Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности"
Постановление акимата Мангистауской области N 296 от 24 апреля 2008 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области N 2015 от 29 мая 2008 года. Утратило силу постановлением Мангистауского областного акимата от 11 июля 2012 года № 01-30-1018
Сноска. Утратило силу постановлением Мангистауского районного  акимата от 11.07.2012 года № 01-30-1018.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" , постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги" , от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" , акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить стандарт оказания государственной услуги "Выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности" согласно приложения 1 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима области Караева Ж.А.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области        К. Кушербаев
СОГЛАСОВАНО:
Караев Ж.А.
Абдрахманов М.М.
Бермухамедов С.А.
Бектурганов Е.А.
Гумарова М.С.
Начальник Мангистауского
областного управления
культуры _______________
"____" _____________ 2008г.
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от "___" _______ 2008 года
N ______
СТАНДАРТ
оказания государственной услуги "Выдача заключения о наличии у вывозимого предмета
культурной ценности"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основания постановления Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года N 447 "Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан".
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением (ГУ) "Мангистауское областное управление культуры" (далее - Управление).
Место оказания услуги: город Актау, 23 микрорайон, здание Управления культуры, 2 этаж, кабинеты N 8, 9.
Адрес электронной почты: mouk_ od@mail.ru
5. Формой завершения государственной услуги является выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности.

"Әкетілетін заттың мәдени құндылығы болған жағдайда қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Маңғыстау облысының әкімдігінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі N 296 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 29 мамырда N 2015 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 11 шілдедегі № 01-30-1018 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012.07.11  № 01-30-1018 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына, Қазақстан Республикасы үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558 "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" , 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызмет тізімін бекіту туралы" қаулыларына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Көрсетілген қаулының 1 қосымшасына сәйкес "Әкетілетін заттың мәдени құндылығы болған жағдайда қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты бекітілсін.
2. Қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ж.А. Қараевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі      Қ. Көшербаев
КЕЛІСІЛДІ:
Ж.А. Қараев
М.М. Әбдірахманов
С.А. Бермұхамедов
Е.А. Бектұрғанов
А. Әбдешұлы
М.С. Ғұмарова
Маңғыстау облыстық мәдениет
басқармасы бастығы
___________________________
"____" _______________ 2008ж.
Облыс әкімдігінің
2008 жылғы 24 сәуірдегі
N 296 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету
СТАНДАРТЫ Әкетілетін заттың мәдени құндылығы болған жағдайда
қорытынды беру
І. Жалпы бөлім
1. Бұл стандарт әкетілетін заттың мәдени құндылығы болған жағдайда берілетін қорытынды беру мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібін анықтайды (әрі қарай - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет формасы: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет түрі Қазақстан Республикасы үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы N 447 "ҚР тыс әкетілетін және әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу тәртібін бекіту туралы" қаулы негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет "Маңғыстау облыстық мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (ММ) көрсетіледі (бұдан әрі - Басқарма).
Қызмет көрсету орны: Ақтау қаласы, 23 шағын аудан, мәдениет басқармасы ғимараты, 2 қабат, N 8,9 кабинет.
Электронды почта: moүқ_oң@maіl.rү
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталуы нышаны -әкетілетін заттың мәдени құндылығы болған жағдайда қорытынды беру.

6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам Мангистауской области (далее - потребитель).
7. Рассмотрение документов в течении пяти рабочих дней:
1) со дня регистрации заявления экспертиза представленных предметов и документов экспертной комиссией осуществляется в течение пяти рабочих дней, заключения экспертной комиссии, выдается заявителю вместе с предметом. Повторная экспертиза ввезенных культурных ценностей и выдача заключения производится в течение десяти рабочих дней со дня получения заявления об обратном ввозе;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона) до 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении необходимых документов (при регистрации, получении талона) до 40 минут.
8. Оказание государственной услуги бесплатное.
9. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней с 9.00 часов - 18.00 часов, перерыв с 12.30 часов - 14.00 часов.
Для получения государственной услуги предварительная запись и ускоренное обслуживание не осуществляется.
10. Государственная услуга оказывается в кабинетах 8, 9 здания Управления культуры. Кабинеты просторные, имеется кондиционер для охлаждения воздуха. Соблюдены требования пожаротушения.
Информация о представлении государственной услуги и образцы заполненных бланков размещены на стендах при входе в здание управления культуры.
Ветераны Великой Отечественной войны, инвалиды І, ІІ групп обслуживаются вне очереди.
2. Порядок оказания государственной услуги
11 . Перечень необходимых документов:
1) заявление согласно приложения N 3, 4 к настоящему стандарту;
2) копия документа, удостоверяющего личность гражданина, или свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица, заверенная нотариально;
3) копия договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей;
4) фотография размером 10х15 сантиметров каждой культурной ценности или ее составляющих частей;
5) документы, подтверждающие право собственности на культурные ценности (договор купли - продажи и т.д.);
6) приказ руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза - для юридических лиц;
7) предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе.
12. Бланки заявлений выдаются отделом по основной деятельности Управления, кабинет 8, телефон 42-77-61.

6. Мемлекеттік қызмет Маңғыстау облысының жеке және заңды тұлғаларына (бұдан әрі-тұтынушы) көрсетіледі.
7. Құжаттарды бес жұмыс күні ішінде қарау:
1) Сараптау комиссиясы арызды қабылдаған күннен бастап әкелінген зат пен құжаттарды бес жұмыс күні ішінде қарап сараптама жасайды, сараптама комиссиясының қорытындысы арыз берушіге затымен бірге беріледі. әкетілген мәдени құндылықты қайта әкелу үшін қайта сараптама жүргізу және қорытынды беру арызды берген күннен бастап он жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
2) қажетті құжаттарды (арызды тіркету және талон алу кезінде) тапсырғаннан кейін кезекте тұрып күтудің барынша ұзақтығы 40 минутқа дейін.
3) қажетті құжаттарды (арызды тіркету және талон алу кезінде) алу үшін кезекте тұрып күтудің барынша ұзақтығы 40 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет түрі ақысыз көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет сенбі, жексенбі, мереке күндерін есептемегенде күн сайын сағат 9:00-дан 18:00-ге дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 12:30-дан 14:00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет түрін алу үшін алдын-ала жазылу және жедел қызмет түрін көрсету жүргізілмейді.
10. Мемлекеттік қызмет Мәдениет басқармасының ғимаратында, 8,9 кабинеттерде көрсетіледі. Кабинеттер кең, ауаны салқындатуға арналған желдеткіш орнатылған. өрт сөндіру ережелері сақталған.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат және үлгіде толтырылған бланктер мәдениет басқармасы ғимаратының кіре берісіндегі жарында орналасқан.
Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен І, ІІ топ мүгедектері қызмет көрсету барысында кезектен тыс жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
11. Қажетті құжаттар тізімі:
1) арыз;
2) нотариалды расталған, азаматтың жеке басын куәландыратын құжат немесе заңды тұлғаны тіркеу туралы (қайта тіркеу) куәлік көшірмесі;
3) мәдени құндылықты сақтау жағдайы және мақсаты көрсетілген қабылдаушы жақтың келісім-шарт көшірмесі;
4) әрбір мәдени құндылықтың немесе оны құрайтын бөліктердің 10х15 сантиметр мөлшерлі фотосуреті;
5) мәдени құндылықтарға меншік құқығы бар екенін растайтын құжаттар (сату-сатып алу келісім-шарты т.б.)
6) уақытша алып кету кезінде мәдени құндылықты арнайы қорғайтын жауапты тұлғаны бекіту туралы ұйым басшысының бұйрығы - заңды тұлғалар үшін;
7) сараптауға жататын, мәдени құндылық ретінде қаралатын зат.
12. Арыз бланкасы Мәдениет басқармасының негізгі қызмет жөніндегі бөлімімен беріледі, 8 кабинет, телефон: 42-77-61.

13. Местом сдачи документов является отдел по основной деятельности Управления, кабинет номер 9, телефон: 42-77-54.
14. Потребителю, сдавшему документы выдается уведомление о получении заявления и материалов к нему с указанием его регистрационного номера.
15. Способ предоставления, результата оказания государственной услуги - личное посещение. Выдача заключения осуществляется сотрудником отдела по основной деятельности Управления ежедневно на основании уведомления, в указанный в нем срок.

13. Құжаттарды тапсыру орны болып Мәдениет басқармасының негізгі қызмет жөніндегі бөлімі табылады, 9 кабинет, телефон: 42-77-54.
14. Құжаттарын тапсырғаннан кейін, тұтынушыға арыздың және оған қоса құжаттардың қабылдап алынғаны оған қоса тіркелген номері көрсетілген анықтама қағазы беріледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі, қызметті ұсынудың әдісі болып - жеке келу, қабылдауда болу табылады.

16. Управлением в предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, а также:
Неудовлетворительное физическое состояние вывозимых культурных ценностей, указанное в заключении экспертной комиссии, за исключением случаев временного вывоза их в целях реставрации;
нахождение культурных ценностей в международном и (или) государственном розыске.
После получения отказа экспертной комиссии Управление информирует потребителя в течение одного рабочего дня после их получения и выдает письменные обоснования причин отказа.

16. Басқармамен ұсынылатын мемлекеттік қызметті көрсету барысында тұтынушыға осы стандарттың 11 тармағында көрсетілген қандай да бір құжатты әкелмеген жағдайда бас тарту мүмкін, сондай-ақ:
өңдеу мақсатында уақытша әкелетін жағдайлардан өзге, сараптама комиссиясымен берілетін қорытындыда көрсетілгендей әкетілетін мәдени құндылықтың қанағаттандырарлықсыз физикалық жағдайы;
мәдени құндылықтың халықаралық және (немесе) мемлекеттік іздеуде болуы;
Басқарма сараптау комисиясының қорытындысын алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде тұтынушыға бас тартылғандығы жөнінде негіз хатпен хабарлама береді.

3. Принципы работы
17. Деятельность Управления основывается на принципах:
соблюдения конституционных прав и свобод человека;
соблюдение законности при исполнении служебного долга;
вежливости;
предоставления исчерпывающей и полной информации;
защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
Показатели качества и доступности Нормативное значение показателя Целевое значение показателя в последующем году Текущее значение показателя в отчетном году

3. Жұмыс қағидалары
17. Басқарманың қызметі мына қағидаларды басшылыққа алады:
адамның бостандығы мен конституциялық құқығының сақталуын;
қызметтік парызын орындау кезінде заңдылықтың сақталуын;
сыпайылық;
жеткілікті және толық ақпарат беру;
ақпараттың жасырын және қорғалуын.
4. Жұмыс нәтижелері:
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері Көрсеткіштің нормативтік мәні Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні

5. Вежливость
% (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
90%
-
5. Порядок обжалования
18. Управление культуры, расположенное по адресу: город Актау, 23 микрорайон, здание Управления культуры, 2 этаж, кабинет N 9, 12 и адрес электронной почты: mouk_od@mail.ru разъясняет порядок обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействие в подготовке жалобы.
19. Жалоба подается в Управление культуры, по адресу: город Актау, 23 микрорайон, здание Управления культуры, 2 этаж, кабинет N 11 . Адрес электронной почты: mouk_od@mail.ru
Заявления принимаются в письменном варианте через приемную Управления культуры.

5. Сыпайылық
Қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
80%
-
5. Шағымдану тәртібі
18. Мәдениет басқармасы, Ақтау қаласы, 23 шағын аудан, мәдениет басқармасының ғимаратында, 2 қабат, 9, 12, кабинеттері және электронды почта: mouk_od@mail.ru арқылы өкілді тұлғаның әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіреді және шағым беруде жәрдемдеседі.
19. Шағым Мәдениет басқармасына, Ақтау қаласы, 23 шағын аудан, Мәдениет басқармасының ғимаратындағы 2 қабатында орналасқан, 11 кабинетке тапсырылады. Электронды почта: mouk_od@mail.ru
Арыз мәдениет басқармасының қабылдау бөлмесі арқылы жазбаша түрде қабылданады.

20. Срок и место получения ответа на поданную жалобу, ход ее рассмотрения можно узнать в Управлении культуры, по адресу: город Актау, 23 микрорайон, здание Управления культуры, кабинет N 12, адрес электронной почты: mouk_od@mail.ru, телефон: 42-77-62.
6. Контактная информация
21. Прием потребителей осуществляется в соответствии с установленным графиком работы Управления.
1) Начальник Управления:
адрес: город Актау, 23 микрорайон, здание Управления культуры, 2 этаж, 11 кабинет, адрес электронной почты: mouk_od@mail.ru, телефон: 8/7292/ 42-77-58;
график работы: ежедневно с 09.00 до 18.00, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, перерыв с 12.30 до 14.00.
прием по личным вопросам: четверг .
2) Заместитель начальника Управления:
адрес: город Актау, 23 микрорайон, здание Управления культуры, 2 этаж, кабинет 12, адрес электронной почты: mouk_od@mail.ru, телефон: 8/7292/ 42-77-62;
график работы: ежедневно с 09.00 до 18.00, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, перерыв с 12.30 до 14.00.
прием по личным вопросам: среда, пятница .
3) Заместитель акима области:
адрес: город Актау, 14 микрорайон, здание областного акимата, 4 этаж, адрес электронной почты: berik__BZ@mail.ru, телефон: 8/7292/ 31-43-22;
график работы: ежедневно с 09.00 до 18.00, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, перерыв с 12.30 до 14.00.
прием по личным вопросам: по графику.
22. Дополнительные услуги не оказываются.

20. Берілген шағымның жауабын алу уақыты мен орнын, оның қаралу барысын Мәдениет басқармасы, Ақтау қаласы, 23 шағын аудан, Мәдениет басқармасының ғимаратындағы 2 қабатында орналасқан, 12 кабинеттен және электронды почта: mouk_od@mail.ru арқылы білуге болады, телефон: 42-77-62.
6. Байланыс ақпараты
21. Тұтынушыларды қабылдау басқарманың жұмыс тәртібімен бекітілген кестеге сәйкес жүргізіледі.
1) Басқарма бастығы:
Мекен-жайы: Ақтау қаласы, 23 шағын аудан, Мәдениет басқармасының ғимараты, 2 қабат, 11 кабинет, электронды почта: mouk_od@mail.ru, телефон: 8 /7292/ 42-77-58;
жұмыс кестесі: сенбі, жексенбі, мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 09:00-ден 18:00 дейін, үзіліс сағат 12:30-дан 14:00-ге дейін.
жеке сұрақтар бойынша қабылдау: бейсенбі.
2) Басқарма бастығының орынбасары:
Мекен-жайы: Ақтау қаласы, 23 шағын аудан, Мәдениет басқармасының ғимараты, 2 қабат, 12 кабинет, электронды почта: mouk_od@mail.ru, телефон:8 /7292/ 42-77-62;
жұмыс кестесі: сенбі, жексенбі, мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 09:00-ден 18:00 дейін, үзіліс сағат 12:30-дан 14:00-ге дейін.
жеке сұрақтар бойынша қабылдау: сәрсенбі, жұма.
3) Облыс әкімінің орынбасары:
Мекен-жайы: Ақтау қаласы, 14 шағын аудан, облыс әкімшілігінің аппараты, 4 қабат, электронды почта berіқ_Bu@maіl.ru, телефон: 8 /7292/ 31-43-22;
жұмыс кестесі: сенбі, жексенбі, мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 09:00-ден 18:00 дейін, үзіліс сағат 12:30-дан 14:00-ге дейін.
жеке сұрақтар бойынша қабылдау: кестеге сәйкес.
22. қосымша қызмет түрі көрсетілмейді.