О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2008 года № 94. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 января 2009 года № 5483. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 ноября 2019 года № 231.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.11.2019 № 231 (вводится в действие с 01.01.2020).
В целях совершенствования нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан, а также приведения их в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 марта 2001 года № 58 "Об утверждении Правил ведения кассовых, сейфовых операций и операций по инкассации банкнот, монет и ценностей в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1482, опубликованное 23 апреля - 6 мая 2001 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана"; с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года № 156 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 марта 2001 года № 58 "Об утверждении Правил ведения кассовых операций в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4048, опубликованным 17 февраля 2006 года в газете "Юридическая газета" № 28-29 (1008-1009) внести следующие изменения и дополнения:
в заголовке и в пункте 1 слово ", сейфовых" исключить;
в Правилах ведения кассовых, сейфовых операций и операций по инкассации банкнот, монет и ценностей в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в заголовке слово ", сейфовых" исключить;
в заголовке главы 1 слово ", сейфовые" исключить;
в пункте 1 :
в абзаце первом слово ", сейфовых" исключить;
в предложении первом абзаца второго:
слово "единственным" заменить словом "исключительным";
слова ", и ломбарды, кроме ломбардов, осуществляющих сейфовые операции" исключить;
в пункте 9 слова "расчетно-кассовые отделы" заменить словами "филиалы, дополнительные помещения филиалов";

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк Басқармасының 2008 жылғы 28 қарашадағы N 94 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 8 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5483 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 29 қарашадағы № 231 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2019 № 231 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру, сондай-ақ оларды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда касса, сейф операцияларын және банкноталарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау операцияларын жүргізу ережесін бекіту туралы" 2001 жылғы 3 наурыздағы N 58 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1482 тіркелген, 2001 жылғы 23 сәуір - 6 мамырда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында жарияланған; Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4048 тіркелген, 2006 жылғы 17 ақпанда N 28-29 (835) "Заң газеті" газетінде жарияланған Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда касса операцияларын жүргізу ережесін бекіту туралы" 2001 жылғы 3 наурыздағы N 58 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 156 қаулысымен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен қоса) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыпта және 1-тармақта ", сейф" деген сөз алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда касса, сейф операцияларын және банкноталарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау операцияларын жүргізу ережесінде:
тақырыпта ", сейф" деген сөз алынып тасталсын;
1-тараудың тақырыбында ", сейф" деген сөз алынып тасталсын;
1-тармақта:
бірінші абзацта ", сейф" деген сөз алынып тасталсын;
екінші абзацтың бірінші сөйлемінде:
мемлекеттік тілдегі мәтінде "айрықша" деген сөз өзгермейді;
"және сейф операцияларын жүзеге асыратын ломбардтарды қоспағанда, ломбардтарға" деген сөздер алынып тасталсын;
9-тармақта ", есеп айырысу - касса бөлімдерін" деген сөздер "филиалдарды, филиалдардың қосымша үй-жайларын" деген сөздермен ауыстырылсын;

в подпункте 23) пункта 11 слова ", при наличии лицензии Национального Банка," исключить;
абзац шестой пункта 19 дополнить предложением следующего содержания:
"На основании копии протокола заведующая кассой банка оформляет сообщение о денежных знаках (платежных документах), имеющих признаки подделки, с указанием номинала, серии, номера и даты обнаружения, которое в течение пяти рабочих дней направляется в территориальный филиал Национального Банка по месту нахождения банка.";
в пункте 91 слова "или расчетно-кассовыми отделами" исключить;
в предложении первом абзаца третьего пункта 113 слова ", расчетно-кассовых отделов, также" исключить;
раздел 7 исключить;
в подпункте 4) пункта 327 слово ", вкладные" исключить;
приложение № 1 исключить;
в правом верхнем углу приложений 1-1 , 1-2 слово ", сейфовых" исключить;
приложение № 2 исключить;
в правом верхнем углу приложения 2-1 слово ", сейфовых" исключить;
в правом верхнем углу приложений с 3 по 8:
слово ", сейфовых" исключить;
слова "утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 марта 2001 года № 58" исключить;
приложение № 9 исключить;
в правом верхнем углу приложения 10 слово ", сейфовых" исключить;
в правом верхнем углу приложений с 11 по 31:
слово ", сейфовых" исключить;
слова "утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 марта 2001 года № 58" исключить;
в приложении 32 :
в правом верхнем углу:
слово ", сейфовых" исключить;
слова "утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 марта 2001 года № 58" исключить;
таблицу после графы
"
Принято
(сумма
цифрами)
6
"
дополнить графой
"
Сумма
прописью
7
";
в правом верхнем углу приложения 33 слово ", сейфовых" исключить;
в приложении 34 :
в правом верхнем углу:
слово ", сейфовых" исключить;
слова "утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 марта 2001 года № 58" исключить;
__________
таблицу после графы " |фальшивые |" дополнить графами
----------
______ ______
"|приход|расход|";
------ ------

11-тармақтың 23) тармақшасында "Ұлттық Банктің лицензиясы болған жағдайда" деген сөздер алынып тасталсын;
19-тармақтың алтыншы абзацы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Банктің касса меңгерушісі хаттама көшірмесінің негізінде номиналын, сериясын, нөмірін және анықталған күнін көрсете отырып, қолдан жасау белгілері бар ақша белгілері (төлем құжаттары) туралы хабарлама ресімдейді, оны бес жұмыс күні ішінде банк орналасқан жердегі Ұлттық Банктің аумақтық филиалына жібереді.";
91-тармақта "немесе есеп айырысу-касса бөлімдері" деген сөздер алынып тасталсын;
113-тармақтың үшінші абзацының бірінші сөйлеміндегі "филиалдар, есеп-айырысу касса бөлімдерінің кассалары орындаған жағдайда осылайша" деген сөздер "филиалдардың кассалары орындаған жағдайда" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-бөлім алынып тасталсын;
327-тармақтың 4) тармақшасында "чектер, салымдық кітапшалар" деген сөздер "чек кітапшалары" деген сөздермен ауыстырылсын;
N 1 қосымша алынып тасталсын;
1-1, 1-2-қосымшалардың жоғары оң жақтағы бұрышында ", сейф" деген сөз алынып тасталсын;
N 2 қосымша алынып тасталсын;
2-1-қосымшаның жоғары оң жақтағы бұрышында ", сейф" деген сөз алынып тасталсын;
3-8-қосымшалардың жоғары оң жақтағы бұрышында:
", сейф" деген сөз алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 3 наурыздағы N 58 қаулысымен бекітілген" деген сөздер алынып тасталсын;
N 9 қосымша алынып тасталсын;
10-қосымшаның жоғары оң жақтағы бұрышында ", сейф" деген сөз алынып тасталсын;
11-31-қосымшалардың жоғары оң жақтағы бұрышында:
", сейф" деген сөз алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 3 наурыздағы N 58 қаулысымен бекітілген" деген сөздер алынып тасталсын;
32-қосымшада:
жоғары оң жақтағы бұрышында:
", сейф" деген сөз алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 3 наурыздағы N 58 қаулысымен бекітілген" деген сөздер алынып тасталсын;
"_______________" "_______________"
кесте | Қабылданды | деген бағаннан кейін | Сомасы |
| (сомасы | | жазумен |
| санмен | | |
|_______________| |_______________|
|_______ 6 _______| |_______ 7 _______|
деген бағанмен толықтырылсын;
33-қосымшаның жоғары оң жақтағы бұрышында ", сейф" деген сөз алынып тасталсын;
34-қосымшада:
жоғары оң жақтағы бұрышында:
", сейф" деген сөз алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 3 наурыздағы N 58 қаулысымен бекітілген" деген сөздер алынып тасталсын;
"________" "______________"
кесте | жалған | деген бағаннан кейін | кіріс | шығыс|
-------- --------------
деген бағандармен толықтырылсын;

в правом верхнем углу приложений 35 , 36:
слово ", сейфовых" исключить;
слова "утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 марта 2001 года № 58" исключить;
в правом верхнем углу приложения 37 слово ", сейфовых" исключить;
в правом верхнем углу приложений с 38 по 41:
слово ", сейфовых" исключить;
слова "утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 марта 2001 года № 58" исключить;
приложения с 42 по 44 исключить;
в правом верхнем углу приложений 45, 46:
слово ", сейфовых" исключить;
слова "утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 марта 2001 года № 58" исключить.
2. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 258 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту по работе с наличными деньгами (Мажитов Д.М.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата и территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Альжанова Б.А.
Председатель
Национального Банка
А. Сайденов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Министр Б. Мухамеджанов
22 декабря 2008 года

35, 36-қосымшалардың жоғары оң жақтағы бұрышында:
", сейф" деген сөз алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 3 наурыздағы N 58 қаулысымен бекітілген" деген сөздер алынып тасталсын;
37-қосымшаның жоғары оң жақтағы бұрышында ", сейф" деген сөз алынып тасталсын;
38-41-қосымшалардың жоғары оң жақтағы бұрышында:
", сейф" деген сөз алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 3 наурыздағы N 58 қаулысымен бекітілген" деген сөздер алынып тасталсын;
42-44-қосымшалар алынып тасталсын;
45, 46-қосымшалардың жоғары оң жақтағы бұрышында: ", сейф" деген сөз алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 3 наурыздағы N 58 қаулысымен бекітілген" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 258 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
4. Қолма-қол ақшамен жұмыс департаменті (Мәжитов Д.М.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан
Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне және аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігіне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға жіберсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Б.А. Әлжановқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Ә. Сәйденов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Министр
Б. Мұхаметжанов
2008 жылғы 22 желтоқсан