О городском бюджете на 2008 год
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2007 года N 4-4. Зарегистрировано Управлением юстиции города Уральска Западно-Казахстанской области 3 января 2008 года N 7-1-78. Утратило силу - решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31 марта 2009 года N 15-9
Сноска. Утратило силу - Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2008 N 15-9.
В соответствии с подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год", статьей 85 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, решением областного маслихата от 12 декабря 2007 года N 4-4 "Об областном бюджете на 2008 год" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 14 656 668 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 5 426 909 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 138 497 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 2 685 050 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 6 406 212 тысячи тенге;
2) затраты - 13 389 504 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 1 267 164 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 0;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
6) дефицит (профицит) бюджета - 1 267 164 тысячи тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -1 267 164 тысячи тенге, в том числе:
поступления займов - 305 382 тысячи тенге;
погашение займов - -1 793 022 тысячи тенге;
движение остатков бюджетных средств - 220 476 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2008 N 13-2 (вводится в действие с 1 января 2008 года).
2. Поступления в городской бюджет на 2008 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год", решением областного маслихата от 12 декабря 2007 года N 4-4 "Об областном бюджете на 2008 год" и согласно пункта 4 настоящего решения.
3. Принять к руководству статью 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год".
4. Учесть норматив распределения доходов, установленного областным маслихатом на 2008 год по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в городской бюджет в размере - 53 %;
2) социальный налог зачисляется в городской бюджет в размере - 53 %.

2008 жылға арналған қалалық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2007 жылғы 25 желтоқсандағы N 4-4 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Орал қаласының әділет басқармасында 2008 жылғы 3 қаңтарда N 7-1-78 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2009 жылғы 31 наурыздағы N 15-9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2009.03.31 N 15-9 Шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1 тармақшасы, Қазақстан Республикасының "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы, Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 85 бабы, облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 4-4 "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі негізінде Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2008 жылға арналған қалалық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 14 656 668 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 5 426 909 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 138 497 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2 685 050 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 6 406 212 мың теңге;
2) шығындар - 13 389 504 мың теңге;
3) операциялық айырым - 1 267 164 мың теңге;
4) таза бюджеттен кредиттеу - 0;
5) қаржы активтер операциясымен айырым - 0;
6) бюджет тапшылығы (профициті) - 1 267 164 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - -1 267 164 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі - 305 382 мың теңге;
қарыздарды өтеу - -1 793 022 мың теңге;
бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы - 220 476 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2008.12.23 N 13-2 Шешімімен.
2. 2008 жылға арналған қалалық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджеттік Кодексі, Қазақстан Республикасының "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы, облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 4-4 "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі негізінде және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптасады.
3. Қазақстан Республикасының "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабы басшылыққа алынсын.
4. 2008 жылға арналған облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативі келесі кіші кластармен есептелсін:
1) жеке табыс салығының қалалық бюджетке бөлінетін мөлшері - 53 пайыз;
2) әлеуметтік салығының қалалық бюджетке бөлінетін мөлшері - 53 пайыз.

5. Установить, что на 2008 год бюджетные изъятия в областной бюджет не предусматриваются.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2008 год в размере 126 031 тысяч тенге, в том числе:
резерв местного исполнительного органа на неотложные затраты -  39 300 тысяч тенге;
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа города для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера - 77 397 тысяч тенге;
резерв местного исполнительного органа города на исполнение обязательств по решениям судов - 9 334 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными Решениями Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 27.05.2008 N 8-3; от 12.08.2008 N 10-2; от 23.10.2008 N 12-2 (вводится в действие с 1 января 2008 года).
7. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственными местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным Кодексом и Правительством Республики Казахстан.
