О внесении изменений и дополнений в решение ХІ-ой сессии маслихата города Алматы ІV-го созыва от 2 июля 2008 года № 119 "Об утверждении Правил содержания и защиты зеленых насаждений города Алматы"
Решение XIХ сессии Маслихата города Алматы IV созыва от 25 июня 2009 года N 220. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 24 июля 2009 года за N 819. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 14 сентября 2018 года № 260
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 14.09.2018 № 260 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и представлением акима города Алматы, маслихат города Алматы ІV-го созыва РЕШИЛ:
1. Внести в решение ХІ-ой сессии маслихата города Алматы ІV-го созыва "Об утверждении Правил содержания и защиты зеленых насаждений города Алматы" от 2 июля 2008 года № 119 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 781 от 14 августа 2008 года, опубликовано 21 августа 2008 года в газете "Алматы Ақшамы" № 95 и 21 августа 2008 года в газете "Вечерний Алматы" № 100) следующие изменения и дополнения:
в Правилах содержания и защиты зеленых насаждений города Алматы, утвержденных указанным решением:
в пункте 11:
"подпункт 1) изложить в следующей редакции:
1) рассматривает заявки (заявления) по вопросам зеленых насаждений в следующей последовательности:
с выездом на место устанавливаются указанные в заявке (заявлении) зеленые насаждения, уточняются их соответствие по родному составу, возрасту, качественное состояние;
осуществляет подготовку материалов разрешений на санитарную рубку, вынужденный снос, пересадку зеленых насаждений; разрешений на формовочную обрезку (омолаживание), санитарную обрезку, подчистку штамба зеленых насаждений; оформление акта обследования зеленых насаждений и выдачу разрешений на санитарную рубку (выборочные, сплошные), вынужденный снос, пересадку, формирование кроны, санитарную обрезку, ландшафтные рубки, пересадку зеленых насаждений на территории города Алматы (приложения 1, 2, 3).
Требования подпункта 1) не распространяются на случаи, предусмотренные пунктами 44, 45, 46 настоящих Правил";
пункт 14 дополнить абзацем следующего содержания:
"Уполномоченным органом, в установленном порядке, передаются копии материалов инвентаризации и лесопатологического обследования зеленых насаждений администраторам бюджетных программ – аппаратам акимов районов города для использования в качестве рекомендаций при работе с зеленым фондом";
в пункте 18 слова:
"осуществляется уполномоченным органом" заменить словами: "осуществляются администраторами бюджетных программ – аппаратами акимов районов города".

IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты ХІ сессиясының 2008 жылғы 2 шілдедегі "Алматы қаласындағы жасыл желектерді күту және қорғау ережелерін бекіту туралы" № 119 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ІV сайланған Алматы қаласы мәслихатының XІХ сессиясының 2009 жылғы 25 маусымдағы N 220 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2009 жылғы 24 шілдеде N 819 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы маслихатының 2018 жылғы 14 қыркүйектегі № 260 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы қаласы мәслихатының 14.09.2018 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 7 бабының 1 тармағына және Алматы қаласы әкімінің ұсынысына сәйкес IV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты ХІ сессиясының 2008 жылғы 2 шілдедегі "Алматы қаласындағы жасыл желектерді күту және қорғау ережелерін бекіту туралы" № 119 шешіміне (нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылдың 14 тамызында № 781 нөмірмен тіркелген, "Алматы Ақшамы" газетінің 2008 жылғы 21 тамыздағы № 95 санында және "Вечерний Алматы" газетінің 2008 жылғы 21 тамыздағы № 100 санында жарияланған) төмендегідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Аталған шешіммен бекітілген Алматы қаласындағы жасыл желектерді күту және қорғау ережелерінің:
11 тармағының:
"1 тармақшасы төмендегідей редакцияда берілсін:
1) жасыл желектер мәселесі бойынша тапсырыстарды (өтініштерді) төмендегідей ретте қарастырады:
Тапсырыстарда (өтініштерде) көрсетілген жерге барып жасыл желектерді анықтайды, олардың тұқымдық құрамы, жасы, сапалық жағдайы нақтыланады;
Алматы қаласының аумағында жасыл желектерді санитарлық кесуге (іріктемелік, жаппай), амалсыз кесуге, қайта отырғызуға, бөрікбастарын қалыптастыруға, санитарлық қырқуға, ландшафтық кесуге, жасыл желектерді қайта отырғызуға актілерді рәсімдеу мен рұқсаттарды беру, тексеру жүргізу, рұқсат материалдарын дайындауды жүзеге асырады (№ 1, № 2, № 3 қосымшалар).
1) тармақшадағы талаптар Осы ережелердің 44, 45, 46 тармақтарында қарастырылған жағдайларда қолданылмайды";
14 тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жасыл желектерді түгендеу және олардың орман ауруларына бейімділігін зерттеу материалдарының көшірмесін уәкілетті орган жасыл қормен жұмыс жасау кезінде ұсыныс ретінде пайдалану үшін бюджеттік бағдарламалардың әкімгерлері – аудан әкімдіктеріне жібереді".
18 тармақтағы:
"уәкілетті орган жүзеге асырады" сөздері "бюджеттік бағдарламалардың әкімгерлері – аудандық әкімдіктер жүзеге асырады" сөздерімен ауыстырылсын.

дополнить пунктом 49-1 следующего содержания:
"49-1. Администраторы бюджетных программ – аппараты акимов районов города – для оформления разрешения на санитарную рубку, пересадку зеленых насаждений, проводимые на бюджетные средства, представляют в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявку на имя руководителя уполномоченного органа с указанием фамилии, имени, отчества руководителя, адреса, места нахождения испрашиваемых насаждений и контактного телефона;
2) план компенсационного озеленения или план проектного озеленения с экспликацией зеленых насаждений;
3) гарантийное письмо по компенсационному озеленению с указанием даты завершения высадки саженцев.
Количество и породный состав, качественное состояние зеленых насаждений определяются администраторами программ самостоятельно, с привлечением специализированных организаций, определенными согласно пункта 19 Правил".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию маслихата города Алматы ІV-го созыва по вопросам экологии, здравоохранения и чрезвычайных ситуаций (Т.А.Измухамбетов) и заместителя акима города Алматы Е.Шорманова.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель ХІХ-ой
сессии маслихата города
Алматы ІV-го созыва
А.Моргунов
Секретарь маслихата города
Алматы ІV-го созыва
Т.Мукашев

Мынадай мазмұндағы 49-1 тармағымен толықтырылсын:
"49-1. Бюджеттік бағдарламалардың әкімгерлері – аудандық әкімдіктер бюджет қаржысына жасыл желектерді қайта отырғызуға, санитарлық кесуге рұқсаттарды ресімдеу үшін уәкілетті органға төмендегідей құжаттарды ұсынады:
1) уәкілетті органның басшысының атына басшының аты-жөні, мекенжайы, байланыс телефоны және жасыл желек орналасқан жерді көрсете отырып жазылған тапсырыс;
2) өтемдік көгалдандыру жоспары немесе жасыл желектерді отырғызу сызбасы көрсетілген, жобалық көгалдандырудың жоспары;
3) көшеттерді отырғызуды аяқтаудың уақыты көрсетілген, өтемдік көгалдандыру жөніндегі кепіл хат.
Жасыл желектердің санын, тұқымдық құрамын, сапасын Ережелердің 19 тармағына сәйкес анықталған, арнайы мамандандырылған ұйымдарды қатыстыра отырып, бағдарламалардың әкімгерлері өз бетінше анықтайды".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының экология, денсаулық сақтау және төтенше жағдайлар мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Т.Ә.Ізмұхамбетов) және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Е.Шормановқа жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап 10 күнтізбелік күн өткеннен соң күшіне енеді.
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихаты ХІХ сессиясының
төрағасы
А. Моргунов
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
Т. Мұқашев