Об оказании социальных услуг инвалидам
Постановление акимата города Костаная Костанайской области от 13 января 2009 года № 44. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 26 января 2009 года № 9-1-116. Утратило силу - Постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 11 января 2010 года № 38
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 11.01.2010 № 38.
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" акимат города Костаная ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В целях реализации бюджета предусмотреть оказание социальной услуги по бесплатной транспортной перевозке инвалидов с нарушением функций опорно-двигательного аппарата автомобильным транспортом, приспособленным для доступа инвалидов.
2. Определить, что:
1) социальная услуга по бесплатной транспортной перевозке оказывается инвалидам первой, второй групп, детям-инвалидам с нарушением функций опорно-двигательного аппарата, а также сопровождающим их лицам;
2) транспортная перевозка инвалидов производится автомобильным транспортом, приспособленным для доступа инвалидов, в пределах территории города Костаная для посещения объектов социальной инфраструктуры (туда и обратно), кроме доставки в лечебные учреждения для оказания срочной (неотложной) медицинской помощи и помощи в между этажной транспортировке в объектах инфраструктуры;
3) уполномоченным органом по организации бесплатной транспортной перевозки инвалидов является государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата города Костаная;
4) уполномоченный орган проводит закуп социальных услуг по бесплатной транспортной перевозке инвалидов в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
5) отношения между уполномоченным органом и неправительственной организацией, предоставляющей социальную услугу по бесплатной транспортировке инвалидов, оформляется договором на осуществление государственного социального заказа.
3. Признать утратившим силу постановление акимата города Костаная от 3 апреля 2008 года № 799 "Об оказании социальных услуг инвалидам" (регистрационный номер 9-1-103, газета Костанай от 22 мая 2008 года № 39).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Костаная Жундубаева М.К.
Аким города                                Г. Нурмухамбетов
Члены акимата:
СОГЛАСОВАНО

Мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласының әкімдігінің 2009 жылғы 13 қаңтардағы № 44 қаулысы. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 26 қаңтарда № 9-1-116 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 11 қаңтардағы № 38 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2010.01.11 № 38 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағы 1)-тармақшасына сәйкес Қостанай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бюджетті іске асыру мақсатында мүгедектердің пайдалануына бейімделген автомобиль көлігімен тірек-қозғалыс аппаратының қызметі бұзылған мүгедектерді тегін көлікпен тасымалдау бойынша әлеуметтік қызмет көрсету көзделсін.
2. Белгіленсін:
1) тегін көлікпен тасымалдау бойынша әлеуметтік қызметтерге тірек-қозғалыс аппаратының қызметі бұзылған мүгедек-балаларға және бірінші, екінші топтардағы мүгедектерге, сондай-ақ оларды жетектеп жүруші адамдарға көрсетіледі;
2) инфрақұрылым объектілеріндегі қабатаралық тасымалдау көмегі мен жедел (шұғыл) медициналық көмек көрсету үшін емдеу мекемелеріне жеткізуден басқа, әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріне (бару және келу) бару үшін Қостанай қаласы аумағы шегінде мүгедектерді көлікпен тасымалдау мүгедектердің пайдалануына бейімделген автомобиль көлігімен жүргізіледі;
3) "Қостанай қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалары бөлімі" мемлекеттік мекемесі мүгедектерді тегін көлікпен тасымалдауды ұйымдастыру бойынша уәкілетті орган болып табылады;
4) уәкілетті орган мүгедектерді тегін көлікпен тасымалдау бойынша әлеуметтік қызметтерді сатып алуды Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес өткізеді;
5) мүгедектерді тегін көлікпен тасымалдау бойынша әлеуметтік қызмет көрсететін үкіметтік емес ұйым мен уәкілетті органның арасындағы қатынастар мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жүзеге асыру шартымен ресімделеді.
3. Қостанай қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 3 сәуірдегі № 799 "Мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету туралы" (тіркеу нөмірі 9-1-103, 2008 жылғы 22 мамырдағы № 39 "Қостанай" газеті) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қостанай қаласы әкімінің орынбасары М. Қ. Жүндібаевқа жүктелсін.
Қала әкімі                                 Ғ. Нұрмұхамбетов