О районном бюджете на 2010-2012 годы
Решение Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2009 года N 22-4-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 29 декабря 2009 года за N 5-8-99. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата маслихата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 14 марта 2011 года N 03-08/84
Примечание. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата маслихата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 14.03.2011 N 03-08/84.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением сессии областного маслихата № 17/222-IV от 21 декабря 2009 года «Об областном бюджете на 2010-2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 25 декабря 2009 года № 2521), Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 2385725,2 тысяч тенге, том числе:
налоговые поступления – 443069 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4889 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 2335 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1935432,2 тысяч тенге;
2) затраты – 2390764,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8745 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8903 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 158 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13784,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13784,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.12.2010 N 32-2-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Установить на 2010 год норматив отчислений в бюджет района по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты и социальному налогу в размере 35,5%, согласно решению сессии областного маслихата № 17/222-IV от 21 декабря 2009 года «Об областном бюджете на 2010-2012 годы».

2010-1012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 22-4-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 29 желтоқсанда N 5-8-99 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихат аппаратының 2011 жылғы 14 наурыздағы N 03-08/84 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихат аппаратының 2011.03.14 N 03-08/84 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 7375-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабына және облыстық мәслихат сессиясының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 17/222-IV «2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» (нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 25 желтоқсанда № 2521 санымен тіркелген) шешіміне сәйкес Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2010 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2385725,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 443069 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4889 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2335 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1935432,2 мың теңге;
2) шығындар – 2390764,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8745 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8903 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 158 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -13784,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 13784,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010.12.13 N 32-2-IV шешімімен (01.01.2010 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Облыстық мәслихат сессиясының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 17/222-IV «2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне сәйкес, шетелдік азаматтардың табысынан алынатын жеке табыс салығы төлемдерінің көздерінен түсетін табыстардың жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне аударылатын 2010 жылға арналған норматив 35,5 % көлемінде белгіленсін.

3. Установить на 2010 год норматив отчислений в бюджет района по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в размере 100 %, согласно решению сессии областного маслихата № 17/222-IV от 21 декабря 2009 года «Об областном бюджете на 2010-2012 годы».
4. Учесть объем бюджетной субвенции, передаваемую из областного бюджета в бюджет района на 2010 год в сумме 1475945 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2010 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 23068 тысяч тенге на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан, в том числе:
- на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих) – 10798 тысяч тенге;
- на оказание материальной помощи семьям, погибших в Афганистане - 60 тысяч тенге;
- на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан - 24 тысяч тенге;
- на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью - 192 тысяч тенге;
- для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии) – 9144 тысяч тенге;
- на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени - 1500 тысяч тенге;
- на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей - 1350 тысяч тенге.
6. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года № 251 установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

3. Облыстық мәслихат сессиясының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 17/222-IV «2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне сәйкес, шетелдік азаматтардың табысынан алынатын жеке табыс салығы төлемдерінің көздерінен түсетін жеке табыс салығын бір реттік талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардың жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне аударылатын 2010 жылға арналған норматив 100 % мөлшерінде белгіленсін.
4. Облыстық бюджеттен 2010 жылға арналған аудан бюджетіне берілетін сомасы 1475945 мың теңге бюджеттік субвенцияның көлемі есепке алынсын.
5. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмекке сомасы 23068 мың теңге ағымды нысаналы трансферттер есепке алынсын, оның ішінде:
- кейбір санаттағы азаматтарға материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларына, ҰОС мүгедектеріне теңестірілген жандарға, қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасыларына) - 10789 мың теңге;
- Ауғаныстанда қайтыс болғандардың отбасыларына материалдық көмек көрсетуге - 60 мың теңге;
- Қазақстан Республикасына еңбегі сіңген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге - 24 мың теңге;
- облысқа еңбегі сіңген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге - 192 мың теңге;
- тұрмысы төмен отбасылардан шыққан балаларды жоғары оқу орындарында оқытуға (оқудың, стипендияның, жатақханада тұрудың құны) 9144 мың теңге;
- «Күміс алқа», «Алтын алқа» - мен мараппаталған немесе бұрын «Батыр ана» атағын алғандарға және 1, 2-дәрежелі «Аналық даңқы» орденімен марапатталған, көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге - 1500 мың теңге;
- 4 және оданда көп балалары бар кәмелеттік жасқа толмаған өзімен бірге тұратын, көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге – 1350 мың теңге.
6. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы № 251 Еңбек кодексінің 238-бабы 23-тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салалары қызметкерлеріне бюджет қаражаты есебінен лауазымдық жалақылары және қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда шұғылданатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда еңбекақылары жиырма бес пайызға көбейтіліп белгіленсін.
Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органның келісімі бойынша жергілікті атқарушы орган анықтайды.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2010 год в сумме 8739 тысяч тенге, в том числе:
резерв на неотложные затраты – 8739 тысяч тенге;
8. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2010 год, согласно приложению № 4.
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2010 год, согласно приложению 5.
10. Утвердить по администраторам бюджетных программ 123 «Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа» на 2010 год объем расходов на следующие цели:
1) 113824 тысяч тенге – на функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (приложение 6);
2) 718 тысяч тенге – на организацию бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности (приложение 7);
3) 25563 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов (приложение 8);
4) 31440 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов (приложение 9);
5) 132 тысяч тенге – на содержание мест захоронений и погребение безродных (приложение 10);
6) 2160 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов (приложение 11);
7) 18650 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах (приложение 12);
8) 162 тысяч тенге – на организацию в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающую врачебную помощь (приложение 13).
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии:                            С. Быков
Секретарь районного маслихата:                   Б. Аргумбаев
Приложение № 1
к решению районного маслихата

7. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2010 жылға арналған резерві 8739 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
кезек күттірмейтін шығындар резерві – 8739 мың теңге;
8. № 4 қосымшаға сәйкес аудан бюджетінің 2010 жылға арналған бюджеттік бағдарламалардың дамыту тізімін бекітілсін.
9. № 5 қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізімін бекітілсін.
10. 2010 жылға арналған 123 «Қаладағы, аудан маңызы бар қала, кенттік, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтердегі әкімінің аппараты» бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бойынша 2010 жылға арналған шығындар көлемі келесі мақсаттарға бекітілсін:
1) қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кенттік, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтердегі әкімінің аппараты қызметіне - 113824 мың теңге (№ 6 қосымша);
2) ауылдық (селолық) жерде оқушыларды мектепке дейін және кейін қарай тегін тасмалдауға - 718 мың теңге (№ 7 қосымша);
3) елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға - 25563 мың теңге (№ 8 қосымша);
4) елді мекендердегі тазалықты қамтамасыз етуге - 31440 мың теңге (№ 9 қосымша);
5) жерлеу орындарын күтіп ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеуге - 132 мың теңге (№ 10 қосымша);
6) елді мекендерді көріктендіру және көгалдандыруға - 2160 мың теңге (№ 11 қосымша);
7) аудан маңызындағы қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық (селолық) окрутерде көлік жолдарының қызметін қамтамасыз етуге - 18650 мың теңге (№ 12 қосымша);
8) ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын орналасқан денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыруға - 162 мың теңге (№ 13 қосымша);
11. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы:                                 С. Быков
Аудандық мәслихаттың хатшысы                     Б. Аргумбаев
Бородулиха ауданы әкімдігінің

10514
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
21598
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
16
011
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
54033
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
913
037
Строительство и реконструкция объектов образования
913
05
Здравоохранение
162
9
Прочие услуги в области здравоохранения
162
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
162
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
162
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
158915
2
Социальная помощь
141437
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
141437
002
Программа занятости
23012
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6880
005
Государственная адресная социальная помощь
16158
006
Жилищная помощь
8622
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
34604
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4790
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
20521
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
13580
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2093
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
288
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

10514
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
21598
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
16
011
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
54033
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
913
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
913
05
Денсаулық сақтау
162
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
162
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
162
002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
162
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
158915
2
Әлеуметтiк көмек
141437
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
141437
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
23012
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6880
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16158
006
Тұрғын үй көмегі
8622
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
34604
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4790
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
20521
016
18 жасқа дейiнгi балаларға мемлекеттiк жәрдемақылар
13580
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
2093
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
288
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу

20257
006
Функционирование районных (городских) библиотек
16478
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
3779
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
9569
002
Услуги по проведение государственной информационной политики через газеты и журналы
9569
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
16589
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
5334
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
5334
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
6745
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
6097
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
648
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
4510
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
4510
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
89128,2
1
Сельское хозяйство
15273,2
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
2247,2
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
2247,2
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
534
010
Развитие объектов сельского хозяйства
534
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
12492
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
10276
004
Материально-техническое оснащение государственных органов
2216
6
Земельные отношения
8587
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8587
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8516
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов
71
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
65268
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
20703
008
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров

20257
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
16478
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
3779
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
9569
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
9569
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
16589
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
5334
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5334
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
6745
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6097
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
648
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
4510
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4510
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
89128,2
1
Ауыл шаруашылығы
15273,2
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
2247,2
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
2247,2
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
534
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
534
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлiмi
12492
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10276
004
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
2216
6
Жер қатынастары
8587
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
8587
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8516
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
71
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
65268
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
20703
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру

20703
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27951
010
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
27951
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
16614
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
16614
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7491
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7491
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7491
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
7491
12
Транспорт и коммуникации
98212
1
Автомобильный транспорт
22397
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
22397
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
22397
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
75815
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
75815
008
Ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
75815
13
Прочие
11763
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
5236
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
5236
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
5236
9
Прочие
6527
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6527
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
6527
15
Трансферты
46751,5
1
Трансферты
46751,5
452
Отдел финансов района (города областного значения)
46751,5
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
140,5
020
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере
46611
III. Чистое бюджетное кредитование

20703
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27951
010
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру
27951
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлiмi
16614
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
16614
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
7491
2
Сәулет, қала құрылыс және құрылыс
7491
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7491
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайландыру және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
7491
12
Көлiк және коммуникация
98212
1
Автомобиль көлiгi
22397
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
22397
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
22397
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
75815
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
75815
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
75815
13
Басқалар
11763
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
5236
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
5236
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5236
9
Басқалар
6527
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6527
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6527
15
Трансферттер
46751,5
1
Трансферттер
46751,5
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
46751,5
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
140,5
020
Бюджет саласындағы еңбекақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
46611
III. Таза бюджеттік кредит беру

120
5
Налог на игорный бизнес
123
02
Фиксированный налог
123
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
3964
1
Государственная пошлина
3964
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
1920
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1220
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда заграницу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
300
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу на территории Республики Казахстан визы к паспортам иностранцев и лиц без гражданства или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
6
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
70
08
Государственная пошлина за регистрацию места жительства
270
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
19
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного, охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
24
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
60
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста - машиниста
75
2
Неналоговые поступления

120
5
Құмар ойын бизнеске салық
123
02
Тіркелген салық
123
08
Заңдық мәні іс-әректтерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшiн алынатын мiндеттi төлемдер
3964
1
Мемлекеттiк баж
3964
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берiлетін талап арыздардан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету iстерi арыздарынан, ерекше жүргізілетін істері бойынша арыздардан (шағымдардан) сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшiрмелерін беру туралы шағымдардан алынады
1920
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегені үшін, сондай-ақ, азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттiк баж
1220
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды рәсімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгізгені үшiн мемлекеттiк баж
300
06
Шетелдіктердің паспорттарына және немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін мемлекеттік баж
6
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды рәсiмдегені үшiн мемлекеттiк баж
70
08
Тұрғылықты жерiн тiркегені үшін мемлекеттiк баж
270
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттiк баж
19
10
Жеке және заңды тұлғалардан азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тiтiркендiретiн заттар толтырылған аэрозольдi және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуатты 7,5 ДЖ-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейiнгiлерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттiк баж
24
12
Қаруды және оның оқтарын сақтау алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беру үшiн алынатын мемлекеттiк баж
60
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
75
2
Салықтық емес түсiмдер

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
5
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Начальник отдела экономики и
бюджетного планирования                        Б. Курманбаев
Приложение № 6
к решению сессии
Бородулихинского районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 22-4-IV
Затраты по коду программы 123.001.003 «Функционирование
аппарата акима района в городе, города районного
значения, поселка, аула (села), аульного (сельского)
округа» в разрезе аппаратов сельских (поселковых)
округов на 2010 год.

464
Аудандық білім беру бөлімі (облыстық маңызы бар қалалар)
003
Жалпы білім беру
5
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандык маңызы бар қала, кент, ауыл (село), аудандык (селолық) округ әкімінің аппараты
002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
Экономика және бюджетті
жоспарлау бөлімінің бастығы:                   Б. Құрманбаев
Бородулиха аудандық
мәслихат сессиясының
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 22-4-IV шешiмiне
№ 6 қосымша
2010 жылға арналған ауылдық (кенттік) округтердегі аппарттардың бөлінісіндегі 123 001 бағдарламалар коды бойынша «Қаладағы, аудандық маңызы бар қалалардағы, кенттік, ауыл (ауыл), ауылдық (ауылдық) округтердегі аудан әкімі қызметі» шығындар

9087
19.
ГУ Аппарат акима Бель-Агачского с/о
7492
Начальник отдела экономики и
бюджетного планирования                          Б. Курманбаев
Приложение № 7
к решению сессии
Бородулихинского районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 22-4-IV
Затраты по коду программы 123.005.000 «Организация
бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в
аульной (сельской) местности» в разрезе аппаратов
сельских округов на 2010 год.
Сноска. Приложение 7 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.07.2010 N 29-6-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
№ п/п
Наименование аппаратов сельских округов
Сумма
(тысяч тенге)
Всего:
703
1.
ГУ Аппарат акима Степного с/о
322
2.
ГУ Аппарат акима Андреевского с/о
381
Начальник отдела экономики и
бюджетного планирования                        Б. Курманбаев
Приложение № 8
к решению сессии
Бородулихинского районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 22-4-IV
Затраты по коду программы 123.008.000 «Освещение
улиц населенных пунктов» в разрезе аппаратов
сельских округов на 2010 год.
Сноска. Приложение 8 исключено решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.01.2010 N 23-2-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
Приложение № 9
к решению сессии
Бородулихинского районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 22-4-IV
Затраты по коду программы 123.009.000 «Обеспечение
санитарии населенных пунктов» в разрезе аппаратов
сельских округов на 2010 год.
Сноска. Приложение 9 исключено решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.01.2010 N 23-2-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
Приложение № 10
к решению сессии
Бородулихинского районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 22-4-IV
Затраты по коду программы 123.010.000 «Содержание
мест захоронений и погребение безродных» в разрезе
аппаратов сельских округов на 2010 год.
№ п/п
Наименование аппаратов сельских округов
Сумма
(тысяч тенге)
Всего:
132
1.
ГУ Аппарат акима Бородулихинского с/о
132
Начальник отдела экономики и
бюджетного планирования                          Б. Курманбаев
Приложение № 11
к решению сессии
Бородулихинского районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 22-4-IV
Затраты по коду программы 123.011.000 «Благоустройство
и озеленение населенных пунктов» в разрезе аппаратов
сельских округов на 2010 год.

9087
19.
Белағаш а/о әкімінің аппараты ММ
7492
Экономика және бюджетті
жоспарлау бөлімінің бастығы                    Б. Құрманбаев
Бородулиха аудандық
мәслихат сессиясының
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 22-4-IV шешiмiне
№ 7 қосымша
2010 жылға арналған ауылдық округтердегі аппараттардың
бөлінісіндегі 123.005. бағдарламалар коды бойынша "Мектепке дейін тегін жеткізуді ұйымдастыру” шығындар.
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010.07.23 N 29-6-IV шешімімен (01.01.2010 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ауылдық округтердегі аппараттардың атауы
Сомасы
(мың теңге)
Барлығы
703
1.
Степной а/о әкімінің аппараты ММ
322
2
Андреевка а/о әкімінің аппараты ММ
381
Экономика және бюджетті
жоспарлау бөлімінің бастығы                     Б. Құрманбаев
Бородулиха аудандық
мәслихат сессиясының
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 22-4-IV шешiмiне
№ 8 қосымша
2010 жылға арналған ауылдық аймақтардағы аппараттардың
бөлінісінде тұрған 123.008.000 коды бойынша “Тұрғылықты
жерлердегі көшелерді жарықтандыруға арналған” шығындар
Ескерту. 8-қосымша алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010.01.22 N 23-2-IV шешімімен (01.01.2010 бастап қолданысқа енгізіледі).
Бородулиха аудандық
мәслихат сессиясының
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 22-4-IV шешiмiне
№ 9 қосымша
2010 жылға арналған ауылдық аймақтардағы аппараттардың
бөлінісінде тұрған 123.009.000 коды бойынша “Елді
мекендердегі жерлердегi тазалықты қамтамасыз ету”
шығындар.
Ескерту. 9-қосымша алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010.01.22 N 23-2-IV шешімімен (01.01.2010 бастап қолданысқа енгізіледі).
Бородулиха аудандық
мәслихат сессиясының
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 22-4-IV шешiмiне
№ 10 қосымша
2010 жылға арналған ауылдық аймақтардағы аппараттардың
бөлінісінде тұрған 123.010.000 коды бойынша “Жерлеу
орындарын күтіп ұстау және туысыжоқ адамдарды жерлеу” шығындар.
Селолық округтердің аппараттарының атауы
Сомасы
(мың теңге)
Барлығы
132
1.
Бородулиха с/о әкімінің аппараты ММ
132
Экономика және бюджетті
жоспарлау бөлімінің бастығы                      Б. Құрманбаев
Бородулиха аудандық
мәслихат сессиясының
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 22-4-IV шешiмiне
№ 11 қосымша
2010 жылға арналған ауылдық аймақтардағы аппараттардың
бөлінісінде тұрған 123.011.000 коды бойынша “Тұрғылықты
жерлердегі көгалдандыру және көріктендіруді ұйымдастыруға
арналған” шығындар.

Сноска. Приложение 11 исключено решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.01.2010 N 23-2-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
Приложение № 12
к решению сессии
Бородулихинского районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 22-4-IV
Затраты по коду программы 123.013.015 «Обеспечение
функционирования автомобильных дорог в городах
районного значения, поселках, аулах (селах), аульных
(сельских) округах» в разрезе аппаратов сельских округов
на 2010 год.

Ескерту. 11-қосымша алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010.01.22 N 23-2-IV шешімімен (01.01.2010 бастап қолданысқа енгізіледі).
Бородулиха аудандық
мәслихат сессиясының
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 22-4-IV шешiмiне
№ 12 қосымша
2010 жылға арналған селолық округтердегі аппаратарының
«Аудан маңызындағы қалаларда, кенттерде, ауылдарда көлік
жолдарының қызметін қамтамасыз ету» 123.013.015 код
бағдарламасы бойынша шығындар