8. Учесть, что в городском бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета на материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому в сумме 9 676 тысяч тенге, на капитальный ремонт средней школы N 16 - 35 800 тысяч тенге, на капитальный ремонт средней школы N 26 - 19 268 тысяч тенге, на капитальный ремонт средней школы N 27 - 19 523 тысячи тенге, на разработку ПСД и капитальный ремонт средней школы N 43 - 39 100 тысяч тенге, на капитальный ремонт средней школы N 41 - 28 000 тысяч тенге, на разработку ПСД и капитальный ремонт детского сада N 2 - 929 тысяч тенге, на приобретение автотранспорта для организации перевозки - 3 800 тысяч тенге, на приобретение здания для открытия детского сада в г. Уральске - 100 000 тысяч тенге, на осуществление льготного проезда на общественном транспорте обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения - 42 052 тысяч тенге, на создание в средних школах г. Уральска уголков по изучению правил дорожного движения - 3 071 тысяча тенге, на установку 4-х рекламных билбордов на тему безопасности движения на аварийно-опасных участках улиц областного центра - 1 400 тысяч тенге, на замену старых и установку новых светофорных объектов - 36 000 тысяч тенге, на установку уличного освещения - 5 700 тысяч тенге, на создание Государственного градостроительного кадастра г. Уральска - 83 000 тысяч тенге, на реализацию мероприятий по развитию теплоэнергетической инфраструктуры - 60 000 тысяч тенге, на обустройство детских дворовых площадок - 100000 тысяч тенге, на приобретение здания - 150 000 тысяч тенге, на благоустройство парка имени Кирова - 79 200 тысяч тенге, на приобретение контейнеров для сбора мусора - 2 000 тысяч тенге, на приобретение техники по бестраншейной прокладке труб - 53 000 тысяч тенге, на рекультивацию цветников удобрением "Биогумус" - 10 000 тысяч тенге, на строительство перегрузочной станции для сброса твердых бытовых отходов - 15 000 тысяч тенге, на оплату труда бойцов молодежных трудовых отрядов "Жасыл ел" - 7 357 тысяч тенге, на разработку ПСД и проведение капитального ремонта пристройки здания СОШ N 31 под детский сад в г. Уральске - 40 000 тысяч тенге, на разработку ПСД и проведение капитального ремонта интерната СОШ N 45 под детский сад в г. Уральске - 55 589 тысяч тенге, на разработку ПСД и проведение капитального ремонта здания для размещения детского сада - 130 000 тысяч тенге, на приобретение здания в коммунальную собственность под детский сад - 160 000 тысяч тенге, на строительство водопроводных сетей в п. Желаево - 20 000 тысяч тенге, на развитие объектов благоустройства (строительство и реконструкция скверов и фонтанов) - 80 000 тысяч тенге, на изготовление ПСД и строительство жилого дома для малосемейных - 35 832 тысячи тенге, на развитие объектов благоустройства - 153 629 тысяч тенге, на проведение капитального ремонта здания, находящегося в коммунальной собственности - 104 530 тысяч тенге, на обеспечение санитарии населенных пунктов (приобретение техники, контейнеров и содержание дорожно-мостового хозяйства) - 203 252 тысяч тенге, на приобретение спецтехники для ГКП "Орал Су Арнасы" - 126 000 тысяч тенге, на благоустройство дворов - 100 000 тысяч тенге, на озеленение и благоустройство территорий - 20 865 тысяч тенге, на капитальный ремонт 2-х зданий, передаваемых в коммунальную собственность - 230 000 тысяч тенге, на развитие коммунального рынка - 40 000 тысяч тенге, на строительство, реконструкцию, средний и текущий ремонт дорог - 261 296 тысяч тенге, на ремонт уличного освещения - 38 603 тысячи тенге, на мероприятия по обеспечению дорожной безопасности - 4 416 тысяч тенге, на установку билбордов, мегасайтов - 67 116 тысяч тенге, на проведение реконструкции здания, находящегося в коммунальной собственности – 25 470 тысяч тенге, на капитальный ремонт школы № 41 – 18 000 тысяч тенге, на замену бордюров – 4 000 тысяч тенге, на ремонт тротуаров – 4 000 тысяч тенге, на средний и текущий ремонт дорог – 98 300 тысяч тенге, на приобретение спецтехники – 107 084 тысячи тенге, на строительство монумента "Европа-Азия" - 45 000 тысяч тенге, на оформление улиц города и аэропорта и изготовление банеров – 5 616 тысяч тенге, на берегоукрепительные работы в парке имени Кирова – 4 600 тысяч тенге, на изготовление ПСД теплотрассы и линии электропередачи от новой ГТС до микрорайонов города Уральска – 30 000 тысяч тенге, на развитие теплоэнергетической системы – 300 000 тысяч тенге;
