О бюджете города Костаная на 2008 год
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 14 декабря 2007 года N 26. Зарегистрировано управлением юстиции города Костаная Костанайской области 26 декабря 2007 года N 9-1-93
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" Костанайский городской Маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) Доходы 13307711 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 8213342 тысяч тенге;
неналоговые поступления 49266 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1759114 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3285989 тысяч тенге;
2) затраты 14287511,8 тысяч тенге;
3) операционное сальдо -979800,8 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование -5544 тысяч тенге, в том числе погашение бюджетных кредитов -5544 тысяч тенге;
5) дефицит -974256,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета 974256,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений маслихата города Костаная Костанайской области от 16.01.2008 г. N 41, от 14.04.2008 г. N 84, от 15.07.2008 г. N 105, от 06.11.2008 г. N 134.
2. Установить, что в соответствии с Бюджетным Кодексом в 2008 году в бюджет города в полном объеме зачисляются доходы, кроме зачисляемых в доход областного и республиканского бюджетов:
1) налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог; социальный налог; налоги на имущество; земельный налог; налог на транспортные средства; акцизы, кроме зачисляемых в республиканский бюджет; поступления за использование природных и других ресурсов, кроме зачисляемых в областной бюджет; сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности; государственная пошлина, кроме зачисляемой в республиканский бюджет;
2) неналоговые поступления:
поступления части чистого дохода государственных предприятий; доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения); вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из бюджета района (города областного значения); прочие доходы от государственной собственности; поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета; другие неналоговые поступления в городской бюджет;
3) поступления от продажи основного капитала:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями; продажа земли, продажа нематериальных активов.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год" в доход бюджета зачисляется по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавших в Дорожный фонд.

Қостанай қаласының 2008 жылға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 26 шешімі. Қостанай облысы Қостанай қаласы Әділет басқармасында 2007 жылғы 26 желтоқсанда N 9-1-93 тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1)-тармақшасына сәйкес Қостанай қалалық Мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2008 жылға арналған қалалық бюджет 1-қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) Кірістер 13307711 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер 8213342 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 49266 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1759114 мың теңге;
трансферттер түсімдері 3285989 мың теңге.
2) шығыстар 14287511,8 мың теңге;
3) операциялық сальдо -979800,8 мың теңге;
4) таза бюджеттік несиелеу -5544 мың теңге, оның ішінде бюджеттік несиелерді өтеу -5544 мың теңге;
5) тапшылық -974256,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру 974256,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2008.01.16  N 41 ; 2008.04.14 N 84; 2008.07.15 N 105; 2008.11.06 N 134 шешімдерімен.
2. Бюджет Кодексіне сәйкес 2008 жылда қала бюджетіне түсімдер, облыстық және республикалық бюджеттерден есептелетін кірістерден басқа, толық көлемде есептелінеді:
1) салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы; әлеуметтік салық; мүлікке салынатын салықтар; жер салығы; көлік құралдарына салынатын салық; республикалық бюджетке есептелетінінен басқа, акциздер; табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін облыстық бюджетке есептелетінінен басқа түсімдер; кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар; республикалық бюджетке есептелетінінен басқа мемлекеттік баж;
2) салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігіндегі түсімдер; ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер; ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен берілген несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер); мемлекеттік меншіктен түсетін өзге де кірістер; мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері; қалалық бюджетке түсетін басқа салықтық емес түсімдер;
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату; жерді сату, материалдық емес активтерді сату.
3. "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бюджеттің кірісіне бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылған жарналар жөніндегі берешекті, сондай-ақ бұрын Жол қорына түсіп келген автомобиль жолдарын пайдаланушылардың аударымдарын бірыңғай бюджеттік жіктеменің кірістер жіктемесін "Әлеуметтік салық" коды бойынша есептелінеді деп мәліметке алынсын.

4. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2008 год в сумме 3583894 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете города Костаная на 2008 год, целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования - 14100 тысяч тенге, в том числе на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики 11400 тысяч тенге, на приобретение компьютерной техники 2700 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности - 33200 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы - 275000 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры - 842035 тысяч тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2008 год в сумме 29554,0 тысячи тенге.

4. 2008 жылға арналған қала бюджетінен облыстық бюджетке 3583894 мың теңге сомасында бюджеттік алымдардың көлемі белгіленсін.
5. Қостанай қаласының 2008 жылға арналған  бюджетінде мақсатты ағымды трансферттер мен соның ішінде облыстық бюджеттен дамыту үшін трансферттер:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайту үшін 14100 мың теңге, соның ішінде физика кабинеттерін оқыту жабдықтарымен жабдықтау үшін 11400 мың теңге, компьютерлік техниканы сатып алу үшін 2700 мың теңге;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайту үшін - 33200 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамыту үшін - 275000 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамыту - 842035 мың теңге.
6. 2008 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 20554,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 6 в редакции решений маслихата города Костаная Костанайской области от 16.01.2008 г. N 41, от 15.07.2008 г. N 105, от 06.11.2008 г. N 134.
7. Учесть в затратах бюджета города Костаная на 2008 год затраты фонда всеобщего обязательного среднего образования по подпрограмме «Школы начальные, основные и средние, школы-детские сады» в размере не менее  одного процента от затрат на текущее содержание.

Ескерту. 6-тармақ редакцияда Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2008.01.16 N 41; 2008.07.15 N 105; 2008.11.06 N 134 Шешімдерімен.
7. Қостанай қаласының 2008 жылға арналған бюджетінің шығындарында: "Бастауыш, негізгі және орта мектептер, мектеп-бала бақшалар" кіші бағдарламасы бойынша жалпыға бірдей міндетті орта білім беру қорының ағымдағы қамтамасыз етуіне шығындарынан бір пайыздан кем емес көлемінде шығындары есепке алынсын.

8. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2008 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц  согласно приложению 2.
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2008 год согласно приложению 3.

8. Бюджеттiк инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) iске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттiк бағдарламаларға бөлумен 2008 жылға арналған қалалық бюджет дамуының бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi 2-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
9. 2008 жылға арналған жергілікті бюджетiн орындау процесiнде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 3-қосымшаға сәйкес бекiтілсiн.