Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющих детей до 18 лет" государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ района Шал акына"
Постановление акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 29 мая 2008 года N 100. Зарегистрировано Управлением юстиции района Шал акына Северо-Казахстанской области 11 июня 2008 года N 13-14-62. Утратило силу постановлением акимата района Шал акына от 12 октября 2009 года N 215
Сноска. Утратило силу постановлением акимата района Шал акына от 12.10.2009 N 215
В соответствии со статьями 1, 9-1, 15-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги», от 30 июня 2007 года № 561 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги «Назначение государственного пособия семьям, имеющим детей до 18 лет» государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района Шал акына».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его официального опубликования.
Аким района                                А. Амрин
Утвержден
постановлением акимата района
от 29 мая 2008 года № 100
СТАНДАРТ
оказания государственной услуги
«Назначение государственного пособия семьям, имеющим детей до 18 лет»
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по назначению государственного пособия семьям, имеющим детей до 18 лет (далее – государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 29 Правил назначения и выплаты пособий семьям, имеющим детей, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092.
"Уполномоченный орган по назначению и выплате пособий на детей в течение десяти рабочих дней со дня поступления документов от заявителя или акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа формирует дело и принимает решение о назначении (отказе в назначении) пособия на детей".
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района Шал акына» (далее – ГУ «ОЗиСП»).

"Шал ақын ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларына мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық әкімдігінің 2008 жылғы 29 мамырдағы N 100 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Шал ақын ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 11 маусымда N 13-14-62 тіркелді. Күші жойылды - Шал ақын аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 12 қазандағы N 215 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шал ақын аудандық әкімдігінің 2009.12.10. N 215 Қаулысымен
«Әкімшілік рәсімдеулер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңы 1-бабы, 9-1-бабы, 15-1-бабына, «Мемлекеттік қызмет көрсетудің тұрпатты стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімінің бекітілуі туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулыларына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Шал ақын ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен «18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларына мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау» берілген мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы ресми жарияланғаннан күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                       А. Әмрин
Аудан әкімдігінің
2008 жылғы 29 мамырдағы № 100
қаулысымен бекітілді
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты «18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларына мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау»
1. Жалпы ереже
1. 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларына мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау тәртібін аңықтайды (келесіде - мемлекеттік қызмет).
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі – жарым-жартылай автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысымен бекітілген балалары бар отбасыларына жәрдемақыны тағайындау және төлеу Ережелерінің 29-тармағы.
«Балаларға жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органмен арызданушыдан немесе поселкенің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімінен құжаттар түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде іс қалыптастырылады және балаларға жәрдемақыны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қабылданады».
4. Мемлекеттік қызмет «Шал ақын ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі (келесіде – «ЖҚ және ӘББ» ММ).

5. Формой завершения государственной услуги является уведомление.
6. Государственная услуга оказывается семьям, имеющим детей в возрасте до 18 лет со среднедушевым доходом на каждого члена семьи в месяц меньше размера потребительской корзины.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов: не более десяти календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 30 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на стенде в здании ГУ «ОЗиСП», находящегося по адресу: Северо-Казахстанская область,  район Шал акына, город Сергеевка, улица Ибраева, 50.
10. Государственная услуга предоставляется с понедельника по пятницу. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания в течении всего рабочего дня (с 9.00 до 18.00 часов перерыв с 13.00 до 14.00 часов).
11. Помещение ГУ «ОЗиСП», располагается как правило, на первом этаже здания, имеет зал ожидания, места для заполнения документов, оснащено стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявитель представляет:
1) заявление, бланк которого выдается специалистом ГУ «ОЗиСП», производящим прием;
2) удостоверение личности (паспорт);
3) копии свидетельства о рождении ребенка;
4) копии документа, подтверждающего место жительства семьи;
5) сведений о доходах членов семьи (согласно приложению 1 к Правилам назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092);
6) сведения о составе семьи (согласно приложению 1 к Правилам назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092).
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки с приложением подтверждающих документов, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.

5. Тұтынушы алуға көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу формасы (нәтижесі) Хабарлама.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалардың санаттары 18 жасқа дейінгі балалары бар, отбасының әр мүшесінің бір айдағы жан басына шаққандағы табысы тұтыну қоржынынан аз отбасылары.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімі:
1) Тұтынушыларға қажетті құжаттарды берген күннен бастап мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері (тіркеу, талон алу күнінен бастап т.б.), мемлекеттік қызмет көрсетуді пайдалану үшін электрондық сұрау салу: 10 күн;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтудің максималды уақыты (тіркеліп талон алған уақыттан бастап т.б.), мемлекеттік қызмет көрсетуді пайдалану үшін электрондық сұрау салудың уақыты: 30 минут;
3) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтудің максималды уақыты, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі ретінде максималды
мөлшері: 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпаратты және толтыру үлгілері Шал ақын ауданы, Сергеев қаласы, Ыбраев көшесі, 50 үй, мекен-жайы бойынша орналасқан «Шал ақын ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің ғимаратындағы стендтерде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету дүйсенбіден жұмаға көрсетіледі. Қабылдау кезек тәртібі бойынша алдын ала жазылусыз және жұмыс күннің ішінде тез қызмет көрсетіледі.(сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс 13-00- ден 14-00-ге дейін.)
11. «Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің ғимараты бірінші қабатта орналасқан, күту залы, құжаттарды толтыру үшін орындар, қажетті құжаттар тізімі және толтыру үлгілерімен стендтер бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін арызданушы ұсынады:
1) балаларға жәрдемақы тағайындау үшін өтініш;
1) жеке куәлік (паспорт);
3) арызданушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) отбасының тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) Отбасының құрамы туралы мәлімет (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 02 қарашадағы № 1092 қаулысымен бекітілген балалары бар отбасыларына мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу Ережелерінің 1 қосымшасына сәйкес);
6) растайтын құжаттар қосымшасына сәйкес отбасы мүшелерінің табыстары туралы мәлімет (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 02 қарашадағы № 1092 қаулысымен бекітілген балалары бар отбасыларына мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу Ережелерінің 1 қосымшасына сәйкес).
Құжаттар растайтын құжаттардың қосымшаларымен салыстыру үшін түпнұсқа және көшірме түрінде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары арызданушыға қайтарылып беріледі.

ГУ «ОЗиСП», график работы и приема: с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов перерыв с 13.00 до 14.00 часов, адрес: Северо-Казахстанская область, район Шал акына, город Сергеевка, улица Ибраева, 50, телефон 8-715-34-2-18-31.
13. Все необходимые бланки заявлений находятся у специалиста ГУ «ОЗиСП».
14. Документы, перечисленные в пункте 12, предъявляются в структурное подразделение ГУ «ОЗиСП», адрес: Северо-Казахстанская область, район Шал акына, город Сергеевка, улица Ибраева, 50.
15. Заявителю, сдавшему документы выдается отрывной талон, с указанием даты принятия и срока исполнения.
16. Способ оказания услуги – личное посещение.
Заявитель уведомляется о принятом решении в письменном виде по почте или на личном приеме у специалиста ГУ «ОЗиСП».
17. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) несоответствие представленных документов
2) недостоверность сведений предоставляемых заявителем;
3) превышение среднедушевого дохода на человека в месяц над размером продовольственной корзины на соответствующий квартал.
3. Принципы работы
18. При обращении за предоставлением государственной услуги граждане могут рассчитывать на:
вежливость, ответственность и профессионализм специалистов отдела;
бесплатное получение заявления установленного образца;
ежеквартальное перечисление назначенных выплат на банковский счет.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности, которые указаны в приложении к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа ГУ «ОЗиСП» ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц можно получить: ГУ «ОЗиСП», адрес: Северо-Казахстанская область, район Шал акына, город Сергеевка, улица Ибраева, 50, телефон: 8-715–34-2-16-91, адрес электронной почты:ro-shal@mail.online.kz.
Начальник отдела занятости и социальных программ.
22. Жалоба подается:
начальнику ГУ «ОЗиСП», адрес: Северо-Казахстанская область, район Шал акына, город Сергеевка, улица Ибраева, 50, телефон: 8-715–34-2-16-91, адрес электронной почты: ro-shal@mail.online.kz;

