл ауданы Қазақстанның 30 жылдығы селосының су жүргізгішін, поселкелік сумен қамтитын жүйелерін және су құбыры құрылымдарының алаңшасын қайта жабдықтауға;
50000 мың теңге - Еңбекшілдер ауданы Степняк қаласындағы су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға (II кезек);

15 000 тысяч тенге - реконструкция водопроводных сетей в селе Андыкожа батыр Енбекшильдерского района;
290 000 тысяч тенге - реконструкция водопроводных сетей в городе Есиль Есильского района;
77 000 тысяч тенге - строительство разводящих водопроводных сетей в селе Жаксы Жаксынского района;
30 000 тысяч тенге - реконструкция разводящих водопроводных сетей в селах Жана-Кийма, Кийма Жаксынского района;
25 000 тысяч тенге - реконструкция водоснабжения из подземных источников в селе Далабай Жаркаинского района;
25 000 тысяч тенге - реконструкция водоснабжения из подземного источника в селе Гастелло Жаркаинского района;
25 000 тысяч тенге - реконструкция водовода и сетей водоснабжения в селе Пятигорское Жаркаинского района;
85 722 тысяч тенге - реконструкция водопроводных сетей в селе Симферопольское Зерендинского района;
25 000 тысяч тенге - реконструкция и строительство разводящих сетей водопровода в селе Зеренда Зерендинского района;
25 000 тысяч тенге - реконструкция сетей водопровода в селе Максимовка Сандыктауского района;
184 867 тысяч тенге - реконструкция сетей и сооружений водопровода в селе Кощи Целиноградского района;
109 527 тысяч тенге - строительство водопроводных сетей в селе Раздольное Целиноградского района;
28 209 тысяч тенге - установка комбинированного блок-модуля по очистке воды в селе Красноярка Целиноградского района;
29 834 тысяч тенге - установка комбинированного блок-модуля по очистке воды в ауле Сарыколь Целиноградского района;
29 616 тысяч тенге - установка комбинированного блок-модуля по очистке воды в селе Жалгызкудук Целиноградского района;
40 684 тысяч тенге - реконструкция водопроводных сетей и сооружений в селе Воздвиженка Целиноградского района;
99 730 тысяч тенге - развитие систем водоснабжения, строительство водозаборных сооружений для водоснабжения аула Акмол Целиноградского района;
69 924 тысячи тенге - реконструкция водопроводных сетей в селах Дамса, Степное, поселок Научный (2 очередь) Шортандинского района;
70 949 тысяч тенге - реконструкция водопроводных сетей в поселке Жолымбет Шортандинского района;
15 000 тысяч тенге - реконструкция водопроводных сетей в селе Елизаветинка Шортандинского района;
5000 тысяч тенге - реконструкция сетей водоснабжения в селе Новокубанка Шортандинского района;
312 350 тысячи тенге - реконструкция водопроводных сетей в городе Щучинск Щучинского района;
25 000 тысяч тенге - реконструкция водопроводных сетей в ауле Кенесары Щучинского района.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 20.06.2008 N 4С-7-5; от 07.11.2008 N 4C-10-2

