О границах районов в городе Астане
Совместное решение Маслихата города Астаны от 18 августа 2008 года N 134/21-IV и постановление Акимата города Астаны от 22 августа 2008 года N 66. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 22 сентября 2008 года N 547. Утратил силу совместным решением маслихата города Астаны от 27 февраля 2018 года № 234/28-VI и постановлением акимата города Астаны от 26 февраля 2018 года № 06-353.
Сноска. Утратило силу совместным решением маслихата города Астаны от 27.02.2018 № 234/28-VI и постановлением акимата города Астаны от 26.02.2018 № 06-353 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 5 августа 2008 года "Об образовании района "Есиль" в городе Астане - столице Республики Казахстан", акимат города Астаны ПОСТАНОВИЛ и маслихат города Астаны РЕШИЛ :
1. Утвердить описание и схему границ районов в городе Астане согласно приложениям 1 и 2.
2. Настоящее постановление и решение вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким города Астаны
И. Тасмагамбетов
Председатель сессии
маслихата города Астаны
К. Анасова
Секретарь маслихата
города Астаны
В. Редкокашин
Приложение № 1
к постановлению акимата города Астаны
№ 66 от 22 августа 2008 года
и решению маслихата города Астаны
№ 134/21-IV от 18 августа 2008 года
Описание границ районов города Астаны
Район "Есиль" города Астаны
Юго-восточная, южная и юго-западные составляющие линии прохождения границы создаваемого района совпадают с существующей границей города, начиная от места пересечения строящейся противопаводковой дамбы, в юго-восточной части города, до пересечения правой протоки реки Есиль с существующей линией границы.
Отрезок границы, разделяющий новый район с существующими районами проходит по серединной линии проектируемого русла реки, от места пересечения строящейся противопаводковой дамбы, по правому рукаву, в районах "зеленого острова", моста М-1, моста на проспекте Сарыарка и по серединной линии проектируемого русла реки до границы города на западной части города.
Общая площадь района - 31,2 тыс. га.
Район "Алматы" города Астаны
Восточные и северные границы района совпадают с существующей границей города.
Западная граница проходит по оси проспектов Республики и Богенбай батыра, шоссе Алаш (Софиевское).
Южная граница проходит от места пересечения строящейся противопаводковой дамбы, по правому рукаву в районах "зеленого острова", моста М-1 и по серединной линии русла реки Есиль до моста в районе торгового дома "Рамстор".

Астана қаласындағы аудан шекарасы туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 22 тамыздағы N 66 қаулысы және Астана қаласы мәслихатының 2008 жылғы 18 тамыздағы N 134/21-IV Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2008 жылғы 22 қыркүйекте нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 547 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2018 жылғы 27 ақпандағы № 234/28-VI және Астана қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 26 ақпандағы № 06-353 бірлескен шешімі және қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 27.02.2018 № 234/28-VI және Астана қаласы әкімдігінің 26.02.2018 № 06-353 бірлескен шешімі және қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының елордасы - Астана қаласында "Есіл" ауданын құру туралы" 2008 жылғы 5 тамыздағы Жарлығына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Астана қаласының мәслихаты және ШЕШТІ:
1. Астана қаласындағы аудан шекарасының сызбасы мен бейнеленуі 1 және 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулы мен шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі
И. Тасмағамбетов
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
К. Анасова
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
В. Редкокашин
Астана қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 22 тамыздағы
N 66 қаулысы мен
Астана қаласы мәслихатының
2008 жылғы 18 тамыздағы
N 134/21-IV шешіміне
1 қосымша
Астана қаласы аудандары шекараларының сипаттамасы
Астана қаласының "Есіл" ауданы.
Жаңа аудан шекараларының өту сызықтарын оңтүстік-шығыс, оңтүстік және оңтүстік-батыс құрауыштары қаланың оңтүстік-шығыс бөлігіндегі салынып жатқан тасқынға қарсы бөгеттің қиылысы орнынан бастап, шекараның қолданыстағы сызығы бар Есіл өзенінің оң тармағы қиылысына дейінгі қаланың қолданыстағы шекарасымен тура келеді.
Кұрылып жатқан ауданды басқа аудандардан бөлетін шекаралардың бөлігі өзеннің жобаланып жатқан өзен арнасының ортаңғы сызығы бойымен, салынып жатқан тасқынға қарсы бөгеттің қиылысы орнынан өтеді, "жасыл арал", М-1 көпірі, Сарыарқа даңғылындағы көпір аудандарында және жобаланып жатқан өзен арнасының ортаңғы сызығы бойымен каланың батыс бөлігіндегі шекарасына дейін оң саламен өтеді.
Құрылып жатқан ауданның жалпы көлемі - 31,2 мың га.
Астана қаласының "Алматы ауданы".
Ауданның шығыс және солтүстік шекаралары қаланың қазіргі шекарасына тура келеді.
Батыс шекара Республика және Бөгенбай батыр даңғылдары, Алаш тас жолы (Софиевское) осінің бойымен өтеді.
Оңтүстік шекара салынып жатқан тасқынға қарсы бөгеттің қиылысы орнынан, "жасыл арал", М-1 көпірі аудандарында оң сала бойымен және Есіл өзені арнасының ортаңғы сызығы бойымен "Рамстор" сауда үйі ауданындағы көпірге дейін өтеді.

Территория района "Алматы" по новым границам составляет - 21,4 тыс. га.
Район "Сарыарка" города Астаны
Западные и северные границы района совпадают с существующей границей города.
Восточная граница проходит по оси проспектов Республики и Богенбай батыра, шоссе Алаш (Софиевское).
Южная граница проходит от серединной линии русла реки Есиль от моста в районе торгового дома "Рамстор" по правому рукаву в районе моста на проспекте Сарыарка, по правому рукаву по серединной линии проектируемого русла реки до границы города в западной его части.
Территория района "Сарыарка" по новым границам составляет - 19,6 тыс. га.
Приложение № 2
к постановлению акимата города Астаны
№ 66 от 22 августа 2008 года
и решению маслихата города Астаны
№ 134/21-IV от 18 августа 2008 года
Схема
границ административных районов г. Астаны
Примечание РЦПИ: см. бумажный вариант

Жаңа шекаралар бойынша Алматы ауданының жалпы аумағы - 21,4 мың. га.
Астана қаласының "Сарыарқа ауданы".
Ауданның батыс және солтүстік шекаралары қаланың қазіргі шекарасына тура келеді.
Шығыс шекара Республика және Бөгенбай батыр даңғылдары, Алаш тас жолы (Софиевское) өсінің бойымен өтеді.
Оңтүстік шекара Есіл өзені арнасының ортаңғы сызығы бойымен "Рамстор" сауда үйі ауданындағы көпірден Сарыарқа даңғылындағы көпір ауданында оң сала бойымен, жобаланып жатқан өзен арнасының ортаңғы сызығы бойымен каланың батыс бөлігіндегі шекарасына дейін өтеді.
Жаңа шекаралар бойынша Сарыарқа ауданының жалпы аумағы - 19,6 мың га.
Астана қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 22 тамыздағы
N 66 қаулысы мен
Астана қаласы мәслихатының
2008 жылғы 18 тамыздағы
N 134/21-IV шешіміне
2 қосымша
Астана қаласы әкімшілік аудандары шекараларының сызбасы (Суретті қағаз мәтінінен қараңыз)