Об утверждении Правил по оказанию материальной социальной помощи малообеспеченным семьям
Решение маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 19 декабря 2008 года N 85. Зарегистрировано Управлением юстиции Мугалжарского района Актюбинской области 26 января 2009 года N 3-9-91. Утратило силу решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 23 декабря 2010 года № 222
Сноска. Утратило силу решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 23.12.2010 № 222.
На основании статьи 6 пункта 1 подпункта 11) Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года за N 148, статьи 11 пункта 1 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов Республики Казахстан" от 13 апреля 2005 года N 39 и "Региональной программы усиления борьбы с туберкулезом в Актюбинской области на 2008-2010 годы", утвержденной решением Актюбинского областного маслихата за N 22 от 5 декабря 2007 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить "Правила по оказанию материальной социальной помощи малообеспеченным семьям", согласно приложения.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования.
Председатель очередной        И.о.секретаря
двенадцатой сессии        районного маслихата
районного маслихата
А.М.Беркимбаев              П.П.Хохлов
Приложение
к решению N 85
районного маслихата
от 19 декабря 2008 года
Правила
по оказанию материальной социальной помощи
остронуждающимся малообеспеченным семьям
1. Общие положения
1. Комиссия по обследованию социального положения семей с тяжелым материальным положением и по оказанию им материальной социальной помощи создана в целях оказания материальной социальной помощи остронуждающимся семьям.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, действующими нормативными правовыми актами Президента и Правительства Республики Казахстан, Постановлениями Акимов области и района и настоящим Положением.
3. Работа комиссии проводится в виде заседания.
2. Обязанность и деятельность комиссии
4. Основной обязанностью комиссии является:
1) выяснение причин ухудшения социального положения остронуждающихся семей и принятия мер по их предотвращению;
2) совершенствование механизма оказания адресной социальной помощи, жилищной помощи и другой помощи, социально уязвимым слоям населения;
3) оказание единовременной материальной социальной помощи из местного бюджета на основании заявлений в следующих случаях:

Жеткілікті түрде қамтамасыз етілмеген отбасыларына материалдық әлеуметтік көмек көрсету Ережесін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы N 85 шешімі. Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық Әділет басқармасында 2009 жылдың 26 қаңтарда N 3-9-91 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы № 222 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2010.12.23 № 222 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағы 11) тармақшасы, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі N 39 "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 11 бабы 1 тармағы, Ақтөбе облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 5 желтоқсандағы N 22 "Ақтөбе облысында туберкулезбен күресуін күшейтудің 2008-2010 жылдарға арналған Өңірлік Бағдарламасы туралы" бекітілген шешіміне сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Жеткілікті түрде қамтамасыз етілмеген отбасыларына материалдық әлеуметтік көмек көрсету Ережесі" бекітілсін.
2. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың       Аудандық мәслихаттың
кезекті он екінші           хатшысының м.а.
сессиясының төрағасы
А.М.Беркімбаев                П.П.Хохлов
Аудандық мәслихаттың
2008 жылғы 19 желтоқсандағы
N 85 шешіміне қосымша
Жеткілікті түрде қамтамасыз етілмеген отбасыларына
материалдық әлеуметтік көмек көрсету
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ереже
1. Жеткілікті түрде қамтамасыз етілмеген отбасыларына әлеуметтік көмек көрсету мәселелерін қарау жөнінде құрылған комиссия – аудандағы жеткілікті түрде қамтамасыз етілмеген отбасыларының әлеуметтік жағдайын тексеріп оларға қаржылай әлеуметтік көмек көрсету мақсатында құрылды.
2. Комиссия өз жұмысында Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Президентінің және Үкіметінің актілерін, облыс, аудан әкімдіктерінің қаулыларын және осы Ережені басшылыққа алады.
3. Комиссия жұмысы отырыс түрінде өткізіледі.
2. Комиссияның міндеті мен қызметі
4. Комиссияның негізгі міндеттері болып табылады:
1) Жеткілікті түрде қамтамасыз етілмеген отбасыларының әлеуметтік жағдайының төмендеу негіздерін анықтау және оларды болдырмау шараларын қабылдау;
2) Халықтың әлеуметтік – осал топтарына атаулы әлеуметтік көмек, тұрғын үй көмегін тағыда басқа көмектер көрсету механизмін жетілдіру;
3) Жергілікті бюджеттен берілетін бір жолғы материалдық әлеуметтік көмекті арызданушыларға байланысты төмендегі жағдайларда беру:

а) обеспечение подпиской на периодическую печать инвалидов и участников Великой Отечественной войны, награжденных медалью "За доблестный труд в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы" и тружеников тыла, получающих минимальную пенсию, малообеспеченных семей;
б) по индивидуальной программе реабилитации инвалидов;
в) больным туберкулезом;
г) в экстренных случаях остронуждающимся малообеспеченным семьям;
4) Материальная социальная помощь, выплачиваемая из местного бюджета, оказывается один раз в год.
3. Организация деятельности комиссии
5. Работой комиссии руководит председатель комиссии.
6. Предложения по повестке дня, нужные документы, материалы на заседания комиссии готовит секретарь комиссии.
7. Работу комиссии осуществляют члены комиссии.
8. Заседания комиссии по рассмотрению заявлений вышеперечисленных категорий граждан проводятся ежемесячно в третьей декаде. По необходимости срок заседаний может быть изменен.
9. Комиссия по вопросам своей компетентности принимает решения.
10. Решения комиссии принимаются открытым голосованием большинством голосов от общего числа членов комиссии. В случае равенства голосов голос председателя комиссии считается решающим.
11. Согласно содержаний поступивших заявлений создается рабочая группа из числа членов комиссии для подготовки документов на заседания комиссии и списков приглашаемых граждан.
4. Права комиссии
12. Комиссия имеет право:
1) вносить предложения в районный акимат по решению вопросов по защите интересов социально незащищенных слоев населения.
2) Запрашивать нужные сведения от соответствующих государственных органов.
3) Согласно решения комиссии оказывать единовременную материальную социальную помощь.
4) Заслушивать на заседании комиссии членов комиссии, должностных лиц государственных органов по проблемам, касающимся защиты малоимущих семей.
5) Размер для оказания единовременной материальной социальной помощи определяется решением комиссии.
6) Комиссия вправе контролировать исполнение решений.
7) Вносить предложения об изменении состава комиссии в установленном порядке.
5. Порядок оказания материальной социальной помощи
13. Для оказания единовременной материальной социальной помощи из местного бюджета необходимо представить следующие документы:
1) заявление на имя председателя комиссии с указанием обоснованных причин в получении материальной социальной помощи;
2) индивидуальная программа реабилитации инвалидов;
3) копия удостоверения личности;

а) Ұлы Отан соғысының ардагерлерімен мүгедектеріне, 1941-1945 жылдары "Ерен еңбегі үшін" медалімен марапатталған және ең төменгі зейнетақы алушы тыл ардагерлеріне, оған қосымша жеткілікті түрде қамтамасыз етілмеген отбасыларын баспасөзбен қамту;
б) мүгедектердің жеке оңалту бағдарламасына байланысты;
в) туберкулезбен ауыратындарға;
г) жеткілікті түрде қамтамасыз етілмеген отбасыларының кездейсоқ жағдайларына байланысты;
4) Жергілікті бюджеттен берілетін материалдық әлеуметтік көмек жылына бір рет беріледі.
3. Комиссия қызметін ұйымдастыру
5. Комиссияны төраға басқарады.
6. Комиссия отырысының күн тәртібіне ұсыныстарды, қажетті құжаттарды материалдарды комиссия хатшысы рәсімдейді.
7. Комиссияның жұмысын комиссия мүшелері атқарады.
8. Жоғарыдағы аталған санаттарға қатысы бар азаматтардың берген арызына байланысты комиссия отырысы әр айдың үшінші аптасында өткізіледі. Қажеттілігіне қарай отырыс мерзімділігі өзгертілуі мүмкін.
9. Комиссия өз мәселе бойынша міндетті шешім қабылдайды.
10. Комиссияның шешімдері ашық дауыспен қабылданады және ол үшін комиссия мүшелерінің көпшілігі дауыс берген болса қабылданады, ал егер екі жақтың дауысы тең болса комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
11. Комиссия отырысына түскен арыздың мазмұнына байланысты қажетті құжаттар әзірлеу үшін, комиссия мүшелері арасынан жұмысшы тобы құрылып, отырысқа мәселенің түсіндірме жазбасы және шақырылатын адамдардың тізімін ұсынады.
4. Комиссияның құқықтары
12. Комиссиянын құқығы:
1) Аудандағы әлеуметтік жағдайды төмен тұрғандарды қорғау, әлеуметтік жағдайды қалыптастыру, қарым-қатынастарды қорыту жөнінде аудан әкімдігіне ұсыныстар түсіру.
2) Тиісті мемлекеттік органдардан зерттеуді жүргізуге қажетті мәліметтерді сұрау.
3) Комиссия қорытындысына байланысты бір жолғы қаржылай әлеуметтік көмекті көрсету.
4) Комиссия отырысында комиссияның жұмысына қатысты мәселелер бойынша комиссия мүшелерін мемлекеттік органдардың лауазымды қызметкерлерін тыңдау.
5) Төленетін бір жолғы материалдық әлеуметтік көмектің мөлшері комиссия отырысының шешімімен белгіленеді.
6) Комиссия қабылданған шешімдердің орындалуын бақылау жасауға құқылы.
7) Белгіленген тәртіпте комиссия құрамын өзгерту туралы ұсыныстар енгізу.
5. Материалдық әлеуметтік көмек берудің тәртібі
13. Жергілікті бюджеттен берілетін бір жолғы материалдық әлеуметтік көмекті беру үшін төмендегі құжаттарды жинақтау;
1) жоғарыдағы аталған санаттарға қатысы бар азаматтардың дәлелді мұқтажына қарай комиссия төрағасы атына арыз;
2) мүгедектердің жеке оңалту бағдарламасы;
3) жеке куәлігінің көшірмесі;

4) копия домовой книги;
5) копия РНН;
6) больным с туберкулезом справку из районной Мугалжарской туберкулезной больницы (ГУ);
7) другие документы, подтверждающие, что заявитель нуждается в материальной социальной помощи (заключение медицинского учреждения о лечении, стоимости операции, медицинского обследования, справка о получаемых доходах);
8) решение комиссии;
9) счет в банке второго уровня для перечисления материальной социальной помощи.
10) выплата материальной социальной помощи осуществляется через районный отдел занятости и социальных программ.
6. Приостановление деятельности комиссии
14. Деятельность комиссии приостанавливается в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

4) мекен жайы туралы үй кітабының көшірмесі;
5) РНН көшірмесі;
6) туберкулезбен ауыратынарға, Мұғалжар аудандық туберкулез ауруханасының (ММ) анықтамасы;
7) мәлімдеуші материалдық әлеуметтік көмек мұқтаждық болса растау құжаттар болу керек (емделген дәрігерлік мекемеден қорытындысы, операцияның құны, дәрігерлік тексеру, табыстар туралы анықтама);
8) комиссия отырысының шешімі:
9) қаржылай әлеуметтік көмекті аударатын есепшот номері.
10) материалдық әлеуметтік көмек аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі арқылы төленеді.
6. Комиссия қызметінің тоқтатылуы
14. Комиссия қызметі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңдарына сәйкес тоқтатылады.