О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 июля 2007 года № 182-п "Об утверждении Списка производств, цехов, профессий и должностей, перечня тяжелых работ, работ с вредными (особо вредными) и (или) опасными условиями труда, работа в которых дает право на сокращенную продолжительность рабочего времени и на дополнительный оплачиваемый ежегодный трудовой отпуск и Инструкции по его применению"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 августа 2008 года № 226-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 октября 2008 года № 5344. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 23 июля 2019 года № 373 ( вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 23.07.2019 № 373 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 июля 2007 года № 182-п "Об утверждении Списка производств, цехов, профессий и должностей, перечня тяжелых работ, работ с вредными (особо вредными) и (или) опасными условиями труда, работа в которых дает право на сокращенную продолжительность рабочего времени и на дополнительный оплачиваемый ежегодный трудовой отпуск и Инструкции по его применению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4888, опубликованный в "Юридической газете" от 23 октября 2007 года № 162 (1365), следующие изменения и дополнения:
в Списке производств, цехов, профессий и должностей, перечень тяжелых работ, работ с вредными (особо вредными) и (или) опасными условиями труда, работа в которых дает право на сокращенную продолжительность рабочего времени и на дополнительный оплачиваемый ежегодный трудовой отпуск, утвержденном указанным приказом:
в разделе 18 название главы "Предприятия вооруженных сил" изложить в следующей редакции:
"Государственные учреждения вооруженных сил и предприятия, подведомственные Министерству обороны Республики Казахстан";
в разделе 43:
в пункте 19 цифры "36" заменить цифрами "25";
пункт 47 изложить в следующей редакции:
"47. Руководитель (директор), заместитель руководителя (заместитель директора) и социальные работники домов-интернатов для детей умственно отсталых и с дефектами физического развития 36 -";
пункт 50 дополнить словами ", игротерапевт, музыкатерапевт, трудотерапевт";
в пункте 60:
слово "занятый" заменить словами "дефектолог, занятые";
слова "детьми в детских" заменить союзом "в";

"Жұмыс уақытының қысқартылған ұзақтығына және жыл сайынғы ақылы қосымша еңбек демалысына құқық беретін өндірістердің, цехтардың, кәсіптер мен лауазымдардың тізімін, ауыр жұмыстардың, еңбек жағдайлары зиянды (ерекше зиянды) және (немесе) қауіпті жұмыстардың тізбесін және оны қолдану жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 31 шілдедегі N 182-ө бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2008 жылғы 27 тамыздағы N 226-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 20 қазандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5344 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 23 шілдедегі № 373 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 23.07.2019 № 373 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жұмыс уақытының қысқартылған ұзақтығына және жыл сайынғы ақылы қосымша еңбек демалысына құқық беретін өндірістердің, цехтардың, кәсіптер мен лауазымдардың тізімін, ауыр жұмыстардың, еңбек жағдайлары зиянды (ерекше зиянды) және (немесе) қауіпті жұмыстардың тізбесін және оны қолдану жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 31 шілдедегі N 182-ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде N 4888 болып тіркелді, Заң газетінде 2007 жылғы 23 қазандағы N 162 (1365) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жұмыс уақытының қысқартылған ұзақтығына және жыл сайынғы ақылы қосымша еңбек демалысына құқық беретін өндірістердің, цехтардың, кәсіптер мен лауазымдардың тізімі, ауыр жұмыстардың, еңбек жағдайлары зиянды (ерекше зиянды) және (немесе) қауіпті жұмыстардың тізбесінде:
18-бөлімде "Қарулы күштер кәсіпорындары" деген тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қарулы күштердің мемлекеттік мекемелері және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің ведомстволық бағынысты кәсіпорындары";
43-бөлімде:
19-тармақта "36" деген сандар "25" деген сандармен ауыстырылсын;
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Ақыл-ойы кеміс және дене кемістігі бар балаларға арналған интернат-үйлерінің басшылары (директор), басшыларының орынбасарлары (директор орынбасарлары) және әлеуметтік қызметкерлері 36 -";
50-тармақ ", ойын терапевті, музыка терапевті, еңбек терапевті" деген сөздермен толықтырылсын;
60-тармақта:
"Балалар" деген сөз алынып тасталсын;
", дефектолог" деген сөзбен толықтырылсын;

в пункте 61 цифры "36" заменить цифрами "25";
дополнить пунктами 63-1 и 63-2 следующего содержания:
"63-1. Логопед, занятый непосредственно и полный рабочий день с больными в психиатрических и психоневрологических организациях 18 18
63-2. Логопед, сурдолог организации здравоохранения, образования, социального обеспечения и дома отдыха (санатория) 12 18";
в пункте 89:
после слов "медицинский персонал" дополнить словом "(санитары)";
цифры "36" заменить цифрами "30";
в пунктах 90 , 101 и 102 цифры "36" заменить цифрами "30";
дополнить пунктом 111-1 следующего содержания:
"111-1. Инженерно-технические работники по вентиляционным установкам и дезинфекционному оборудованию 6 36";
в пункте 158 слово "учреждения" заменить словом "организации";
в пункте 159 после слов "родильного отделения (палаты)," дополнить словами "дородового отделения (палаты) и отделения (палаты) патологии беременных,"
в пункте 163 слово "(нестационарных)" исключить;
в пункте 176:
после слов "медицинский персонал" дополнить словами ", младший медицинский персонал, санитарка";
после слов "домов сестринского ухода," дополнить словами "центров паллиативной помощи,";
в пунктах 6, 8, 13 и 14 раздела 44 "Работа с радиоактивными веществами и источниками ионизирующих излучений" цифры "36" заменить цифрами "30".
2. Департаменту труда и социального партнерства обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Сапарбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
____________ А. Дерновой
22 сентября 2008 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
____________ Д. Ахметов
26 сентября 2008 года

61-тармақта "36" деген сандар "25" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 63-1 және 63-2 тармақтармен толықтырылсын:
"63-1. Психиатриялық және психоневрологиялық ұйымдарда науқастармен тікелей және толық жұмыс күні бойына жұмыс істейтін логопед 18 18
63-2. Денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру ұйымдарының және демалыс үйлерінің (санаторийлердің логопеді, сурдологы) 12 18";
89-тармақта:
"медициналық қызметкерлер," деген сөздерден соң "(санитарлар)" деген сөзбен толықтырылсын;
"36" деген сандар "30" деген сандармен ауыстырылсын;
90, 101 және 102-тармақтарда "36" деген сандар "30" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 111-1 тармақпен толықтырылсын:
"111-1. Желдеткіш қондырғылар және зарарсыздандыру жабдықтары бойынша инженерлік-техникалық қызметкерлер 6 36";
158-тармақта "мекемелерінің" деген сөз "ұйымдарының" деген сөзбен ауыстырылсын;
159-тармақта "босану бөлімшесінің (палатасының)" деген сөзден кейін ", босану алдындағы бөлімшесінің (палатасының) және жүкті әйелдердің патологиясы бөлімшесінің (палатасының)" деген сөздермен толықтырылсын;
163-тармақта "(стационарлық емес)" деген сөз алынып тасталсын;
176-тармақта:
"бикелік күтім үйлерінің" деген сөзден кейін "паллиативтік көмек орталығының" деген сөздермен толықтырылсын;
"кіші медициналық персоналы, санитарка" деген сөздермен толықтырылсын;
44-бөлімінің "Радиоактивті заттармен және иондаушы сәуле көздерімен жұмыс істеу" 6, 8, 13 және 14-тармақтарында "36" деген сандар "30" деген сандармен ауыстырылсын.
2. Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап 10 күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Сапарбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
______________А.Дерновой
2008 жылғы 22 қыркүйек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
______________Д. Ахметов
2008 жылғы 26 қыркүйек