15 000 мың теңге - Еңбекшілдер ауданы Аңдықожа батыр селосында су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға;
290 000 мың теңге - Есіл ауданы Есіл қаласындағы су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға;
77 000 мың теңге - Жақсы ауданы Жақсы селосындағы таратушы су құбыры жүйелерінің құрылысына;
30 000 мың теңге - Жақсы ауданы Жаңа Қима және Қима селоларының су құбырларының таратушы жүйелерін қайта жабдықтауға;
25 000 мың теңге - Жарқайың ауданы Далабай селосындағы су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға;
25 000 мың теңге - Жарқайың ауданы Гастелло селосындағы жер асты су көздерінің суымен қамтамасыз ететін су құбырларын қайта жабдықтауға;
25 000 мың теңге - Жарқайың ауданы Пятигорское селосындағы су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға;
85 722 мың теңге - Зеренді ауданы Симферополь  селосындағы су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға;
25 000 мың теңге - Зеренді ауданы Зеренді селосындағы таратушы су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға және құрылысына;
25 000 мың теңге - Сандықтау ауданы Максимовка селосындағы су құбыры жүйесін қайта жабдықтауға;
184 867 мың теңге - Целиноград ауданы Қосшы ауылындағы су құбыры желілерін қайта жабдықтауға;
109 527 мың теңге - Целиноград ауданы Раздольное селосындағы су құбыры жүйесінің құрылысына;
28 209 мың теңге - Целиноград ауданы Красноярка селосында су тазартқыш бойынша құрастырылған блок-модулін орнату;
29 834 мың теңге - Целиноград ауданы Сарыкөл селосында су тазартқыш бойынша құрастырылған блок-модулін орнату;
29 616 мың теңге - Целиноград ауданы Жалғызқұдық селосында су тазартқыш бойынша құрастырылған блок-модулін орнату;
40 684 мың теңге - Целиноград ауданы Воздвиженка селосында су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға;
99 730 мың теңге - Целиноград ауданы Ақмол ауылын сумен қамтамасыздандыру үшін сутартқыш имараттарының құрылысы;
69 924 мың теңге - Шортанды ауданының Научный кентінің және Дамаса, Степное селоларының су құбырларын қайта жабдықтауға (II кезек);
70 949 мың теңге - Шортанды ауданы Жолымбет кентіндегі су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға;
5 000 мың теңге - Шортанды ауданы Елизаветинка  селосында су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға;
15 000 мың теңге - Шортанды ауданы Новокубанка селосында су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға;
312 350 мың теңге - Щучье ауданы Щучье қаласындағы су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға (I және II кезек);
25 000 мың теңге - Щучье ауданы Кенесары селосында су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға (I және II кезек).
Ескерту. 11 тармаққа өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.11.07 N 4C-10-2 Шешімімен.

12. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения в сумме 370 783 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением Акмолинского областного маслихата от 07.11.2008 N 4C-10-2
13. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы, в том числе:
889 029 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
586 896 тысяч тенге - на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 20.06.2008 N 4С-7-5; от 07.11.2008 N 4C-10-2
14. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
436 924 тысяч тенге - на реконструкцию участка автодороги "Петровка-Каменка-Острогорка" с выходом на автодорогу "Мариновка - Мадениет".
748 663 тысяч тенге - на капитальный ремонт автомобильных дорог областного значения: капитальный ремонт автомобильной дороги "Коргалжын-Арыкты-Сабынды".
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением Акмолинского областного маслихата от 07.11.2008 N 4C-10-2
15. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на обучение государственных служащих компьютерной грамотности в сумме 17 116 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов на развитие по бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.
15-1. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 633 000 тысяч тенге на развитие села Косшы, как города - спутника города Астаны.
Сноска. Дополнено пунктом 15-1 - решением Акмолинского областного маслихата от 20.06.2008 N 4С-7-5; пункт 15-1 с изменениями, внесенными решением Акмолинского областного маслихата от 07.11.2008 N 4C-10-2
16. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год 499 000 тысяч тенге на кредитование бюджетов районов (городов) на строительство и приобретение жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в порядке, определяемом постановлением акимата области.

12. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 370 783 мың теңге ауыз сумен қамтамасыз ету көздерінің теңдесі жоқ болып келетін сумен қамтамасыз ету жүйесінің ерекше тобынан ауыз суын жеткізу қызметіне жәрдем ақша бөлуге арналған ағымдағы мақсатты трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 12 тармаққа өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.11.07 N 4C-10-2 Шешімімен.
13. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын жүзеге асыруға арналған республикалық мақсатты трансферттер ескерілсін сәйкес, оның ішінде:
889 029 мың теңге - инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды жайғастыруға және дамытуға;
586 896 мың теңге - коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйі құрылысына.
Көрсетілген трансферттерді аудандар мен қалалардың бюджеттері бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 13 тармаққа өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.06.20 N 4С-7-5, 2008.11.07 N 4C-10-2 Шешімдерімен.
14. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық мақсатты трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
436 924 мың теңге - Ақмола облысының "Мәдениет- Мариновка" автожолына шығатын тұсының "Петровка-Каменка -Острогорка" автожолы учаскесін қайта жабдықтауға.
748 663 мың теңге - облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге: "Қорғалжын-Арықты-Сабынды" автожолдарын толық жөндеу.
Ескерту. 14 тармаққа өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.11.07 N 4C-10-2 Шешімдерімен.
15. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа оқытуға арналып бөлінген  17 116 мың теңге ағымдағы мақсатты трансферттер ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді облыстық және аудандар мен қалалардың бюджеттері бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
15-1. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Астана қаласының серіктес қаласы ретінде қосшы қаласын дамытуға республикалық бюджеттен 633 000 мың теңге сомасында мақсатты даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 15-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.06.20 N 4С-7-5, өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.11.07 N 4C-10-2 Шешімімен.
16. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (қалалық) бюджеттерге Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын іске асыру шеңберінде облыстық әкімдіктің қаулысында белгіленіп айқындалған тәртіппен сыйақының (мүдденің) нөлдiк ставкасы бойынша тұрғын үй салуға несие беруге 499 000 мың теңге қарастырылсын.

17. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год повторное использование кредитных средств в сумме 675 000 тысяч тенге, выделенных в 2006-2007 годах на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса), в соответствии с региональной программой развития жилищного строительства в Акмолинской области на 2008 - 2010 годы в порядке, определяемом постановлением акимата области.
18. Учесть, что в составе трансфертов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета нижестоящим бюджетам в сумме 4 810 151,1 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 1 282 823,6 тысяч тенге, в том числе:
544 801,1 тысячи тенге - на мероприятия по водообеспечению;
36 702,1 тысяч тенге - на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
76 176,3 тысяч тенге - на оснащение школ области интерактивным оборудованием;
36 978,6 тысяч тенге - на капитальный ремонт объектов образования;
Распределение указанных трансфертов по районам и городам определяется постановлением акимата области.
36 384,7 тысяч тенге - на разработку генерального плана застройки, в том числе: ауыл Жибек жолы  Аршалынского района - 9 999,9 тысяч тенге, город Макинск Буландынского района - 9 800 тысяч тенге, село Зеленый Бор Щучинского района - 6 700 тысяч тенге, город Ерейментау Ерейментауского района - 9 884,8 тысяч тенге;
44 386 тысяч тенге - на погашение задолженности  по плате за эмиссии в окружающую среду Ерейментаускому району;
37 769,8 тысячи тенге - на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий Щучинского района;
5 935 тысяч тенге - на разработку схемы теплоснабжения города Кокшетау;
67 652 тысячи тенге - на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий Есильского района;
94 780 тысяч тенге - на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий Атбасарского района;
44 963 тысяч тенге - на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий Буландынского района;
10000 тысяч тенге - на благоустройство поселка Научный Шортандинского района;
6 290 тысяч тенге - на разработку технико-экономического обоснования и проведение государственной экспертизы по реконструкции систем водоснабжения и водоотведения города Степногорска;
58 800 тысяч тенге - на разработку технико-экономического обоснования по строительству и реконструкции объектов энергообеспечения и линии электроснабжения в селах Талапкер, Караоткель, Косшы, Коянды, Кабанбай батыра, Софиевка, Шубар, Малотимофеевка, Воздвиженка, Максимовка, Тайтобе, Кызылжар, Кажымукан, Кызылсуат Целиноградского района;

17. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте 2006-2007 жылдары тұрғын үй құрылысына нөлдік сыйақы (мүдде) мөлшерлемесі бойынша Ақмола облысында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысын дамытудың аумақтық бағдарламасына сәйкес облыс әкімдігінің қаулысымен айқындалған тәртіпте қайта пайдалануға бөлінген несиелік 675 000 мың теңге сомасындағы қаржы қарастырылсын.
18. 2008 жылға арналған облыстық бюджеттің трансферттерінің құрамында облыстық бюджеттен жергілікті бюджеттерге 4 810 151,1 мың теңге мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) 1 282 823,6 мың теңге мөлшерінде ағымдағы мақсатты трансферттер, оның ішінде:
544 801,1 мың теңге - сумен қамтамасыз ету шараларына;
36 702,1 мың теңге - Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және оның мүгедектеріне коммуналдық шығындарды өтеуге әлеуметтік көмек көрсетуге;
76 176,3 мың теңге - облыс мектептерін интерактивті жабдықтармен жетілдіруге;
36 978,6 мың теңге - білім нысандарын толық жөндеуден өткізуге;
Көрсетілген трансферттерді аудандар мен қалалардың бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
36 384,7 мың теңге - салынатын құрылыстың бас жоспарын дайындауға, оның ішінде: Аршалы ауданының Жібек жолы ауылы - 9 999,9 мың теңге, Бұланды ауданының Макинск қаласы - 9 800 мың теңге, Щучье ауданының Зеленый Бор селосы - 6 700 мың теңге, Ерейментау ауданының Ерейментау қаласы - 9 884,8 мың теңге;
44 386 мың теңге - Ерейментау ауданының қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақысын өтеуге;
37 769,8 мың теңге - Щучье ауданының жылумен қамтамасыз ету мекемелерінің тұрақты жұмысын қамтамасыз етуге;
5 935 мың теңге - Көкшетау қаласының жылумен қамтамасыз ету жүйесінің сұлбасын жасауға;
67 652 мың теңге - Есіл ауданының жылумен қамтамасыз ету мекемелерінің жұмысын тұрақты қамтамасыз ету үшін;
94 780 мың теңге - Атбасар ауданының жылумен қамтамасыз ету мекемелерінің жұмысын тұрақты қамтамасыз ету үшін;
44 963 мың теңге - Бұланды ауданының жылумен қамтамасыз ету мекемелерінің жұмысын тұрақты қамтамасыз ету үшін;
10 000 мың теңге - Шортанды ауданының Научный кентін абаттандыру үшін;
6 290 мың теңге - Степногорск қаласының сумен қамту және су бөлу жүйелерін қайта жабдықтау бойынша техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуге және мемлекеттік сараптама жүргізуге;
58 800 мың теңге - Целиноград ауданының Талапкер, Қараөткел, Қосшы, Қоянды, Қабанбай батыр, Софиевка, Шұбар, Малотимофеевка, Воздвиженка, Максимовка, Тай-төбе, Қызылжар, Қажымұқан, Қызылсуат селоларының энергиямен қамтамасыз ету және энергия жеткізу жолдары нысандарының құрылысына және қайта жабдықтау үшін техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуге;

