О городском бюджете на 2010-2012 годы
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2009 года N 23/5. Зарегистрировано Управлением юстиции города Темиртау Карагандинской области 12 января 2010 года N 8-3-89. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо аппарата маслихата города Темиртау Карагандинской области от 26 апреля 2011 года № 5-24/185)
Сноска. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо аппарата маслихата города Темиртау от 26.04.2011 № 5-24/185).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением XXI сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2009 года N 262 "Об областном бюджете на 2010-2012 годы", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 10337931 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6863173 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 22145 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 106443 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3346170 тысяч тенге;
2) затраты – 10705481 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 4000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 4000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 363550 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 363550 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 363550 тысяч тенге.
Финансирование дефицита бюджета произвести за счет использования свободных остатков бюджетных средств, образовавшихся на начало 2010 финансового года в сумме 363550 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 11.03.2010 N 27/4 (вводится в действие с 01.01.2010); от 16.04.2010 N 28/4 (вводится в действие с 01.01.2010); от 14.09.2010 N 31/4 (вводится в действие с 01.01.2010); от 04.11.2010 N 33/4 (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Учесть, что полученные целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского и областного бюджетов на 2010 год в сумме 3346170 тысяч тенге предусмотрены:
на строительство и реконструкцию объектов образования – 332101 тысяч тенге;

2010 - 2012 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2009 жылғы 24 желтоқсандағы N 23/5 шешімі. Қарағанды облысы Теміртау қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 12 қаңтарда N 8-3-89 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Теміртау қаласы мәслихаты аппаратының 2011 жылғы 26 сәуірдегі N 5-24/185 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Теміртау қаласы мәслихаты аппаратының 2011.04.26 N 5-24/185 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қарағанды облыстық мәслихатының 2009 жылғы 12 желтоқсандағы ХХІ сессиясының "2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" N 262 шешімін іске асыру мақсатында қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2010-2012 жылдарға, оның ішінде 2010 жылға арналған қалалық бюджет осы шешімнің 1, 2, және 3-қосымшаларына сәйкес тиістілігіне қарай, келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 10337931 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6863173 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22145 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 106443 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3346170 мың теңге;
2) шығындар – 10705481 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 4000 мың теңге алу, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 4000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 363550 мың теңге алу;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 363550 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 363550 мың теңге.
Бюджет тапшылығын қаржыландыру 2010 қаржы жылының басында 363550 мың теңге сомасында қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтарын пайдалану есебінен жүргізілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2010.03.11 N 27/4 (2010.01.01 бастап колданысқа енеді); 2010.04.16 N 28/4 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.09.14 N 31/4 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.04 N 33/4 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. 2010 жылға арналған республикалық және облыстық бюджеттерден алынған 3346170 мың теңге сомасындағы нысаналы ағымдағы трансферттер мен даму трансферттерінің келесілерге көзделгені ескерілсін:
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 332101 мың теңге;

на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 141000 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 116600 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 16611 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 12285 тысяч тенге;
на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание" в сумме 11063 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 69150 тысяч тенге;
на развитие массового спорта в сумме 132924 тысяч тенге;
на увеличение норм питания в медико-социальном учреждении – 5447 тысяч тенге;
на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 217076 тысяч тенге;
на капитальный, текущий ремонт объектов культуры в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 548600 тысяч тенге;
на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 322627 тысяч тенге;
на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 289639 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в сумме 23640 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 63145 тысяч тенге;

Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған Мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алуға 141000 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған Мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасына сәйкес инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 116600 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингофондық және мультимедиялық кабинеттер құруға 16611 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 12285 мың теңге сомасында;
"Өзін-өзі тану" пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру, техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге 11063 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 69150 мың теңге сомасында;
бұқаралық спортты дамытуға 132924 мың теңге сомасында;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға – 5447 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге 217076 мың теңге сомасында;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде мәдениет объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге 548600 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстауға 322627 мың теңге сомасында;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді-мекендерді көркейтуге 289639 мың теңге сомасында;
әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге 23640 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмекті төлеуге 63145 мың теңге сомасында;

на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 324 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии в сумме 3082 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 856 тысяч тенге;
на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с изменением законодательства – 1040000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 16.04.2010 N 28/4 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решениями Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 14.09.2010 N 31/4 (вводится в действие с 01.01.2010); от 04.11.2010 N 33/4 (вводится в действие с 01.01.2010).
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий в областной бюджет на 2010 год установлен в сумме 4436801 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2010 год предусмотрены средства на выплату жилищной помощи населению - 3920 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 04.11.2010 N 33/4 (вводится в действие с 01.01.2010).
5. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2010 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 74685 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для оплаты за эксплуатационные услуги и услуги газоснабжения - 1830 тысяч тенге;
2) на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан на проезд в городском общественном транспорте (кроме такси и трамвая) - 29755 тысяч тенге, в том числе:
инвалидам 1, 2, 3 групп;
детям-инвалидам до 18 лет, воспитывающимся и обучающимся на дому, или получателю государственного социального пособия на ребенка- инвалида до 18 лет (в случае если ребенок малолетний или не передвигается);
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
семьям погибших воинов–интернационалистов (получатели специального государственного пособия);
вдовам воинов, погибших (умерших), пропавших без вести в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак;

Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге 324 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы құрылымдарын ұстауға 3082 мың теңге сомасында;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 856 мың теңге сомасында;
жергілікті бюджеттің заңнаманың өзгеруіне байланысты шығынына өтемақыға – 1040000 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2010.04.16 N 28/4 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2010.09.14 N 31/4 (2010.01.01 бастап колданысқа енеді); 2010.11.04 N 33/4 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
3. 2010 жылға облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 4436801 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
4. 2010 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында халыққа тұрғын үй көмегін төлеуге 3920 мың теңге сомасында қаражат қаралғаны ескерілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2010.11.04 N 33/4 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
5. 2010 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша - 74685 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне газбен қамтамасыз ету және тұтыну қызметтеріне ақы төлеу үшін материалдық көмек көрсетуге - 1830 мың теңге;
2) азаматтардың жекелеген топтарына қалалық қоғамдық көліктерде жүруге (такси және трамвайдан басқа) әлеуметтік көмек көрсетуге - 29755 мың теңге, оның ішінде:
1, 2, 3 топтағы мүгедектерге;
үйде тәрбиеленетін және оқытылатын 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға немесе 18 жасқа дейінгі мүгедек балаға мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатындарға (баланың жасы кіші немесе жүре алмайтын жағдайда);
екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа да ерiксiз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына;
қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен әрi "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтарға;
қайтыс болған жауынгер – интернационалистердің отбасыларына (арнайы мемлекеттік жәрдемақы алушыларға);
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған), хабар-ошарсыз жоғалған жауынгерлердің қайта некеге тұрмаған жесірлеріне;

лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1989 годах;
участникам боевых действий на территории других государств;
многодетным матерям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей (в том числе детей, обучающихся в высших и средних учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений);
лицам, больным туберкулезом, на период амбулаторного лечения по справкам государственного учреждения "Противотуберкулезный диспансер города Темиртау";
для категорий граждан указанных в абзацах 2, 11 настоящего подпункта социальную помощь предоставить в виде льготного проездного билета. Для остальных категорий граждан социальную помощь за проезд определить в виде ежемесячной денежной компенсации;
3) на оказание материальной помощи ко Дню Победы - 27002 тысяч тенге следующим категориям граждан:
лицам вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшим штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившимся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии;
гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
участникам боевых действий на территории других государств;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах;
семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия;
женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак;
родителям и не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне;

1986-1989 жылдары Чернобыль АЭС апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға;
басқа мемлекеттердiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысушыларға;
төрт немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға (оның ішінде оқу орнын бітіргенге дейін кәмелеттік жасқа толған жоғарғы және орта оқу орындарында оқитын балалары бар);
"Теміртау қаласының туберкулезге қарсы диспансері" мемлекеттік мекемесінің анықтамасы бойынша туберкулезбен ауыратын адамдарға амбулаториялық емделу кезеңіне;
осы тармақшаның 2, 11-азатжолдарында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін әлеуметтік көмек жеңілдікпен жол жүру билеттері түрінде көрсетілсін. Азаматтардың басқа топтары үшін жол жүруге арналған әлеуметтік көмек ай сайынғы ақшалай өтемақы түрінде белгіленсін;
3) Жеңіс күніне материалдық көмек көрсетуге - 27002 мың теңге келесі топтағы азаматтарға:
Ұлы Отан соғысы кезiнде майдандағы армия құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, бұрынғы КСР Одағының iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк әскерлерi мен органдарының ерiктi жалдама құрамаларының адамдары, яки сол кездерде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептеледi қалаларда болған адамдарға;
қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен әрi "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтарға;
екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа да ерiксiз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына;
басқа мемлекеттердiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысушыларға;
1986-1989 жылдары Чернобыль АЭС апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға;
Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезеңiнде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасыларына;
қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерi (күйеулерi), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргiзген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезiнде зақым алуының нәтижесiнде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетiндерiнен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екiншi рет некеге тұрмаған әйелдерiне (күйеулерi);
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің ата-аналары мен қайта некеге тұрмаған жесірлеріне;

лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
4) на оказание материальной помощи в связи с ростом цен на основные продукты питания в размере одного месячного расчетного показателя получателям государственной адресной социальной помощи, обратившимся за назначением пособия в течение 2010 года - 3035 тысяч тенге;
5) на оказание материальной помощи ко Дню пожилых людей – 1509 тысяч тенге следующим категориям граждан:
лицам, перечисленным в Законе Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", кому в 2010 году исполняется 75 лет и старше;
инвалидам всех групп, кому в 2010 году исполняется 75 лет и старше;
многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", а также награжденным орденами "Материнская слава" первой и второй степени, кому в 2010 году исполняется 75 лет и старше;
6) на оказание материальной помощи ко Дню инвалидов – 6495 тысяч тенге следующим категориям граждан:
получателям государственных социальных пособий, специальных государственных пособий по инвалидности всех групп;
детям-инвалидам;
7) на оказание государственного социального заказа по перевозке инвалидов, имеющих затруднения в передвижении - 4742 тысяч тенге;
8) на оказание государственного социального заказа, по обучению инвалидов по зрению компьютерной грамотности - 317 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 14.09.2010 N 31/4 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 04.11.2010 N 33/4 (вводится в действие с 01.01.2010).
6. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2010 год по программе "Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов" - 67311 тысяч тенге.
7. Предусмотреть в городском бюджете на 2010 год передаваемые трансферты в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере, с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденного решением III сессии Карагандинского областного маслихата от 14 декабря 2007 года N 36 "Об объемах трансфертов общего характера между областными бюджетами и бюджетами районов (городов областного значения) на 2008-2010 годы" в сумме 91698 тысяч тенге.

Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға;
4) негізгі азық-түлік өнімдері бағасының өсуіне байланысты 2010 жыл ішінде жәрдемақының тағайындалуына өтініш білдірген мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде материалдық көмек көрсетуге - 3035 мың теңге;
5) "Қарттар күніне материалдық көмек көрсетуге – азаматтардың келесі топтарына 1509 мың теңге:
Қазақстан Республикасының "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңында аталған, 2010 жылы 75 жасқа толатын және одан үлкен адамдарға;
2010 жылы 75 жасқа толатын және одан үлкен барлық топтардағы мүгедектерге;
2010 жылы 75 жасқа толатын және одан үлкен "Алтын алқамен", "Күміс алқамен" марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған, сондай-ақ бiрiншi және екiншi дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға;
6) Мүгедектер күніне материалдық көмек көрсетуге – азаматтардың келесі топтарына 6495 мың теңге:
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы, мүгедектіктің барлық топтары бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алатындарға;
мүгедек балаларға;
7) қозғалысы ауырлық туғызатын мүгедектерді тасымалдау бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты көрсетуге – 4742 мың теңге;
8) зағип мүгедектерді компьютерлік сауаттылыққа оқыту бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты көрсетуге – 317 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2010.09.14 N 31/4 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2010.11.04 N 33/4 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
6. 2010 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау" бағдарламасы бойынша - 67311 мың теңге қаралсын.
7. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте бюджет саласында еңбек ақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты Қарағанды облыстық мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы ІІІ сессиясының "Облыстық бюджеттер мен аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің 2008-2010 жылдарға арналған көлемі туралы" N 36 шешімімен бекітілген жалпы сипаттағы трансферттерді есептеуде қаралған әлеуметтік салық пен жеке табыс салығының салық салу базасының өзгерістері ескеріле отырып 91698 мың теңге сомасындағы қайтарылатын трансферттер көзделсін.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 16.04.2010 N 28/4 (вводится в действие с 01.01.2010).
8. Утвердить резерв акимата города Темиртау на 2010 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 11.03.2010 N 27/4 (вводится в действие с 01.01.2010); от 16.04.2010  N 28/4 (вводится в действие с 01.01.2010); от 04.11.2010 N 33/4 (вводится в действие с 01.01.2010).
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2010 год согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ поселка Актау, финансируемых через аппарат акима поселка Актау и других администраторов городских бюджетных программ согласно приложению 5.

Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2010.04.16 N 28/4 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
8. Теміртау қаласы әкімдігінің 2010 жылға арналған резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2010.03.11 N 27/4 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.04.16 N 28/4 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.04 N 33/4 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
9. 2010 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Ақтау кентінің Ақтау кенті әкімінің аппараты және қалалық бюджеттік бағдарламалардың басқа әкімшілері арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

11. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2010 год согласно приложению 6.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                        Ф. Валеев
Секретарь маслихата                        А. Аркатов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики и бюджетного
планирования города Темиртау"              Б. Кунакаева
Приложение 1
к решению 23 сессии
Темиртауского городского маслихата
от 24 декабря 2009 года N 23/5
Городской бюджет на 2010 год

11. 2010 жылға арналған қалалық бюджеттің даму бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы                            Ф. Валеев
Мәслихат хатшысы                           А. Аркатов
КЕЛІСІЛДІ
"Теміртау қаласының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Б. Қонақаева
Теміртау қалалық мәслихатының
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
23 сессиясының N 23/5 шешіміне
1-қосымша
2010 жылға арналған қалалық бюджет

588518
003
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
588518
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
2109309
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
2109309
004
Общеобразовательное обучение
1984117
005
Дополнительное образование для детей и юношества
125192
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
18936
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
18936
007
Организация профессионального обучения
18936
9
Прочие услуги в области образования
563116
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
231015
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
13939
016
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
217076
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
332101
037
Строительство и реконструкция объектов образования
332101
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
422571
2
Социальная помощь
397869
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
330558
002
Программа занятости
69796
005
Государственная адресная социальная помощь
3850
006
Жилищная помощь
3920
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
74685
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1788
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
21957
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
30420
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
4810
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
55863
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
324
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

588518
003
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
588518
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
2109309
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
2109309
004
Жалпы білім беру
1984117
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
125192
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
18936
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
18936
007
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
18936
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
563116
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
231015
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
13939
016
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
217076
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
332101
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
332101
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
422571
2
Әлеуметтiк көмек
397869
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
330558
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
69796
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3850
006
Тұрғын үй көмегі
3920
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
74685
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1788
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
21957
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
30420
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
4810
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуі
55863
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
324
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу