О бюджете района на 2009 год
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 19 декабря 2008 года № 8/2. Зарегистрировано управлением юстиции Сандыктауского района Акмолинской области 30 декабря 2008 года N 1-16-85. Утратило силу - решением Сандыктауского маслихата Акмолинской области от 22 февраля 2010 года № 17/7
Сноска. Утратило силу - решением Сандыктауского маслихата Акмолинской области от 22.02.2010 № 17/7
В соответствии с подпунктом 1) пункт 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", районный маслихат Решил:
1. Утвердить бюджет района на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 1132977 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 204 479 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 060 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 461 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 917977 тысяч тенге.
2) затраты – 1132916,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 16300 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 16300 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16239,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  16239,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16239,9 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 08.04.2009 № 10/2; 29.04.2009 № 11/14; 22.07.2009 № 13/2; 22.10.2009 № 14/1; 02.12.2009 № 15/1
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налога на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сбора за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций финансового сектора;
прочих неналоговых поступлений.

2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы N 8/2 шешімі. Ақмола облысы Сандықтау ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 30 желтоқсанда N 1-16-85 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2010 жылғы 22 ақпандағы № 17/7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2010.02.22 № 17/7 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудан мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2009 жылға арналған аудандық бюджетті 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітсін:
1) кірістер - 1132977 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 204 479 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 10 060 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсім - 461 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 917977 мың теңге.
2) шығындар - 1132916,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу - 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несие беру - 0 мың теңге;
бюджеттік несиені жою 0 мың теңге:
4) қаржы активтерімен операция бойынша сальдо - 16300 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 16300 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсім - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - -16239,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 16239,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды жою – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16239,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2009.04.08 № 10/2; 2009.04.29 № 11/1; 2009.07.22 № 13/2; 2009.10.22 № 14/1; 2009.12.02 № 15/1 Шешімдерімен.
2. Ауданның бюджеттік кірістерін келесі көздер есебінен бекітсін.
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
бірыңғай жер салығы;
акциздар;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсімдер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын басқа да айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.

3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажи земли;
продажа нематериальных активов.
4) поступлений трансфертов, в том числе:
трансфертов из областного бюджета
3. Учесть, что в бюджете района 2009 год объем субвенций, передаваемой из областного бюджета в бюджет района, составит 686781 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе трансфертов, выделенных из областного бюджета на 2009 год в сумме 204 627,2 тысяч тенге, предусмотрены следующие трансферты:
1) целевые текущие трансферты в сумме 125131 тысяч тенге, в том числе:
9347,9 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005 – 2010 годы, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования 3973,1 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования 5374,8 тысяч тенге;
3279 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи 1162 тысяч тенге на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей 2117 тысяч тенге;
3150 тысяч тенге - на расширение программ молодежной практики;
9270 тысяч тенге - на создание социальных рабочих мест;
58497тысяч тенге - на проведение капитального ремонта водопроводных сетей села Приозерное;
11314,2 тысяч тенге - на проведение текущего ремонта автодорог местной сети;
25626,3 тысяч тенге - на капитальный ремонт средней школы аула Мадениет;
59 тысяч тенге - на оказание социальной помощи студентам из малообеспеченных семей на оплату за учебу;
3447,6 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
1140 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 106065 тысяч тенге, в том числе:
38111,9 тысяч тенге - на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
15078,4 тысяч тенге - на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
26833 тысяч тенге – на проведение реконструкции сетей водопровода в селе Максимовка;
14130 тысяч тенге – на разработку проектно – сметной документации и проведение государственной экспертизы по проекту строительства водопроводных сетей в селе Каменка;
16300 тысяч тенге – на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия района.

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
жерді сату;
материалдық емес активтерді сату.
4) трансферттердің түсімдері, оның ішінде:
облыстық бюджеттен түсетін трансферттер.
3. 2009 жылғы аудандық бюджеттегі облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілген субвенция көлемі, 686781 мың теңгені құрайтынын ескерсін.
4. 2009 жылға арналған облыстық бюджеттен 231196 мың теңге сомасында бөлінген трансферттер құрамында келесі трансферттер көзделгенін ескерсін:
1) 125131 мың теңге сомасында мақсатты ағымдағы трансферттер, оның ішінде:
9347,9 мың теңге - Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде:
мемлекеттік негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құрал-жабдықтарымен жабдықтауға 3973,1 мың теңге;
мемлекеттік бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға 5374,8 мың теңге;
3279 мың теңге - күнкөріс минимумы мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 1162 мың теңге
аз қамтамасыз етілген отбасыларынан 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге 2117 мың теңге;
3150 мың теңге – жастар тәжірибесі бағдарламаларын кеңейтуге;
9270 мың теңге - әлеуметтік жұмыс орындарын құруға;
58497 мың теңге – Приозерный селосында су құбырлары жүйесіне күрделі жөндеу жүргізуге;
11314,2 мың теңге - жергілікті жүйе автожолдарына ағымды жөндеу жүргізуге;
25626,3 мың теңге - Мәдениет ауылы мектебіне күрделі жөндеу жүргізуге;
59 мың теңге - аз қамтамасыз етілген отбасыларының студенттеріне оқуға төлеуге әлеуметтік көмек көрсетуге;
3447,6 мың теңге – ауылдық елді мекендер әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
1140 мың теңге - Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысқандарға әлеуметтік көмек көрсетуге коммуналдық қызмет көрсету үшін шығындарға.
2) дамытуға ағымдағы трансферттер 106065 мың теңге сомасында, оның ішінде:
38111,9 мың теңге - мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алуға;
15078,4 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыру және (немесе) сатып алуға;
26833 мың теңге – Максимовка селосында су құбырлары жүйесіне қайта құру жүргізуге;
14130 мың теңге – Каменка селосында су құбырлары жүйесі құрылысының жобасы бойынша жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге және мемлекеттік сараптама жүргізуге;
16300 мың теңге – ауданның мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының  жарғылық капиталын көбейтуге.

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 08.04.2009 № 10/2; 29.04.2009 № 11/1; 22.07.2009 № 13/2; 22.10.2009 № 14/1; 02.12.2009 № 15/1
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2009 год в сумме 155,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2009 № 11/1; 22.07.2009 № 13/2; 22.10.2009 № 14/1.
6. Установить специалистам социального обеспечения, образования и культуры, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с районным маслихатом.
6-1. учесть, что в бюджете района на 2009 год в установленном законодательством порядке использованы свободные бюджетные остатки,  образовавшиеся на 1 января 2009 года в сумме 16239,9 тысяч тенге, в  том числе:
3041,2 тысяч тенге - возврат неиспользованных целевых трансфертов, из них: в республиканский бюджет 1716,6 тысяч тенге и в областной бюджет 1324,6 тысяч тенге;
4388,3 тысяч тенге - разрешенные к использованию в 2009 году, неиспользованные в течение 2008 года суммы целевых трансфертов из республиканского бюджета.
Сноска. Дополнен пунктом 6-1, решением Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 08.04.2009 № 10/2
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета района на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2009 год, согласно приложению 3.
9. Утвердить перечень бюджетных программ аульных (сельских) округов на 2009 год согласно приложению 4.
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Сандыктауского района Акмолиской области и вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии                              А.Вахаев
районного маслихата
Секретарь районного
маслихита                                        Ш.Сабержанов
СОГЛАСОВАНО
АкимСандыктауского района
19.12.2008г                                      У.Мусабаев
Начальник отдела экономики
и бюджетного планирования
Сандыктауского района
19.12.2008г                                      Н.Мурашиди
Приложение 1 к решению
Сандыктауского районного маслихата

Ескерту. 4 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2009.04.08 № 10/2; 2009.04.29 № 11/1; 2009.07.22 № 13/2; 2009.10.22 № 14/1; 2009.12.02 № 15/1 Шешімдерімен.
5. 2009 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резервін 155,2 мың теңге сомасында бекітсін.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2009.04.29 № 11/1; 2009.07.22 № 13/2;2009.10.22 № 14/1 Шешімдерімен
6. Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім және мәдениет мамандарының жиырма бес пайызға көтерілген жалақысы мен тарифті мөлшерлемесін, қалалық жағдайларда қызметтің осы түрімен айналысатын мамандардың жалақылары мен мөлшерлемелерімен салыстыру бойынша, аудандық мәслихатпен келісілген тізбеге орай белгілесін.
6-1. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте 2009 жылдың 1
қаңтарына пайда болған 16239,9 мың теңге сомасында бос бюджет қалдығы белгіленген заң тәртібінде пайдаланылды, оның ішінде:
3041,2 мың теңге – пайдаланылмаған мақсатты трансферттер, оның ішінде: республикалық бюджетке 1716,6 мың теңге және облыстық  бюджетке 1324,6 мың теңге қайтарылды;
4388,3 мың теңге – 2009 жылы пайдалануға рұқсат етілгені, 2008 жыл ішінде пайдаланылмаған мақсатты трансферттер сомасы республикалық бюджеттен.
Ескерту. 6-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2009.04.08 № 10/2 Шешімімен
7. 2009 жылға арналған аудан бюджетін дамытудың бюджеттің инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) жүзеге асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын көбейтуге немесе қалыптастыруға бағытталған, дамудың бюджеттік бағдарламаларының тізбесін, 2 қосымшаға орай бекітсін.
8. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылуы процесінде, секвестрлеуге жатпайтын, аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесін, 3 қосымшаға орай бекітсін.
9. 2009 жылға арналған ауылдық (селолық) округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесін, 4 қосымшаға орай бекітсін.
10. Осы шешім Ақмола облысы Сандықтау ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       А.В.Вахаев
Аудан мәслихат
хатшысы                                    Ш.С.Сабержанов
КЕЛІСІЛДІ
Сандықтау ауданының
әкімі                                     Ө.Мұсабаев
Сандықтау ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімінің бастығы              Н.А.Мурашиди
Сандықтау аудандық мәслихатының

467
Отдел строительства района
037
Строительство и реконструкция объектов
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
003
Строительство и (или) приобретения жилья государственного коммунального жилищного фонда
004
Развитие,обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
006
Развитие системы водоснабжения
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
467
Отдел строительства района (города областного значения)
012
Развитие системы водоснабжения
Инвестиции на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц
13
Прочие
452
Отдел финансов района (города областного значения)
14
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 3 к решению
Сандыктауского районного маслихата

467
Ауданның құрылыс бөлімі
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
7
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
003
Мемлекеттік коммуналдық турғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
004
Инженерлік коммуниациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
006
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман,балық шаруашылығы,ерекше қорғалатын табиғи и аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
012
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
Заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға және ұлғайтуға, арналған инвестициялар
13
Басқалар
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
14
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Сандықтау аудандық мәслихатының