О внесении изменения и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 июля 2003 года N 570 "Об утверждении санитарных правил и норм "Санитарно-эпидемиологические требования к устройству, содержанию и условиям обучения в общеобразовательных и интернатных организациях"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 января 2008 года N 7. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 февраля 2008 года N 5144. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 октября 2010 года № 834.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 25.10.2010 № 834 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 июля 2003 года N 570 "Об утверждении санитарных правил и норм "Санитарно-эпидемиологические требования к устройству, содержанию и условиям обучения в общеобразовательных и интернатных организациях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2478, опубликован: в "Официальной газете" от 1 ноября 2003 года N 44 (149) следующие изменение и дополнения:
в санитарных правилах и нормах "Санитарно-эпидемиологические требования к устройству, содержанию и условиям обучения в общеобразовательных и интернатных организациях"", утвержденных указанным приказом:
в пункте 24 цифру "2" заменить цифрой "2,5";
в пункте 38:
подпункт 2) дополнить словами ", яйца всмятку, яичница - глазунья, салаты с майонезом, газированные и безалкогольные энергетические напитки, (за исключением минеральных и питьевых вод), чипсы, сухарики, гамбургеры, хот-доги";
дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) питание учащихся должно осуществляться на основании двух недельного меню и ассортиментного перечня буфетной продукции, согласованных с государственным органом санитарно-эпидемиологической службы. Не допускается повторение блюд в течение 2 дней подряд.
Не допускается реализация жевательных резинок.";
пункт 39 дополнить абзацем следующего содержания:
"Холодильное оборудование должно быть укомплектовано поверенными в установленном законодательством порядке, контрольными термометрами с регистрацией температуры 1 раз в день в специальном журнале.";

Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 25 шілдедегі "Оқушыларға жалпы білім беретін және интернаттық ұйымдардың құрылымына, ұсталуына және оқыту жағдайларына қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар"»туралы санитарлық ережелері мен нормаларын бекіту туралы"»N 570 бұйрығына өзгеріспен және толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2008 жылғы 15 қаңтардағы N 7 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 19 ақпандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5144 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2010 жылғы 25 қазандағы № 834 Бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2010.10.25 № 834 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 25 шілдедегі "Оқушыларға жалпы білім беретін және интернаттық ұйымдардың құрылымына, ұсталуына және оқыту жағдайларына қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар" туралы" санитарлық ережелері мен нормаларын бекіту туралы" N 570 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2478 тіркелген, "Ресми газетте" 2003 жылы 1 қарашада N 44 (149) жарияланған, мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Оқушыларға жалпы білім беретін және интернаттық ұйымдардың құрылымына, ұсталуына және оқыту жағдайларына қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар" туралы санитарлық ережелері мен нормаларда:
24-тармақта "2" деген сан "2,5" деген санмен ауыстырылсын;
38-тармақта:
2) тармақша "шала піскен жұмыртқа, қуырылған жұмыртқа, майонез қосылған салат, газдалған және алкогольсіз энергетикалық сусындар, (минералды және ауыз судан басқасы), чипсілер, кептірілген нан, гамбургерлер, хот-догтар" деген сөздермен толықтырылсын;
Мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырсын:
"9) оқушылардың тамақтануы мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органымен келісілген, екі апталық ас мәзірі және буфет өнімдерінің ассортименттік тізбесі негізінде жүргізілуі тиіс. Тағамдарды 2 күн қатарынан қайталауға болмайды.
Сағыз сатуға болмайды.";
39-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Тоңазытқыш жабдықтар заңнамада белгіленген тәртіппен, күніне 1 рет температурасы арнайы журналда тіркелетін, тексерілген бақылау термометрлерімен жабдықталуы керек.";

пункт 42 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) работники пищеблока должны обеспечиваться не менее чем тремя комплектами специальной одежды. При обработке сырых продуктов и мытья посуды должны использоваться клеенчатые фартуки.";
пункт 106 дополнить абзацем следующего содержания:
"Прививочный кабинет должен быть оснащен в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 октября 2004 года N 744 "Об утверждении санитарно-эпидемиологических правил и норм "Организация и проведение профилактических прививок", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3208.".
2. Комитету государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Белоног А.А.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту организационно-правового обеспечения Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Мухаметжанов Ж.М.) направить настоящий приказ на официальное опубликование после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора - Главного государственного санитарного врача Республики Казахстан Белоног А.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр
"СОГЛАСОВАН"
Министр
образования и науки
Республики Казахстан
18 января 2008 года

42-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) ас блогының жұмыскерлері үш арнайы киім жиынтығымен қамтамасыз етілуі тиіс. Шикі өнімдерді өңдеу және ыдыс-аяқты жуу кезінде клеенкадан жасалған алжапқыштарды пайдалану қажет.";
106-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егу кабинеті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 20 қазандағы "Профилактикалық егулерді ұйымдастыру және жүргізу туралы" санитарлық-эпидемиологиялық ережесі мен нормаларын бекіту туралы" нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3208 тіркелген N 744 бұйрығына сәйкес жарақтандыруға тиіс".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (Белоног А.А.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ұйымдастыру-құқықтық қамтамасыз ету департаменті (Мұхамеджанов Ж.М.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін ресми жариялауға жіберсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің төрағасы - Қазақстан Республикасы Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері А.А. Белоногқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
2008 жылғы 18 қаңтар