О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 4 июля 2003 года № 246/47-II "О Правилах предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи в городе Астане"
Решение маслихата города Астаны от 18 сентября 2009 года N 251/38-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 22 октября 2009 года N 595. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 22 сентября 2010 года N 387/51-IV
Сносак. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 22.09.2010 N 387/51-IV
Рассмотрев предложение акимата города Астаны, руководствуясь статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 4 июля 2003 года № 246/47-II "О Правилах предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи в городе Астане" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 июля 2003 года за № 283, опубликовано в газете "Астана акшамы" № 106 от 6 августа 2003 года), от 17 февраля 2005 № 119/16-III "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 4 июля 2003 года № 246/47-II "О Правилах предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи в городе Астане (зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 30 июля 2003 года за № 283)", (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 14 марта 2005 года за № 379, опубликовано в газетах "Астана хабары" № 40-41 от 26 марта 2005 года, "Вечерняя Астана" № 46 от 29 марта 2005 года), от 12 июля 2007 года № 398/50-III "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 4 июля 2003 года № 246/47-II "О Правилах предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи в городе Астане" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 июля 2007 года за № 475, опубликовано в газетах "Астана хабары" № 131-132 от 4 августа 2007 года, "Вечерняя Астана" № 132-133 от 4 августа 2007 года) следующие изменения:
в заголовке и в пункте 1 слова "жилищного пособия" заменить словами "жилищной помощи";
в преамбуле слова и цифры "от 9 сентября 2004 года № 949 "Об утверждении Правил компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей коммуникаций" заменить словами и цифрами "от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам";
в Правилах предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи в городе Астане, утвержденных указанным решением (далее - Правила):
в заголовке и по всему тексту слова "жилищного пособия", "жилищных пособий", "Жилищное пособие", "жилищное пособие" заменить соответственно словами "жилищной помощи", "жилищной помощи", "Жилищная помощь", "жилищная помощь", "жилищную помощь";
в преамбуле слова и цифры "от 9 сентября 2004 года № 949 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон" заменить словами и цифрами "от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам";
по всему тексту слова "Департамент", "Департаменте", "Департамента", заменить соответственно словами "Управление", "Управлении", "Управления";
в пункте 9 слова "права на пособие" заменить словами "права на помощь";
в пункте 23 слова "завышенного или незаконного" заменить словами "завышенной или незаконной";
приложение 1 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к данному решению;
в приложении 2 к Правилам:
в заголовке слова "Департамент труда, занятости и социальной защиты населения г. Астаны" заменить словами "Управление занятости и социальных программ города Астаны";
слова "жилищных пособий", "жилищное пособие" заменить соответственно словами "жилищной помощи", "жилищную помощь".

Астана қаласы мәслихатының 2003 жылғы 4 шілдедегі N 246/47-ІІ "Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға, тұтынылған коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтеріне ақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақысын беру ережесі туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі N 251/38-IV Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2009 жылғы 22 қазанда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 595 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2010 жылғы 22 қыркүйектегі N 387/51-IV Шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2010.09.22 N 387/51-IV Шешімімен.
Астана қаласы әкімдігінің ұсынысын қарап, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатыныстары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңның 97-бабын, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңның 6-бабын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" N 512 қаулысын басшылыққа ала отырып Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласы мәслихатының 2003 жылғы 4 шілдедегі N 246/47-ІІ "Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға, тұтынылған коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтеріне ақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақысын беру ережесі туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2003 жылғы 30 шілдеде N 283 болып тіркелген, 2003 жылғы 6 тамызда N 106 "Астана ақшамы" газетінде жарияланған), 2005 жылғы 17 ақпанда N 119/16-ІІІ "Астана қаласы мәслихатының 2003 жылғы 4 шілдедегі N 246/47-ІІ "Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға, тұтынылған коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтеріне ақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақысын беру ережесі туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2003 жылғы 30 шілдеде N 283 болып тіркелген)", (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2005 жылғы 14 наурызда N 379 болып тіркелген, 2005 жылғы 26 наурызда N 40-41 "Астана хабары", 2005 жылғы 29 наурызда N 46 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған), 2007 жылғы 12 шілдеде N 398/50-ІІІ "Астана қаласы мәслихатының 2003 жылғы 04 шілдедегі N 246/47-ІІ "Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға, тұтынылған коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтеріне ақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақысын беру ережесі туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2007 жылғы 30 шілдеде N 475 болып тіркелген, 2007 жылғы 4 тамызда N 131-132 "Астана хабары", 2007 жылғы 4 тамызда N 132-133 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
тақырыбындағы және 1-тармақтағы "тұрғын үй жәрдемақысын" деген сөз "тұрғын үй көмегін" деген сөзбен ауыстырылсын;
кіріспедегі "Қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын, әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 қыркүйектегі N 949" деген сөздер мен сандар "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтем-ақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 512" деген сөздер мен сандармен ауыстырылсын;
осы шешіммен бекітілген Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға, тұтынылған коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтеріне ақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақысын беру ережесінде (бұдан әрі - Ереже):
тақырыбындағы және барлық мәтін бойынша "тұрғын үй жәрдемақысын", "Тұрғын үй жәрдемақысы", "Тұрғын үй жәрдемақысының", "Тұрғын үй жәрдемақысын", "тұрғын үй жәрдемақысы", "тұрғын үй жәрдемақысының" деген сөздер "тұрғын үй көмегін", "Тұрғын үй көмегі", "Тұрғын үй көмегінің", "Тұрғын үй көмегін", "тұрғын үй көмегі", "тұрғын үй көмегінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
кіріспедегі "Телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 қыркүйектегі N 949" деген сөздер мен сандар "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 512" деген сөздер мен сандармен ауыстырылсын;
барлық мәтін бойынша "департаменті", "Департамент", "Департаментке", "Департаментте", "департаментіне", "Департаменттің", "Департаментіне" деген сөздер "басқармасы", "Басқарма", "Басқармаға", "Басқармада", "басқармасына", "Басқарманың", "Басқармасына" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақтағы "жәрдемақыға құқық" деген сөздер "көмекке құқық" деген сөздермен ауыстырылсын;
23-тармақта орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тіліндегі мәтіні өзгермейді;
көрсетілген Ережеге 1-қосымша осы қаулыға қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Ережеге 2-қосымшада:
тақырыбындағы "Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау департаменті" деген сөздер "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Тұрғын үй жәрдемақысын", "тұрғын үй жәрдемақысы" деген сөздер тиісінше "Тұрғын үй көмегін", "тұрғын үй көмегі" деген сөздермен ауыстырылсын.

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    Н. Мещеряков
Секретарь маслихата
города Астаны                              В. Редкокашин
Приложение
к решению маслихата
города Астаны
от 18 сентября 2009 года
№ 251/38-IV
Приложение 1
к Правилам предоставления
жилищного пособия на оплату за
содержание жилища,
потребленные коммунальные
услуги и услуги связи в городе Астане
Заявление о назначении жилищной помощи
Я _____________________________________________________________
(Ф.И.О., год рождения)
являющийся (-аяся) собственником (нанимателем) жилья, № удостоверения
личности _________, кем выдан _________, РНН _____________.
Прошу назначить моей семье в количестве ______ человек,
проживающей по адресу: г. Астана ___________________________________
жилищную помощь для возмещения затрат по оплате за содержание жилища,
потребленные коммунальные услуги и услуги связи, в части увеличения
абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети коммуникаций.
п/п
Члены семьи
заявителя
Ф.И.О.
Дата
рождения
Родственные
отношения
Социальный
статус
1
2
3
4
5
К заявлению прилагаю необходимые документы в количестве _____ штук. № лицевого счета _________ наименование банка _______________.
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение 10 дней сообщить о них.
Я уведомлен (-а), что за предоставление заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной жилищной помощи, влечет за собой потерю права на получение пособия в течение одного года, а незаконно полученные суммы подлежат возврату в установленном законодательством порядке.
Об ответственности достоверность предоставленных документов с пунктом 1 статьи 177 и пунктом 3 статьи 325 Уголовного Кодекса Республики Казахстан ознакомлен (-а).
"_____" _________ 200___ г.          Подпись заявителя
_____________________
Документы принял
_____________________________________________________________
(Ф.И.О., должность лица, принявшего документы)
_____________________________________________________________
линия отреза
Заявление гр. _______________________________________________
с прилагаемыми документами для назначения жилищной помощи в
количестве _________ л. принято.
"____" __________ 200___ г.
________________________________________________________________
(Ф.И.О. специалиста, принявшего документы)

2. Осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы
мәслихатының сессия төрағасы                       Н. Мещеряков
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                              В. Редкокашин
Астана қаласы мәслихатының
2009 жылғы 18 қыркүйектегі
N 251/38-ІV шешіміне
қосымша
Астана қаласында тұрғын үйді
ұстауға, тұтынылған коммуналдық
қызметтерге және байланыс
қызметтеріне ақы төлеуге тұрғын
үй жәрдемақысын беру ережесіне
1-қосымша
Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы
Өтініш
Мен ___________________________________________________________
(аты-жөні, туған жылы)
үй меншігінің иесімен (жалдаушы), жеке куәлігінің N ________________,
__________________________берген, СТН ______________________________.
Менің ________ адамнан, мына мекен-жай тұратын отбасыма Астана қаласы
_______________________________________ тұрғын үйді ұстауға,
тұтынылған коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтеріне ақы
төлеуге тұрғын үй көмегін тағайындауды сұраймын.
N Р/н
Арызданушының отбасы мүшелерінің Т.Ә.А.
Туған жылы
Туыстық қарым-қатынастары
Әлеуметтік мәртебесі
1
2
3
4
5
Өтінішке __________ дана санында құжаттарды қоса ұсынамын. Жеке
шоттың N _______________________, банктің атауы ____________________.
Өзгерістер туындаған жағдайда, ол жөнінде 10 күн ішінде
хабарлауға міндеттенемін.
Мен тұрғын үй көмегі бөлімін өз соңынан заңсыз немесе жоғары
өтемақы тағайындауды әкелген жалған мәліметтер берілгенде, бір жыл
ішінде көмек алу құқығынан айырылатынымды, ал тұрғын үй көмегі
түрінде заңсыз алынған сомаларды заңда белгіленген тәртіпте қайтару
керектігін білемін.
Ұсынылған құжаттардың растығына жауапкершілік жөніндегі
Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексі 177-бабының 1-тармағымен,
325-бабының 3-тармағымен таныстым.
"___" ___________ 200__ ж. арызданушының қолы
_________________
Құжаттарды _________________________________________ қабылдады.
(құжаттарды қабылданған адамның Т.Ә.А., лауазымы)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
қию сызығы
Азамат ____________________________ тұрғын үй көмегін
тағайындау үшін өтінішпен бірге __________ п. құжаттарды қоса
ұсынады.
"___" ____________________ 200__ ж.
______________________________________
(құжатты қабылдаған адамның Т.Ә.А.)