О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Актобе от 22 декабря N 109 "О бюджете города Актобе на 2009 год"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 25 апреля 2009 года N 145. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актобе Актюбинской области 6 мая 2009 года за N 3-1-106. Утратило силу в связи с истечением срока действия письмом маслихата города Актобе Актюбинской области от 29 января 2010 года № 01-1/49
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия письмом маслихата города Актобе Актюбинской области от 29.01.2010 № 01-1/49.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года N 95 и решением областного маслихата от 18 апреля 2009 года N 181 "О внесений изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года N 125 "Об областном бюджете на 2009 год" маслихат города Актобе РЕШАЕТ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе от 22 декабря 2008 года N 109 "О бюджете города Актобе на 2009 год", зарегистрированное в управлении юстиции города Актобе 9 января 2009 года за N 3-1-101, опубликованное в газетах "Актобе" и "Актюбинский вестник" от 20 января 2009 года N 8, от 27 января 2009 года N 11-12 (с учетом внесенных в него изменений и дополнений решением маслихата города Актобе от 16 февраля 2009 года N 138, зарегистрированное в управлении юстиции города Актобе 24 февраля 2009 года за N 3-1-105, опубликованное в газетах "Актобе" и "Актюбинский вестник" от 3 марта 2009 года N 28) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы - цифры "16 853 910" заменить цифрами "30 256 805", в том числе по:
налоговым поступлениям - цифры "10 659 150" заменить цифрами "10 183 490";
неналоговым поступлениям - цифры "342 050" заменить цифрами "354 050";
поступления трансфертов - цифры "3 340 310" заменить цифрами "17 206 865";
в подпункте 2):
затраты - цифры "16 152 376,3" заменить цифрами "29 555 271,3";
2) в пункте 5:
цифры "1 млрд. 817 млн. 939 тысяч" заменить цифрами "1 млрд. 354 млн. 279 тысяч";
3) пункт 6:
дополнить частью второй следующего содержания:
"с 1 июля 2009 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы – 13 717 тенге;

Ақтөбе қалалық мәслихатының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 109 "2009 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009 жылғы 25 сәуірдегі N 145 шешімі. Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әділет басқармасында 2009 жылдың 6 мамырда N 3-1-106 тіркелді. Орындау мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 01-1/49 хатымен
Ескерту. Орындау мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2010.01.2010 № 01-1/49 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы N 95 Бюджеттік кодексінің 106, 109 баптарына және облыстық мәслихаттың "Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 125 "2009 жылғы арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 18 сәуірдегі N 181 шешіміне сәйкес Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 109 "2009 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті туралы" Ақтөбе қаласының әділет басқармасында 2009 жылғы 9 қаңтардағы N 3-1-101 санымен тіркелген, 2009 жылғы 20 қаңтарда N 8, 27 қаңтардағы N 11 - 12 "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған шешіміне (Ақтөбе қалалық мәслихатының шешімімен оған енгізілген өзгерістер мен толықтырулар ескеріліп: 2009 жылғы 16 ақпандағы N 138, Ақтөбе қалалық әділет басқармасында 2009 жылғы 24 ақпандағы N 3-1-105 санымен тіркелген, 2009 жылғы 3 наурыздағы N 28 "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақтағы:
1) тармақшадағы:
түсімдер - "16 853 910" сандары "30 256 805" сандарымен ауыстырылсын, соның ішінде:
салықтық түсімдер - "10 659 150" сандары "10 183 490" сандарымен ауыстырылсын;
салықтық емес түсімдер - "342 050" сандары "354 050" сандарымен ауыстырылсын;
трансферттер түсімі - "3 340 310" сандары "17 206 865" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы:
шығындар - "16 152 376,3" сандары "29 555 271,3" сандарымен ауыстырылсын.
2) 5 тармақтағы:
"1 млрд. 817 млн. 939 мың" сандары "1 млрд. 354 млн. 279 мың" сандарымен ауыстырылсын;
3) 6 тармақ:
келесі мазмұндағы екінші бөліммен толықтырылсын:
"2009 жылғы 1 шілдеден бастап белгіленді:
1) еңбек ақының аз мөлшері – 13 717 теңге;

2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 296 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 13 717 тенге".
4) дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"Учесть в бюджете города Актобе на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 1 960 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города".
5) дополнить пунктом 7-2 следующего содержания:
"Учесть в бюджете города Актобе на 2009 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 7 129 185 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения – 6 851 694 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики – 277 491 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города".
6) в пункте 10:
в части абзаца 1:
цифры "2 402 936" заменить цифрами "5 403 314";
в части абзаца 2 после слов "на строительство" дополнить словами "и (или) приобретение";
в части абзаца 3 слова "развитие и обустройство" заменить словами "развитие, обустройство и (или) приобретение";
дополнить абзацем следующего содержания:
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 3 000 378 тысяч тенге.
7) дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"Учесть в бюджете города Актобе на 2009 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на развитие теплоэнергетической системы – 1 083 986 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города".
8) в пункте 11:
после слов "на строительство и" дополнить словами "(или)";
9) в пункте 13:
в части абзаца 1 после слов "на строительство" дополнить словами "и (или) приобретение";
в части абзаца 2:
цифры "50 685" заменить цифрами "350 685";
в части абзаца 4:
цифры "441 500" заменить цифрами "277 500";
в части абзаца 6:
цифры "56 620" заменить цифрами "256 620";
в части абзаца 7:
цифры "100 000" заменить цифрами "600 000";
в части абзаца 10:

2) жәрдемақылар және басқа әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ айыппұлдар, салықтар және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да төлемдер есептеу үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 296 теңге;
3) негізгі әлеуметтік төлемдер мөлшерін есептеу үшін күнкөрістің аз мөлшерінің көлемі – 13 717 теңге.
4) келесі мазмұндағы 7-1 тармағымен толықтырылсын:
"2009 жылға арналған Ақтөбе қалалық бюджетіне республикалық бюджеттен мақсатты ағымдағы трансферттер қаралғаны еске алынсын:
ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 1 960 мың теңге.
Көрсетілген трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады".
5) келесі мазмұндағы 7-2 тармағымен толықтырылсын:
"2009 жылға арналған Ақтөбе қалалық бюджетіне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 7 129 185 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер қаралғаны еске алынсын, соның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге – 6 851 694 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге – 277 491 мың теңге.
Көрсетілген трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады".
6) 10 тармақтағы:
1 азат жол бөлігінде:
"2 402 936" сандары "5 403 314" сандарымен ауыстырылсын;
2 азат жол бөлігінде "құрылысына" деген сөзден кейін "және (немесе) сатып алуға" деген сөздермен толықтырылсын;
3 азат жол бөлігінде "дамытуға және орналастыруға" деген сөздер "дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға" деген сөздермен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы азат жолдармен толықтырылсын:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға – 3 000 378 мың теңге.
7) келесі мазмұндағы 10-1 тармағымен толықтырылсын:
"2009 жылға арналған Ақтөбе қалалық бюджетіне республикалық бюджеттен мақсатты даму трансферттер қаралғаны еске алынсын:
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 1 083 986 мың теңге.
Көрсетілген трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады".
8) 11 тармақтағы:
"салуға және" деген сөздерден кейін "(немесе)" деген сөзбен толықтырылсын;
9) 13 тармақтағы:
1 азат жол бөлігінде "құрылысына" деген сөзден кейін "және (немесе) сатып алуға" деген сөздермен толықтырылсын;
2 азат жол бөліміндегі:
"50 685" сандары "350 685" сандарымен ауыстырылсын;
4 азат жол бөліміндегі:
"441 500" сандары "277 500" сандарымен ауыстырылсын;
6 азат жол бөліміндегі:
"56 620" сандары "256 620" сандарымен ауыстырылсын;
7 азат жол бөліміндегі:
"100 000" сандары "600 000" сандарымен ауыстырылсын;
10 азат жол бөліміндегі:

цифры "50 000" заменить цифрами "150 000";
дополнить абзацами следующего содержания:
на содержание вновь вводимых объектов образования – 57 000 тысяч тенге;
на дополнительное образование для детей – 44 500 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов города Актобе – 6196 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 500 000 тысяч тенге;
на выкуп земельных участков для государственных надобностей – 70 000 тысяч тенге.
10) дополнить пунктом 13-2 следующего содержания:
"Учесть в бюджете города Актобе на 2009 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 1 537 350 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения – 1 537 350 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города".
11) дополнить пунктом 13-3 следующего содержания:
"Предусмотреть в бюджете города Актобе на 2009 год средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 6 300 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения – 6 300 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города".
12) Приложения 1, 2 к указанному решению изложить в редакции согласно приложения 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии       Секретарь городского
городского маслихата             маслихата
Р. Исмагамбетов             С. Шинтасова
Приложение 1
к решению маслихата
города Актобе

"50 000" сандары "150 000" сандарымен ауыстырылсын.
келесі мазмұндағы азат жолдармен толықтырылсын:
жаңа енгізілген білім беру объектілерін ұстауға – 57 000 мың теңге;
балаларға қосымша білім беруге - 44 500 мың теңге;
Ақтөбе қаласының елді мекендерін абаттандыруға және көгалдандыруға – 6 196 мың теңге;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 500 000 мың теңге;
мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерін сатып алуға – 70 000 мың теңге.
10) келесі мазмұндағы 13-2 тармағымен толықтырылсын:
"2009 жылға арналған Ақтөбе қалалық бюджетіне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 1 537 350 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер қаралғаны еске алынсын, соның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге – 1 537 350 мың теңге.
Көрсетілген трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады".
11) келесі мазмұндағы 13-3 тармағымен толықтырылсын:
"2009 жылға арналған Ақтөбе қалалық бюджетіне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 6 300 мың теңге сомасында қаражат қарастырылсын, соның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге – 6 300 мың теңге.
Көрсетілген трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады".
12) Көрсетілген шешімдегі 1, 2  қосымша осы шешімдегі 1, 2қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық маслихат          Қалалық маслихат
сессиясының төрағасы      сессиясының хатшысы
Р. Есмағамбетов           С. Шынтасова
Ақтөбе қалалық мәслихатының

467
Отдел строительства района (города областного значения)
037
Строительство и реконструкция объектов образования
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
01
Жилищное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
032
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
467
Отдел строительства района (города областного значения)
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
004
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
019
Строительство и (или) приобретение жилья
02
Коммунальное хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
005
Развитие коммунального хозяйства
03
Благоустройство населенных пунктов
467
Отдел строительства района (города областного значения)
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
09
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
467
Отдел строительства района (города областного значения)
009
Развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
02
Водное хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
012
Развитие системы водоснабжения
12
Транспорт и коммуникации
01
Автомобильный транспорт
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
009
Строительство и реконструкция автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки
ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРОГРАММЫ
1
Государственные услуги общего характера
01
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
122
Аппарат акима района (города областного значения)
002
Создание информационных систем
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
012
Создание информационных систем
ИНВЕСТИЦИИ НА ФОРМИРОВАНИЕ И УВЕЛИЧЕНИЕ УСТАВНОГО КАПИТАЛА ЮРИДИЧЕСКИХ ЛИЦ
13
Прочие
09
Прочие
452
Отдел финансов района (города областного значения)
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц

467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
7
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
01
Тұрғын үй шаруашылығы
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
032
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және елді мекендерді көркейту
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту,  жайластыру және (немесе) сатып алу
019
Тұрғын үй салу және (немесе) сатып алу
02
Коммуналдық шаруашылық
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
03
Елді-мекендерді көркейту
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
007
Қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамыту
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
10
Ауыл, су, орман, барлық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
02
Су шаруашылығы
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
012
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
12
Көлік және коммуникация
09
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын-үй коммуналдық шарушылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
009
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын қала және елді-мекендер көшелерін салу және қайта құру
ИНВЕСТИЦИЯЛЫҚ БАҒДАРЛАМАЛАР
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
01
Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
002
Ақпараттық жүйелер құру
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
09
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
012
Ақпараттық жүйелер құру
ЗАҢДЫ ТҰЛҒАЛАРДЫҢ ЖАРҒЫЛЫҚ КАПИТАЛЫН ҚАЛЫПТАСТЫРУҒА НЕМЕСЕ ҰЛҒАЙТУҒА ИНВЕСТИЦИЯЛАР
13
Басқалар
09
Басқалар
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту