О реализации постановления акимата Северо-Казахстанской области от 18 марта 2009 года № 62 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2008 года № 690 "О квоте иммиграции оралманов на 2009-2011 годы" и постановления Правительства Республики Казахстан от 22 января 2009 года № 32 "О распределении квоты иммиграции оралманов на 2009 год"
Постановление акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 5 июня 2009 года N 142. Зарегистрировано Управлением юстиции Айыртауского района Северо-Казахстанской области 17 июля 2009 года N 13-3-103. Утратило силу - постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 6 января 2010 года N 1
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 6.01.2010 N 1
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года 148-ІІ «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», во исполнение постановления акимата Северо-Казахстанской области от 18 марта 2009 года  № 62 «О реализации Указа Президента  Республики Казахстан от 17 ноября 2008 года № 690 «О квоте иммиграции оралманов на 2009-2011 годы» и постановления Правительства Республики Казахстан от 22 января 2009 года № 32 «О распределении квоты иммиграции оралманов на 2009 год», акимат района  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установленную квоту иммиграции оралманов на 2009 год в количестве 45 семей распределить по сельским округам согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемый состав районной комиссии по приему и обустройству оралманов (далее - Комиссия).
3. Рекомендовать группе миграционной полиции отдела внутренних дел Айыртауского района (по согласованию) обеспечить регистрацию и учет  прибывших оралманов.
4. Государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области» обеспечить:
прием и обустройство прибывших оралманов, взаимодействие с испол-нительными органами района по решению социальных вопросов и трудоустройству оралманов;
организацию профессиональной подготовки и обучения оралманов новым профессиям.
Представить информацию об исполнении настоящего постановления в Управление координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области к 15 января 2010 года.
5. Государственному учреждению «Отдел образования Айыртауского района Северо-Казахстанской области»:
принять меры по полному охвату детей оралманов школьного возраста обучением и при необходимости разместить в интернатах  района;
постоянно проводить профориентационную работу по привлечению детей оралманов в учебные заведения начального и среднего профессионального образования.

Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 18 наурыздағы "Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 17 қарашадағы "Оралмандардың 2009-2011 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы" № 690 Жарлығын жүзеге асыру туралы" № 62 қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 қаңтардағы "Оралмандардың 2009 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы" № 32 қаулысын іске асыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 5 маусымдағы N 142 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 17 шілдеде N 13-3-103 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігінің 2010 жылғы 6 қаңтарда N 1 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігінің 2010.01.06 N 1 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» № 148-II Заңының 31-бабының 2-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 18 наурыздағы «Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 17 қарашадағы «Оралмандардың 2009-2011 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы» № 690 Жарлығын жүзеге асыру туралы» № 62 қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 қаңтардағы «Оралмандардың 2009 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы» № 32 қаулысын орындау үшін, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Оралмандардың 2009 жылға көшіп келетін 45 отбасына белгіленген квотасы селолық округтер бойынша қосымшаға сәйкес бөлінсін.
2. Қоса берілген оралмандарды қабылдау және жайластыру жөніндегі аудандық комиссияның құрамы (әрі қарай-Комиссия) бекітілсін.
3 .Айыртау ауданының ішкі істер бөлімінің көші-қон полиция тобы (келісім бойынша) келген оралмандарды тіркеуді және есепке алуды қамтамасыз ету ұсынылсын.
4. «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі қамтамасыз етсін:
ауданның атқарушы органдарымен оралмандарды жұмысқа орналастыру және әлеуметтік мәселелерді шешу жөнінде өзара әрекет етуді;
оралмандарды кәсіптік даярлауды және жаңа мамандықтарға оқытуды ұйымдастыруды.
Осы қаулының орындалуы туралы ақпаратты Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасын 2010 жылдың 15 қаңтарына дейін ұсынсын.
5. «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі:
оралмандардың мектеп жасындағы балаларын оқумен толық қамту жөнінде шаралар қабылдасын және қажет болғанда оларды аудан интернатына орналастырсын;
оралмандардың балаларын әрқашан бастауыш және орта кәсіби білім оқу орындарына оқытуға тарту жөніндегі кәсіптік бағдарлау жұмысын ұдайы жүргізсін.

6. Государственному коммунальному казенному предприятию «Центральная районная больница Айыртауского района Северо-Казахстанской области Министерства здравоохранения Республики Казахстан» (по согласованию) обеспечить получение прибывшими оралманами гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7. Акимам сельских округов:
обеспечить прием, обустройство оралманов, создать условия для их адаптации в местах расселения;
взять под строгий контроль вопросы трудоустройства, повышения квалификации и освоения новой профессии, предоставления земельных участков в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;

6. «Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау Министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Айыртау аудандық орталық  ауруханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес көшіп келген оралмандармен тегін медициналық көмектің кепілді көлемін алуын қамтамасыз етсін.
7. Селолық округ әкімдері:
Оралмандарды қабылдауды, жайғастыруды қамтамасыз етсін, қоныстандырылған жерлеріне олардың бейімделуіне жағдай жасасын;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жұмысқа орналасу, біліктілігін арттыру және жаңа мамандықты игеру, жер учаскелерін беру туралы мәселелерін қатаң бақылауға алсын;

информировать Комиссию об исполнении настоящего постановления  к 10 января 2010 года.
8. Комиссии периодически заслушивать информации акимов сельских округов, руководителей исполнительных органов района по вопросам приема и обустройства оралманов.
9. Государственному учреждению «Отдел внутренней политики Айыртауского района Северо-Казахстанской области» обеспечить систематическое информирование общественности района о проводимой работе по приему и обустройству оралманов, проведение тематических встреч.

Комиссияны 2010 жылдың 10 қаңтарына дейін осы қаулының орындалуы туралы хабардар етсін.
8. Оралмандарды қабылдау және жайластыру жөніндегі аудандық комиссия кезеңді түрде селолық округ әкімдерінің, аудандық атқарушы органдар басшыларының оралмандарды қабылдау және жайластыру мәселелері жөніндегі ақпараттарын тыңдап тұрсын.
9. «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ішкі саясат бөлімі» мемлекеттік мекемесі «Айыртауские зори» (келісім бойынша) және «Айыртау таңы» (келісім бойынша) газеттерінің редакциялары оралмандарды қабылдау және жайластыру жөніндегі жүргізіліп жатқан жұмыстар туралы жүйелі түрде хабардар етуді қамтамасыз етсін.