О бюджете города Караганды на 2008 год
Решение IV сессии IV созыва Карагандинского городского маслихата от 21 декабря 2007 года N 47. Зарегистрировано управлением юстиции города Караганды Карагандинской области 29 декабря 2007 года N 8-1-68. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо секретаря Карагандинского городского маслихата от 12 мая 2011 года N 2-9/224)
Сноска. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо секретаря Карагандинского городского маслихата от 12.05.2011 N 2-9/224).
В соответствии со статьей 85 Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, с подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 20 432 324 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 11 466 820 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 55 197 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 2 105 027 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 6 805 280 тысячи тенге;
2) затраты - 20 495 287 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - - 79 398 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 555 394 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 558 070 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 2 676 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - -618 357 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 618 357 тысяч тенге:
Сноска. В пункт 1 - внесены изменения решением Карагандинского городского маслихата от 31 марта 2008 года N 83, решением Карагандинского городского маслихата от 28 мая 2008 года N 107, решением Карагандинского городского маслихата от 29.08.2008 N 128; решением Карагандинского городского маслихата от 26.11.2008 N 162 (порядок введения в действие см. п.2).
2. Согласно пункту 1 статьи 49 Бюджетного кодекса решением III сессии Карагандинского областного маслихата от 14 декабря 2007 года N 35 "Об областном бюджете на 2008 год" утверждены нормативы отчислений в бюджет города Караганды в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу - 42 процентов;
по социальному налогу - 50 процентов.
Сноска. В пункт 2 - внесено изменение решением Карагандинского городского маслихата от 28 мая 2008 года N 107.
3. Учесть, что в составе доходов бюджета города на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 6 805 280 тысяч тенге, в том числе:

Қарағанды қаласының 2008 жылға арналған бюджеті туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының IV шақырылған IV сессиясының 2007 жылғы 21 желтоқсандағы N 47 шешімі. Қарағанды облысы Қарағанды қаласы Әділет басқармасында 2007 жылғы 29 желтоқсанда N 8-1-68 тіркелді. Мерзімінің өтуіне байланысты қолданылуы тоқтатылды (Қарағанды қалалық мәслихат хатшысының 2011 жылғы 12 мамырдағы N 2-9/224 хатымен)
Ескерту. Мерзімінің өтуіне байланысты қолданылуы тоқтатылды (Қарағанды қалалық мәслихат хатшысының 2011.05.12 N 2-9/224 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексінің 85 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағы 1 тармақшасына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2008 жылға арналған қала бюджеті 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 20 432 324 мың теңге; оның ішінде:
салықтық түсімдері - 11 466 820 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 55 197 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер - 2 105 027 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 6 805 280 мың теңге;
2) шығындар - 20 495 287  мың теңге;
3) операциялық сальдо - -79 398 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 555 394 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 558 070 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 2 676 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -618 357 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 618 357 мың теңге:
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2008.03.31 N 83; 2008.05.28 N 107; 2008.08.29 N 128; 2008.11.26 N 162 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімдерімен.
2. Бюджет кодексінің 49 бабының 1 тармағына сәйкес Қарағанды облыстық мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" N 35 шешімімен Қарағанды қаласы бюджетіне келесі көлемдегі аудару нормативтері бекітілді:
жеке табыс салығы бойынша - 42 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 50 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2008.05.28 N 107 Шешімімен.
3. 2008 жылға арналған қала бюджет кірістерінің құрамында облыстық бюджеттен 6 805 280 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер және трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

5 087 тысяч тенге на обучение государственных служащих компьютерной грамотности;
16 155 тысяч тенге на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства;
614 016 тысячи тенге на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы и региональной программы развития образования Карагандинской области на 2006-2010 годы;
8 000 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
303 547 тысяч тенге на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;
1 896 610 тысяч тенге на развитие и благоустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;
94 953 тысячи тенге на развитие системы водоснабжения, в соответствии с региональной программой "Питьевые воды на 2002-2010 годы";
11 853 тысяч тенге на реализацию региональной программы "Программа поддержки и развития малого предпринимательства Карагандинской области на 2007-2009 годы";
3 533 678 тысяча тенге на реализацию региональных программ развития автомобильных дорог Карагандинской области на 2006-2012 годы, обеспечение безопасности дорожного движения на 2007-2009 годы, на реализацию программ развития жилищно-коммунального хозяйства, Мой двор;
138 795 тысяч тенге на реализацию региональной программы развития физической культуры и спорта на 2008-2011 годы;
143 370 тысяч тенге на увеличение уставного капитала коммунального государственного предприятия "Управление жилым фондом";
39 216 тысяч тенге на разработку проектно-сметной документации по транспортной развязке города Караганды
Сноска. В пункт 3 - внесены изменения решением Карагандинского городского маслихата от 31 марта 2008 года N 83, внесены изменения и дополнение - решением Карагандинского городского маслихата от 28 мая 2008 года N 107, решением Карагандинского городского маслихата от 29.08.2008 N 128; решением Карагандинского городского маслихата от 26.11.2008 N 162 (порядок введения в действие см. п.2).
4. Учесть, что в составе поступлений бюджета города на 2008 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 565 513 тысячи тенге на строительство и приобретение жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.

5 087 мың теңге мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа үйретуге;
1 6 155 мың теңге электрондық үкімет шеңберінде адами капиталын дамытуға;
614 016 мың теңге 2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру және 2006-2010 жылдарға арналған Қарағанды облысының білім беруді дамыту аймақтық бағдарламасын іске асыруға;
8 000 мың теңге күнкөріс шегі көлемінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға берілетін ай сайынғы мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
303 547 мың теңге Қазақстан Республикасындағы 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй салуға;
1 896 610 мың теңге Қазақстан Республикасындағы 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникация инфрақұрылымын дамыту және көркейтуге;
94 953 мың теңге "2002-2010 жылдарға арналған ауыз су" аймақтық бағдарламасына сәйкес сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
11 853 мың теңге "2007-2009 жылдарға арналған Қарағанды облысының шағын кәсіпкерлікті дамыту және қолдау бағдарламасы" аймақтық бағдарламасын іске асыруға;
3 533 678 мың теңге "Қарағанды облысының 2006-2012 жылдарға арналған автомобиль жолдарын дамыту", 2007-2009 жылдарға арналған жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз етуге, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығын дамыту, "Менің аулам" аймақтық бағдарламаларын іске асыруға;
138 795 мың теңге 2008-2011 жылдарға арналған спорт және дене тәрбиелеуді дамыту аймақтық бағдарламасын іске асыруға;
143 370 мың теңге "Тұрғын үй қорын басқару" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынның жарғылық капиталын ұлғайтуға;
39 216 мың теңге Қарағанды қаласының транспорттық желілері бойынша жобалық-сметалық құжаттаманы дайындау үшін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2008.03.31 N 83; 2008.05.28 N 107; 2008.08.29 N 128; 2008.11.26 N 162 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімдерімен.
4. 2008 жылға арналған қала бюджетінің кірістері құрамында Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасына сәйкес сыйақының (мүдденiң) нөлдiк ставкасы бойынша тұрғын үй салуға 565 513 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.

Сноска. В пункт 4 - внесены изменения решением Карагандинского городского маслихата от 29.08.2008 N 128.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города на 2008 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
6. Утвердить бюджетные программы района имени Казыбек би и Октябрьского района, согласно приложению 3.
7. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие в сумме 6 805 280 тысяч тенге, в том числе:
5 087 тысяч тенге на обучение государственных служащих компьютерной грамотности;
16 155 тысяч тенге на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства;
614 016 тысячи тенге на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы и региональной программы развития образования Карагандинской области на 2006-2010 годы;
8 000 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
303 547 тысяч тенге на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;
1 896 610 тысяч тенге на развитие и благоустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы, согласно приложению 4;
94 953 тысячи тенге на развитие системы водоснабжения, в соответствии с региональной программой "Питьевые воды на 2002-2010 годы";
11 853 тысяч тенге на реализацию региональной программы "Программа поддержки и развития малого предпринимательства Карагандинской области на 2007-2009 годы";
3 533 678 тысяча тенге на реализацию региональных программ развития автомобильных дорог Карагандинской области на 2006-2012 годы, обеспечения безопасности дорожного движения на 2007-2009 годы, на реализацию программ развития жилищно-коммунального хозяйства, Мой двор;
138 795 тысяч тенге на реализацию региональной программы развития физической культуры и спорта на 2008-2011 годы;
143 370 тысяч тенге на увеличение уставного капитала коммунального государственного предприятия "Управление жилым фондом";
39 216 тысяч тенге на разработку проектно-сметной документации по транспортной развязке города Караганды
Сноска. В пункт 7 - внесены изменения и дополнение решением Карагандинского городского маслихата от 31 марта 2008 года N 83, решением Карагандинского городского маслихата от 28 мая 2008 года N 107, решением Карагандинского городского маслихата от 29.08.2008 N 128; решением Карагандинского городского маслихата от 26.11.2008 N 162 (порядок введения в действие см. п.2).

Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2008.08.29 N 128 Шешімімен.
5. 2008 жылға арналған қала бюджеті дамуының бюджеттік бағдарламалар тізбесі шешімнің 2 қосымшасына сәйкес, заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға немесе бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) қалыптастыруға және жүзеге асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар тізімі бекітілсін.
6. Қазыбек би атындағы ауданының және Октябрь ауданының бюджеттік бағдарламалары 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2008 жылға арналған қала бюджетінің кірістері құрамында облыстық бюджеттен 6 805 280 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер және даму үшін трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын, оның ішінде:
5 087 мың теңге мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа үйретуге;
16 155 мың теңге электрондық үкімет шеңберінде адами капиталын дамытуға;
614 016 мың теңге 2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру және 2006-2010 жылдарға арналған Қарағанды облысының білім беруді дамыту аймақтық бағдарламасын жүзеге асыруға;
8 000 мың теңге күнкөріс шегі көлемінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға берілетін ай сайынғы мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
303 547 мың теңге Қазақстан Республикасындағы 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй салуға;
1 896 610 мың теңге Қазақстан Республикасындағы 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникация инфрақұрылымын дамыту және көркейтуге 4 қосымшаға сәйкес;
94 953 мың теңге "2002-2010 жылдарға арналған ауыз су" аймақтық бағдарламасына сәйкес сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
11 853 мың теңге "2007-2009 жылдарға арналған Қарағанды облысының шағын кәсіпкерлікті дамыту және қолдау бағдарламасы" аймақтық бағдарламасын іске асыруға;
3 533 678 мың теңге "Қарағанды облысының 2006-2012 жылдарға арналған автомобиль жолдарын дамыту", 2007-2009 жылдарға арналған жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз етуге, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығын дамыту, "Менің аулам" аймақтық бағдарламаларын іске асыруға;
138 795 мың теңге 2008-2011 жылдарға арналған спорт және дене тәрбиелеуді дамыту аймақтық бағдарламасын іске асыруға;
143 370 мың теңге "Тұрғын үй қорын басқару" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынның жарғылық капиталын ұлғайтуға;
39 216 мың теңге Қарағанды қаласының транспорттық желілері бойынша жобалық-сметалық құжаттаманы дайындау үшін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2008.03.31 N 83; 2008.05.28 N 107; 2008.08.29 N 128; 2008.11.26 N 162 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімдерімен.

8. Учесть, что в составе расходов бюджета города на 2008 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 565 513 тысяч тенге на строительство и приобретение жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
Сноска. Пункт 8 в новой редакции - решением Карагандинского городского маслихата от 26.11.2008 N 162 (порядок введения в действие см. п.2).
9. Предусмотреть бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 950 070 тысяч тенге.
10. Утвердить резерв акимата города Караганды на 2008 год в сумме 219 204 тысяч тенге.
Сноска. В пункт 10 - внесены изменения решением Карагандинского городского маслихата от 31 марта 2008 года N 83, решением Карагандинского городского маслихата от 28 мая 2008 года N 107; решением Карагандинского городского маслихата от 26.11.2008 N 162 (порядок введения в действие см. п.2).

8. Қазақстан Республикасындағы 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасына сәйкес 2008 жылға арналған қала бюджетінің шығындары құрамында сыйақының (мүдденің) нөлдік ставкасы бойынша тұрғын үй құрылысы мен сатып алуға 565 513 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 2008.11.26 N 162 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімімен.
9. 950 070 мың теңге сомада облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар қарастырылсын.
10. 219 204 мың теңге сомада 2008 жылға арналған Қарағанды қаласы әкімдігінің резерві бекітілсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2008.03.31 N 83; 2008.05.28 N 107; 2008.11.26 N 162(қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімдерімен.

11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2008 год, согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2008 года.
Председатель очередной IV сессии
Карагандинского городского
маслихата IV созыва                        А. Аймагамбетов
Секретарь Карагандинского
городского маслихата                       К. Бексултанов
Приложение 1
к решению IV сессии Карагандинского
городского маслихата
от 21 декабря 2007 года N 47 <*>
Cноска. Приложение 1 - в новой редакции решением Карагандинского городского маслихата от 31 марта 2008 года N 83, решением Карагандинского городского маслихата от 28 мая 2008 года N 107, решением Карагандинского городского маслихата от 29.08.2008 N 128; решением Карагандинского городского маслихата от 26.11.2008 N 162 (порядок введения в действие см. п.2).
Бюджет города Караганды на 2008 год
категория
Сумма, тыс. тенге
класс
подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

11. 2008 жылға арналған қалалық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2008 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
IV шақырылған Қарағанды
қалалық мәслихаттың кезекті
IV сессиясының төрағасы                    А. Аймағамбетов
Қарағанды қалалық
мәслихат хатшысы                           Қ. Бексұлтанов
Қарағанды қалалық мәслихатының
2007 жылғы 21 желтоқсандағы
ІV сессиясының N 47 шешіміне
1 қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 2008.11.26 N 162 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімімен.
Қарағанды қаласының 2008 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сома, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
1. Кірістер