О внесении изменений и дополнений в решение от 23 декабря 2008 года N 14-3-IV "О районном бюджете на 2009 год"
Решение Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17 июля 2009 года N 18-10-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 24 июля 2009 года за N 5-8-91. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2009 года № 406
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.12.2009 № 406.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 14 июля 2009 № 14/179-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2509 от 22 июля 2009 года), Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата от 23 декабря 2008 года № 14-3-IV «О районном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-8-72 от 30 декабря 2008 года, опубликовано в районной газете «Пульс района» от 8 января 2009 года № 2 (6264), от 16 января 2009 года № 3 (6265)), с внесенными изменениями и дополнениями решением от 9 февраля 2009 года № 16-4-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 23 декабря 2008 года № 14-3-IV «О районном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-8-82 от 24 февраля 2009 года, опубликовано в районной газете «Пульс района» от 27 февраля 2009 года № 9-10 (6271-6272)), решением от 21 апреля 2009 года № 17-2-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 23 декабря 2008 года № 14-3-IV «О районном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-8-85 от 28 апреля 2009 года, опубликовано в районной газете «Пульс района» от 8 мая 2009 года № 22-23 (6284-6285)), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 14-3-IV "2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 17 шілдедегі N 18-10-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 24 шілдеде N 5-8-91 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 28 желтоқсандағы № 406 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.12.28 № 406 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік және өзін-өзі басқару туралы” Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 14 шілдедегі № 14/179-IV сессиясының “2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-IV “2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы” шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы” (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде 2009 жылғы 22 шілдедегі № 2509 санымен тіркелген) шешіміне сәйкес Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 14-3-IV “2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы” (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде 2008 жылдың 30 желтоқсанында № 5-8-72 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2009 жылғы 8 қаңтардағы № 2 (6264), 2009 жылғы 16 қаңтардағы № 3 (6265) сандарында жарияланған) шешімге, 2009 жылғы 9 ақпандағы № 16-4-IV «2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 14-3-IV «2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы» өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде 2009 жылдың 24 ақпанында № 5-8-82 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2009 жылғы 27 ақпандағы № 9-10 (6271-6272) сандарында жарияланған), 2009 жылғы 21 сәуіріндегі № 17-2-IV «2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 14-3-IV «2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы» өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы», (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде 2009 жылдың 28 сәуіріндегі № 5-8-85 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2009 жылғы 8 мамырдағы № 22-23 (6284-6285) сандарында жарияланған) шешімге келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

«Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 1967751,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 430755 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3425 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала- 1112 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1532459,6 тысяч тенге;
2) затраты 1985374,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -17623,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 17623,1 тысяч тенге».
2. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты, предусмотренные за счет средств республиканского бюджета в общей сумме 6660 тысяч тенге:
5910 тысяч тенге - на реализацию стратегии региональной программы занятости и переподготовки кадров, в том числе:
- 5910 тысяч тенге - на капитальный и текущий ремонт объектов образования;
750 тысяч тенге на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики, из них:
750 тысяч тенге – на расширение программ молодежной практики;
3. Уменьшить целевые текущие трансферты, предусмотренные за счет средств областного бюджета в сумме 7988 тысяч тенге, в том числе:
- 7700 тысяч тенге на оформление правоустанавливающих документов, технического паспорта и государственного акта на землепользование по объекту «Реконструкции Бельагачского группового водопровода 1-я очередь, 2-я очередь»;
- 288 тысяч тенге на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан из них:
- уменьшить 294 тысяч тенге на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих);
- уменьшить 14 тысяч тенге на оказание материальной помощи персональным пенсионерам, имеющим заслуги перед областью;
- увеличить 20 тысяч тенге на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим четыре и более совместно проживающих несовершеннолетних детей.
4. Уменьшить целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
- 19 тысяч тенге на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров.
5. Приложения 1471011 изложить в новой редакции согласно приложениям 1471011 к настоящему решению.