150 000 тысяч тенге - на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий города Кокшетау;
31 205 тысяч тенге - на средний ремонт улиц города Атбасар Атбасарского района.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 3 527 327,5 тысяч тенге, в том числе:
445 323 тысяч тенге - на строительство объектов образования;
255 303,6 тысяч тенге - на развитие систем водоснабжения;
628 653 тысяча тенге - на увеличение уставного капитала государственных коммунальных предприятий районов (городов);
64 950,9 тысяч тенге - на выполнение проектных, сметных, изыскательских работ и надзора за строительством, в целях реализации отраслевого проекта "Водоснабжение и канализация сельских территорий";
93 637,5 тысячи тенге - на разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы объектов питьевого водоснабжения;
Распределение указанных трансфертов по районам и городам определяется постановлением акимата области.
431 553 тысячи тенге - на завершение строительства Дворца спорта в г.Кокшетау;
20 000 тысяч тенге - на строительство памятника Богенбай батыру в Ерейментауском районе;
119 989,6 тысяч тенге - на реконструкцию котельной N 5 городе Ерейментау Ерейментауского района;
43 297,8 тысяч тенге - строительство теплотрассы и устройство перекачивающей станции в городе Ерейментау Ерейментауского района;
310 500 тысяч тенге - строительство наружных инженерных сетей в городе Кокшетау;
160 822,4 тысяч тенге - реконструкция канализационного напорного коллектора от  канализационной насосной станции-7 (КНС-7) до микрорайона "Васильковский" в городе Кокшетау;
113 600 тысяч тенге - реконструкция второй нитки напорного коллектора от канализационной насосной   станции-7 (КНС-7) до камеры микрорайона "Васильковский" города Кокшетау;
46 082 тысяч тенге - реконструкция двух ниток напорного коллектора от канализационной насосной  станции-7 (КНС-7) от микрорайона "Васильковский" в городе Кокшетау;
48 918 тысяч тенге - реконструкция правой нитки напорного коллектора от канализационной насосной станции-2 (КНС-2) города Кокшетау;
27 850 тысяч тенге - реконструкция канализационной насосной станции-6 (КНС-6) города Кокшетау;
21 405,1 тысяч тенге - реконструкция канализационной насосной станции элеватора (КНС-элеватора) и напорного коллектора до улицы Ауэзова в городе Кокшетау;
550 445,8 тысяч тенге - строительство третьего водогрейного котла на районной котельной-2 (РК-2) в городе Кокшетау, I очередь, с учетом корректировки сметной стоимости;
42 998,3 тысяч тенге - разработка проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы по проекту строительства новой чаши золоотвала районной котельной-2 (РК-2) в городе Кокшетау;

150 000 мың теңге - Көкшетау қаласының жылу беру мекемелерінің тұрақты жұмысын қамтамасыз етуге;
31 205 мың теңге - Атбасар ауданы Атбасар қаласының көшелерін орташа жөндеуге;
2) 3 527 327,5 мың теңге көлемінде дамуға арналған мақсатты трансферттер, оның ішінде:
445 323 мың теңге - білім нысандарының құрылысына;
255 303,6 мың теңге - сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға;
628 653 мың теңге - аудандар және қалалардың мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындардың жарғылық қорын көбейтуге;
64 950,9 мың теңге - "Сумен қамтамасыз ету және канализация" салалық жобасын жүзеге асыру мақсатында жобалау-сметалық құжаттарын дайындауға және мемлекеттік сараптама жүргізуге.
93 637,5 мың теңге - ауыз суымен қамтамасыз ететін нысандардың жобалау-сметалық құжаттарын дайындауға және мемлекеттік сараптауын жүргізуге;
310 500 мың теңге - Көкшетау қаласындағы сыртқы инженерлік жүйелердің құрылысына" деген жолдан кейін келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
160 822,4 мың теңге - Көкшетау қаласындағы 7-канализациялық сорғы стансасынан (7-КСС)  "Васильковский" ықшамауданына дейін канализациялық қысым коллекторын қайта жабдықтауға;
113 600 мың теңге - Көкшетау қаласындағы 7-канализациялық сорғы стансасынан (7-КСС) "Васильковский" ықшамауданындағы камераға дейін канализациялық қысым коллекторының екінші тармағын қайта жабдықтауға;
46 082 мың теңге - Көкшетау қаласындағы "Васильковский" ықшамауданы 7-канализациялық сорғы стансасынан (7-КСС) бастап канализациялық қысым коллекторының екі тармағын қайта жабдықтауға;
48 918 мың теңге - Көкшетау қаласындағы 2-канализациялық сорғы стансасынан (2-КСС) бастап канализациялық қысым коллекторының оң тармағын қайта жабдықтауға;
27 850 мың теңге - Көкшетау қаласындағы 6-канализациялық сорғы стансасынан (6-КСС) қайта жабдықтау;
21 405,9 мың теңге - Көкшетау қаласындағы элеватордың канализациялық сорғы стансасын (элеватор-КСС) және Әуезов көшесіне дейінгі қысым коллекторын қайта жабдықтауға;
550 445,8 мың теңге - Көкшетау қаласындағы 2-аудандық қазандықта (2-АҚ) үшінші су жылыту қазандығының құрылысына, сметалық құнының түзетулерін ескере отырып, 1-кезек;
43 297,8 мың теңге - Көкшетау қаласындағы 2-аудандық қазандықта (2-АҚ) күл төккішінің жаңа қазанының құрылысының жобалау-сметалық құжаттарын дайындауға және жоба бойынша мемлекеттік сараптау өткізуге;

