О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 328 "Об утверждении Правил представления отчетности управляющим инвестиционным портфелем"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 мая 2008 года N 79. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2008 года N 5249. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность управляющего инвестиционным портфелем, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 328 "Об утверждении Правил представления отчетности управляющим инвестиционным портфелем" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3314), с дополнениями и изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3868), следующие изменения и дополнения:
в Правилах представления отчетности управляющим инвестиционным портфелем, утвержденных указанным постановлением:
в пунктах 3-1 и 3-3 слова "его замещающим" заменить словами "им уполномоченным";
дополнить пунктом 3-4 следующего содержания:
"3-4. В случае подписания отчетов лицом, уполномоченным на их подписание, представляется документ, удостоверяющий полномочие данного лица на подписание отчетов.";
в приложении 1:
после графы
"
Валюта номинальной
стоимости
7
"
дополнить графой следующего содержания:
"
Сформированные
резервы (провизии)
7-1
";
графу "Суммарная текущая стоимость" изложить в следующей редакции:
"
Суммарная текущая
стоимость (за
вычетом резервов
на возможные
потери)
";
в приложении 2:
после графы
"
Количество ценных
бумаг
10
"
дополнить графой следующего содержания:
"
Сформированные
резервы (провизии)

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Инвестициялық портфельді басқарушының есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы N 328 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 26 мамырдағы N 79 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 30 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5249 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы 196 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Инвестициялық портфельді басқарушының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Инвестициялық портфельді басқарушының есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы N 328 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3314 тіркелген) қаулысына Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3868 тіркелген) қаулысымен енгізілген толықтыруларымен және өзгерістерімен бірге  мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Инвестициялық портфельді басқарушының есеп беру ережесінде:
3-1-тармақтағы "оның орнындағы адам" деген сөздер "ол уәкілеттік берген тұлға" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-3-тармақтағы "және оның орнындағы адамы" деген сөздер "немесе ол уәкілеттік берген тұлға" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 3-4-тармақпен толықтырылсын:
"3-4. Есептерге қол қоюға уәкілеттік берілген адам оларға қол қойған жағдайда осы адамның есептерге қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжат ұсынылады.";
1-қосымшада:
"
Номиналдық құны валютасы
7
"
деген бағаннан кейін мынадай мазмұндағы бағанмен толықтырылсын:
"
Қалыптастырылған резервтер (провизиялар)
7-1
";
"Жиынтық ағымдағы құны" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Жиынтық ағымдағы құны (ықтимал залалдарға арналған резервтерді шегергендегі)
";
2-қосымшада:
"
Бағалы қағаздар саны
10
"
деген бағаннан кейін мынадай мазмұндағы бағанмен толықтырылсын:
"
Қалыптастырылған резервтер (провизиялар)

10-1
";
графу "Сумма операции в тенге" изложить в следующей редакции:
"
Сумма операции в
тенге (за вычетом
резервов на
возможные потери)
";
в приложении 3:
после графы
"
Вознаграждение по
вкладу
в тенге
в иностранной
валюте
11
12
"
дополнить графой следующего содержания:
"
Сформированные
резервы (провизии)
12-1
";
графу "Итого текущая стоимость вклада" изложить в следующей редакции:
"
Итого текущая
стоимость вклада
(за вычетом
резервов на
возможные потери)
";
графу "Балансовая стоимость" приложения 4 изложить в следующей редакции:
"
Балансовая
стоимость,
(в тысячах
тенге)
";
в приложении 5:
после строки "Дебиторская задолженность" дополнить строкой "Производные финансовые инструменты";
строку "незавершенное строительство" исключить;
в строке "Количество ценных бумаг, находящихся в обращении" слова "ценных бумаг" заменить словом "паев";
дополнить строками следующего содержания:
"
Доходность пая
(для паевого
инвестиционного
фонда), в % годовых
((Р1/Р2-1)/N х 365
дней х 100)*
Стоимость акций
(для акционерного
инвестиционного
фонда)
Количество
пайщиков
юридических лиц
(для паевого
инвестиционного
фонда)
Количество
пайщиков
физических лиц
(для паевого
инвестиционного
фонда)
";
дополнить примечанием следующего содержания:
"* P1 - расчетная стоимость пая на конец отчетного периода;
P2 - расчетная стоимость пая на начало отчетного периода;
N - количество дней в квартале.";
в приложении 6:
после строки "от переоценки иностранной валюты" дополнить строкой "прочие доходы (убытки) от переоценки";
строку "Комиссионное вознаграждение, причитающееся управляющему инвестиционным портфелем" изложить в следующей редакции:
"Комиссионное вознаграждение";
после строки "в том числе:" дополнить строкой "управляющему инвестиционным портфелем";
строку "Прочие комиссионные выплаты" исключить;
в приложении 8:
графу
"
Вид ценной
бумаги и
наименование
ее эмитента
2
"
таблицы 1 "Ценные бумаги, приобретенные за счет активов клиентов" изложить в следующей редакции:
"
Вид
ценной
бумаги
Наименование
эмитента
2
2-1
";
в графе "Текущая стоимость [(5)+(6)]" таблицы 3 "Вклады в банках второго уровня" цифру "5" заменить цифрой "6", цифру "6" заменить цифрой "7";
в приложении 9 строки, порядковые номера 6, 6.1, 6.1.1., 6.1.2., 6.2., 6.2.1., 6.2.2., исключить;
приложение 10 изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Абдрахманов Н.А.):

10-1
";
"Операция сомасы теңгемен" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Операция сомасы теңгемен
(ықтимал залалдарға
арналған резервтерді
шегергендегі)
";
3-қосымшада:
"
Салым бойынша сыйақы
теңгемен
шетел валютасында
11
12
"
деген бағаннан кейін мынадай мазмұндағы бағанмен толықтырылсын:
"
Қалыптастырылған резервтер
(провизиялар)
12-1
";
"Салымның ағымдағы құны жиынтығы" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Салымның ағымдағы құнының
жиынтығы (ықтимал
залалдарға арналған
резервтерді шегергендегі)
";
4-қосымшаның "Баланстық құны" деген бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"
Баланстық құны, (мың
теңгемен)
";
5-қосымшада:
"Дебиторлық берешек" деген жолдан кейін "Туынды қаржы құралдары" деген жолмен толықтырылсын;
"аяқталмаған құрылыс" деген жол алынып тасталсын;
"Айналыстағы бағалы қағаздардың саны" деген жолдағы "бағалы қағаздардың" деген сөздер "пайлардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Пайдың кірістілігі (ин-
вестициялық пай қоры
үшін), жылдық %-бен ((Р
/Р2-1)/N х 365 күн х
100)*
Акциялардың құны (акционерлік инвестициялық қор үшін)
Заңды тұлғалардың пай иелерінің саны (инвес-
тициялық пай қоры үшін)
Жеке тұлғалардың пай иелерінің саны (инвес-
тициялық пай қоры үшін)
";
мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын:
"* P1 - есепті кезең соңындағы пайдың есептік құны;
P2 - есепті кезең басындағы пайдың есептік құны;
N -тоқсандағы күндер саны.";
6-қосымшада:
"Шетел валютасын қайта бағалаудан" деген жолдан кейін "Қайта бағалаудан болған өзге кірістер (шығындар)" деген жолмен толықтырылсын;
"Инвестициялық портфельді басқарушыға тиесілі комиссиялық сыйақы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Комиссиялық сыйақы";
"Оның ішінде:" деген жолдан кейін "инвестициялық портфельді басқарушыға" деген жолмен толықтырылсын;
"Өзге комиссиялық төлемдер" деген жол алынып тасталсын;
8-қосымшада:
"Клиенттердің активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар" деген 1-кестенің
"
Бағалы қағаздың түрі және эмитенттің атауы
2
"
деген бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"
Бағалы қағаз түрі
Эмитенттің атауы
2
2-1
";
"Екінші деңгейдегі банктердегі салымдар" деген 3-кестенің "Ағымдағы құны[(5)+(6)]" бағанындағы "5" деген цифр "6" деген цифрмен, "6" деген цифр "7" деген цифрмен ауыстырылсын;
9-қосымшадағы реттік нөмірлері 6, 6.1, 6.1.1., 6.1.2., 6.2., 6.2.1., 6.2.2-жолдар алынып тасталсын;
10-қосымша осы қаулының қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаментi (Н.А. Әбдірахманов):

1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                               Е. Бахмутова
Приложение
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 26 мая 2008 года N 79
"Приложение 10
к Правилам представления отчетности
управляющим инвестиционным портфелем
Отчет об инвестициях инвестиционного фонда в капитал юридических
лиц, не являющихся акционерными обществами
Управляющий инвестиционным портфелем ____________________________
по состоянию на "___" _________________ 200___ года
(в тысячах тенге)
N
п/п
Наименование
юридического
лица
Код
юридичес-
кого лица
Текущая
стоимость
Доля в
уставном
капитале
эмитента (%)
Дата
приобрете-
ния
1
2
3
4
6
7
1.
Итого по всем
прочим клиентам
1.1.
1.2.
...
2.
Итого по
инвестиционным
фондам
2.1.
Итого по
инвестиционному
фонду

1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
4. Агенттіктің Төрайым Қызметі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                                          Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2008 жылғы 26 мамырдағы
N 79 қаулысына қосымша
"Инвестициялық портфельді
басқарушының есеп беру
ережесіне 10-қосымша
Акционерлік қоғам болып табылмайтын заңды тұлғалардың
капиталына инвестициялық қордың инвестициялары туралы есеп
Инвестициялық портфельді басқарушы _________________________
200_ жылғы ___ _______ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
N
р/с
Заңды
тұлғаның
атауы
Заңы
тұлғаның
коды
Ағымдағы
құны
Эмитенттің
жарғылық
капиталын-
дағы үлесі
(%-бен)
Сатып
алынған күні
1
2
3
4
6
7
1.
Барлық өзге
клиенттер
бойынша
жиынтығы
1.1.
1.2.
...
2.
Инвестициялық
қорлар бойынша
жиынтығы
2.1.
Инвестициялық
қор бойынша
жиынтығы