целевые трансферты из республиканского бюджета на содержание вновь вводимых объектов образования - 26 843 тысячи тенге, на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 27 706 тысяч тенге, на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 6 900 тысяч тенге, на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного среднего и общего среднего образования - 219 070 тысяч тенге, на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума, из них на выплату государственной адресной социальной помощи - 2 000 тысяч тенге, на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей - 5 000 тысяч тенге, на обучение государственных служащих компьютерной грамотности - 7 012 тысяч тенге, на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства - 14 317 тысяч тенге, на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы - 1 088 500 тысяч тенге, из них на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 1 045 500 тысяч тенге, на ремонт и реконструкцию инженерных сетей - 43000 тысяч тенге, на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республики Казахстан на 2008-2010 годы - 194 347 тысяч тенге, на строительство школы на 1200 мест с государственным языком обучения в городе Уральске - 988 260 тысяч тенге, на строительство средней школы на 360 учащихся в поселке Желаево города Уральска - 94 288 тысяч тенге, на строительство детского сада-яслей на 280 мест в 7-м микрорайоне города Уральска - 279 831 тысяча тенге, на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с увеличением минимального размера заработной платы (в отчислениях по индивидуальному подоходному налогу, облагаемому у источника выплаты) - 35 064 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными Решениями Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 6.03.2008 N 5-2; от 27.05.2008 N 8-3; от 12.08.2008 N 10-2; от 23.10.2008 N 12-2; от 23.12.2008 N 13-2 (вводится в действие с 1 января 2008 года).

5. 2008 жылға арналған бюджеттік алулардың қарастырылмайтындығы белгіленсін.
6. 2008 жылға арналған жергілікті атқарушы органдардың резерві - 126 031 мың теңге сомасында бекітілсін, соның ішінде:
қаланың жергілікті атқарушы органының шұғыл шығындарға арналған резерві - 39 300 мың теңге;
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін қаланың жергілікті атқарушы органының төтенше резерві - 77 397 мың теңге;
соттардың шешімдері бойынша міндеттемелерді орындауға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві - 9 334 мың теңге.
Ескерту.: 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2008.05.27 N 8-3, 2008.08.12 N 10-2, 2008.10.23 N 12-2 Шешімдерімен.
7. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелердің тауарлар өткізу мен қызмет көрсетуден түсетін түсімдері Қазақстан Республикасы Үкіметі және Бюджеттік кодексімен белгіленген тәртіптерге сәйкес пайдаланылсын.
8. 2008 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен үйден оқып, тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасызетуге нысаналы трансферттер 9 676 мың теңге, N 16 орта мектепті күрделі жөндеуге - 35 800 мың теңге, N 26 орта мектепті күрделі жөндеуге - 19 268 мың теңге, N 27 орта мектепті күрделі жөндеуге - 19 523 мың теңге, N 43 орта мектепті күрделі жөндеуге және ЖСҚ әзірлеуге - 39 100 мың теңге, N 41 орта мектепті күрделі жөндеуге - 28 000 мың теңге, N 2 балабақшаны күрделі жөндеуге және ЖСҚ әзірлеуге - 929 мың теңге, тасымалдауды ұйымдастыру үшін автокөлік сатып алуға - 3 800 мың теңге, Орал қаласында балабақша ашуға арнап ғимарат сатып алуға - 100 000 мың теңге, білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерін қоғамдық көлікте жеңілдетілген ақымен жүріп-тұруын жүзеге асыруға - 42 052 мың теңге, Орал қаласындағы орта білім беретін мектептерге жол қозғалысы ережелерін зерделеу жөніндегі бұрыштар құруға - 3 071 мың теңге, облыс орталығындағы көшелердің апатты-қауіпті учаскелеріне қозғалыс қауіпсіздігі тақырыбында 4 жарнамалық қалғандар (билбордтар) орнатуға - 1 400 мың теңге, көне бағдаршам объектілерін ауыстыруға және жаңадан орнатуға - 36 000 мың теңге, көшеге жарық орнатуға - 5 700 мың теңге, Орал қаласының Мемлекеттік қала құрылысы кадастрын жасауға - 83 000 мың теңге, жылу энергетика инфрақұрылымын дамыту жөніндегі іс-шараларды іске асыруға - 60 000 мың теңге, балалар аула алаңдарын жайқастыруға - 100 000 мың теңге, ғимарат сатып алуға - 150 000 мың теңге; Киров атындағы саябақты абаттандыруға - 79 200 мың теңге, қоқыс салуға арналған контейнерлерді сатып алуға - 2 000 мың теңге, құбырларды орсыз төсеу бойынша техника сатып алуға - 53 000 мың теңге, гүлзарларды "Биогумус" тыңайтқышымен қайта құнарландыруға - 10 000 мың теңге, қатты тұрмыстық қалдықтарды жинау үшін жүк тиеу станциясының құрылысына - 15 000 мың теңге, "Жасыл ел" жастар еңбек жасағына еңбекақы төлеуге - 7 357 мың теңге, Орал қаласындағы N 31 ОББ мектептің қосымша жайын балабақшаға арнап күрделі жөндеуге және ЖСҚ дайындауға - 40 000 мың теңге, Орал қаласындағы N 45 ОББ мектептің интернатын балабақшаға арнап күрделі жөндеуге және ЖСҚ дайындауға - 55 589 мың теңге, ғимаратты бала бақшаға арнап күрделі жөндеуге және ЖСҚ дайындауға - 130 000 мың теңге,  ғимаратты бала бақшаға арнап коммуналдық меншікке сатып алуға - 160 000 мың теңге, Желаев кентіндегі су құбыры желісінің құрылысына - 20 000 мың теңге, абаттандыру объектілерін дамытуға (бұрқақтар және скверлер құрылысына және қайта жаңартуға) - 80 000 мың теңге, шағын отбасыларына арналған тұрғын үйдің құрылысына және ЖСҚ дайындауға - 35 832 мың теңге, абаттандыру объектілерін дамытуға - 153 629 мың теңге, коммуналдық меншікке жататын ғимаратты күрделі жөндеуге - 104 530 мың теңге, елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге (техника, контейнерлер сатып алуға және жол-көпір шаруашылығын ұстауға) - 203 252 мың теңге, "Орал Су Арнасы" МКК-на арнайы техника сатып алуға - 126 000 мың теңге, аулаларды абаттандыруға - 100 000 мың теңге, аумақты абаттандыру мен көгалдандыруға - 20 865 мың теңге, коммуналдық меншікке берілетін 2 ғимаратты күрделі жөндеуге - 230 000 мың теңге, коммуналдық базарды дамытуға - 40 000 мың теңге, жолдарды салуға, қайта жаңартуға, ағымдағы және орташа жөндеуге - 261 296 мың теңге, көше жарықтарын жөндеуге - 38 603 мың теңге, жол қауіпсіздігін қамтамасыз ету іс-шараларына - 4 416 мың теңге, билбордтар мен мегасайттарды орнатуға - 67 116 мың теңге, коммуналдық меншікке жататын ғимаратты қайта жаңартуға - 25 470 мың теңге, № 41 мектепті күрделі жөндеуге - 18 000 мың теңге, жиектастарды ауыстыруға - 4 000 мың теңге, тротуарларды жөндеуге - 4 000 мың тенге, жолдарды ағымдағы және орташа жөндеуге - 98 300 мың теңге, арнайы техникалар сатып алуға – 107 084 мың теңге, "Европа –Азия" монументін құруға – 45 000 мың теңге, қала көшелері мен әуежайды рәсімдеу және банерлер жасауға – 5 616 мың теңге, Киров атындағы мәдени-демалыс саябағында жағаны бекіту жұмыстарын жүргізуге – 4 600 мың теңге, жаңа ГТС-тан Орал қаласының шағын аудандарына дейінгі жылутрассасының және электр беру желісінің ЖСҚ дайындауға - 30 000 мың теңге, жылуэнергетика жүйесін дамытуға – 300 000 мың теңге;
республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға - 26 843 мың теңге, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерге лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға - 27 706 мың теңге, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің физика, химия, биология кабинеттерін оқу құрал-жабдықтармен жарақтандыруға - 6 900 мың теңге, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік жүйесіне интерактивтік оқыту жүйесін енгізуге - 219 070 мың теңге, ең төменгі көнелту мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке және ай сайын 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге, соның ішінде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 2 000 мың теңге, аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 5 000 мың теңге, Мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа оқытуға - 7 012 мың теңге, электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға - 14 317 мың теңге, 2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының Тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 1 088 500 мың теңге, соның ішінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 1 045 500 мың теңге, инженерлік желілерді жөндеуге және қайта жаңартуға - 43 000 мың теңге, 2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының Тұрғын үй құрылысын дамыту мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорына тұрғын үй салуға - 194 347 мың теңге, Орал қаласына мемлекеттік тілде оқытатын 1200 орындық мектеп салуға - 988 260 мың теңге, Орал қаласының Желаев кентіне 360 оқушыға арналған орта мектеп салуға - 94 288 мың теңге, Орал қаласының 7 шағын ауданына 280 орындық балабақша - бөбекжай салуға - 279 831 мың теңге, орташа еңбекақы мөлшерінің артуына (төлем көзінен салық салынатын жеке табыс салығы бойынша аударымдарда) байланысты жергілікті бюджеттің шығындарын өтеуге - 35 064 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2008.03.06 N 5-2, 2008.05.27 N 8-3, 2008.08.12 N 10-2, 2008.10.23 N 12-2, 2008.12.23 N 13-2 Шешімдерімен.

8-1. Учесть, что в расходах городского бюджета на 2008 год предусмотрен возврат в областной бюджет неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 9 100 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с Решением  Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2008 N 13-2 (вводится в действие с 1 января 2008 года).
9. Учесть, что в расходах городского бюджета на 2008 год предусматриваются затраты капитального характера - 182 044 тысяч тенге, в том числе:
материально-техническое оснащение органов государственного управления - 17 765 тысяч тенге;
приобретение и доставка учебников - 51 279 тысяч тенге;
капитальный ремонт ДК Молодежи - 113 000 тысяч тенге.
9-1. Учесть, что в расходах городского бюджета на 2008 год предусмотрен кредит на строительство и приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы (кредитование на строительство и приобретение жилья для работников 100 школ и 100 больниц) в сумме 305 382 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением  Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 6.03.2008 N 5-2 (вводится в действие с 1 января 2008 года).
10. Учесть, что в расходах городского бюджета на 2008 год предусмотрен возврат кредита в областной бюджет, выданного на строительство ипотечного жилья в рамках Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы в сумме 1 793 022 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 6.03.2008 N 5-2 (вводится в действие с 1 января 2008 года).
11. Учесть, что в расходах городского бюджета на 2008 год предусмотрены следующие затраты:
на содержание вновь вводимых объектов образования;
на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования;
на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования;
на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования;
на приобретение и доставку учебной, справочной и электронной литературы по изучению государственного языка для обновления библиотечных фондов государственных организаций среднего образования;
на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей;
на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
на передаваемые административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления;
на выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий;
на единовременную выплату участникам и инвалидам ВОВ по возмещению расходов в сфере коммунальных услуг;

8-1. 2008 жылға арналған қалалық бюджет шығынындағы 9 100 мың теңге сомасында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді облыстық бюджетке қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2008.12.23 N 13-2 Шешімімен.
9. 2008 жылға арналған қалалық бюджет шығындарында күрделі сипаттағы шығындарға 182 044 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
мемлекеттік басқару органдарын материалдық-техникалық жабдықтауға - 17 765 мың теңге;
оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге - 51 279 мың теңге;
Жастар МҮ күрделі жөндеуге - 113 000 мың теңге.
9-1. 2008 жылға арналған қалалық бюджет шығынында 2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының Тұрғын үй құрылысын дамыту мемлекеттік бағдарламасына сәйкес (100 мектеп және 100 аурухана қызметкерлері үшін тұрғын үй салу мен сатып алуды несиелеу) тұрғын үй салуға және сатып алуға 305 382 мың теңге сомасында несие қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2008.03.06 N 5-2 Шешімімен.