47 447,9 тысяч тенге - реконструкция котельной Комсомольского ремонтно-механического завода (КРМЗ) в городе Акколь Аккольского района;
54 548,8 тысяча тенге - реконструкция тепловых сетей от котельной Комсомольского ремонтно-механического завода (КРМЗ) в городе Акколь Аккольского района.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 05.03.2008 N 4С-5-4; от 20.06.2008 N 4С-7-5; от 18.09.2008 N 4С-9-5; от 07.11.2008 N 4C-10-2
19. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2008 год в сумме 1 187 918,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 05.03.2008 N 4С-5-4; от 20.06.2008 N 4С-7-5; от 18.09.2008 N 4С-9-5
20. Учесть в 2008 году погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 854 840,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными решениями от 05.03.2008 N 4С-5-4; от 18.09.2008 N 4С-9-5.
21. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с областным маслихатом.
Сноска. Пункт 21 в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 05.03.2008 N 4С-5-4
21-1. Учесть, что в доходах областного бюджета на 2008 год предусмотрен возврат районами и городами неиспользованных целевых трансфертов в сумме 1 121 094,5 тысяч тенге, и использованных не по целевому назначению - 1152,3 тысячи тенге.
Сноска. Дополнено пунктом 21-1 решением Акмолинского областного маслихата от 05.03.2008 N 4С-5-4; пункт 21-1 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 20.06.2008 N 4С-7-5; от 18.09.2008 N 4С-9-5; от 07.11.2008 N 4C-10-2.
21-2. Учесть, что в расходах областного бюджета на 2008 год предусмотрен возврат в республиканский бюджет неиспользованных целевых трансфертов в сумме 1 930 596,1 тысяч тенге, и использованных не по целевому назначению - 1364,2 тысячи тенге.
Сноска. Дополнено пунктом 21-2 - решением Акмолинского областного маслихата от 05.03.2008 N 4С-5-4; пункт 20 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 20.06.2008 N 4С-7-5; от 07.11.2008 N 4C-10-2.