«ЖҚ және ӘББ» ММ, жұмыс кестесі мен қабылдау күні: дүйсенбіден жұмаға көрсетіледі: 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Ыбраев көшесі, 50 үй, телефон: 8-715-34-2-18-31.
13. Барлық қажетті өтініштер бланктері «ЖҚ және ӘББ» ММ қабылдау бөлмесінің мамандарында;
14. 12-тармақта тізбеленген құжаттар «ЖҚ және ӘББ» ММ құрылымдық бөлімшесіне беріледі; «ЖҚ және ӘББ» ММ, мекен-жайы:
Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Ыбраев көшесі, 50 үй.
15. Құжатты тапсырған өтінушіге қабылданған күні және орындалу мерзімі көрсетілген үзбелі талон беріледі;
16. Қызмет көрсетудің әдісі – жеке бару.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі мына мекен-жай бойынша беріледі: Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Ыбраев көшесі, 50 үй
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін себеп болған негіздердің толық тізбесін көрсету.
1) арызданушымен берілген мәліметтердің күмәнділігі;
2) ұсынылған құжаттардың сәйкес болмауы;
3) жан басына шаққандағы орташа табыстың сәйкес тоқсанның бір айындағы азық-түлік қоржыны мөлшерінен асуы.
3. Жұмыс принціпі
18. Мемлекеттік қызмет көрсетулерді пайдалануға арызданған азаматтар:
бөлім мамандарының әдептілігіне, жауапкершілігіне және кәсібилігіне;
белгіленген үлгідегі өтінішті тегін алуға;
тағайындалған төлемдерді банктік шотқа тоқсан сайын аударылып тұруына арқа сүйей алады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы стандарттың қосымшасында көрсетілген сапалылық пен қол жеткізушілік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе басқа да субъектілердің жұмыстары бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетулердің сапасы мен қол жеткізушілігінің көрсеткіштерінің мақсатты тағайындалуы жыл сайын арнайы құрылған жұмысшы топтармен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды тұлғаның әрекетіне шағымдану «ЖҚ және ӘББ» ММ, Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Ы.Ыбраев көшесі 50 үй телефон: 8-715-34-2-18-31, электрондық пошта мекен-жайы ro-shal@mail.online.kz мекен-жайы бойынша «Шал ақын ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшысына арыздану арқылы іске асырылады.
22. Шағым беріледі:
«ЖҚ және ӘББ» ММ-нің бастығына, мекен-жай: Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Ы.Ыбраев көшесі 50 үй телефон: 8-715-34-2-16-91, электрондық пошта мекен-жайы: ro-shal@mail.online.kz
Солтүстік Қазақстан облысы жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаментінің бастығына, мекен-жай:

начальнику департамента координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области, адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Абая, 64, телефон 8-715-46-56-48, кабинет № 213, адрес электронной почты: obl_dep@mail.online.kz;
суд.
23. Документ, подтверждающий принятие жалобы и предусматривающий срок и место получения ответа на поданную жалобу: талон о принятии обращения, журнал регистрации обращений граждан. Место получения ответа на жалобу - ГУ «ОЗиСП», адрес: Северо-Казахстанская область, район Шал акына, город Сергеевка, улица Ибраева, 50, телефон: 8-715–34-2-16-91, адрес электронной почты:ro-shal@mail.online.kz.
6. Контактная информация
24. Начальник ГУ «ОЗиСП», адрес: Северо-Казахстанская область, район Шал акына, город Сергеевка, улица Ибраева, 50, телефон: 8-715–34-2-16-91, адрес электронной почты: ro-shal@mail.online.kz
Заместитель начальника ГУ «ОЗиСП», адрес: Северо-Казахстанская область, район Шал акына, город Сергеевка, улица Ибраева, 50, телефон: 8-715-34-2-15-37, адрес электронной почты:ro-shal@mail.online.kz.
Начальник департамента координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области, адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Абая, 64, телефон 8-715-46-56-48, кабинет № 213, адрес электронной почты: obl_dep@mail.online.kz.
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
«Назначение государственного пособия семьям,
имеющим детей до 18 лет»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели
качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
1.2. % (доля) потребителей, ожидавших получения услуги в очереди не более 40 минут
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
2.2. % (доля) случаев правильно оформленных документов должностным лицом (произведенных начислений, расчетов и т.п.)
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) случаев правильно заполненных потребителем документов и сданных с первого раза
3.3. % (доля) услуг информации, о которых доступно через Интернет
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных жалоб общему количеству обслуженных потребителей по данному виду услуг
4.2. % (доля) обоснованных жалоб, рассмотренных и удовлетворенных в установленный срок

Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы Абай көшесі, 64, телефон 8-715-46-56-48, № 213 кабинет, электрондық пошта мекен-жайы:obl_dep@mail.online.kz.
23. Шағымдарды қабылдауды және берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын қарастырауды растайтын құжат: шағымның қабылдануы туралы талон, азаматтардың үндеулерін тіркеу журналы. Шағымға жауап алу орны: «ЖҚ және ӘББ» ММ, Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Ы.Ыбраев көшесі 50 үй телефон: 8-715-34-2-16-91, электрондық пошта мекен-жайы ro-shal@mail.online.kz
6. Байланыс ақпарат
24. «ЖҚ және ӘББ» ММ-нің бастығы, мекен-жай: Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Ы.Ыбраев көшесі 50 үй телефон: 8-715-34-2-16-91, электрондық пошта мекен-жайы: ro-shal@mail.online.kz
ЖҚ және ӘББ» ММ-нің бастығының орынбасары, мекен-жай: Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Ы.Ыбраев көшесі 50 үй телефон: 8-715-34-2-15-37, электрондық пошта мекен-жайы ro-shal@mail.online.kz
Солтүстік Қазақстан облысы жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаментінің бастығы, мекен-жай:
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы Абай көшесі, 64, телефон 8-715-46-56-48, № 213 кабинет, электрондық пошта мекен-жайы: obl_dep@mail.online.kz.
«18 жасқа дейінгі балалары бар
отбасыларына мемлекеттік жәрдемақыны
тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына қосымша
Кесте. Сапа және мемлекеттік қызметке қол жеткізу көрсеткіштерінің мағынасы
Сапа және мемлекеттік қызметке қол жеткізу
көрсеткіштері
Көрсеткіш- тің нормативті мағынасы
Келесі жылдағы
көрсеткіш- тің мақсат- ты мағынасы
Есепті жылдағы
көсеткіш- тің ағымда- ғы мағынасы
1
2
3
4
1. Дер кезділік
1.1. құжат тапсы- рылған күнінен белгіленген мерзімде қызмет
көрсету % (үлес)
1.2. қызмет алуда кезекте 40 минуттан астам тұрған
тұтынушылардың %
(үлес)
2. Сапа
2.1. қызмет көрсету сапасының процесімен
қанағаттандырылған тұтынушылардың %
(үлес)
2.2. лауазымды тұлғалардың құжаттарды дұрыс ресімделуінің % (үлес) (өткізілген аударулардың, есеп айрысулардың т.б.)
3. Қол жеткізушілік
3.1. қызмет көрсету тәртібі туралы сап және ақпаратпен
қанағаттандырылған тұтынушылардың %
(үлес)
3.2. тұтынушылардың алғаш тапсырудан
құжаттарды дұрыс толтыру % (үлес)
3.3. интернет арқы- лы алынатын ақпа- раттар қызметінің % (үлес)
4. Шағымдану үрдісі
4.1. осы қызмет түрі бойынша тұтынушыларға көрсетілген қызметке негізделген шағым- дарының жалпы санының % (үлес)
4.2. көрсетілген мерзімде қарасты- рылып, қанағаттан- дырылған негізделген шағым- дардың % (үлес)

4.3. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала

4.3. шағым тәртібі- мен қанағаттанды- рылған тұтынушылар-  дың % (үлес)
4.4. шағым мерзімдерімен қанағаттандырылған тұтынушылардың %
(үлес)
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлер- дің әдептілігімен қанағаттандырылған
тұтынушылардың %
(үлес)