О внесении изменения и дополнений в приказ исполняющего обязанностей Председателя Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 августа 2004 года № 157 "Об утверждении Правил ношения форменной одежды, норм обеспечения и перечня должностей (профессий) работников гражданской авиации Республики Казахстан, имеющих право ее ношения"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 июня 2008 года № 302. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2008 года № 5268. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 364
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций РК от 13.08.2010 № 364 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 28) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании гражданской авиации", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Председателя Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 августа 2004 года N 157 "Об утверждении Правил ношения форменной одежды, норм обеспечения и перечня должностей (профессий) работников гражданской авиации Республики Казахстан, имеющих право ее ношения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3109) следующие изменение и дополнения:
в Правилах ношения форменной одежды, норм обеспечения и перечня должностей (профессий) работников гражданской авиации Республики Казахстан, имеющих право ее ношения, утвержденных указанным приказом:
приложение 2 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 7, 8 согласно приложениям 2, 3 к настоящему приказу.
2. Комитету гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Кубаев М.М.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Бектурова А.Г.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его официального опубликования.
Министр                                     С. Ахметов
Приложение 1
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 24 июня 2008 года N 302
"Приложение 2
к Правилам ношения форменной одежды,
норм обеспечения и перечня должностей
(профессий) работников гражданской
авиации Республики Казахстан,
имеющих право ее ношения
Перечень
должностей (профессий) работников гражданской авиации
Республики Казахстан, имеющих право ношения форменной одежды

"Нысанды киім кию, қамтамасыз ету нормалары ережесін және нысанды киім киюге құқығы бар Қазақстан Республикасының азаматтық авиация қызметкерлері лауазымдарының (кәсіптерінің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі Азаматтық авиация комитетінің төрағасы міндетін атқарушының 2004 жылғы 26 тамыздағы N 157 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация Министрінің 2008 жылғы 24 маусымдағы N 302 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 25 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5268 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2010 жылғы 13 тамыздағы № 364 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2010.08.13 № 364 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Азаматтық авиацияны мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 28) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН :
1. "Нысанды киім кию, қамтамасыз ету нормалары ережесін және нысанды киім киюге құқығы бар Қазақстан Республикасының азаматтық авиация қызметкерлері лауазымдарының (кәсіптерінің) тізбесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3109 тіркелген) Көлік және коммуникациялар министрлігі Азаматтық авиация комитетінің төрағасы міндетін атқарушының 2004 жылғы 26 тамыздағы N 157 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген нысанды киім кию, қамтамасыз ету нормалары ережесін және нысанды киім киюге құқығы бар Қазақстан Республикасының азаматтық авиация қызметкерлері лауазымдарының (кәсіптерінің) тізбесі бекітілген ережеде:
көрсетілген ережеге 2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2, 3-қосымшаға сәйкес 7, 8-қосымшаларымен толықтырылсын.
2. Осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі Азаматтық авиация комитеті (М.М. Қубаев) қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі А.Ғ. Бектұровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                            С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2008 жылғы 24 маусымдағы
N 302 бұйрығына
1-қосымша
"Нысанды киім кию, қамтамасыз
ету нормалары ережесіне және
нысанды киім киюге құқығы бар
Қазақстан Республикасының
азаматтық авиация қызметкерлері
лауазымдарының (кәсіптерінің)
тізбесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы азаматтық авиациясының
нысанды киім киюге құқығы бар қызметкерлері
лауазымдарының (кәсіптерінің) тізбесі

1. Начальник Управления государственного авиационного надзора.
2. Главный эксперт Управления государственного авиационного надзора.
3. Эксперт Управления государственного авиационного надзора.
4. Первый руководитель авиакомпании, имеющий допуск к полетам.
5. Заместители первых руководителей авиакомпаний, имеющие допуск к полетам.
6. Начальник инспекции авиакомпании по безопасности полетов.
7. Инспекторский состав инспекции авиакомпаний по безопасности полетов.
8. Директор летной службы.
9. Заместитель директора летной службы.
10. Командир летного отряда (эскадрильи).
11. Заместитель командира летного отряда (эскадрильи).
12. Старший штурман.
13. Старший бортинженер.
14. Пилот-инструктор.
15. Командир воздушного судна.
16. Штурман-инструктор.
17. Бортинженер-инструктор.
18. Бортмеханик-инструктор.
19. Второй пилот.
20. Штурман.
21. Бортинженер.
22. Бортмеханик.
23. Бортрадист.
24. Бортоператор.
25. Бортпроводник-инспектор.
26. Бортпроводник-инструктор.
27. Бортпроводник.
28. Начальник службы обеспечения перевозок.
29. Начальник смены службы обеспечения перевозок.
30. Супервайзер.
31. Агент отдела обслуживания пассажиров в аэровокзале.
32. Диспетчер службы организации перевозок.
33. Специалист службы авиационной безопасности.
34. Инженерно-технический состав сопровождения.".
Приложение 2
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 24 июня 2008 года N 302
"Приложение 7
к Правилам ношения форменной одежды,
норм обеспечения и перечня должностей
(профессий) работников гражданской
авиации Республики Казахстан,
имеющих право ее ношения
Описание
форменной одежды для специалистов службы авиационной
безопасности организаций гражданской авиации
1. Обмундирование летнее:
фуражка (бейсболка) черного с синевой цвета;
берет (кепи-шляпа женская) черного с синевой цвета;
сорочка синего (голубого) цвета с коротким рукавом;
блузка женская синего (голубого) цвета с коротким рукавом;
галстук черного цвета;
галстук - бант на блузку;
костюм мужской черного с синевой цвета (китель и брюки);
костюм женский черного с синевой цвета (жакет, жилет, юбка, брюки);
туфли черного цвета.
2. Обмундирование демисезонное:
фуражка (бейсболка) черного с синевой цвета;
берет (кепи-шляпа женская) черного с синевой цвета;
куртка черного с синевой цвета;
плащ женский однобортный черного с синевой цвета;
плащ непромокаемый;
сорочка с длинным рукавом синего (голубого) цвета;
блузка с длинным рукавом синего (голубого) цвета;
галстук черного цвета;
галстук - бант на блузку;
пуловер установленного образца;
костюм мужской черный с синевой цвета (китель и брюки);
костюм демисезонный (куртка, брюки или полукомбинезон);
костюм женский черного с синевой цвета (жакет, жилет, юбка, брюки);
туфли черного цвета.

1. Мемлекеттік авиациялық қадағалау басқармасының бастығы.
2. Мемлекеттік авиациялық қадағалау басқармасының бас сарапшысы.
3. Мемлекеттік авиациялық қадағалау басқармасының сарапшысы.
4. Ұшуға рұқсаты бар авиакомпанияның бірінші басшысы.
5. Ұшуға рұқсаты бар авиакомпанияның бірінші басшыларының орынбасарлары.
6. Ұшу қауіпсіздігі жөніндегі авиакомпания инспекциясының бастығы.
7. Ұшу қауіпсіздігі жөніндегі авиакомпания инспекциясының инспекторлық құрамы.
8. Ұшу қызметінің директоры.
9. Ұшу қызметі директорының орынбасары.
10. Ұшу отрядының (эскадрильяның) командирі.
11. Ұшу отряды (эскадрильясы) командирінің орынбасары.
12. Аға штурман.
13. Аға бортинженер.
14. Инструктор-пилот.
15. Әуе кемесінің командирі
16. Инструктор-штурман
17. Инструктор-бортинженер.
18. Инструктор-бортмеханик.
19. Екінші пилот.
20. Штурман
21. Бортинженер
22. Бортмеханик
23. Бортрадист
24. Бортоператор
25. Инспектор-бортсерік
26. Инструктор-бортсерік
27. Бортсерік
28. Тасымалдарды қамтамасыз ету қызметінің бастығы.
29. Тасымалдарды қамтамасыз ету қызметінің ауысым бастығы.
30. Супервайзер.
31. Аэровокзалда жолаушыларға қызмет көрсету бөлімінің агенті.
32. Тасымалдарды ұйымдастыру қызметінің диспетчері.
33. Авиациялық қауіпсіздік қызметінің маманы.
34. Сүйемелдеудің инженерлік-техникалық құрамы.".
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2008 жылғы 24 маусымдағы
N 302 бұйрығына
2-қосымша
"Нысанды киім кию, қамтамасыз ету
нормалары ережесін және нысанды
киім киюге құқығы бар Қазақстан
Республикасының азаматтық авиация
қызметкерлері лауазымдарының
(кәсіптерінің) тізбесіне
7-қосымша
Азаматтық авиация ұйымдарының авиациялық
қауіпсіздік  қызметінің мамандарына арналған
нысанды киімнің сипаттамасы
1. Жазғы киім:
көкшіл қара түсті фуражка (бейсболка);
көкшіл қара түсті берет (әйелдердің кепи - шляпасы);
көк (көгілдір) түсті қысқа жеңді әйел адамның жейдесі;
көк түсті қысқа жеңді жейде;
қара түсті галстук;
жейдеге тағатын бант-галстук;
көкшіл қара түсті ер адамның костюмі (китель мен шалбар);
көкшіл қара түсті әйел адамның костюмі (жакет, көкірекше, белдемше, шалбар);
қара түсті туфли.
2. Маусымдық киім:
көкшіл қара түсті фуражка (бейсболка);
көкшіл қара түсті берет (әйелдердің кепи - шляпасы);
көкшіл қара түсті күртеше;
көкшіл қара түсті әйел адамның бір қаусырмалы плащы;
су өтпейтін плащ;
көк (көгілдір) түсті ұзын жеңді жейде;
көк түсті ұзын жеңді жейде;
қара түсті галстук;
жейдеге тағатын бант-галстук;
белгіленген үлгідегі жемпір;
көкшіл қара түсті ер адамның костюмі (китель мен шалбар);
маусымдық костюмі (күртеше, шалбар және полукомбинезон);
көкшіл қара түсті әйел адамның костюмі (жакет, көкірекше, белдемше, шалбар);
қара түсті туфли.

3. Обмундирование зимнее:
шапка зимняя (бейсболка) черного цвета;
куртка черного с синевой цвета;
пальто женское черного с синевой цвета;
сорочка с длинным рукавом синего (голубого) цвета;
блузка с длинным рукавом синего (голубого) цвета;
галстук черного цвета;
галстук - бант на блузку;
пуловер установленного образца;
костюм мужской черного с синевой цвета (китель и брюки);
костюм женский черного с синевой цвета (жакет, жилет, юбка, брюки);
сапоги женские черного цвета;
ботинки зимние;
унты.".
Приложение 3
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 24 июня 2008 года N 302
"Приложение 8
к Правилам ношения форменной
одежды, норм обеспечения и
перечня должностей (профессий)
работников гражданской
авиации Республики Казахстан,
имеющих право ее ношения
Описание
знаков различия для специалистов службы авиационной
безопасности организаций гражданской авиации
На верхней одежде обмундирования на левом рукаве на расстоянии 8 см от плеча должен располагаться логотип с эмблемой организации гражданской авиации, которой принадлежит служба авиационной безопасности, на левой передней стороне в районе 2 и 3-ей пуговицы сверху логотип с надписью желтого цвета "SECURITY" размером 10х3 см, надпись на спине желтого цвета "SECURITY" на расстоянии 10 см ниже воротника размером 30х7 см. На головном уборе спереди располагается кокарда установленного руководством организации гражданской авиации образца.".

3. Қысқы киім:
қара түсті қысқы қалпақ (бейсболка);
көкшіл қара түсті күртеше;
көкшіл қара түсті әйелдер пальтосы;
көк (көгілдір) түсті ұзын жеңді жейде;
көк түсті ұзын жеңді жейде;
қара түсті галстук;
жейдеге тағатын бант-галстук;
белгіленген үлгідегі жемпір;
көкшіл қара түсті ер адамның костюмі (китель мен шалбар);
көкшіл қара түсті әйел адамның костюмі (жакет, көкірекше, белдемше, шалбар);
қара түсті әйелдер етігі;
қысқы бәтеңке;
унты.".
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2008 жылғы 24 маусымдағы
N 302 бұйрығына
3-қосымша
"Нысанды киім кию, қамтамасыз ету
нормалары ережесін және нысанды
киім киюге құқығы бар Қазақстан
Республикасының азаматтық авиация
қызметкерлері лауазымдарының
(кәсіптерінің) тізбесіне
8-қосымша
Азаматтық авиация ұйымдарының авиациялық
қауіпсіздік қызметінің мамандарына арналған ерекшелік белгілердің сипаттамасы
Нысанды киімнің сыртқы киімінде сол жеңінде иықтан 8 см қашықтықта авиациялық қауіпсіздік қызметі қатысты азаматтық авиация ұйымының эмблемасы бар логотип, алдыңғы сол жақта үстінен 2- және 3-түймелердің тұсында сары түсті көлемі 10х3 см "SECURITY" деген жазуы бар логотип, арқасында сары түсті көлемі 30х7 см жағадан 10 см төмен қашықтықта "SECURITY" деген жазу орналасуы тиіс. Бас киімнің алдыңғы жағында азаматтық авиация ұйымының басшылығы белгілеген үлгідегі кокарда орналасады.".