Об изменениях в административно-территориальном устройстве районов Карагандинской области
Совместное постановление акимата Карагандинской области от 7 декабря 2007 года N 27/05 и решение III сессии маслихата Карагандинской области от 14 декабря 2007 года N 47. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 14 января 2008 года N 1839
В соответствии со статьями 3, 8, 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании совместных решений акиматов и маслихатов Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Жанааркинского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Улытауского, Шетского районов об упразднении сельских населенных пунктов без населения и с населением менее 50 человек, акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести изменения в административно-территориальное устройство Карагандинской области по Абайскому, Актогайскому, Бухар-Жыраускому, Жанааркинскому, Каркаралинскому, Нуринскому, Осакаровскому, Улытаускому, Шетскому районам, населенные пункты без населения и с населением менее 50 человек включить в состав иных населенных пунктов согласно приложению к указанному решению и исключить их из учетных данных.
2. Контроль за исполнением совместного постановления акимата Карагандинской области и решения Карагандинского областного маслихата возложить на постоянные комиссии областного маслихата.
3. Настоящее постановление и решение вступает в силу после государственной регистрации в Департаменте юстиции Карагандинской области.
4. Совместное постановление и решение вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Карагандинской области              Н. Нигматулин
Председатель сессии,
секретарь областного маслихата           Б. Жумабеков
Приложение
к совместному постановлению
акимата Карагандинской области
от 7 декабря 2007 года N 27/05
и решению Карагандинского
областного маслихата
от 14 декабря 2007 года N 47
Перечень населенных пунктов без населения и с населением менее 50 человек включаемых в состав иных населенных пунктов и подлежащих исключению из учетных данных
N
Наименование   района
Наименование сельского округа
Наименование сельского населенного пункта
Включен в состав сельского населенного пункта
1
Абайский район
Акбастауский
Калинино
Акбастау
Тихоновка
Акбастау
Ленино
Акбастау
Сарепта
Родники
Сарепта
Юбилейное
Карнак
Жон
Жартас
Алмаатинка
Восход
Жайма
Жартас
Колпак
Карагога
2
Актогайский район
Абайский
Таскын
Абайский
Жидебайский
Карпетай
Жидебай
Кусакский
Молак
Кошкар
Кусакский
Сорман
Кошкар
Кызыларайский
Амирхан
Акжарык
Кызыларайский
Жунусбек
Акжарык
Кызыларайский
Кенасу
Акжарык
Ортадересинский
Каработа
Ортадересин
Сарытерекский
Коянкоз
Сарытерек
Шабанбайский
Керегетас
Шабанбай
3
Бухар-Жырауский район
Акоринский
Косшоки
Акоре
Акоринский
Шатан
Акоре
Дубовский
Алабас
Дубовка
Каракудукский
Аккудук
Каракудук
Каракудукский
Жалгызкудук
Каракудук
Каракудукский
Кумыскудук
Каракудук
Петровский
Шийлы
Петровка
Уштобинский
Акжар
Курлус
Белагашский
Тасщик
Белагаш
4
Жана-аркинский район
Айнабулакский
Белкараган
Айнабулак
Актубекский
разъезд 128 км.
Атасу
Актубекский
разъезд 152 км.
Манадырь
Актубекский
разъезд 163 км.
Манадырь
Актубекский
Сарысу
Актубек
Жумажанова
Куйгенбаз
Аппаз
Бидайыксий
разъезд 82 км.
Актайлак
Байдалыбийский
разъезд 105 км.
Атасу
Ералиевский
Аралтобе
Ералиево
Ералиевский
казарма 201 км.
Акбастау
Караагашский
Жартас
Карагаш
Сейфулинский
Бестоган
Ынтымак
Целинный
Акшагат
Бидайык-2
5
Каркаралинский район
Балкантауский
Талды
Карабулак
Бесобинский
Камкор
Бесоба
Мамраевский
Беталыс
Акжол
Мамраевский
разъезд 9
Акжол
Нурмаковский
Акшолы
Осибай
Томарский
Токылдак
Томар
Угарский
Акбулак
Матак
6
Нуринский район
Жараспайский
Малайкудук
Жараспай
Талдысайский
Кылыш
Талдысай
Талдысайский
Шортыколь
Талдысай
Захаровский
Кобыкол
Акмешит
Каракоинский
Керей
Жанбобек
Конгаржарский
Кызылшилик
Мынбаева
Куланутпеский
Отарбай
Куланутпес
Соналинский
Косарал
Соналы
Соналинский
Баянбай
Соналы
Соналинский
Казакурт
Соналы
7
Осакаровский район
Каратомирский
Откормочное
Сенокосное
Мирный
Первомайское
Мирное
Акбулакский
Майбулак
Акбулак
Родниковский
Торткудук
Карасу
Шидертинский
Жаксыкандыадар
Шидерты
8
Улытауский район
Алгабаский
Сарыбулак
Бетбулак
Коскольский
Косбармак
Касколь
Борсенгирский
Сымтас
Борсенгир
Мыйбулакский
Баймырза
Мибулак
Мыйбулакский
Тезкбай
Мибулак
Мыйбулакский
Куратыколь
Мибулак
Мыйбулакский
Алакай
Мибулак
Каракенгирский
Кокбулак
Бозтумсык
Каракенгирский
Калинино
Бозтумсык
Каракенгирский
Амантобе
Бозтумсык
Амангельдинский
Коргантас
Сарлык
Амангельдинский
Умбет
Сарлык
Сарысуский
Жидели
Жыланды
Сарысуский
Тасоба
Жыланды
Сарысуский
Казыбек
Жыланды
9
Шетский район
Акшокинский
Акшоки
Кызылтау
Босагинский
Жуманбулак
Босага
Босагинский
Жылыбулак
Босага
Босагинский
Бестамак
Босага
Кеншокинский
Батыстау
Кеншокы
Краснополянский
Сулумадине
Карамурын
Краснополянский
Байгара
Карамурын
Ортауский
Жартас
Сарыбулак

Қарағанды облысы аудандарының әкімшілік-аумақтық құрылымдарындағы өзгерістер туралы
Бірлескен Қарағанды облысының әкімдігінің 2007 жылғы 7 желтоқсандағы N 27/05 қаулысы және Қарағанды облыстық мәслихатының IІI сессиясының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 47 шешімі. Қарағанды облысының әділет Департаментінде 2008 жылғы 14 қаңтарда N 1839 тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы  Заңының 3, 811 баптарына сәйкес, Абай, Ақтоғай, Бұқар жырау, Жаңаарқа, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Ұлытау, Шет аудандары әкімдіктері мен мәслихаттарының тұрғындарсыз және тұрғындарының саны 50 адамнан аз елді мекендерді тарату туралы бірлескен шешімдерінің негізінде Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды облысының Абай, Ақтоғай, Бұқар жырау, Жаңаарқа, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Ұлытау, Шет аудандарының әкімшілік-аумақтық құрылымдарына өзгерістер енгізілсін, тұрғындарсыз және тұрғындарының саны 50 адамнан аз елді мекендер осы бірлескен қаулы мен шешімнің қосымшасына сәйкес басқа елді мекендердің құрамына енгізілсін және олар есепті деректерден шығарылсын.
2. Қарағанды облысы әкімдігінің қаулысы мен Қарағанды облыстық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың тұрақты комиссияларына жүктелсін.
3. Осы бірлескен қаулы мен шешім Қарағанды облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуге алынған соң күшіне енеді.
4. Бірлескен қаулы мен шешім ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енеді.
Қарағанды облысының әкімі
Сессия төрағасы,
облыстық мәслихаттың хатшысы
Қарағанды облысы әкімдігінің
2007 жылғы 7 желтоқсандағы N 27/05
бірлескен қаулысы мен
Қарағанды облыстық мәслихатының
2007 жылғы 14 желтоқсандағы
ІІІ сессиясының N 47 шешіміне
қосымша
Басқа елді мекендердің құрамына енгізілетін және есепті деректерден шығаруға жататын тұрғындары жоқ және тұрғындарының саны 50 адамнан аз елді мекендердің тізбесі
N
Ауданның атауы
Селолық округтің атауы
Селолық елді мекеннің атауы
Селолық елді мекеннің құрамына енгізілді
1
Абай ауданы
Ақбастау
Калинино
Ақбастау
Тихоновка
Ақбастау
Ленино
Ақбастау
Сарепта
Родники
Сарепта
Юбилейное
Қарнақ
Жон
Жартас
Алмаатинка
Восход
Жайма
Жартас
Қолпақ
Қарақоға
2
Ақтоғай ауданы
Абай
Тасқын
Абай
Жидебай
Карпетай
Жидебай
Қусақ
Молақ
Қошқар
Қусақ
Сорман
Қошқар
Қызыларай
Әмірхан
Ақжарық
Қызыларай
Жүнісбек
Ақжарық
Қызыларай
Кеңасу
Ақжарық
Ортадересін
Қаработа
Ортадересін
Сарытерек
Қоянкөз
Сарытерек
Шабанбай
Керегетас
Шабанбай
3
Бұқар жырау ауданы
Ақөре
Қосшоқы
Ақөре
Ақөре
Шатан
Ақөре
Дубовка
Алабас
Дубовка
Қарақұдық
Аққұдык
Қарақұдық
Қарақұдық
Жалғызқұдық
Қарақұдық
Қарақұдық
Күмісқұдық
Қарақұдық
Петровка
Шилі
Петровка
Үштөбе
Ақжар
Құрылыс
Белағаш
Таcшық
Белағаш
4
Жаңаарқа ауданы
Айнабұлақ
Белқараған
Айнабұлақ
Ақтүбек
разъезд 128 км.
Атасу
Ақтүбек
разъезд 152 км.
Манадыр
Ақтүбек
разъезд 163 км.
Манадыр
Ақтүбек
Сарысу
Ақтүбек
Жұмажанов
Күйгенбаз
Аппаз
Бидайық
разъезд 82 км.
Ақтайлақ
Байдалы би
разъезд 105 км.
Атасу
Ералиев
Аралтөбе
Ералиев
Ералиев
казарма 201 км.
Ақбастау
Қараағаш
Жартас
Қарағаш
Сейфулин
Бестоған
Ынтымақ
Целинный
Ақшағат
Бидайық-2
5
Қарқаралы ауданы
Балқантау
Талды
Қарабұлақ
Бесоба
Қамқор
Бесоба
Мамраев
Беталыс
Ақжол
Мамраев
разъезд 9
Акжол
Нұрмақов
Ақшолы
Өсыбай
Томар
Тоқылдақ
Томар
Угар
Ақбұлақ
Матақ
6
Нұра ауданы
Жараспай
Малайқұдық
Жараспай
Талдысай
Қылыш
Талдысай
Талдысай
Шортыкөл
Талдысай
Захаровка
Қобыкөл
Акмешіт
Қарақойын
Керей
Жанбөбек
Қонғаржар
Қызылшілік
Мыңбаев
Құланөтпес
Отарбай
Кұланөтпес
Соналы
Қосарал
Соналы
Соналы
Баянбай
Соналы
Соналы
Қазақұрт
Соналы
7
Осакаров ауданы
Қаратома
Откормочное
Сенокосное
Мирный
Первомайское
Мирное
Ақбұлақ
Майбұлақ
Ақбұлақ
Родниковский
Төртқұдык
Қарасу
Шідерті
Жақсықандыадар
Шідерті
8
Ұлытау ауданы
Алғабас
Сарыбұлақ
Бетбұлақ
Қоскөл
Қосбармақ
Қаскөл
Борсеңгір
Сымтас
Борсеңгір
Мыйбұлақ
.Баймырза
Мибұлақ
Мыйбұлақ
Тезекбай
Мибұлақ
Мыйбұлақ
Құрақтыкөл
Мибұлақ
Мыйбұлақ
Алақай
Мибұлақ
Қаракеңгір
Көкбұлақ
Бозтұмсық
Қаракеңгір
Калинино
Бозтұмсық
Қаракеңгір
Амантөбе
Бозтұмсық
Амангелді
Қорғантас
Сарлық
Амангелді
Үмбет
Сарлық
9
Шет ауданы
Сарысу
Жиделі
Жыланды
Сарысу
Тасоба
Жыланды
Сарысу
Қазыбек
Жыланды
Ақшоқы
Ақшоқы
Қызылтау
Босаға
Жұманбұлақ
Босаға
Босаға
Жылыбұлақ
Босаға
Босаға
Бестамақ
Босаға
Кеңшоқы
Батыстау
Кеңшоқы
Краснополянский
Сұлумәдине
Қарамұрын
Краснополянский
Байғара
Қарамұрын
Ортау
Жартас
Сарыбұлақ