«2009 жылға арналған аудан бюджеті 1-ші қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) түсімдер – 1967751,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 430755 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3425 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1112 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1532459,6 мың теңге;
2) шығындар – 1985374,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелер– 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді төлеу– 0 мың теңге;
4) қаржылық активтер операциялары бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -17623,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 17623,1 мың теңге».
2. Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жалпы сомасы 6660 мың теңге нысаналы ағымдағы трансферттер аудан бюджетінде есепке алынсын, оның ішінде:
5910 мың теңге - жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау өңірлік стратегиясын іске асыру;
- 5910 мың теңге - білім беру объектілерінің ағымдағы, күрделі жөндеуіне;
750 мың теңге - әулеметтік жұмыс орынын құруға және жастар тәжірбиесі бағдарламасын кеңейтуге, оның ішінен:
750 мың теңге - жастар тәжірбиесі бағдарламасын кеңейтуге;
3. Облыстық бюджеттің қаражаты есебінен қарастырылған мақсатты ағымдағы трансферттер сомасы 7988 мың теңгеге азайтылсын, оның ішінде:
- «Белағаш топтық су құбырын 1-кезекті, 2 кезекті қайта жөндеулері» нысаны бойынша жер пайдалануға мемлекеттік акті және техникалық құжат, құқық беретін құжаттарды рәсімдеуге 7700 мың теңге.
- жеке санаттағы әлеуметтік көмекті қажет ететін азаматтарға 288 мың теңге, оның ішінде;
- кейбір санаттағы азаматтарға материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларына, ҰОС мүгедектеріне, ҰОС қатысушыларына теңестірілген жандарға және ҰОС мүгедектеріне теңестірілген жандарға, әскерилердің жесірлеріне) 294 мың теңгеге азайтылсын;
- облыс алдында еңбегі сіңген дербес зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге 14 мың теңгеге азайтылсын;
- төрт және оданда көп балалары бар кәмелеттік жасқа толмаған өзімен бірге тұратын, көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге 20 мың теңгеге көбейтілсін.
4. Республикалық бюджет қаражаты есебінен мақсатты ағымдағы трансферттер азайтылсын:
- 19 мың теңге - жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау өңірлік стратегиясын іске асыру шеңберінде елді мекендерді көркейту және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге.
5. 1, 47, 10, 11 қосымша осы шешімге арналған 1471011 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

150
5
Налог на игорный бизнес
59
02
Фиксированный налог
59
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
3336
1
Государственная пошлина
3336
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, с заявлений ( жалоб) по делам особого производства, с апелляционных жалоб, с частных жалоб на определение суда по вопросу о выдаче дубликата исполнительного листа, с заявлений о вынесений судебного приказа, а также за выдачу судом исполнительных листов по решению иностранных судов и арбитражей, копии (дубликатов) документов
1900
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, выдачу гражданам повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти
691
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
345
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
3
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
14
08
Государственная пошлина за регистрацию места жительства
250
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
20
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного, охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
22
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
37
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
54
2
Неналоговые поступления
3425
01
Доходы от государственной собственности
2784
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
2784
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
2784
9
Прочие доходы от государственной собственности
0
07
Поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству
0
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемых из государственного бюджета
0
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемых из государственного бюджета
0
02
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемых из местного бюджета
0
06
Прочие неналоговые поступления
641
1
Прочие неналоговые поступления
641
05
Поступления дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета
70
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета

150
5
Ойын бизнесінің салығы
59
02
Тексерілген салық
59
08
Заңдық мәні іс-әректтерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшiн алынатын мiндеттi төлемдер
3336
1
Мемлекеттiк баж
3336
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берiлетін талап арыздардан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету iстерi арыздарынан, ерекше жүргізілетін істері бойынша арыздардан (шағымдардан) сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшiрмелерін беру туралы шағымдардан алынады
1900
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегені үшін, сондай-ақ, азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттiк баж
691
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды рәсімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгізгені үшiн мемлекеттiк баж
345
06
Шетелдіктердің паспорттарына және немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін мемлекеттік баж
3
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды рәсiмдегені үшiн мемлекеттiк баж
14
08
Тұрғылықты жерiн тiркегені үшін мемлекеттiк баж
250
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттiк баж
20
10
Жеке және заңды тұлғалардан азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тiтiркендiретiн заттар толтырылған аэрозольдi және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуатты 7,5 ДЖ-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейiнгiлерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттiк баж
22
12
Қаруды және оның оқтарын сақтау алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беру үшiн алынатын мемлекеттiк баж
37
21
Мемлекеттік баж, трактор - машина куәлігі
54
2
Салықтық емес түсiмдер
3425
01
Мемлекеттiк меншiктен түсетiн кірістер
2784
5
Мемлекеттiң меншiгiндегi мүлiктердi жалға беруден түсетiн табыстар
2784
04
Коммуналдық меншiктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
2784
9
Мемлекеттік меншiктен түсетін басқа да кірістер
0
07
Иесіз мүлiкті белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер.
0
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, кызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, кызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
0
06
Басқа салықтық емес түсiмдер
641
1
Басқа салықтық емес түсiмдер
641
05
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
70
07
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер