Об утверждении форм и правил выдачи племенных свидетельств
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 ноября 2008 года № 685. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 ноября 2008 года № 5364. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 октября 2012 года № 15-07/492
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 03.10.2012 № 15-07/492.
Во исполнение подпункта 18) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О племенном животноводстве" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила выдачи племенных свидетельств;
2) Формы племенных свидетельств:
крупного рогатого скота молочных и молочно-мясных пород;
крупного рогатого скота мясных пород;
лошадей заводских пород ;
пород лошадей продуктивного направления;
овец тонкорунных и полутонкорунных пород;
овец полугрубошерстных и грубошерстных пород;
овец каракульской породы;
коз молочных пород;
коз пуховых пород;
коз шерстных пород;
верблюдов ;
свиней ;
маралов ;
пятнистых оленей ;
страусов ;
птиц ;
пчелинной матки ;
семени крупного рогатого скота молочных и молочно-мясных пород;
семени крупного рогатого скота мясных пород;
эмбрионов крупного рогатого скота молочных и молочно-мясных пород;
эмбрионов крупного рогатого скота мясных пород.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-Министра сельского хозяйства А. Евниева.
3. Департаменту развития животноводства и ветеринарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Куришбаев
Утверждено
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 ноября 2008 года № 685
Правила
выдачи племенных свидетельств
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи племенных свидетельств (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 18) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О племенном животноводстве" и определяют порядок выдачи племенных свидетельств.
2. Порядок выдачи племенных свидетельств
2. Выдача племенных свидетельств осуществляется на основании наличия действующего аттестата, подтверждающего присвоение статуса племенного завода, племенного хозяйства, племенного центра и (или) дистрибьютерного центра.

Асыл тұқымдық куәлік беру ережесі мен нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2008 жылғы 6 қарашадағы N 685 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 20 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5364 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 3 қазандағы № 15-07/492 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.03 № 15-07/492 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Заңнының 10 бабының 18) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Асыл тұқмыдық куәліктер беру ережесі;
2) сүтті және сүтті-етті тұқымды ірі қара малдың;
етті тұқымды ірі қара малдың;
зауыттық тұқымды жылқының;
өнімділік бағыттағы тұқымды жылқының;
биязы және биязылау жүнді тұқымды қойдың;
қылшық және ұяң жүнді тұқымды қойдың;
қаракөл тұқымды қойдың;
сүтті тұқымды ешкінің;
түбітті тұқымды ешкінің;
жүнді тұқымды ешкінің;
түйенің;
доңыздың;
маралдың;
тенбіл бұғының;
түйе құстың;
құстардың;
бал ара аналығының;
сүтті және сүтті-етті тұқымды ірі қара малдың ұрығы;
етті тұқымды ірі қара малдың ұрығы;
сүтті және сүтті-етті тұқымды ірі қара малдың эмбриондары;
етті тұқымды ірі қара малдың эмбриондары асыл тұқымдық куәліктерінің нысандары бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындауын бақылау Ауыл шаруашылығы Вице-Министрі А. Евниевқа жүктелсін.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің М ал шаруашылығын дамыту және ветеринариялық қауіпсіздік департаментіне осы бұйрықты заңнамалық тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                        А. Күрішбаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2008 жылғы 6 қарашадағы
N 685 бұйрығымен бекітілді
Асыл тұқымдық куәлік беру
ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы Асыл тұқымдық куәлік беру ережесі (бұдан әрі – Ереже) "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 18) тармақшасына сәйкес әзірленді және асыл тұқымдық куәлік берудің тәртібін айқындайды.
2. Асыл тұқымдық куәлік беру тәртібі
2. Асыл тұқымдық куәлік беру асыл тұқымды мал зауыты , малды асылдандырушы шаруашылығы , малды асылдандырушы орталығы және (немесе) дистрибьютерлік орталығы мәртебесі берілгенін растайтын күші бар аттестаты негізінде жүргізіледі.