Об определении перечня должностей специалистов работающих в сельских населенных пунктах
Постановление акимата Актюбинской области от 24 июля 2008 года № 258. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 1 августа 2008 года № 3267. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 12 декабря 2016 года № 513
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 12.12.2016 № 513 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок постановления - в редакции постановления акимата Актюбинской области от 15.08.2014 № 296 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления акимата Актюбинской области от 30.12.2015 № 473 (порядок введения в действие см. п.4).
1. Определить перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающих в сельских населенных пунктах и имеющих право на повышенные должностные оклады и тарифные ставки на двадцать пять процентов, финансируемых за счет средств областного бюджета согласно приложению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Актюбинской области от 15.08.2014 № 296 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Актюбинской области" представить данный Перечень на согласование в Актюбинский областной маслихат.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением акимата Актюбинской области от 15.08.2014 № 296 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 календарных дней после первого официального опубликования.
Аким области Е. Сагиндиков
Приложение к постановлению
акимата области
от 24 июля 2008 г. № 258
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающих в сельских населенных пунктах и имеющих право на повышенные должностные оклады и тарифные ставки на двадцать пять процентов, финансируемых за счет средств областного бюджета

Ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін мамандар лауазымдарының тізбесін анықтау туралы
Ақтөбе облыстық әкімиятының 2008 жылғы 24 шілдедегі № 258 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 1 тамызда № 3267 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 513 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 12.12.2016 № 513 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - Ақтөбе облысының әкімдігінің 15.08.2014 № 296 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 9-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Ақтөбе облысының әкімдігінің 30.12.2015 № 473 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз).
1. Ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін және қосымшаға сәйкес облыстық бюджет есебінен жиырма бес пайыз жоғары лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемені алуға құқығы бар денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандары лауазымдарының тізбесі анықталсын.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысының әкімдігінің 15.08.2014 № 296 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. "Ақтөбе облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ Ақтөбе облысының мәслихатына аталған Тізбені келісу үшін ұсынсын.
Ескерту. 2 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысының әкімдігінің 15.08.2014 № 296 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Е.Сағындықов
Облыс әкімдігінің
2008 жылғы 24 шілдедегі
№ 258 қаулысына қосымша
Ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін және облыстық бюджет есебінен жиырма бес пайыз жоғары лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемені алуға құқығы бар денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандары лауазымдарының тізбесі

Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями акимата Актюбинской области от 24.09.2008 № 335 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 15.08.2014 № 296 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
N
п/п
Наименование должностей
Должности специалистов здравоохранения
1)
Руководитель и заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия
2)
Руководитель отделения, лаборатории
3)
Врачи всех специальностей
4)
Акушер
5)
Воспитатель
6)
Диетическая сестра
7)
Зубной врач
8)
Зубной техник
9)
Медицинская сестра
10)
Медицинский статистик
11)
Медицинский лаборант
12)
Провизор
13)
Психолог
14)
Рентгенолаборант
15)
Фельдшер
16)
Заведующий аптекой
17)
Педагоги всех специальностей
18)
Инструктор (лечебной физкультуры, трудовой терапии)
19)
Фармацевт
Должности специалистов санитарно-эпидемиологической службы
1)
Руководитель филиала центра государственного санитарно-эпидемиологической экспертизы
2)
Врачи всех специальностей
3)
Фельдшер (лаборант)
4)
Лаборант
5)
Дезинфектор-инструктор
Должности специалистов образования
1)
Учителя всех специальностей организаций образования
2)
Директор профессионального лицея (школ), колледжа, специальной коррекционной организации и интернатных организаций всех типов и видов
3)
Директор училища (школ, школы - интерната)
4)
Директор детского дома, школы интерната для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, приюта для детей и подростков
5)
Заместитель директора по учебной, учебно-методической, воспитательной, учебно-производственной работе, по профильному обучению профессионального лицея (школ), колледжа, детского дома, специальной коррекционной организации и интернатных организаций всех типов и видов, заместитель директора (начальника) по информационным технологиям
6)
Руководитель творческой мастерской (в организациях образования)
7)
Руководитель физического воспитания (в организациях образования)
8)
Руководитель, преподаватель-организатор начальной военной подготовки (военный руководитель в учебном заведении)
9)
Заведующий отделением в организациях образования, непосредственно занимающийся учебно-производственной, учебно-воспитательной деятельностью
10)
Заведующий учебной частью в организациях образования
11)
Заведующий психолого-педагогическим кабинетом
12)
Начальник лагеря (оборонно-спортивного, оздоровительного, школьного, труда и отдыха)
13)
Старший методист, методист
14)
Заведующий библиотекой
15)
Библиотекарь
16)
Педагог психолог
17)
Социальный педагог
18)
Учитель логопед
19)
Педагог организатор
20)
Педагог дополнительного образования
21)
Учитель дефектолог
22)
Старший преподаватель, преподаватель колледжей, училищ
23)
Старший воспитатель, воспитатель
24)
Старший мастер, мастер производственного обучения
25)
Музыкальный руководитель, аккомпаниатор, концертмейстер, непосредственно занимающийся учебно-воспитательной деятельностью
26)
Инструктор по труду, по физической культуре
27)
Врач-педиатр
28)
Медицинская сестра
29)
Диетическая сестра
30)
Старший вожатый, вожатый
31)
Хореограф
32)
Лаборант
33)
Культорганизатор
34)
Художественный руководитель
35)
Специалист по программному обеспечению
36)
Заведующий интернатом
Должности специалистов физической культуры и спорта
1)
Директор
2)
Заместитель директора по учебной работе
3)
Инструктор, инструктор методист (методист)
4)
Врач
5)
Медицинская сестра
6)
Психолог
7)
Старший тренер, тренер
Должности специалистов культуры
1)
Директор
2)
Заместитель директора (кроме заместителя по хозяйственной части)
3)
Заведующий отделом, заведующий музеем, заведующий сектором
4)
Главный научный сотрудник, ведущий научный сотрудник, старший научный сотрудник, научный сотрудник, младший научный сотрудник
5)
Главный хранитель фондов, старший хранитель фондов, хранитель фондов
6)
Экскурсовод
7)
Художник реставратор, художник оформитель
8)
Старший методист, методист
9)
Библиотекарь
10)
Архивист
11)
Искусствовед
12)
Специалист в музеях
13)
Инструктор в центре патриотического воспитания
14)
Смотритель музея
Должности специалистов архива
1)
Руководитель государственного архивного учреждения
2)
Архивист
3)
Старший хранитель фондов, хранитель фондов

Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысының әкімдігінің 24.09.2008 № 335 (алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.08.2014 № 296 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Лауазымдар атауы
Денсаулық сақтау саласы мамандарының лауазымдары:
1
Мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшының орынбасары (оның ішінде бірінші)
2
Бөлімшенің, зертхананың басшысы
3
Барлық мамандықтағы дәрігерлер
4
Акушер
5
Тәрбиеші
6
Емдәм бикесі
7
Тіс дәрігер
8
Тіс технигі
9
Медициналық бике
10
Медициналық статистик
11
Медициналық зертханашы
12
Провизор
13
Психолог
14
Рентген зертханашысы
15
Фельдшер
16
Дәріхана меңгерушісі
17
Барлық мамандықтағы мұғалімдер
18
Нұсқаушы (емдік дене шынықтыру, еңбек терапия)
19
Фармацевт
Санитарлық-эпидемиялогиялық қызмет саласы мамандарының лауазымдары:
1
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы филиалының басшысы
2
Барлық мамандықтағы дәрігерлер
3
Фельдшер (зертханашы)
4
Зертханашы
5
Дезинфектор-нұсқаушы
Білім беру саласы мамандарының лауазымдары:
1
Білім беру ұйымдарының барлық мамандықтағы мұғалімдер
2
Кәсіптік лицейдің (мектептің), колледждің, арнайы түзету ұйымы мен барлық үлгідегі және түрдегі интернаттық ұйымдарының директоры
3
Училище (мектеп, мектеп-интернат) директоры
4
Балалар үйінің, жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар мектеп-интернатының, балалар мен жасөспірімдердің панаханасының директоры
5
Кәсіптік лицейінің (мектеп), колледжінің, балалар үйінің, арнаулы түзеу ұйымының және барлық үлгідегі және түрдегі интернаттық ұйымдарының оқу, оқу-әдістемелік, тәрбие, оқу-өндірістік жұмысы, бейінді оқыту жөніндегі директорының орынбасары, директордың (басшының) ақпараттық технологиялар жөніндегі орынбасары
6
Шығармашылық шеберханасының басшысы (білім беру ұйымдарында)
7
Дене тәрбиесінің басшысы (білім беру ұйымдарында)
8
Бастауыш әскери дайындық жөніндегі оқытушы-ұйымдастырушы, басшысы (оқу мекемесіндегі әскери жетекші)
9
Оқу-өндірістік, оқу-тәрбие жұмысы мен тікелей айналысатын білім беру ұйымдарындағы бөлімінің меңгерушісі
10
Білім беру ұйымдарындағы оқу бөлімінің меңгерушісі
11
Психологиялық-педагогикалық кабинет меңгерушісі
12
Лагерь бастығы (қорғаныс-спорттық, сауықтыру, мектептік, еңбек және демалыс)
13
Аға әдістемеші, әдістемеші
14
Кітапхана меңгерушісі
15
Кітапханашы
16
Педагог-психолог
17
Әлеуметтік педагог
18
Логопед мұғалімі
19
Ұйымдастырушы педагог
20
Қосымша білім беру педагогы
21
Дефектолог мұғалімі
22
Аға оқытушы, колледж, училище оқытушысы
23
Аға тәрбиеші, тәрбиеші
24
Аға шебері, өндірістік оқу шебері
25
Оқу-тәрбие жұмысы мен тікелей айналысатын музыкалық жетекші, аккомпониатор, концертмейстер,
26
Еңбек, дене тәрбиесі жөніндегі нұсқаушысы
27
Педиатр дәрігері
28
Медициналық бике
29
Емдәм бикесі
30
Аға жетекші, жетекші
31
Хореограф
32
Зертханашы
33
Мәдени ұйымдастырушысы
34
Көркемдік жетекшісі
35
Бағдарламалық қамтамасыз ету жөніндегі маман
36
Интернат меңгерушісі
Дене тәрбиесі және спорт мамандарының лауазымдары:
1
Директор
2
Оқу жұмысы жөніндегі директорының орынбасары
3
Нұсқаушы, нұсқаушы-әдістемеші (әдістемеші)
4
Дәрігер
5
Медициналық бике
6
Психолог
7
Аға жаттықтырушы, жаттықтырушы
Мәдениет мамандарының лауазымдары:
1
Директор
2
Директор орынбасары (шаруашылық жұмысы жөніндегі орынбасарынан басқа)
3
Бөлімінің меңгерушісі, мұражай меңгерушісі, сектор меңгерушісі
4
Бас ғылыми қызметкер, жетекші ғылыми қызметкер, аға ғылыми қызметкер, ғылыми қызметкер, кіші ғылыми қызметкер
5
Бас қор сақтаушы, аға қор сақтаушы, қор сақтаушы
6
Экскурсовод
7
Суретші-рәсімдеуші, суретші-реставратор
8
Аға әдіскер, әдіскер
9
Кітапханашы
10
Мұрағатшы
11
Өнертанушы
12
Мұражай маманы
13
Патриоттық тәрбие беру орталығының нұсқаушысы
14
Мұражай қараушысы
Мұрағат мамандарының лауазымдары:
1
Мемлекеттік мұрағат мекемесінің басшысы
2
Мұрағатшы
3
Аға қор сақтаушы, қор сақтаушы