10. 2008 жылға арналған қалалық бюджет шығындарында Қазақстан Республикасының 2005-2007 жылдарға арналған тұрғын-үй құрылысын дамыту Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ипотекалық тұрғын-үй құрылысына 1 793 022 мың теңге сомасында берілген кредитті облыстық бюджетке қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2008.03.06 N 5-2 Шешімімен.
11. 2008 жылға арналған қалалық бюджет шығындарында келесі шығындар қарастырылғаны ескерілсін:
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің үлгілік штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерді Интернетке қосуға және олардың трафигін төлеуге;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана қорларын жаңарту үшін оқулықтар мен оқу әдістемелік кешендер сатып алуға және жеткізуге;
орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана қорларын жаңарту үшін мемлекеттік тілді үйрену жөніндегі оқу, анықтамалық және электрондық әдебиеттерді сатып алуға және жеткізуге;
қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын әлеуметтік жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшін абоненттік төлем тарифтерінің көтерілуін өтеуге;
аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтер көрсетуіне;
мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы уәкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде берілетін әкімшілік функцияларға;
мемлекеттік қызметшілердің, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақыларын төлеуге;
ҰОС қатысушыларға және мүгедектерге коммуналдық қызмет көрсету саласындағы шығыстарды өтеуге біржолғы төлемдер төлеуге;

на дополнительную потребность при снижении недельной нормативной учебной нагрузки для исчисления заработной платы педагогическим работникам начального уровня с 20 до 18 часов в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании";
на дополнительную потребность средств, связанных с увеличением продолжительности ежегодного оплачиваемого трудового отпуска с 18 до 30 календарных дней, а также на выплату пособия для оздоровления при уходе в отпуск гражданским служащим в размере одного должностного оклада с 1 января 2008 года в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан;
на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для общеобразовательных школ.
12. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2008 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
13. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2008 год, согласно приложению 3.
14. Утвердить перечень бюджетных программ поселковых округов на 2008 год, согласно приложению 4.
15. Поручить постоянным комиссиям Уральского городского маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов программ.
16. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2008 года.
Председатель 4-ой очередной сессии
Уральского городского маслихата
Секретарь Уральского городского маслихата
Приложение 1
к решению Уральского
городского маслихата
от 25 декабря 2007 года N 4-4
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2008 N 13-2 (вводится в действие с 1 января 2008 года).
Бюджет города Уральска на 2008 год
тыс. тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
І. Доходы

Қазақстан Республикасының "Білім беру туралы" Заңына сәйкес бастауыш деңгейдегі педагогикалық қызметкерлердің апталық нормативті оқу жүктемесінің 20-дан 18 сағатқа дейін төмендеуіне байланысты жалақыны есептеу үшін қосымша қажеттіліктерге;
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жыл сайын төленетін еңбек демалысының 18-ден 30 күнтізбелік күнге дейін заруына байланысты, сондай-ақ 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап азаматтық қызметшілерге еңбек демалысына кетерде 1 қызметтік айлықақысы мөлшерінде сауықтыру жәрдемақысын төлеу үшін қосымша қажеттіліктерге қаржы;
жалпы білім беретін мектептер үшін шетелден ағылшын тілін оқытатын мұғалімдерді тартуға.
12. 2008 жылға арналған қалалық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларға бөлінген, бюджеттік инвестициялық жобаларын (бағдарламаларын) және заңды тұлғалардың капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2008 жылға арналған қалалық бюджетті орындау барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. 2008 жылға арналған кенттік округтердің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Орал қалалық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
16. Осы шешім 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Орал қалалық мәслихатының
4-ші кезекті сессиясының төрағасы
Орал қалалық мәслихатының хатшысы
Орал қалалық мәслихатының
2007 жылғы 25 желтоқсандағы
N 4-4 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2008.12.23 N 13-2 Шешімімен.
2008 жылға арналған Орал қаласының бюджеті
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
І.Кірістер

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
001
Функционирование аппарата акима Зачаганского поселкового округа
Функционирование аппарата акима Круглоозерновского поселкового округа
Функционирование аппарата акима Деркульского поселкового округа
Функционирование аппарата акима Желаевского поселкового округа

123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
001
Зачаганск кенттік округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
Круглоозерное кенттік округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
Деркөл кенттік округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
Желаев кенттік округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету