Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей, несовершеннолетним детям"
Постановление акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области N 151 от 26 июня 2008 года. Зарегистрировано Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области 1 августа 2008 года N 13-2-87. Утратило силу постановлением акимата Аккайынского района от 20 декабря 2009 года N 256
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Аккайынского района от 20.12.2009 N 256
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан, статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», статьями 22, 23, 24 Гражданского Кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьи 114 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей оставшихся без попечения родителей", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить стандарт оказания государственной слуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей, несовершеннолетним детям», согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Симамбаева Е.Т.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня его государственной регистрации в органах юстиции Республики Казахстан и вводится в действие по истечении 10 календарных дней с момента первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Аким района                                А. Шушамоин
Утверждено
постановлением акимата
Аккайынского района
от 26 июня 2008 года № 151
Стандарт
оказания государственной услуги
«Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям»
1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок выдачи справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям.
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании:
статей 22, 23, 24 Гражданского Кодекса Республики Казахстан;
статьи 114 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года № 321 «О браке и семье»; пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях»; постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей оставшихся без попечения родителей".

"Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын ауыстыруға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайын ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 26 маусымдағы N 151 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 1 тамызда N 13-2-87 тіркелді. Күші жойылды - Аққайың аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 20 желтоқсандағы N 256 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Аққайың аудандық әкімдігінің 2009.12.20 N 256 Қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 37-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22, 23, 24-баптарына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңы 13-бабының 3-тармағына, «Неке және отбасы туралы» Қазақстан Республикасы 1998 жылғы 17 желтоқсандағы № 321 Заңының 114 бабына, «Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі № 1346 қаулысына, сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын ауыстыруға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтама беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Е.Т. Симамбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және бұқаралық ақпарат құралдарында бірінші ресми жарияланған кезден бастап 10 күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                А. Шушамоин
Аққайың ауданы әкімдігінің
2008 жылғы 26 маусымдағы
№ 151 қаулысымен
бекітілген
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын ауыстыруға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтама беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын ауыстыруға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтама беру тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуге негіз болатын нормативтік құқықтық актінің атауы мен бабы (тармағы):
«Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22, 23, 24 баптары; «Неке және отбасы туралы» Қазақстан Республикасы 1998 жылғы 17 желтоқсандағы № 321 Заңының 114 бабы; «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңы 13 бабының 3 тармағы; «Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі № 1346 қаулысы.

4. Наименование государственного учреждения предоставляющего данную государственную услугу: государственное учреждение «Аккайынский районный отдел образования», по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16, адрес электронной почты: akkroo@mail.ru.
5. Форма завершения (результат) оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель является справка в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям.
6. Государственная услуга оказывается законным представителям несовершеннолетнего (родители, усыновители (удочерители), опекун, попечитель, патронатный воспитатель, другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов (с момента регистрации), для получения государственной услуги: не более пятнадцати дней;
2) максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации), для получения государственной услуги: не более тридцати минут;
3) максимальное допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги: не более тридцати минут;
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация по оказанию государственной услуги размещен в фойе на стенде, в здании государственного учреждения «Аккайынский районный отдел образования», по адресу: Северо-Казахстанской область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16. Телефоны: 21005, Электронная почта: akkroo@mail.ru Сайт: akkshkola.narod.ru
10. График работы государственного учреждения «Аккайынский районный отдел образования» ежедневно: с 9-00 до 18-30 часов, перерыв на обед с 12-30 до 14-00 часов, выходной суббота, воскресенье. Предварительная запись и ускоренное обслуживание для получения услуги не предусмотрена.
11. Государственная услуга предоставляется в кабинете методиста по опеке и попечительству, в помещении государственного учреждения «Аккайынский районный отдел образования». Помещение обеспечено пожарной безопасностью, созданы приемлемые условия ожидания и подготовки необходимых документов (на стендах размещены порядок получения государственной услуги, образцы документов).
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявитель представляет следующий перечень документов:

4. Осы мемлекеттік қызметті ұсынатын мемлекеттік мекеменің атауы: «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, электрондық пошта мекен-жайы: akkroo@mail.ru.
5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі) кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын ауыстыруға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтама болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет кәмелетке толмағанның заңды өкілдеріне (ата-анасы, асырап алушысы, қорғаншысы, қамқоршысы, патронаттық тәрбиешісі, Қазақстан Республикасының заңнамасына келісті балаға қамқорлық жасайтын, оқытатын, тәрбиелейтін, құқықтары мен мүдделерін қорғайтын басқа да оларды алмастыратын тұлғалар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған (тіркелген сәттен) сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері: он бес күннен артық емес;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсырған кезде (тіркеу) кезек күтуге рұқсат берген ең ұзақ уақыт: отыз минуттан артық емес;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: отыз минуттан артық емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ақпарат «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің ғимаратының залындағы тақтада орналасқан, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, телефон: 21005, Электрондық пошта:  akkroo@mail.ru. Сайт: akkshkola.ru.
10. Мемлекеттік мекеменің жұмыс кестесі күнделікті: сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, сенбі, жексенбі демалыс күндері. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін алдын ала жазылу және жедел қызмет көрсету қарастырылмаған.
11. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік мекеме үй-жайында қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі әдіскер кабинетінде ұсынылады. Үй-жай өртке қарсы қауіпсіздікпен қамтамасыз етілген, күтудің және қажетті құжаттарды дайындаудың қолайлы жағдайлары (тағандарда мемлекеттік қызметті алу тәртібі, құжат үлгілері орналасқан) жасалған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін өтінуші келесі құжаттар тізімін ұсынады:

1) заявление от обоих законных представителей несовершеннолетних детей, бланк заявления выдается государственным учреждением «Аккайынский районный отдел образования» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, график приема заявителей: с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов, обеденный перерыв с 12-30 до 14-00 часов, выходной день суббота и воскресенье;
2) опекуны (попечители) дополнительно сдают копию постановления акимата об учреждении опеки (попечительства) и удостоверение опекуна (попечителя).
Заявление родителей, опекуна (попечителя) заверяется в присутствии каждого из них по удостоверению личности, копии документов заверяются нотариально.
3) оригиналы и копии удостоверений личности заявителей-родителей по отношению к несовершеннолетнему, выданное Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области, адрес: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда, 11; график приема с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-00 часов, обеденный перерыв с 13-00 до 14-00 часов, выходной день суббота и воскресенье;
4) оригиналы и копии свидетельств о рождении ребенка (детей) выданное Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области, адрес: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда, 11, график приема с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-00 часов, обеденный перерыв с 13 -00 до 14-00 часов, выходной день суббота и воскресенье;
5) согласие несовершеннолетнего в письменной форме, если он старше 10 лет, на сделку, бланк заявления заполняется в присутствии сотрудника органа опеки и попечительства, который выдается государственным учреждением «Аккайынский районный отдел образования» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16, график приема заявителей: с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, обеденный перерыв с 12-30 до 14-00 часов, выходной день суббота и воскресенье;
6) оригиналы и копии документов на продаваемую квартиру либо на приобретаемое жилье по обмену (копии договора, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на квартиру);
7) копия книги регистрации граждан выдается Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области, адрес: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда, 11, график приема с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-00 часов, обеденный перерыв с 13 -00 до 14-00 часов, выходной день суббота и воскресенье;

1) кәмелетке толмаған баланың ата-анасының (жұбайлар) екеуінің де өтініші, өтініш бланкісі «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, телефон: 2-10-05, жұмыс кестесі күнделікті: сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, демалыс күні сенбі және жексенбі;
2) қорғаншылар (қамқоршылар) қосымша қорғаншылық (қамқорлық) орнату туралы әкімдік қаулысының көшірмесін және қорғаншы (қамқоршы) куәлігін ұсынады.
Ата-анасының, қорғаншысының (қамқоршысының) өтініштері олардың әрқайсысының қатысуымен жеке куәлік бойынша нотариалды түрде расталады.
3) кәмелетке толмаған балаға қатысты өтінуші ата-аналардың жеке куәліктерінің түпнұсқалары және көшірмелері, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің Аққайың аудандық Әділет басқармасымен беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Труд көшесі, 11; қабылдау кестесі дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, сенбі, жексенбі демалыс күндері;
4) баланың (балалардың) тууы туралы куәлiгiнің түпнұсқасы және көшірмесі, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің Аққайың аудандық Әділет басқармасымен беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Труд көшесі, 11; қабылдау кестесі дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, сенбі, жексенбі демалыс күндері;
5) егер ол 10 жастан үлкен болса, кәмелетке толмағанның мәмілеге жазбаша түрдегі келісімі, өтініш бланкісі қорғаншылық және қамқоршылық органы өкілінің қатысуымен толтырылады, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің Аққайың аудандық Әділет басқармасымен беріледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Труд көшесі, 11; қабылдау кестесі дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, сенбі, жексенбі демалыс күндері;
6) сатылатын пәтерге немесе ауыстыру бойынша алынатын тұрғын үйге құжаттарының (келісім шарт көшірмелері, жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, пәтерге техникалық паспорт, пәтердің техникалық паспорты) түпнұсқалары және көшірмелері;
7) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің Аққайың аудандық Әділет басқармасымен беріледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Труд көшесі, 11; қабылдау кестесі дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, сенбі, жексенбі демалыс күндері;

8) оригинал и копия свидетельства о браке выдается Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области, адрес: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда, 11, график приема с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-00 часов, обеденный перерыв с 13 -00 до 14-00 часов, выходной день суббота и воскресенье;
9) заявление на гарантийное жилье, нотариально заверенное: от близких родственников, от законных представителей несовершеннолетнего.
13. Место выдачи бланков (форм заявлений и тому подобное), которые необходимо заполнить для получения государственной услуги:
Государственное учреждение «Аккайынский районный отдел образования» в кабинете методиста по опеке и попечительству по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, адрес электронной почты: akkroo@mail.ru
14. Заполненные бланки, формы, заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги: сдаются в государственное учреждение «Аккайынский районный отдел образования» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, адрес электронной почты: akkroo@mail.ru
15. Документ подтверждающий, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги - талон с указанием даты принятия и срока исполнения.
16. Способ доставки результата оказания услуги - личное посещение.
Кабинет ответственного лица, который выдает конечный результат оказания услуги:
в кабинете методиста по опеке и попечительству, государственного учреждения «Аккайынский районный отдел образования» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, Индекс: 150300, адрес электронной почты: akkroo@mail.ru.
17. Полный перечень оснований для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги:
в представлении государственной услуги может быть приостановлено или отказано в случае не предоставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта, а так же: нарушение прав и интересов несовершеннолетнего в результате продажи или обмена жилой площади, принадлежащей ему.
3. Принципы работы
18. При обращении за представлением государственной услуги граждане в праве рассчитывать на:

8) неке қию туралы куәліктің түпнұсқасы және көшірмесі, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің Аққайың аудандық Әділет басқармасымен беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Труд көшесі, 11; қабылдау кестесі дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, сенбі, жексенбі демалыс күндері;
9) кепіл мүлікке кәмелетке толмаған баланың жақын туыстарынан, ата-анасынан нотариалды бекітілген өтініш.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін толтырылуы қажет бланк берілетін орынды (өтініш нысандары және тағы сол сияқты) көрсету:
«Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі, қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі әдіскер кабинеті, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, электрондық пошта мекен-жайы: akkroo@mail.ru.
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті толтырылған бланкілер, нысандар, өтініштер және басқа да құжаттар «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесіне тапсырылады, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, электрондық пошта мекен-жайы: akkroo@mail.ru.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының мемлекеттік қызметті алған күні бар барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжаттың атауын және нысанын көрсету – қабылдау күні және орындалу мерзімі көрсетілген талон беріледі.
16. Қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілдері – қызмет көрсетудің ақырғы нәтижесін ұсынатын жауапты тұлғаның кабинетіне жеке бару.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін беретін сайтқа сілтемені не жауапты адамның мекен-жайы мен кабинетінің нөмірін көрсету:
«Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі әдіскер кабинетінде, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, индекс: 150300, электрондық пошта мекен-жайы: akkroo@mail.ru.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негіздерінің толық тізбесін көрсету: мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға тұтынушы осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттардың бірін тапсырмауы, сонымен қатар: кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын ауыстыру немесе сату нәтижесінде кәмелетке толмағанның құқықтары мен мүдделерінің бұзылуы негіз бола алады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Азаматтар мемлекеттік қызметті ұсынуға өтініш білдірген кезде мыналарға сене алады:

1) получение полной и подробной информации об оказываемой государственной услуге;
2) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя, обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки;
3) вежливость, ответственность и профессионализм специалистов.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности, которые указаны в приложении к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Наименование государственного органа, должностное лицо, который разъясняет порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействие в подготовке жалобы:
1) руководитель государственного учреждения «Аккайынский районный отдел образования» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, Индекс: 150300, телефоны: 2-10-05, адрес электронной почты: akkroo@mail.ru.;
2) государственное учреждение «Департамент образования Северо-Казахстанской области», юридический адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 58, адрес электронной почты: oblsko@ mail.kz телефон 8 (7152)46-34-32;
3) аким Аккайынского района Северо-Казахстанской области, юридический адрес: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Народная 50, адрес электронной почты: akkain-akimat@sko.kz, телефон приемной 8(715-32)2-12-77.
22. Наименование государственного органа, адрес электронной почты, либо номер кабинета должностного лица, которому подается жалоба:
1) к руководителю государственного учреждения «Аккайынский районный отдел образования» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, Индекс: 150300, телефоны: 2-10-05,2-20-38, адрес электронной почты: akkroo@mail.ru
2) в вышестоящие организации:
государственное учреждение «Департамент образования Северо-Казахстанской области», юридический адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 58, адрес электронной почты: oblsko@ mail.kz телефон 8(715)-(2) 46-34-32;
акиму Аккайынского района Северо-Казахстанской области, юридический адрес: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Народная 50, адрес электронной почты: akkain-akimat@sko.kz, телефон приемной 8(715-32)2-12-77.

1) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық, әрі нақты ақпарат алу;
2) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
3) мамандардың сыпайылығы, жауапкершілігі және кәсіптілігі.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағым дайындауға жәрдем көрсететін мемлекеттік органның атауы, лауазымды адам:
1) «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшысына, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, индекс 150300, телефоны: 2-10-05, электрондық пошта мекен-жайы: akkroo@mail.ru;
2) «Солтүстік Қазақстан облысының Білім департаменті» мемлекеттік мекемесі, занды мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституция көшесі, 58, электрондық пошта мекенжайы: oblsko@mail.kz, телефон: 8 (7152) 46-34-32;
3) Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының әкімі, заңды мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Народная көшесі, 50, электрондық пошта мекен-жайы: akkain-akimat@sko.kz, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (715-32) 2-12-77.
22. Шағым берілетін мемлекеттік органның атауын, электрондық поштасының мекен-жайын не лауазымды адам кабинетінің нөмірі:
1) «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшысына, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, индекс 150300, телефондары: 2-10-05, 2-20-38, электрондық пошта мекенжайы: akkroo@mail.ru;
2) жоғары тұрған ұйымдарға:
- «Солтүстік Қазақстан облысының Білім департаменті» мемлекеттік мекемесі, заңды мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституция көшесі, 58, электрондық пошта мекен-жайы: oblsko@mail.kz, телефон: 8 (7152) 46-34-32.
- Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының әкіміне, заңды мекен-жайы:  Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Народная көшесі, 50, электрондық пошта мекен-жайы: akkain-akimat@sko.kz, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (715-32) 2-12-77.

23. Наименование документа, подтверждающего принятие жалобы и предусматривающего срок и место получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы - физическому лицу, обратившемуся письменно, выдается талон установленной формы с указанием даты и времени регистрации, фамилией и инициалами лица, принявшего жалобу.
Место получения ответа на жалобу – государственное учреждение «Аккайынский районный отдел образования» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, akkroo@mail.ru, телефон приемной 8(715-32)2-10-05.
6. Контактная информация
24. Контактные данные (сайт, адрес электронной почты, график работы и приема, адрес, телефоны) руководителя государственного органа, учреждения или иного субъекта, непосредственно оказывающего государственную услугу, его заместителей и вышестоящей организации.
государственное учреждение «Аккайынский районный отдел образования» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, Индекс: 150300, телефоны: 2-10-05,2-20-38, адрес электронной почты: akkroo@mail.ru.:
1) начальник учреждения: телефон 2-10-05, ежедневно с 9-00 до 18-30 часов, перерыв на обед с 12-30 до 14-00 часов, выходной суббота и воскресенье, прием граждан – понедельник, среда, пятница с 9-00 до 12-30 часов;
2) методист по опеке и попечительству: телефон 2-20-38, ежедневно: с 9-00 до 18-30 часов, перерыв на обед с 12-30 до 14-00 часов, выходной суббота, воскресенье.
государственное учреждение «Департамент образования Северо-Казахстанской области», юридический адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 58, адрес электронной почты: oblsko@ mail.kz телефон 8(715)-(2) 46-34-32, график работы ежедневно: с 9-00 до 18-30 часов, перерыв на обед с 12-30 до 14-00 часов, выходной суббота, воскресенье.
25. Другая полезная информация для потребителя (телефоны центров обработки вызовов, информация о дополнительных услугах и т. д.):
государственное учреждение «Департамент по защите прав детей Северо-Казахстанской области», г. Петропавловск, улица Конституция Казахстана 60, 2 этаж, каб. 15, 15а, 25-27, здание государственного комунального казхенного предприятия «Областной центр творчества детей и юношества», адрес электронной почты: Departament SKO@list.ru, график работы ежедневно: с 9-00 до 18-30 часов, перерыв на обед с 12-30 до 14-00 часов, выходной суббота, воскресенье.
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
«Выдача справок в нотариальную контору для
разрешения обмена или продажи жилой площади,
принадлежащей несовершеннолетним детям»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели
качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжаттың атауын, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректерін көрсету – жазбаша жүгінген жеке тұлғаға тіркелген күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетілген белгіленген нысандағы талон беріледі.
Шағымға жауап алу орны: «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, электрондық пошта мекен-жайы: akkroo@mail.ru, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8(715-32) 2-10-05.
6. Байланыс ақпараты
24. Тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік орган, мекеме немесе өзге де субъект басшысының, оның орынбасарларының және жоғары тұрған ұйымның байланыс деректерін көрсету (сайт, электрондық поштасының мекенжайы, жұмыс және қабылдау кестесі, мекен-жайы, телефондары).
- «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, индекс 150300, телефондары: 2-10-05, 2-20-38, электрондық пошта мекен-жайы: akkroo@mail.ru.
1) мекеме басшысы: телефон 2-10-05, күнделікті сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, демалыс күндері сенбі және жексенбі, азаматтарды қабылдау – дүйсенбі, сәрсенбі, жұма сағат 9-00-ден 12-30-ға дейін;
2) қамқорлыққа алу және қорғаншылық бойынша әдіскер: телефон:
2-20-38, күнделікті: сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, демалыс күндері сенбі және жексенбі.
- «Солтүстік Қазақстан облысының Білім департаменті» мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58, электрондық пошта мекен-жайы: oblsko@mail.kz, телефоны 8 (715)-(2) 46-34-32, жұмыс уақыты күнделікті сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, демалыс күндері сенбі, жексенбі.
25. Тұтынушы үшін басқа да пайдалы ақпарат (шақыруларды өңдеу орталықтарының телефондары, қосымша қызметтер туралы ақпарат және т.б.):
- «Солтүстік Қазақстан облысының Балалардың құқықтарын қорғау жөніндегі департаменті» мемлекеттік мекемесі, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституция көшесі, 60, 2 қабат, 15, 15а, 25-27-ші бөлмелер, «Облыстық балалар мен жасөспірімдер шығармашылық орталығы» МҚКК ғимараты, электрондық пошта мекен-жайы: DepartamentSKO@list.ru, жұмыс кестесі күнделікті: сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, демалыс күндері сенбі, жексенбі.
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын ауыстыруға немесе
сатуға рұқсат беру үшін нотариалды
кеңсеге анықтама беру» мемлекеттік
қызмет көрсету стандарттарына
қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мағынасы
Сапа және
қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің
нормативтік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4