О внесении изменений в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год"
Решение Мангистауского областного маслихата N 7/89 от 27 августа 2008 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области N 2026 от 27 августа 2008 года
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года областной маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1993, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 22 декабря 2007 года N 216; решение областного маслихата от 12 февраля 2008 года N 4/45 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2000, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 04 марта 2008 года N 37; решение областного маслихата от 16 мая 2008 года N 5/68 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2012, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 17 мая 2008 года N 78-79; решение областного маслихата от 16 мая 2008 года N 6/85 "О внесении изменений в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2018, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 15 июля 2008 года N 112;) следующие изменения:
1. Утвердить областной бюджет на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 41 795 843 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 23 651 358 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 1 003 915 тысяч тенге;
доходам от продажи основного капитала - 3 320 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 17 137 250 тысяч тенге;
2) затраты - 40 278 369 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 1 517 474 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 1 017 126 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 1 250 078 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 232 952 тысячи тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 1 213 470 тысяч тенге, в том числе:

"2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2008 жылғы 27 тамыздағы N 7/89 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 27 тамызда N 2026 тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 1993 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2007 жылғы 22 желтоқсандағы N 216 санында жарияланған; "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 12 ақпандағы N 4/45 шешімі, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2000 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2008 жылғы 04 наурыздағы N 37 санында жарияланған; "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 16 мамырдағы N 5/68 шешімі, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2012 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2008 жылғы 17 мамырдың N 76 санында жарияланған; "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 шілдедегі N 6/85 шешімі, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2018 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2008 жылғы 15 шілдедегі N 108 санында жарияланған) мына өзгерістер енгізілсін:
1. 2008 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 41 795 843 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 23 651 358 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 1 003 915 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 3 320 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 17 137 250 мың теңге;
2) шығындар - 40 278 369 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 1 517 474 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - 1 017 126 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 1 250 078 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 232 952 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 1 213 470 мың теңге, соның ішінде:

приобретение финансовых активов - 1 274 660 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 61 190 тысяч тенге;
6) дефицит (профицит) бюджета - 713 122 тысячи тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 713 122 тысячи тенге.
в пункте 2:
в подпункте 1):
в строке "Бейнеускому району" цифры "96,5 процента" заменить цифрами "97,6 процента";
в строке "Мангистаускому району" цифры "22,7 процента" заменить цифрами "0 процентов";
в строке "городу Актау" - цифры "18,5 процента" заменить цифрами "20,6 процента";
в строке "городу Жанаозен" - цифры "69,7 процента" заменить цифрами "74,6 процента";
в подпунктах 2) и 3):
в строке "Мангистаускому району" цифры "100 процентов" заменить цифрами "0 процентов";
в подпункте 3-1):
в строке "Мангистаускому району" цифры «"22,7 процента" заменить цифрами "0 процентов";
в строке "городу Жанаозен" - цифры "69,7 процента" заменить цифрами "74,6 процента";
в пункте 5-7:
цифры "1 121 029" заменить цифрами "1 280 029";
цифры "281 140" заменить цифрами "390 140";
дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"на развитие транспортной инфраструктуры - 50 000 тысяч тенге";
в пункте 5-8:
цифры "371 218" заменить цифрами "356 953";
цифры "5 000" заменить цифрами "4 000";
цифры "113 300" заменить цифрами "100 035";
в пункте 8:
цифры "267 352" заменить цифрами "467 352";
в приложении 2 к указанному решению:
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
по администратору бюджетных программ 268 "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области":
ввести новую строку следующего содержания: "007 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры";
приложения 1, 10, 11 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 10, 11 настоящего решения.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2008 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии       Секретарь областного маслихата
А. Абжаппаров            Б. Чельпеков
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
начальника управления экономики и
бюджетного планирования области
Ш. Ильмуханбетова
"___" __________ 2008 г.
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к решению областного маслихата
от 27 августа 2008 года N 7/89
Областной бюджет на 2008 год
Кат.
Кл
Пдк
Наименование
Сумма,
тыс.
тенге
1
2
3
1. ДОХОДЫ

қаржы активтерін сатып алу - 1 274 660 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 61 190 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы (профициті) - 713 122 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 713 122 мың теңге".
2-тармақта:
1) тармақшада:
"Бейнеу ауданына" жолындағы "96,5 пайыз" саны "97,6 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Маңғыстау ауданына" жолындағы "22,7 пайыз" саны "0 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Ақтау қаласына" жолындағы - "18,5 пайыз" саны "20,6 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Жаңаөзен қаласына" жолындағы - "69,7 пайыз" саны "74,6 пайыз" санымен ауыстырылсын;
2) және 3) тармақшаларында:
"Маңғыстау ауданына" жолындағы "100 пайыз" саны "0 пайыз" санымен ауыстырылсын;
3-1) тармақшада:
"Маңғыстау ауданына" жолындағы "22,7 пайыз" саны "0 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Ақтау қаласына жолындағы - "20,8 пайыз" саны "95,8 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Жаңаөзен қаласына" жолындағы - "69,7 пайыз" саны "74,6 пайыз" санымен ауыстырылсын;
5-7 тармағында:
"1 121 029" саны "1 280 029" санымен ауыстырылсын;
"281 140" саны "390 140" санымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"Көлік инфрақұрылымын дамытуға - 50 000 мың теңге"
5-8 тармағында:
"71 218" саны "56 953" санымен ауыстырылсын;
"5 000" саны "4 000" санымен ауыстырылсын;
"113 300" саны "100 035" санымен ауыстырылсын;
8 тармақта:
"267 352" саны "467 352" санымен ауыстырылсын;
"Көлік және коммуникациялар" 12 функционалдық тобындағы:
268 "Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша келесі мазмұндағы жаңа жолмен толықтырылсын:
"007 Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері";
аталған шешімге 1, 10, 11 қосымшалар осы шешімнің 1, 10, 11 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Сессия төрағасы    Облыстық мәслихат хатшысы
Ә. Әбжаппаров      Б. Шелпеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Облыстық экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы бастығының
міндетін атқарушы
Ш. Ілмұханбетова
"___" ____________ 2008 ж.
Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы
27 тамыздағы N 7/ 89 шешіміне
1-ҚОСЫМША
2008 жылға арналған облыстық бюджет
Сан
Сын
Ішк Сын
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
1.КІРІСТЕР

24 802
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
13 439
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства
1 250
018
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
544 869
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
1 032 037
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения)  на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования
124 182
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
88 661
113
Трансферты из местных бюджетов
199 908
116
Развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства
23 800
271
Управление строительства области
4 491 952
004
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
2 468 674
005
Развитие объектов образования
2 023 278
05
Здравоохранение
10 862 044
253
Управление здравоохранения области
7 679 301
001
Обеспечение деятельности управления здравоохранения
44 802
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения
2 975 805
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
67 445
006
Охрана материнства и детства
97 611
007
Пропаганда здорового образа жизни
29 885
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИДом в Республике Казахстан
15 150
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
1 480 949
010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
1 872 019
011
Оказание скорой и неотложной помощи
409 866
012
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
45 679
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
8 000
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
327 723
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
18 147
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
718
018
Обеспечение деятельности  информационно-аналитических центров

24 802
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
13 439
014
Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттер
1 250
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
544 869
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарындағы мамандарды дайындау
1 032 037
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
124 182
058
Бастапқы, негізгі, орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
88 661
113
Жергілікті бюджеттен трансферттер
199 908
116
Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту
23 800
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 491 952
004
Білім беру объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
2 468 674
005
Білім беру объектілерін дамыту
2 023 278
05
Денсаулық сақтау
10 862 044
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 679 301
001
Денсаулық сақтау басқармасының қызметін қамтамасыз ету
44 802
004
Бастапқы медициналық - санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарының жолдамасы бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
2 975 805
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қан, оның құрамдас бөліктері мен препараттарын өндіру
67 445
006
Ана мен баланы қорғау
97 611
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
29 885
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
15 150
009
Әлеуметтік жағынан елеулі және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын адамдарға  медициналық көмек көрсету
1 480 949
010
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
1 872 019
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету
409 866
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
45 679
013
Паталогоанатомиялық союды жүргізу
8 000
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
327 723
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүруін қамтамасыз ету
18 147
017
Шолғыншы эпидемиялогиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
718
018
Ақпаратты-аналитикалық орталықтарының қызметін қамтамасыз ету