О внесении изменений и дополнений в решение 12 сессии Петропавловского городского маслихата от 20 декабря 2008 года № 2 "О бюджете города Петропавловска на 2009 год"
Решение маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 22 октября 2009 года N 3. Зарегистрировано Управлением юстиции города Петропавловска Северо-Казахстанской области 18 ноября 2009 года N 13-1-162
В соответствии со статьей 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95–IV, пунктом 3 статьи 28 Закона Республики Казахстан «О нормативных правовых актах» от 24 марта 1998 года № 213, решением сессии областного маслихата от 14 октября 2009 года № 18/1 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата № 13/2 от 18 декабря 2008 года «Об областном бюджете на 2009 год», Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение Петропавловского городского маслихата «О бюджете города Петропавловска на 2009 год» от 20 декабря 2008 года № 2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 13-1-150 от 26.01.2009 года, опубликовано 6 февраля 2009 года в газетах «Қызылжар-Нұры» № 6, «Проспект СК» № 6) с внесенными изменениями решениями от 7 марта 2009 года № 1 «О внесении изменений и дополнений в решение 12 сессии Петропавловского городского маслихата от 20 декабря 2008 года № 2 «О бюджете города Петропавловска на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 13-1-151 от 20.03.2009 года, опубликовано 27 марта 2009 года в газетах «Қызылжар-Нұры» № 13, «Проспект СК» № 13) от 27 апреля 2009 года № 2 «О внесении изменений и дополнений в решение 12 сессии Петропавловского городского маслихата от 20 декабря 2008 года № 2 «О бюджете города Петропавловска на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 13-1-153 от 08.05.2009 года, опубликовано 15 мая 2009 года в газетах «Қызылжар-Нұры» № 20, «Проспект СК» № 20), от 29 июля 2009 года № 2 «О внесении изменений и дополнений в решение 12 сессии Петропавловского городского маслихата от 20 декабря 2008 года № 2 «О бюджете города Петропавловска на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 13-1-160 от 14.08.2009 года, опубликовано 21 августа 2009 года в газетах «Қызылжар-Нұры» № 34, «Проспект СК» № 34), следующие изменения и дополнения:
1. в пункте 1:
в подпункте 1) цифры «9613882» заменить цифрами «9321006,5»;

"2009 жылға арналған Петропавл қаласының бюджеті туралы" 2008 жылғы 20 желтоқсандағы № 2 Петропавл қалалық мәслихатының 12 сессиясы шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2009 жылғы 22 қазандағы N 3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 18 қарашада N 13-1-162 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 109-бабына, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы № 213 Заңы 28-бабы 3-тармағына, «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 13/2 облыстық мәслихат шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 14 қазандағы № 18/1 облыстық мәслихат сессиясының шешіміне сәйкес, Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
«2009 жылға арналған Петропавл қаласының бюджеті туралы» 2008 жылғы 20 желтоқсандағы № 2 Петропавл қалалық мәслихатының 12 сессиясы шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 07 наурыздағы № 1 (2009 ж.20.03 № 13-1-151 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелген, 2009 жылғы 27 наурызы № 13 «Қызылжар-Нұры», № 13 «Проспект-СК» газеттерінде жарияланған), «2009 жылға арналған Петропавл қаласының бюджеті туралы» 2008 жылғы 20 желтоқсандағы № 2 Петропавл қалалық мәслихатының 12 сессиясы шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 27 сәуірдегі № 2 (2009 ж.08.05 № 13-1-153 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелген, 2009 жылғы 15 мамыры № 20 «Қызылжар-Нұры», № 20 «Проспект-СК» газеттерінде жарияланған), «2009 жылға арналған Петропавл қаласының бюджеті туралы» 2008 жылғы 20 желтоқсандағы № 2 Петропавл қалалық мәслихатының 12 сессиясы шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 29 шілдедегі № 2 (2009 ж.14.08 № 13-1-160 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелген, 2009 жылғы 21 тамызы № 34 «Қызылжар-Нұры», № 34 «Проспект-СК» газеттерінде жарияланған) шешімдермен енгізілген өзгерістермен 2008 жылғы 20 желтоқсандағы № 2 «2009 жылға арналған Петропавл қаласының бюджеті туралы» Петропавл қалалық мәслихатының шешіміне (2009 ж.26.01 № 13-1-150 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелген, 2009 жылғы 06 ақпаны № 6 «Қызылжар-Нұры», № 6 «Проспект-СК» газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 1-тармақтың:
1) тармақшасындағы «9613882» цифрлары «9321006,5» цифрларымен  ауыстырылсын;

цифры «4371898» заменить цифрами «4079022,5»;
в подпункте 2) цифры «9593122» заменить цифрами «9108767,9»;
в подпункте 4) цифры «-10200 » заменить цифрами «181279»;
в пункте 11 цифры «76015» заменить цифрами «74115»;
в пункте 12:
цифры «61110» заменить цифрами «69645».
цифры «16851» заменить цифрами «24212».
в пункте 13:
подпункте 5) цифры «592000» заменить цифрами «572000».
в пункте 13-1:
цифры «695330 » заменить цифрами «695213,5»;
в подпункте 4) цифры «141663» заменить цифрами «141546,5».
в пункте 15:
в подпункте 5) цифры «394240 » заменить цифрами «453010»;
в подпункте 6) цифры «67961 » заменить цифрами «56223»;
в подпункте 7) цифры «6600 » заменить цифрами «3600»;
в подпункте 8) цифры «110000» заменить цифрами «30000»;
в подпункте 11) цифры «100000 » заменить цифрами «120000»;
в подпункте 12) цифры «200000 » заменить цифрами «170000»;
в подпункте 18) цифры «24000 » заменить цифрами «20500»;
подпункты 20), 21) исключить;
дополнить подпунктами 23), 24) следующего содержания:
«23) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет -3000 тысяч тенге»;
«24) на организацию сохранения государственного жилищного фонда -3500 тысяч тенге».
в пункте 15-1:
цифры «177055» заменить цифрами «177650»;
в подпункте 3) цифры «67631» заменить цифрами «68226».
Приложение 1, 2, 4, 5, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель                               Секретарь
сессии городского маслихата               городского маслихата
Б.Мустафина                                Р. Сыздыков
Приложение 1
к решению 20 сессии городского
маслихата IV созыва № 3
от 22 октября 2009 года
Приложение 1
к решению 12 сессии городского
маслихата IV созыва № 2
от 20 декабря 2009 года
Бюджет города Петропавловска на 2009 год
Категория
Сумма (тыс.тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

«4371898» цифрлары «4079022,5» цифрларымен ауыстырылсын;
2) тармақшасындағы «9593122» цифрлары «9108767,9» цифрларымен  ауыстырылсын;
4) тармақшасындағы «-10200» цифрлары «181279» цифрларымен  ауыстырылсын.
11-тармақта «76015» цифрлары «74115» цифрларымен ауыстырылсын.
12-тармақта:
«61110» цифрлары «69645» цифрларымен ауыстырылсын;
«16851» цифрлары «24212» цифрларымен ауыстырылсын.
13-тармақтың:
5) тармақшасындағы «592000» цифрлары «572000» цифрларымен  ауыстырылсын.
13-1-тармақтың:
«695330» цифрлары «695213,5» цифрларымен ауыстырылсын;
4) тармақшасындағы «141663» цифрлары «141546,5» цифрларымен  ауыстырылсын.
15-тармақтың:
5) тармақшасындағы «394240» цифрлары «453010» цифрларымен  ауыстырылсын;
6) тармақшасындағы «67961» цифрлары «56223» цифрларымен ауыстырылсын;
7) тармақшасындағы «6600» цифрлары «3600» цифрларымен  ауыстырылсын;
8) тармақшасындағы «110000» цифрлары «30000» цифрларымен  ауыстырылсын;
11) тармақшасындағы «100000» цифрлары «120000» цифрларымен  ауыстырылсын;
12) тармақшасындағы «200000» цифрлары «170000» цифрларымен  ауыстырылсын;
18) тармақшасындағы «24000» цифрлары «20500» цифрларымен  ауыстырылсын;
20), 21) тармақшалары алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 23), 24) тармақшаларымен толықтырылсын:
«23) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыларды төлеуге – 3000 мың теңге»;
«24) мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға – 3500 мың теңге».
15-1-тармақта «177055» цифрлары «177650» цифрларымен ауыстырылсын;
3) тармақшасындағы «67631» цифрлары «68226» цифрларымен  ауыстырылсын.
Аталған шешiмнің 1, 2, 4, 5, 7-қосымшалары осы шешiмнің 1, 2, 3, 4, 5-қосымшаларына сай жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешiм 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енедi.
Қалалық мәслихат                           Қалалық мәслихат
сессиясының төрайымы                       хатшысы
Б. Мұстафина                               Р. Сыздықов
Қалалық мәслихатының 2009 жылғы 22 қазандағы
IV шақырылған 20 сесссиясының № 3 шешiмiне
1-қосымша
Қалалық мәслихатының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы
IV шақырылған 12 сесссиясының № 2 шешiмiне
1-қосымша
2009 жылға арналған Петропавл қаласының бюджеті
Санаты
Сома
(мың.теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

453 010
на завершение строительства многоквартирного жилого дома по ул. Жукова
170 000
изготовление землеустроительного проекта и государственного акта на строительство 75-ти квартирного дома по ул. Ауэзова-Чайковского-314 стрелковой дивизии-Алмаатинской
69
4
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 230 305
в том числе:
развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
927 711
ремонт и реконструкция инженерных сетей
300 000
изготовление государственного акта и землеустроительного проекта под строительство трассы теплоснабжения, газопровода, канализации, водопровода, разводящих сетей теплоснабжения, напорной канализации, водопровода,телефонной канализации, сетей радио и разводящих сетей ЛЭП 10 кв по ул. Юбилейной
2 594
6
Развитие системы водоснабжения.
303
проведение экспертизы рабочего проекта по строительству сетей водопровода к лесхозу, поселку ОМТС, разъезду 2632 км. г.Петропавловска
303
7
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
137 741
на разработку ПСД по реконструкции городского парка культуры и отдыха
17 741
на реконструкцию городского парка культуры и отдыха
120 000
19
Строительство и (или) приобретение жилья
254 000
в том числе:
строительство жилья за счет кредита по нулевой ставке вознаграждения
(интереса) в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы
254 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства,пассажирского траснспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
247 617
32
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров.
247 617
в том числе:
реконструкция и модернизация коммунальных сетей - ремонт сетей горячего водоснабжения в г.Петропавловске
8 000
реконструкция и модернизация коммунальных сетей – ремонт сетей холодного водоснабжения в г.Петропавловске
2 000
реконструкция сетей уличного
освещения, кабельных линий, ТП, находящихся в коммунальной собственности города Петропавловска
149 585
реконструкция электрических сетей города Петропавловска
88 032
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
15 278
467
Отдел строительства района (города областного значения)
15 278
11
Развитие объектов культуры
15 278
реконструкция здания клуба в в поселке "Заречный"
15 278
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 311
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 311
9
Развитие теплоэнергетической системы
1 311
в том числе:
изготовление землеустроительных актов по теплотрассе поселка "Заречный"

453 010
Жуков көшесі бойынша тұрғын үйге арналған тұтас тастан жасалған жатақхананы салып бітіру
170 000
Әуезов-Чайковский-314 атқыштар дивизиясы-Алмаатинская көшелері бойынша 75-пәтерлік үйдің құрылысына жерге орналастыру жобасын және мемлекеттік актісін дайындау
69
4
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
1 230 305
оның ішінде:
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыру
927 711
инженерлік жүйелерді жөндеу және қайта жаңарту
300 000
Юбилейная көшесі бойынша жылу трассасының, газ құбырының, канализацияның, су құбырының, жылумен жабдықтау, қысымды канализация, су құбыры, телефон канализациясы, радио желілері, ЛЭП 10кВ таратушы желілерінің құрылысына арналған мемлекеттік актіні және жерге орналастыру жобасын дайындау
2 594
6
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
303
Петропавл қаласының орман шаруашылығына, ОМТС кентіне, 2632 км жол айрығына су құбыры желілерінің құрылысы бойынша жұмыс жобасына сараптама жүргізу
303
7
Қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамыту.
137 741
қалалық мәдениет және демалыс паркін қайта жаңартуға ЖСҚ әзірлеуге
17 741
Қалалық мәдениет және демалыс паркін қайта жаңартуға
120 000
19
Тұрғын үй салу және сатып алу
254 000
оның ішінде:
2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде сыйақының (мүдденің) нөлдік ставкасы бойынша кредит есебінен тұрғын үй құрылысы
254 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
247 617
32
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және елді мекендерді абаттандыру
247 617
оның ішінде:
коммуналдық желілерді қайта жаңарту және жаңғырту - Петропавл қаласындағы ыстық сумен жабдықтау желілерін жөндеу
8 000
коммуналдық желілерді қайта жаңарту және жаңғырту - Петропавл қаласындағы суық сумен жабдықтау желілерін жөндеу
2 000
Петропавл қаласының коммуналдық меншігінде тұратын көше жарықтандыру желілерін, кабельді желілерді, трансформатор кіші станциясын қайта жаңарту
149 585
Петропавл қаласының электр желілерін қайта жаңарту
88 032
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
15 278
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлiмi
15 278
11
Мәдениет объектілерін дамыту
15 278
"Заречный" кентінде клуб ғимаратын қайта жаңарту
15 278
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1 311
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлiмi
1 311
9
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
1 311
оның ішінде:
"Заречный" кентінің жылу жолы бойынша жерге орналастыру актілерін дайындау

1 000
изготовление землеустроительного проекта и государственного акта под строительство трассы теплоснабжения и насосной к поселку "Солнечный" по ул.Юбилейной
283
изготовление землеустроительного проекта и государственного акта под строительство подстанции мощьностью 110/35 киловатт по ул.Промышленной
28
13
Прочие
191 479
452
Отдел финансов района (города областного значения)
191 479
14
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
191 479
Приложение 3
к решению 20 сессии городского
маслихата IV созыва № 3
от 22 октября 2009 года
Приложение 4
к решению 12 сессии городского
маслихата IV созыва № 2
от 20 декабря 2009 года
Перечень видов социальной помощи, предусмотренной по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
№ п/п
Наименование
сумма (тыс.
тенге)
1
Социальная помощь инвалидам и участникам Великой Отечественной войны на услуги бань и парикмахерских
1305
2
Социальная помощь инвалидам и участникам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним по льготам и гарантиям, на зубопротезирование
9310
3
Социальная помощь инвалидам и участникам Великой Отечественной войны на санаторно-курортное лечение
10076
4
Единовременная выплата инвалидам и участникам Великой Отечественной войны в честь празднования Дня Победы
4750
5
Социальная помощь больным туберкулезом на проезд
2160
6
Социальная помощь больным туберкулезом на питание
1377
7
Социальная помощь на проезд малообеспеченных пенсионеров в дачный сезон
0
8
Социальная помощь Почетным гражданам города Петропавловска
93
9
Социальная помощь студентам из малообеспеченных семей
2963
10
Единовременная социальная помощь врачам и выпускникам медицинских высших учебных заведений, прибывающим на постоянную работу в город Петропавловск в размере 200 тыс.тенге
10000
11
Социальная помощь инвалидам и участникам Великой Отечественной войны на коммунальные услуги, а также лицам которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
2070
12
Социальная помощь инвалидам и участникам Великой Отечественной войны на коммунальные услуги в размере 4 МРП
26411
13
Размещение социального заказа в не правительственных организациях (Социальное такси)
3600
Итого
74115
Приложение 4
к решению 20 сессии городского
маслихата IV созыва № 3
от 22 октября 2009 года
Приложение 5
к решению 12 сессии городского
маслихата IV созыва № 2
от 20 декабря 2009 года
Распределение сумм целевых трансфертов из республиканского бюджета по г. Петропавловску на 2009 год
Функциональная группа
Сумма (тыс, тенге)
Администратор
Программа
Наименование
II.Затраты

1 000
Юбилейная көшесі бойынша "Солнечный" кентіне жылумен жабдықтау жолы және сорғы станциясының құрылысына арналған жерге орналастыру жобасын және мемлекеттік актіні дайындау
283
Промышленная көшесі бойынша қуаттылығы 110/35 киловатт кіші станцияның құрылысына арналған жерге орналастыру жобасын және мемлекеттік актіні дайындау
28
13
Басқалар
191 479
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлiмi
191 479
14
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
191 479
Қалалық мәслихатының 2009 жылғы 22 қазандағы
IV шақырылған 20 сесссиясының № 3 шешiмiне
3-қосымша
Қалалық мәслихатының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы
IV шақырылған 12 сесссиясының № 2 шешiмiне
4-қосымша
"Жергілікті өкілетті органдар шешімдер бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша қарастырылған әлеуметтік көмек түрлерінің тізбесі
№ р/р
Атауы
сомасы
(мың теңге)
1
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысқандарына шаштараз және монша қызметтеріне арналған әлеуметтік көмек
1305
2
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысқандарына тіс салуға арналған әлеуметтік көмек
9310
3
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысқандарына санаторлық-курорттық емделуге арналған әлеуметтік көмек
10076
4
Жеңіс күнін атап өтуіне байланысты Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысқандарына бір жолғы төлем
4750
5
Өкпе ауруымен ауыратындардың жол жүруге арналған әлеуметтік көмек
2160
6
Өкпе ауруымен ауыратындардың тамақтануына арналған әлеуметтік көмек
1377
7
Аз қамтамасыз етілген зейнеткерлерге саяжай кезеңіне жол жүруге арналған әлеуметтік көмек
0
8
Петропавл қаласының Құрметті азаматтарына әлеуметтік көмек
93
9
Аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы студенттерге арналған әлеуметтік көмек
2963
10
Петропавл қаласына тұрақты жұмысқа келетін медициналық жоғары оқу орындарының түлектеріне және дәрігерлерге арналған 200 мың теңге мөлшерінде бір жолғы әлеуметтік көмек
10000
11
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысқандарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше қызметтері үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға коммуналдық қызметтерге арналған әлеуметтік көмек
2070
12
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысқандарына 4 АЕК мөлшерінде коммуналдық қызметтерге арналған әлеуметтік көмек
26411
13
Үкіметтік емес ұйымдарда әлеуметтік тапсырысты орналастыру (Әлеуметтік такси)
3600
Барлығы
74115
Қалалық мәслихатының 2009 жылғы 22 қазандағы
IV шақырылған 20 сесссиясының № 3 шешiмiне
4-қосымша
Қалалық мәслихатының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы
IV шақырылған 12 сесссиясының № 2 шешiмiне
5-қосымша
2009 жылға арналған Петропавл қаласы бойынша республикалық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің сомасын бөлу
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
II.Шығындар