47 447,9 мың теңге - Ақкөл ауданының Ақкөл қаласындағы Комсомол жөндеу-механикалық зауытының (КЖМЗ) жылу қазандығын қайта жабдықтауға;
54 548,8 мың теңге - Ақкөл ауданы Ақкөл қаласындағы Комсомол жөндеу-механикалық зауытының (КЖМЗ) жылу қазандығынан бастап жылу жүйелерін қайта жабдықтауға.
Көрсетілген трансферттерді аудандар мен қалалардың бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
431 553 мың теңге - Көкшетау қаласындағы Спорт сарайының құрылысын аяқтауға;
20 000 мың теңге - Ерейментау ауданындағы Бөгенбай батырға ескерткішінің құрылысына;
119 989 мың теңге - Ерейментау ауданы Ерейментау қаласындағы N 5 жылу қазандығын қайта жабдықтауға;
42 998,3 мың теңге - Ерейментау ауданы Ерейментау қаласындағы жылу трассасының құрылысына және қотару станциясының құрылысына;
310 500 мың теңге - Көкшетау қаласындағы сыртқы инженерлік жүйелердің құрылысына.
Ескерту. 18 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.03.05 N 4С-5-4, 2008.06.20 N 4С-7-5, 2008.09.18 N 4С-9-5, 2008.11.07 N 4C-10-2 Шешімдерімен.
19. 2008 жылға арналған облыстық жергілікті атқарушы органның резерві 1 187 918,9 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 19 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.03.05 N 4С-5-4, 2008.06.20 N 4С-7-5, 2008.09.18  N 4С-9-5Шешімдерімен.
20. 2008 жылы бюджеттік несиелерді жабудан облыстық бюджетке түсетін 854 840,8 мың теңге ескерілсін.
Ескерту. 20 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.03.05 N 4С-5-4, 2008.09.18 N 4С-9-5 Шешімдерімен.
21. Облыстық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының қызметшілеріне, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен ставкаларын арттыру белгіленсін.
Ескерту. 21 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.03.05 N 4С-5-4 Шешімімен.
21-1. 2008 жылға арналған облыстық бюджеттің кірістерінде аудандар мен қалалардан пайдаланылмаған 1 121 094,5 мың теңге сомасындағы мақсатты трансферттердің және пайдаланылмаған 1152,3 мың теңге сомасындағы нысаналы қаражаттың қайтарылғаны ескерілсін.
Ескерту. 21-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.03.05 N 4С-5-4, 2008.06.20 N 4С-7-5, 2008.09.18 N 4С-9-5, 2008.11.07 N 4C-10-2 Шешімдерімен.
21-2. 2008 жылға арналған облыстық бюджеттің шығындарында республикалық бюджетке қайтарылған пайдаланылмаған 1 930 596,1 мың теңге сомасындағы мақсатты трансферттердің және нысаналы пайдаланылмаған 1364,2 мың теңгенің қайтарылғаны ескерілсін.
Ескерту. 21-2 тармақпен толықтырылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.03.05 N 4С-5-4, 2008.06.20 N 4С-7-5, 2008.11.07  N 4C-10-2Шешімдерімен.

21-3. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2008 года, в сумме 1 751 539,1 тысяч тенге.
Сноска. Дополнено пунктом 21-3 - решением Акмолинского областного маслихата от 05.03.2008 N 4С-5-4
21-4. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2008 год в размере 3 188 301 тысяч тенге.

21-3. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте заңнамада белгіленген тәртіпте 2008 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан 1 751 539,1 мың теңге сомасындағы қалдық бюджеттік қаражаттың пайдаланылғаны ескерілсін.
Ескерту. 21-3 тармақпен толықтырылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.03.05 N 4С-5-4 Шешімімен.
21-4. Облыстың жергілікті атқарушы органы берешегінің шектеулі мөлшері 3 188 301 мың теңге болып белгіленсін.

Сноска. Дополнено пунктом 21-4 - решением Акмолинского областного маслихата от 20.06.2008 N 4С-7-5
22. Учесть, что затраты на бесплатный проезд в общественном транспорте работников здравоохранения, имеющим разъездной характер работ, производятся в пределах утвержденного бюджета на 2008 год по перечню, определяемому местным исполнительным органом - департаментом здравоохранения.
23. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2008 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.

Ескерту. 21-4 тармақпен толықтырылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.06.20 N 4С-7-5 Шешімімен.
22. Атқаратын жұмысы жүріп-тұру сипатындағы денсаулық сақтау саласы қызметкерлерінің қоғамдық көлікте тегін жүру шығындарын 2008 жылдың бюджетінде бекітілу шеңберінде, жергілікті атқарушы орган - Денсаулық сақтау департаменті анықтаған тізім бойынша ескерілсін.
23. 2008 жылға арналған облыстық даму бюджетінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) жүзеге асыруға арналған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып және заңды тұлғалардың жарғылық қорының қалыптасуын немесе ұлғаюын 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

24. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2008 год, согласно приложению 3.
25. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных бюджетов на 2008 год, согласно приложению 4.
26. Настоящее решение вступает в силу после его государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2008 года.
Председатель сессии         Секретарь Акмолинского
Акмолинского                областного маслихата
областного маслихата
Приложение 1 к решению областного
маслихата от декабря 2007 года
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 05.03.2008 N 4С-5-4; от 20.06.2008 N 4С-7-5; от 18.09.2008 N 4С-9-5; от 07.11.2008 N 4C-10-2
Областной бюджет на 2008 год
Наименование
Сумма
1
2
3
I. ДОХОДЫ

24. 2008 жылға арналған облыстық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
25. 2008 жылға арналған аудандық бюджеттердің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
26. Осы шешім Ақмола облысының Әділет  2департаментінде тіркеуден өткеннен кейін күшіне енеді және 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облыстық           Ақмола облыстық
мәслихаты сессиясының     мәслихатының хатшысы
төрағасы
Облыстық мәслихаттың шешіміне
2007 жылғы желтоқсандағы
N 1 қосымша
Ескерту. Қосымша 1 жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 2008.11.07 N 4C-10-2 Шешімімен.
2008 жылға арналған облыстық бюджет
Атаулар
Атаулар
Сома
1
2
3
I. КІРІСТЕР

453 497,9
18
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
67 027,0
26
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения)  на внедрение новых технологий государственной системы в сфере  образования
213 962,0
48
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
227 700,0
58
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
243 818,0
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
1 894 415,9
253
Управление здравоохранения области
70 416,0
24
Подготовка специалистов в организациях
технического и профессионального
образования
30 067,0
25
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
40 349,0
261
Управление образования области
1 823 999,9
24
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
1 735 484,9
25
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
88 515,0
5
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
168 532,0
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
76 315,0
7
Повышение квалификации и переподготовка кадров
76 315,0
253
Управление здравоохранения области
12 647,0
3
Повышение квалификации и переподготовка кадров
12 647,0
261
Управление образования области
79 570,0
10
Повышение квалификации и переподготовка кадров
79 570,0
9
Прочие услуги в области образования
3 903 186,4
261
Управление образования области
854 272,4
1
Обеспечение деятельности Управления образования
57 566,5
4
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
6 060,0
5
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
41 411,0
7
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
10 993,0
11
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
36 623,0
14
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства
32 933,0
113
Трансферты из местных бюджетов

453 497,9
18
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
67 027,0
26
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
213 962,0
48
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
227 700,0
58
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
243 818,0
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
1 894 415,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
70 416,0
24
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
30 067,0
25
Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
40 349,0
261
Облыстың білім беру басқармасы
1 823 999,9
24
Техникалық және кәсіби білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 735 484,9
25
Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
88 515,0
5
Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру
168 532,0
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
76 315,0
7
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
76 315,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
12 647,0
3
Кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
12 647,0
261
Облыстың білім беру басқармасы
79 570,0
10
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
79 570,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
3 903 186,4
261
Облыстың білім беру басқармасы
854 272,4
1
Білім беру басқармасының қызметін қамтамасыз ету
57 566,5
4
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
6 060,0
5
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
41 411,0
7
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
10 993,0
11
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық- медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
36 623,0
14
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
32 933,0
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансфертер

255
Управление сельского хозяйства области
004
Развитие информационно-маркетинговой системы сельского хозяйства
Инвестиции на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
113
Трансферты из местных бюджетов
13
Прочие
257
Управление финансов области
005
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 3
к решению областного маслихата
N 4С-3-4 от 05.12.2007 года
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения областного бюджета на 2008 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Приложение 4
к решению областного маслихата
N 4С-3-4 от 05.12.2007 года
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения районных бюджетов на 2008 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение

255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
004
Ауыл шаруашылығының ақпараттық-маркетингтік жүйесін дамыту
Заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға және ұлғайтуға, арналған инвестициялар
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
279
Облыстың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансфертер
13
Басқалар
257
Облыстың қаржы басқармасы
005
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Ақмола облыстық мәслихатының
2007 жылғы 5 желтоқсандағы N 4С-3-4
шешіміне 3 қосымша
2008 жылға арналған облыстық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атаулар
Бiлiм беру
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
Аурулардың жеке түрлері бойынша халықты арнаулы тағам өнімдерімен және дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Ақмола облыстық мәслихатының
2007 жылғы 5 желтоқсандағы
N 4С-3-4 шешіміне 4 қосымша
2008 жылға арналған аудандық бюджеттердің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атаулар
Бiлiм беру
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру