Об увеличении ставки земельного налога на 2009 год
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 4 февраля 2009 года № 145. Зарегистрировано Управлением юстиции Алтынсаринского района Костанайской области 16 марта 2009 года № 9-5-88
В соответствии с пунктом 1 статьи 387, Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" далее (Налоговый Кодекс) от 10 декабря 2008 года № IV-99 и в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и на основании проектов (схем) зонировании земель, проводимого в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан согласно представленных данных налоговым управлением по Алтынсаринскому району, Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:

Жер салығының ставкасын көбейту туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданың мәслихатының 2009 жылғы 4 ақпандағы № 145 шешімі. Қостанай облысы Алтынсарин ауданың Әділет басқармасында 2009 жылғы 16 наурызда № 9-5-88 тіркелді
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (бұдан әрі салық кодексі) 387 бабының 1 тармағына 2008 жылдың 10 желтоқсанындағы № ІV-996 Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес және жерлерді аймақтандыру жобасының (үлгі) негізінде Қазақстан Республикасының жер заңнамаларына сәйкес, сондай-ақ Алтынсарин ауданы бойынша салық басқармасы берген мәліметтерге сәйкес Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:

1. Увеличить базовые налоговые ставки земельного налога на 2009 год:
- на земли сельскохозяйственного назначения на 50 процентов; (приложение 1).
- на земли промышленности, расположенные вне населенных пунктов на 50 процентов; (приложение 2).
- на земли населенных пунктов (за исключением придомовых земельных участков) на 50 процентов; (приложение 3).
2. Признать утратившим силу решение Алтынсаринского районного маслихата от 17 апреля № 68 "Об увеличении ставки земельного налога на 2008 год" (номер государственной регистрации 9-5-68 от 24 мая 2008 года, опубликованного в газете "Таза-бүлақ Чистый родник" от 12 июня № 22).

1. 2009 жылғы жер салығының базалық ставкасы көбейтілсін:
- ауыл шаруашылық мақсатындағы жерлер 50 пайызға; (1 қосымша).
- өнеркәсіп мақсатындағы жерлер 50 пайызға; (2 қосымша).
- елді мекендердің жерлері 50 пайызға (үй іргесіндегі жер учаскелерін қоспағанда). (3 қосымша).
- елді мекендердегі жеке тұлғалардың жерлеріне, тұрғын үй қоры, оның ішінде ондағы құрылыстар мен ғимараттар орналасқан жерлер 25 пайызға (4 қосымша).
2. Алтынсарин аудандық мәслихатының 2008 жылғы 17 сәуірдегі № 68 "2008 жылға арналған жер салығының ставкасын көбейту туралы" шешімінің күші жойылды деп танылсын (2008 жылғы 24 мамырдағы мемлекеттік тіркеу нөмірі 9-5-68, "Таза бұлақ – Чистый родник" газетінде 12 маусым № 22).

3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель очередной,
седьмой сессии секретарь
Алтынсаринского
районного маслихата                  Т. Кульмагамбетов
Приложение 1
к решению Алтынсаринского
районного маслихата
от 4 февраля 2009 года
№ 145
Расчет увеличения базовой налоговой ставки
на земли промышленности, расположенных
вне населенных пунктов
(в расчете на 1 гектар площади)
Балл бонитета Базовая налоговая ставка (тенге) Сумма увеличения ставки на 50 процентов (тенге) (графа 2 умножить на 50 процентов) Базовая налоговая ставка с учетом увеличения на 50 процентов(тенге) (графа 2 плюс графа 3)

3. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтынсарин аудандық
мәслихатының кезекті жетінші
сессиясының төрағасы,
аудандық мәслихат хатшысы             Т. Құлмағамбетов
Алтынсарин аудандық
мәслихатының
2009 жылғы 4 ақпандағы
№ 145 шешіміне қосымша 1
Ауыл шаруашылық мақсатындағы жерлерге
салынатын базалық салық ставкаларының
көбейтілген есебі (1 гектар танапқа есептелінген)
Бонитет балы Базалық салық ставкасы (теңге) 50 пайызға (теңге) көбейтілген ставканың сомасы (2 бағанды 50 пайызға көбейту) 50 пайызға (теңге) көбейтілген есебімен базалық салық ставкасы (2 баған қосу 3 баған)