Об организации бесплатного питания для воспитанников детских дошкольных организаций
Постановление Акимата города Лисаковска Костанайской области от 20 января 2009 года № 26. Зарегистрировано управлением юстиции города Лисаковска Костанайской области 5 февраля 2009 года № 9-4-135. Утратило силу постановлением акимата города Лисаковска Костанайской области от 5 января 2010 года № 1
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Лисаковска Костанайской области от 05.01.2010 № 1 (вводится в действие со дня принятия).
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 12 Закона Республики Казахстан "О правах ребенка в Республике Казахстан", подпунктом 14) пункта 4 статьи 6, пунктом 4 статьи 8 Закона Республики Казахстан "Об образовании", постановлением акимата города Лисаковска от 30 декабря 2008 года № 1403 "О реализации решения Лисаковского маслихата от 25 декабря 2008 года № 142 "О бюджете города Лисаковска на 2009 год", акимат города Лисаковска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать бесплатное питание в детских дошкольных организациях города следующим категориям воспитанников:
детям из семей, проживающих за чертой бедности;
детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей;
детям с ограниченными возможностями в развитии, инвалидам и инвалидам с детства, детям-инвалидам;
детям из многодетных семей;
детям из семей, среднедушевой доход в которых ниже стоимости продовольственной корзины.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением акимата города Лисаковска Костанайской области от 28.07.2009 № 402 (порядок введения в действие см. в пункте 2).
2. Государственному учреждению "Отдел образования города Лисаковска" выдавать направление на бесплатное питание в детские дошкольные организации родителям или лицам, их заменяющим, на детей в возрасте от одного года до 6 (7) лет, имеющим место в детских дошкольных организациях на основании справки государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Лисаковска" и документа, подтверждающего статус ребенка.
3. Государственным учреждениям "Отдел занятости и социальных программ города Лисаковска", "Отдел образования города Лисаковска" вести учет выданных направлений.
4. При формировании бюджета детских дошкольных организаций выделить средства на организацию бесплатного питания.

Мектеп жасына дейінгі балалар ұйымдарының тәрбиеленушілері үшін тегін тамақтандыруды ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы Әкімдігінің 2009 жылғы 20 қаңтардағы № 26 қаулысы. Қостанай облысы Лисаков қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 5 ақпанда № 9-4-135 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 05.01.2010 № 1 қаулысымен (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабына, "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 4-тармағының 14) тармақшасына, 8-бабының 4-тармағына, "Лисаков қаласының 2009 жылға арналған бюджетi туралы" Лисаков қалалық мәслихатының 2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 142 шешiмiн iске асыру" Лисаков қаласы әкiмдiгiнiң 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 1403 қаулысына сәйкес, Лисаков қаласы әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қаланың мектеп жасына дейінгі балалар ұйымдарында тәрбиеленушілердің мынадай санаттары тегін тамақтандырылсын:
кедейшілік шегінде тұратын отбасылардың балалары;
жетім балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
даму мүмкіндіктері шектеулі балалар, мүгедектер және бала кезінен мүгедектер, мүгедек балалар;
көп балалы отбасылардың балалары;
жан басына шаққандағы орташа табысы азық түлік себетінің құнынан төмен отбасыларының балалары.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2009.07.28 № 402 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараныз) қаулысымен.
2. "Лисаков қаласының бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi мектеп жасына дейiнгi балалардың ұйымдарында ата-аналарына немесе олардың орнын ауыстыратын тұлғаларға мектеп жасына дейінгі балалардың ұйымдарында орны бар бір жастан 6 (7) жасқа дейінгі балаларға "Лисаков қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнің анықтамалары және баланың мәртебесін растайтын құжаттар негiзiнде тегiн тамақтандыруға жолдама берсін.
3. "Лисаков қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi", "Лисаков қаласының бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемелері берілген жолдамаларды есепке алсын.
4. Мектеп жасына дейінгі балалар ұйымдарының бюджетін қалыптастыру кезінде тегін тамақтандыруды ұйымдастыруға қаражат бөлсін.

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия возникшие с 1 января 2009 года.
Аким города Лисаковска В. Полешко

5. Осы қаулы оны алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап пайда болған іс-әрекетке қолданылады.
Лисаков қаласының әкімі В. Полешко