О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года № 112 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 14 сентября 2010 года № 265. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 октября 2010 года № 6594. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 апреля 2019 года № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 11.04.2019 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года № 112 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4625, опубликованный в "Юридической газете" от 11 июля 2007 года, № 104 (1307)), следующие изменения и дополнения:
пункт 4 исключить;
в пункте 5 цифры и слова "13 августа 2010 года" заменить цифрами и словами "1 января 2012 года";
в Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств, утвержденной указанным приказом:
в пункте 1 слова ", Комитета по делам религий Министерства юстиции Республики Казахстан" исключить;
в абзаце пятом пункта 3 слова "по тарифам, установленным антимонопольным органом" исключить;
абзац четвертый пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Государственную регистрацию (перерегистрацию и регистрацию ликвидации): банков, общественных объединений с республиканским и региональным статусами (в том числе всех политических партий), филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, религиозных объединений, религиозных управлений (центров), действующих на территории двух или более областей республики, а также образуемых ими духовных учебных заведений, монастырей и других объединений, учетная регистрация филиалов и представительств религиозных объединений осуществляет Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи).";
абзац пятый пункта 4 исключить;
в абзаце шестом пункта 4 слова "и Комитете по делам религий" исключить;
в пункте 6:

"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 12 сәуірдегі № 112 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010 жылғы 14 қыркүйектегі № 265 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 26 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6594 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 11 сәуірдегі № 184 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 11.04.2019 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 12 сәуірдегі № 112 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4625 болып тіркелген, 2007 жылғы 11 шілдедегі № 104 (1133) "Заң газеті" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
4-тармақ алынып тасталсын;
5-тармағындағы "2010 жылдың 13 тамызынан" деген сөз "2012 жылдың 1 қаңтарынан" деген сөзбен ауыстырылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықта:
1-тармақтағы ", Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Діни істер комитетінің" деген сөз алынып тасталсын;
3-тармақтың бесінші абзацындағы "монополияға қарсы орган белгілеген тарифтер бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
4-тармақтың төртінші абзацы келесі редакцияда баяндалсын:
"Банктерді, республикалық және аймақтық мәртебесі бар қоғамдық бірлестіктерді (соның ішінде барлық саяси партияларды), шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін, республиканың екі немесе одан да көп облыстарында іс-әрекет ететін діни бірлестіктерді, діни басқармаларды (орталықтарды), сондай-ақ олар құратын діни оқу орындарын, монастырларды және басқа да бірлестіктерді мемлекеттік тіркеуді, (қайта тіркеуді және таратылуын тіркеуді) діни бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуді, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі - Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті) жүзеге асырады.";
4-тармақтың бесінші абзацы алынып тасталсын;
4-тармақтың алтыншы абзацындағы "мен Діни істер комитеті" деген сөздер алынып тасталсын;
6-тармақта:

в абзаце втором цифру 4 заменить цифрой 49, цифру 21 заменить цифрой 58, цифру 25 заменить цифрой 62, цифру 29 заменить цифрой 66;
в абзаце десятом слова "и статистической карточки" исключить;
в подпункте 4) пункта 9 слова "и статистической карточки" исключить;
в подпункте 4) пункта 9-1 слова "и статистической карточки" исключить;
в пункте 13:
в подпункте 4) слова "органы государственной статистики и" исключить;
подпункт 5) исключить;
в подпункте 8) слова "и статистическую карточку" исключить и цифру 9 заменить цифрой 54;
пункты 15, 16, 17 исключить;
в пункте 19 слова ", статистической карточки юридического лица" исключить;
в пункте 21:
в подпункте 4) слова "органы государственной статистики и" исключить;
подпункт 5) исключить;
в подпункте 8) слова "и статистическую карточку" исключить и цифру 11 заменить цифрой 56;
в пункте 26:
в подпункте 1) цифру 5 заменить цифрой 50, цифру 22 заменить цифрой 59, цифру 26 заменить цифрой 63, цифру 30 заменить цифрой 67;
в подпунктах 5) и 7) слова "и статистической карточки" исключить;
в пункте 28 слова "засвидетельственный в нотариальном порядке" исключить;
в пункте 29:
в подпункте 4) слова "органы государственной статистики" заменить словами "налоговые органы";
в подпункте 5) цифру 10 заменить цифрой 55;
пункты 30, 31, 32 исключить;
в пункте 33:
в абзаце втором слова "статистической карточки," исключить;
в абзаце третьем слова "и статистическая карточка" исключить и цифру 12 заменить цифрой 57;
пункт 34 дополнить абзацами вторым, третьим и четвертым следующего содержания:
"К уведомлению прилагаются решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о внесении изменений и дополнений в учредительные документы, скрепленное печатью, а также текст внесенных изменений и дополнений скрепленные печатью юридического лица.
При поступлении уведомления о внесенных изменениях и дополнениях в учредительные документы, не влекущее регистрацию внесенных изменений и дополнений в учредительные документы, органы юстиции не позднее трех рабочих дней со дня поступления уведомления вносят соответствующие сведения в Регистр и единый электронный регистр юридических лиц, филиалов и представительств, с последующим направлением электронного извещения в налоговые органы.
Регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, филиала и представительства производится в случаях перемены местонахождения юридического лица из одной области в другую (городов Астана и Алматы), из района в район одной области, а также в случае принятия устава (положения) в новой редакции и реорганизации путем присоединения.";
в пункте 35:
слова "в связи с переменой местонахождения юридического лица из одной области в другую (городов Астана и Алматы), из района в район одной области," исключить;
в подпункте 1) цифру 7 заменить цифрой 52, цифру 23 заменить цифрой 50, цифру 24 заменить цифрой 61, цифру 27 заменить цифрой 64, цифру 28 заменить цифрой 65, цифру 31 заменить цифрой 68, цифру 32 заменить цифрой 69;
в подпунктах 2) и 5) слова "статистической карточки," исключить;
подпункт 6) дополнить словами "(в случаях изменения местонахождения)";
дополнить предложением следующего содержания:
"При реорганизации путем присоединения дополнительно представляются документы предусмотренные пунктом 9 настоящей Инструкции";
в пункте 36:
в подпункте 3) слова "а также статистическую карточку установленного образца," исключить;
в подпункте 5) слова "и копию прежней статистической карточки" исключить;
в подпункте 1) пункта 41 цифру 8 заменить цифрой 53;

екінші абзацтағы 4 саны 49 санына ауыстырылсын, 21 саны 58 санына ауыстырылсын, 25 саны 62 санына ауыстырылсын, 29 саны 66 санына ауыстырылсын;
оныншы абзацындағы "статистикалық карточканың," деген сөздер алынып тасталсын;
9-тармақтың 4) тармақшасындағы "және статистикалық карточканың" деген сөздер алынып тасталсын;
9-1-тармақтың 4) тармақшасындағы "және статистикалық карточкасының" деген сөздер алынып тасталсын;
13-тармақта:
4) тармақшасындағы "мемлекеттік статистика органына және" деген сөздер алынып тасталсын;
5) тармақшасы алынып тасталсын;
8) тармақшасындағы "және статистикалық карточкасын" деген сөздер алынып тасталып, 9 саны 54 санына ауыстырылсын;
15, 16, 17-тармақтар алынып тасталсын;
19-тармақтағы ", статистикалық карточка" деген сөздер алынып тасталсын;
21-тармақта:
4) тармақшасындағы "мемлекеттік статистика органына және" деген сөздер алынып тасталсын;
5) тармақшасы алынып тасталсын;
8) тармақшасындағы "және статистикалық карточкасын" деген сөздер алынып тасталып, 11 саны 56 санына ауыстырылсын;
26-тармақта:
1) тармақшасындағы 5 саны 50 санына ауыстырылсын, 22 саны 59 санына ауыстырылсын, 26 саны 63 санына ауыстырылсын, 30 саны 67 санына ауыстырылсын;
5) және 7) тармақшаларындағы "статистика карточкасының және" және "және статистикалық карточканың" деген сөздер алынып тасталсын;
28-тармақтағы "нотариалды тәртіппен куәландырылған" деген сөздер алынып тасталсын;
29-тармақта:
4) тармақшасындағы "мемлекеттік статистика органына" деген сөздер "салық органдарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) тармақшасындағы 10 саны 55 санына ауыстырылсын;
30, 31, 32-тармақтар алынып тасталсын;
33-тармақта:
екінші абзацтағы "статистикалық карточканың," деген сөздер алынып тасталсын;
үшінші абзацтағы "және статистикалық карточка" деген сөздер алынып тасталсын және 12 саны 57 санына ауыстырылсын;
34-тармақты мынадай мазмұндағы екінші, үшінші, төртінші абзацтармен толықтырылсын:
"Хабарламаға құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы заңды тұлғаның өкiлдi органның мөрi қойылған шешiмi немесе шешімнің үзіндісі, сонымен қатар, заңды тұлғаның мөрі қойылған өзгерiстер мен толықтырулар енгiзілген мәтін тіркеледі.
Құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерiстер мен толықтыруларды тіркеуге әкеп соқпайтын хабарлама келіп түскен мерзімде, әділет органдары хабарлама келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің тізіміне және бірыңғай электрондық тізімге тиісті мәліметтерді енгізе отырып, салық органдарына электрондық хабарлама жолдайды.
Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерiстер мен толықтыруларды тіркеу заңды тұлғаның тұрған жері бiр облыстан екiншi облысқа (Астана және Алматы қалалары), бір облыстың бір ауданынан келесі ауданына, сонымен қатар, жарғыны (ережені) жаңа редакцияда қабылдаған жағдайда және қосылу жолымен қайта ұйымдасқанда жүргізіледі.";
35-тармақта:
"Заңды тұлғаның мекен-жайын бiр облыстан екiншi облысқа (Астана және Алматы қалалары), бір ауданнан екінші ауданға ауыстыруына байланысты" деген сөздер алынып тасталсын;
1) тармақшасындағы 7 саны 52 санына ауыстырылсын, 23 саны 50 санына ауыстырылсын, 24 саны 61 санына ауыстырылсын, 27 саны 64 санына ауыстырылсын, 28 саны 65 санына ауыстырылсын, 31 саны 68 санына ауыстырылсын; 32 саны 69 санына ауыстырылсын;
2) және 5) тармақшаларындағы "статистикалық карточканың," және "статистикалық карточкасы мен" деген сөздер алынып тасталсын;
6) тармақшасы "(тұрған жері ауысқан жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын;
келесі мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Қосылу жолымен қайта ұйымдасу барысында осы Нұсқаулықтын 9-тармағында көрсетілген құжаттар қосымша ұсынылады";
36-тармақта:
3) тармақшасындағы "және статистикалық карточканы" деген сөздер алынып тасталсын;
5) тармақшасындағы "статистика карточкасының," және "көшiрмесiн" деген сөздер алынып тасталсын;
41-тармақтың 1) тармақшасындағы 8 саны 55 санына ауыстырылсын;

подпункты 22) и 24) пункта 44 исключить;
в пункте 46:
в подпункте 1) цифру 6 заменить цифрой 51;
в подпункте 3) слова "и статистическая карточка" исключить;
в подпункте 1) пункта 49 цифру 6 заменить цифрой 51;
в приложениях 9, 10, 19 и 20 слова "Место нахождения:" исключить;
в приложении 11 и 12 слова "Место нахождения юридического лица филиала (представительства):" и "Место нахождения юридического лица:" исключить;
дополнить Приложениями 49 - 69, согласно приложениям 1 - 21 к настоящему приказу.
2. Территориальным органам Министерства юстиции Республики Казахстан руководствоваться в своей деятельности настоящим приказом.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 14 августа 2010 года.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Р. Тусупбеков
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 сентября 2010 года № 265
Приложение 49 к Инструкции по
государственной регистрации
юридических лиц
и учетной регистрации
филиалов и представительств
_________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной (учетной) регистрации
юридического лица, филиала (представительства)
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо _________ 2) филиал ________
3) представительство ________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства) _____
____________________________________________________________________
3. Участие в составе юридического лица, филиала (представительства)
иностранных инвесторов (укажите в соответствующей ячейке х)
1) да _____________ 2) нет __________________
4. Место нахождения юридического лица, филиала (представительства)
Почтовый индекс: _______________ Область: __________________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ________, квартира, комната: _________
Номер телефона (факса): _________________________
5. Ф.И.О руководителя ____________________ _________________________
РНН, (в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны) ______
6. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
Наименование юридического лица _____________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного юридического
лица) ______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % ________ Сумма вклада (тыс. тенге) ______
Ф.И.О. физического лица ____________________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного физического лица)
______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % ________ Сумма вклада (тыс. тенге) ______
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О.,
РНН, аналог РНН, либо код страны (для физического лица),
наименование, РНН, аналог РНН, либо код страны (для юридического
лица), а также их доля в уставном капитале в процентном и
денежном выражении прикладываются к заявлению на отдельном
листе.

44-тармақтың 22) және 24) тармақшалары алынып тасталсын;
46-тармақта:
1) тармақшасындағы 6 саны 51 санына ауыстырылсын;
3) тармақшасындағы "пен статистикалық карточка" деген сөздер алынып тасталсын;
49-тармақтың 1) тармақшасындағы 6 саны 51 санына ауыстырылсын;
9, 10, 19 және 20-қосымшаларындағы "Тұрған жері:" деген сөздер алынып тасталсын;
11 және 12-қосымшаларындағы "Заңды тұлғаның тұрған жері:" деген сөздер алынып тасталсын;
осы бұйрықтың 1-21-қосымшаларына сәйкес, 49-69-қосымшаларымен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органдары осы бұйрықты өзінің қызметінде басшылыққа алсын.
3. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2010 жылдың 14 тамызынан пайда болған қатынасқа таратылады.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Р. Түсіпбеков
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2010 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 265 бұйрығына 1-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
бойынша нұсқаулыққа
49-қосымша
_________________________
Тіркеу органының атауы
Заңды тұлғаны, филиалды (өкiлдiктi)
мемлекеттiк (есептiк) тiркеу туралы
өтiнiш
1. Ұйым нысаны (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) заңды тұлға __________ 2) филиал __________ 3) өкiлдiк ________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) атауы __________________
3. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) құрамында шетел
инвесторларының қатысуы (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) иә_____________ 2) жоқ_______________
4. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) мекен-жайы
Почта индексi: _____________ Облыс: ________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: ____________________________________
Елдi мекен: ______________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше, даңғыл: ___________________
Үйдiң нөмiрi:______ пәтер, бөлме: ____ телефон (факс) нөмiрi _____
5. Басшының Т.А.Ә ________________________________________________
СТТН, (жоқ болған жағдайда СТТН аналогы немесе елдiң коды көрсетiлуi
тиiс) ____________________________________________________________
6. Құрылтайшылардың құрамы және мөлшерi (тиiстi ұяшықта х түрiнде
көрсетiңiз, мөлшерi сан түрiнде):
1) заңды тұлға ______________ 2) жеке тұлға ______________________
Заңды тұлғаның атауы _____________________________________________
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік заңды тұлға үшін)
__________________________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесi % ______ Үлес сомасы (мың теңге )______
Жеке тұлғаның Т.А.Ә.
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік жеке тұлға үшін)
Жарғылық капиталдағы үлесi % ______Үлес сомасы (мың теңге) _______
Құрылтайшылар біреуден көп болған жағдайда, олар туралы: Т.А.Ә.,
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік жеке тұлға үшін),
атауы, СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік заңды тұлға
үшін), сондай-ақ олардың жарғылық капиталдағы үлесі пайыздық және
ақшалай көрсеткіштерінің мәлiметтері өтінішке қоса тіркеледі.

7. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
8. Размер уставного капитала _______________________________________
9. Сведения о юридическом лице, создающего филиал (представительство)
Юридическое лицо (нерезидент)
Наименование _______________________________________________________
РНН, (в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны) ______
10. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
11. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства ______________________________
2) субъект среднего предпринимательства ____________________________
3) субъект крупного бизнеса ________________________________________
12. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в
соответствующей ячейке х)
1) преобразование __________________ 2) слияние ____________________
3) выделение _______________________ 4) разделение _________________
________________________ "____" ________________ 20_года
К заявлению прилагаются: ___________________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 сентября 2010 года № 265
Приложение 50 к Инструкции по
государственной регистрации
юридических лиц и учетной
регистрации филиалов и
представительств
__________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной (учетной) перерегистрации
юридического лица, филиала (представительства)
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо __________
2) филиал _________
3) представительство _________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства) _____
____________________________________________________________________
3. Регистрационный номер ___________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
Код ОКПО____________________, РНН __________________________________
4. Основание перерегистрации (укажите в соответствующей ячейке х):
1) изменение наименования ________________________
2) уменьшение размера уставного капитала _________
3) изменение состава участников хозяйственного товарищества (за
исключением хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра
участников хозяйственного товарищества осуществляется
профессиональным участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на
осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей
ценных бумаг) ____________________
5. Место нахождения юридического лица, филиала (представительства)
Почтовый индекс: ________________ Область: _________________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ________, квартира, комната: ____________
Номер телефона (факса): _____________________________

7. Экономикалық қызмет негiзгi түрiнiң кодын көрсетiңiз: _________
8. Жарғылық капиталдың мөлшерi ___________________________________
9. Филиалды (өкiлдiктi) құрушы заңды тұлға жайлы мәлiметтер
Заңды тұлға (резидент емес)
Атауы ____________________________________________________________
СТТН, (жоқ болған жағдайда СТТН аналогы немесе елдiң коды көрсетiлуi
тиiс) ____________________________________________________________
10. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтiлетiн (шамамен) саны
__________________________________________________________________
11. Жеке кәсiпкерлiк субъектiсi (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз):
1) шағын кәсiпкерлiк субъектiсi _______
2) орта кәсiпкерлiк субъектiсi ________
3) iрi бизнес субъектiсi ______________
12. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негiз болды (тиiстi
ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз):
1) қайта құру ________________ 2) қосылу _____________
3) бөлiнiп шығу _________________ 4) бөлiну __________
20 жылдың "____" ________________
Өтiнiшке қоса тiркеледi:
_______________________________________________________
_______________________________________________________
Өтiнiш берушiнiң қолы және Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2010 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 265 бұйрығына 2-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
бойынша нұсқаулыққа
50-қосымша
_________________________
Тіркеу органының атауы
Заңды тұлғаны, филиалды (өкiлдiктi)
мемлекеттiк (есептiк) қайта тiркеу туралы
өтiнiш
1. Ұйым нысаны (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) заңды тұлға __________
2) филиал _______________
3) өкiлдiк ______________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) атауы __________________
__________________________________________________________________
3. Тiркеу нөмiрi _________________________________________________
Бизнес–сәйкестендiру нөмiрi (БСН)_________________________________
ҚҰЖЖ коды ___________________, CТТН ____________________________
4. Қайта тiркеудiң негiздемесi (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) атауын өзгерту _______________________________________
2) жарғылық капиталдың азаюы ____________________________
3) шаруашылық серiктестiкке қатысушылардың құрамының өзгеруі
(шаруашылық серiктестiгі қатысушыларының тiзiлiмiн жүргiзудi бағалы
қағаздарды ұстаушылар тiзiлiмдерiнiң жүйесiн жүргiзу жөнiндегi
қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар бағалы қағаздар рыногының
кәсiби қатысушысы жүзеге асыратын шаруашылық серiктестiктерiн
қоспағанда)
_________________________________________________________________
5. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) мекен-жайы
Почта индексi: __________________ Облыс: ________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: ___________________________________
Елдi мекен: _____________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше, даңғыл: __________________
Үйдiң нөмiрi:______ пәтер, бөлме:____телефон (факс) нөмiрi ______

6. Ф.И.О. руководителя _____________________________________________
РНН, (в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны) ______
7. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
Наименование юридического лица _____________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного юридического
лица) ______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) _____
Ф.И.О. физического лица ____________________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного физического лица)
______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) _____
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О., РНН,
аналог РНН, либо код страны (для физического лица), наименование,
РНН, аналог РНН, либо код страны (для юридического лица), а также их
доля в уставном капитале в процентном и денежном выражении
прикладываются к заявлению на отдельном листе.
8. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
9. Размер уставного капитала _______________________________________
10. Сведения о юридическом лице, создающего филиал
(представительство)
Юридическое лицо (нерезидент)
Наименование _______________________________________________________
РНН, (в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны) ______
11. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
12. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства ______________________________
2) субъект среднего предпринимательства ____________________________
3) субъект крупного бизнеса ________________________________________
________________________ "____" ________________ 20 года
К заявлению прилагаются: ___________________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 сентября 2010 года № 265
Приложение 51 к Инструкции по
государственной регистрации
юридических лиц и учетной регистрации
филиалов и представительств
___________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о регистрации прекращения деятельности
юридического лица, филиала (представительства)
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)

6. Басшының Т.А.Ә._______________________________________________
СТТН, (жоқ болған жағдайда СТТН аналогы немесе елдiң коды көрсетiлуi
тиiс) ___________________________________________________________
7. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиiстi ұяшықта х түрiнде
көрсетiңiз, саны цифр түрiнде):
1) заңды тұлға ______________ 2) жеке тұлға ______________________
Заңды тұлғаның атауы______________________________________________
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік заңды тұлға үшін)
__________________________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесi % ______Үлес сомасы (мың теңге)________
Жеке тұлғаның Т.А.Ә.
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік жеке тұлға үшін)
_________________________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесi % ______Үлес сомасы (мың теңге)_______
Құрылтайшылар біреуден көп болған жағдайда, олар туралы: Т.А.Ә.,
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік жеке тұлға үшін),
атауы, СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік заңды тұлға
үшін), сондай-ақ олардың жарғылық капиталдағы үлесі пайыздық және
ақшалай көрсеткіштерінің мәлiметтері өтінішке қоса тіркеледі.
8. Экономикалық қызмет негiзгi түрiнiң кодын көрсетiңiз:__________
9. Жарғылық капиталдың мөлшерi ___________________________________
10. Филиалды (өкiлдiктi) құрушы заңды тұлға жайлы мәлiметтер
Заңды тұлға (резидент емес)
Атауы ____________________________________________________________
СТТН, (жоқ болған жағдайда СТТН аналогы немесе елдiң коды көрсетiлуi
тиiс) ____________________________________________________________
11. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтiлетiн (шамамен) саны_______
12. Жеке кәсiпкерлiк субъектiсi (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз):
1) шағын кәсiпкерлiк субъектiсi ________________
2) орта кәсiпкерлiк субъектiсi _________________
3) iрi бизнес субъектiсi _______________________
_________________ 20 жылдың "____" __________________
Өтiнiшке қоса тiркеледi:__________________________________________
__________________________________________________________________
Өтiнiш берушiнiң қолы және Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2010 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 265 бұйрығына 3-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
бойынша нұсқаулыққа
51-қосымша
_________________________
Тіркеу органының атауы
Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң)
қызметiн тоқтатуын тiркеу туралы
өтiнiш
1. Ұйым нысаны (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)

1) юридическое лицо _____ 2) филиал _____ 3) представительство _____
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства) _____
____________________________________________________________________
3. Регистрационный номер ___________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
4. Код ОКПО_____________________, РНН ______________________________
5. Основание прекращения деятельности возникло в результате (укажите
в соответствующей ячейке х)
1) ликвидация _________ 2) реорганизация путем присоединения _______
6. Прекращение деятельности юридического лица, филиала
(представительства) (укажите в соответствующей ячейке х)
1) добровольная ______________ 2) принудительная ___________________
7. Наименование печатного органа, в котором опубликовано объявление о
прекращении деятельности юридического лица, филиала
(представительства), номер и дата публикации
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
8. Сведения о филиалах (представительствах) юридического лица
(укажите в соответствующей ячейке х)
1) да __________ 2) нет ___________
К заявлению прилагаются:____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
"______"_____________ 20 года
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 сентября 2010 года № 265
Приложение 52 к Инструкции по
государственной регистрации
юридических лиц
и учетной регистрации
филиалов и представительств
___________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной (учетной) регистрации внесенных
изменений и дополнений в учредительные документы
юридического лица, филиала (представительства)
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо ______________ 2) филиал _________________
3) представительство _____________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства) _____
____________________________________________________________________
3. Регистрационный номер ___________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН)________________________________
Код ОКПО ____________________ РНН __________________________________
4. Основание внесения изменений в учредительные документы (укажите в
соответствующей ячейке х):

1) заңды тұлға __________ 2) филиал ________ 3) өкiлдiк _________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) атауы__________________
_________________________________________________________________
3. Тiркеу нөмiрi ________________________________________________
Бизнес–сәйкестендiру нөмiрi (БСН)________________________________
4. ҚҰЖЖ коды __________________, СТТН____________________________
5. Қызметтi тоқтату негiздемесi мынадан туындады (тиiстi ұяшықта х
түрiнде көрсетiңiз)
1) тарату ____________ 2) қосылу жолымен қайта құрылу ____________
6. Заңды тұлға, филиалдың (өкiлдiктiң) қызметiнiң тоқтатуы (тиiстi
ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) ерікті __________________ 2) мәжбүрлі _________________________
7. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) қызметiнiң тоқтатуы туралы
хабарламаны жариялаған басылым органының атауы, нөмiр және жариялау
мерзiмi __________________________________________________________
__________________________________________________________________
8. Заңды тұлғаның филиалдары (өкiлдiктерi) туралы мәлiметтер (тиiстi
ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) иә ______________ 2) жоқ _______________
Өтiнiшке қоса тiркеледi: _________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Өтiнiш берушiнiң қолы және Т.А.Ә.
20 жылдың "____" ____________________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2010 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 265 бұйрығына 4-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
бойынша нұсқаулыққа
52-қосымша
_________________________
Тіркеу органының атауы
Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң)
құрылтай құжаттарына енгiзiлген өзгертулер мен толықтыруларды
мемлекеттiк (есептік) тiркеу туралы
өтiнiш
1. Ұйым нысаны (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) заңды тұлға ______ 2) филиал ______ 3) өкiлдiк ________________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) атауы __________________
__________________________________________________________________
3. Тiркеу нөмiрi _________________________________________________
Бизнес–сәйкестендiру нөмiрi (БСН)_________________________________
ҚҰЖЖ коды _____________, СТТН ____________________________________
4. Құрылтай құжаттарына өзгертулер мен толықтырулар енгiзудiң негiзi
(тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)

1) изменение местонахождения ______
2) редакционные изменения ______
3) прочие __________
5. Место нахождения юридического лица, филиала (представительства)
Почтовый индекс: ______________ Область: ___________________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ________, квартира, комната: _____________
номер телефона (факса): _____________________________
6. Ф.И.О. руководителя _______________________ ____________________
РНН, (в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны) ______
7. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей
ячейке х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
Наименование юридического лица _____________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного юридического
лица) ______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % _______ Сумма вклада (тыс. тенге) _______
Ф.И.О. физического лица ____________________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного физического
лица) ______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % ________ Сумма вклада (тыс. тенге) ______
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О., РНН,
аналог РНН, либо код страны (для физического лица), наименование,
РНН, аналог РНН, либо код страны (для юридического лица), а также их
доля в уставном капитале в процентном и денежном выражении
прикладываются к заявлению на отдельном листе.
8. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
9. Размер уставного капитала _______________________________________
10. Сведения о юридическом лице, создающего филиал
(представительство)
Юридическое лицо (нерезидент)
Наименование _______________________________________________________
РНН, (в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны) ______
11. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
12. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства ______________________________
2) субъект среднего предпринимательства ____________________________
3) субъект крупного бизнеса ________________________________________
________________________ "____" ________________ 20 года
К заявлению прилагаются: ___________________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 сентября 2010 года № 265
Приложение 53 к Инструкции по
государственной регистрации
юридических лиц
и учетной регистрации
филиалов и представительств
__________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
О выдаче дубликата свидетельства о государственной
регистрации (перерегистрации) юридического лица и
учетной регистрации (перерегистрации) филиала
(представительства), учредительных документов
юридического лица (филиала и представительства)

1) мекен-жайын ауыстыру __________________________________________
2) мәтiндiк өзгертулер ________________
3) өзге ____________________
5. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) мекен-жайы
Почта индексi:_____________ Облыс: _______________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: ____________________________________
Елдi мекен:_______________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше, даңғыл:____________________
Үйдiң нөмiрi: ____ пәтер, бөлме: ____ телефон (факс) нөмiрi:______
6. Басшының Т.А.Ә. _______________________________________________
СТТН, (жоқ болған жағдайда СТТН аналогы немесе елдiң коды көрсетiлуi
тиiс) _____________________________________________________________
7. Құрылтайшылардың құрамы және мөлшерi (тиiстi ұяшықта х түрiнде
көрсетiңiз, мөлшерi сан түрiнде):
1) заңды тұлға __________________ 2) жеке тұлға____________________
Заңды тұлғаның атауы ______________________________________________
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік заңды тұлға үшін)
___________________________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесi % _______ Үлес сомасы (мың теңге)_______
Жеке тұлғаның Т.А.Ә._______________________________________________
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік жеке тұлға үшін)
___________________________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесi % _______ Үлес сомасы (мың теңге) ______
Құрылтайшылар біреуден көп болған жағдайда, олар туралы: Т.А.Ә.,
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік жеке тұлға үшін),
атауы, СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік заңды тұлға
үшін), сондай-ақ олардың жарғылық капиталдағы үлесі пайыздық және
ақшалай көрсеткіштерінің мәлiметтері өтінішке қоса тіркеледі.
8. Экономикалық қызметiнiң негiзгi түрiнiң кодын көрсетiңiз:_______
9. Жарғылық капиталдың мөлшерi ____________________________________
10. Филиалды (өкiлдiктi) құрушы заңды тұлға жайлы мәлiметтер
Заңды тұлға (резидент емес)
Атауы _____________________________________________________________
СТТН, (жоқ болған жағдайда СТТН аналогы немесе елдiң коды көрсетiлуi
тиiс) ________________________
11. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтiлетiн (шамамен) саны _______
12. Жеке кәсiпкерлiк субъектiсi (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз):
1) шағын кәсiпкерлiк субъектiсi ____________
2) орта кәсiпкерлiк субъектiсi _____________
3) iрi бизнес субъектiсi ___________________
___________________ 20 жылдың "____" ______________
Өтiнiшке қоса тiркеледi:__________________________________________
Өтiнiш берушiнiң қолы және Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2010 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 265 бұйрығына 5-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
бойынша нұсқаулыққа
53-қосымша
_________________________
Тіркеу органының атауы
Заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) және
филиалды (өкiлдiктi) есептiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы
куәліктің телнұсқасын беру туралы
Өтiнiш

1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо _______________________________________________
2) филиал__________________________________________________________
3) представительство_______________________________________________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства)
___________________________________________________________________
3. Регистрационный номер юридического лица, филиала
(представительства) _______________________________________________
4. Основание для выдачи дубликата свидетельства о государственной
регистрации (перерегистрации) юридического лица и учетной регистрации
(перерегистрации) филиала (представительства), учредительных
документов юридического лица (филиала и представительства)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
5. Наименование печатного органа, в котором опубликовано объявление
об утере подлинника свидетельства юридического лица, филиала
(представительства), учредительных документов юридического лица
(филиала и представительства) номер и дата публикации
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя М.П.
"______" ___________ 20 года
К заявлению прилагаются:__________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 сентября 2010 года № 265
Приложение 54 к Инструкции по
государственной регистрации
юридических лиц и
учетной регистрации
филиалов и представительств
____________________________
Министерство юстиции Республики Казахстан
(вариант: (Территориальный орган юстиции) ______________)
Свидетельство
о государственной регистрации юридического лица
______________________
регистрационный номер
______________________
бизнес-идентификационный номер
___________________ "___"______________ 20 г.
город
Наименование: _________________________________________________
Свидетельство дает право осуществлять деятельность
в соответствии с учредительными документами в рамках
законодательства Республики Казахстан
_____________ _____________ ___________
руководитель подпись Ф. И. О.
М.П.
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 сентября 2010 года № 265
Приложение 55 к Инструкции по
государственной регистрации
юридических лиц и учетной
регистрации филиалов
и представительств
Министерство юстиции Республики Казахстан
(вариант: (Территориальный орган юстиции) _______________)
Свидетельство
о государственной перерегистрации юридического лица
______________________
регистрационный номер
______________________
бизнес-идентификационный номер
___________ "____" _____________ 20 г. город
Наименование:_____________________________________________________
__________________________________________________________________
Дата первичной государственной регистрации:_______________________
Свидетельство дает право осуществлять деятельность
в соответствии с учредительными документами в рамках
законодательства Республики Казахстан
____________ ___________ __________
руководитель подпись Ф.И.О.
М.П.
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 сентября 2010 года № 265
Приложение 56 к Инструкции по
государственной регистрации
юридических лиц и
учетной регистрации
филиалов и представительств
Министерство юстиции Республики Казахстан
(вариант: (Территориальный орган юстиции) ______________)
Свидетельство
об учетной регистрации филиала юридического лица
(вариант: об учетной регистрации представительства
юридического лица)
_______________________
регистрационный номер
______________________
бизнес-идентификационный номер
_____________ "____" ___________ 20 г.
город
Наименование филиала (представительства) юридического лица:
__________________________________________________________________
Наименование юридического лица:___________________________________
Свидетельство дает право осуществлять деятельность
в соответствии с положением в рамках законодательства
Республики Казахстан
_____________ ____________ ___________
руководитель подпись Ф.И.О.
М.П.
Приложение 9
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 сентября 2010 года № 265
Приложение 57 к Инструкции по
государственной регистрации
юридических лиц и
учетной регистрации
филиалов и представительств
Министерство юстиции Республики Казахстан
(вариант: (Территориальный орган юстиции) _____________)
Свидетельство
об учетной перерегистрации филиала юридического лица
(вариант: об учетной перерегистрации представительства
юридического лица)
______________________
регистрационный номер
______________________
бизнес-идентификационный номер
_____________ "____" ____________ 20 г.
город
Наименование филиала (представительства) юридического лица:
__________________________________________________________________
Наименование юридического лица:___________________________________
__________________________________________________________________
Дата первичной учетной регистрации: ______________________________
Свидетельство дает право осуществлять деятельность
в соответствии с положением в рамках
законодательства Республики Казахстан
_____________ ____________ ___________
руководитель подпись Ф.И.О.
М.П.
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 сентября 2010 года № 265
Приложение 58
к Инструкции по государственной
регистрации юридических лиц и учетной
регистрации филиалов и представительств
Место для штампа регистрирующего органа
_______________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной регистрации
хозяйственных товариществ, осуществляющих
свою деятельность на основании типового устава

1. Ұйым нысаны (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) заңды тұлға ___________________________________________________
2) филиал ________________________________________________________
3) өкiлдiк _______________________________________________________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) атауы __________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
3. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) тiркеу нөмiрi __________
__________________________________________________________________
4. Заңды тұлғаның мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) және филиалдың
(өкiлдiктi) есептiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң
телнұсқасын беру үшiн негiз ______________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
5. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) куәлiгінiң телнұсқасы
жоғалғандығы туралы хабарландыру жарияланған баспа органының атауы,
нөмірі мен жарияланған уақыты ____________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Өтiнiш берушiнiң А.Т.Ә. және қолы
"___" _____________ 20 ж.
Өтiнiшке қоса берiледі: __________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2010 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 265 бұйрығына 6-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
бойынша нұсқаулыққа
54-қосымша
_________________________
Тіркеу органының атауы
Қазақстан Республикасы Әдiлет Министрлiгi
(нұсқа: (Аумақтық әдiлет органы)________________)
Куәлiк
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы __________________
тiркеу нөмiрi
___________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
_________________ 20 ж. "___"_____________
қаласы
Атауы:________________________________________________________
Куәлiк Қазақстан Республикасының заңнамасы
шеңберiнде құрылтай құжаттарға сәйкес
қызметтi жүзеге асыру құқығын бередi
______________ ____________ ________________
басшы қолы аты-жөнi
М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2010 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 265 бұйрығына 7-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
бойынша нұсқаулыққа
55-қосымша
_________________________
Тіркеу органының атауы
Қазақстан Республикасы Әдiлет Министрлiгi
(нұсқа: (Аумақтық әдiлет органы)________________)
Куәлiк
заңды тұлғаны мемлекеттiк қайта тiркеу туралы __________________
тiркеу нөмiрi
___________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
_________________ 20 ж. "___"_____________
қаласы
Атауы: ______________________________________________________
Алғашқы мемлекеттiк тiркелген күнi: _________________________
Куәлiк Қазақстан Республикасының заңнамасы
шеңберiнде құрылтай құжаттарға сәйкес
қызметтi жүзеге асыру құқығын бередi
______________ ____________ ________________
басшы қолы аты-жөнi
М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2010 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 265 бұйрығына 8-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
бойынша нұсқаулыққа
56-қосымша
_________________________
Тіркеу органының атауы
Қазақстан Республикасы Әдiлет Министрлiгi
(нұсқа: (Аумақтық әдiлет органы)________________)
Куәлiк
Заңды тұлғаның филиалын есептiк тiркеу туралы
(нұсқа: заңды тұлға өкiлдiгiн есептiк тiркеу туралы)
__________________
тiркеу нөмiрi
________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
_______________ 20 ж. "___"_____________
қаласы
Заңды тұлға филиалының (өкiлдiгiнiң) атауы: ____________________
________________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы: __________________________________________
Куәлiк Қазақстан Республикасының заңнамасы
шеңберiнде құрылтай құжаттарға сәйкес
қызметтi жүзеге асыру құқығын бередi
_______________ ____________ ________________
басшы қолы аты-жөнi
М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2010 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 265 бұйрығына 9-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
бойынша нұсқаулыққа
57-қосымша
_________________________
Тіркеу органының атауы
Қазақстан Республикасы Әдiлет Министрлiгi
(нұсқа: (Аумақтық әдiлет органы)________________)
Куәлiк
заңды тұлғаның филиалын есептік қайта тiркеу туралы
(нұсқа: заңды тұлға өкiлдiгiн есептік қайта тiркеу туралы)
__________________
тiркеу нөмiрi
________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
_________________ 20 ж. "___"_____________
қаласы
Заңды тұлға филиалының (өкiлдiгiнiң) атауы: ____________________
________________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы: __________________________________________
Алғашқы есептік тiркелген күнi: __________________________
Куәлiк Қазақстан Республикасының заңнамасы
шеңберiнде құрылтай құжаттарға сәйкес
қызметтi жүзеге асыру құқығын бередi
______________ ____________ ________________
басшы қолы аты-жөнi
М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2010 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 265 бұйрығына 10-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
бойынша нұсқаулыққа
58-қосымша
_________________________
Тіркеу органының атауы
Тіркеуші органның мөртабаны қойылатын жер
_________________________
Тіркеу органының атауы
Өзінің қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге
асыратын шаруашылық серіктестіктерін
мемлекеттік тіркеу туралы
өтініш

1. Наименование юридического лица
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Организационно-правовая форма (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) полное товарищество ___________ 3) товарищество с ограниченной
ответственностью _____________
2) коммандитное товарищество _____ 4) товарищество с дополнительной
ответственностью _____________
3. Участие в составе иностранных инвесторов (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________
4. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________
5. Место нахождения юридического лица:
Почтовый индекс: ____________________________ Область: ______________
Город, район, район в городе:
_________________________________________
Населенный пункт (село, поселок):
____________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект:
_______________________
Номер дома ____________, квартира, комната:
__________________________
номер телефона (факса): __________
6. Ф.И.О. руководителя _____________________________________________
РНН, (в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны) ______
7. Укажите код основного вида экономической деятельности ___________
8. Размер уставного капитала _______________________________________
9. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей
ячейке х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
10. Укажите сведения об учредителях юридического лица (за исключением
хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников
хозяйственного товарищества осуществляется профессиональным
участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на осуществление
деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг).
Наименование юридического лица _____________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного юридического
лица) ______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % ________ Сумма вклада (тыс. тенге) ______
Местонахождение_____________________________________________________
Банковские реквизиты________________________________________________
Ф.И.О. физического лица ____________________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного физического
лица) ______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) _____
Местожительство ____________________________________________________
Данные документа, удостоверяющего личность _________________________
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О., РНН,
аналог РНН, либо код страны, местожительства и данные документа,
удостоверяющего личность (для физического лица), наименование, РНН,
аналог РНН, либо код страны (для юридического лица), а также их доля
в уставном капитале в процентном и денежном выражении,
местонахождении и банковских реквизитов прикладываются к заявлению на
отдельном листе.

1. Заңды тұлғаның атауы
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
2. Ұйымдық құқықтық нысаны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) толық серіктестік __________ 3) жауапкершілігі шектеулі
серіктестік __________
2) сенім серіктестік __________ 4) қосымша жауапкершілігі бар
серіктестік __________
3. Құрамында шетел инвесторларының қатысуы (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз)
1) иә _____________ 2) жоқ _______________
4. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз)
1) иә _____________ 2) жоқ _______________
5.Заңды тұлғаның мекен-жайы:
Почта индексі:__________________ Облыс: __________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: ____________________________________
Елді мекен: ______________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше, даңғыл: ___________________
Үйдің нөмірі:______ пәтер, бөлме: ____ телефон (факс) нөмірі _____
6. Басшының Т.А.Ә. _______________________________________________
СТТН, (жоқ болған жағдайда СТТН аналогы немесе елдің коды көрсетілуі
тиіс) _________________________________________________
7. Экономикалық қызмет негізгі түрінің кодын көрсетіңіз _________
8. Жарғылық капиталдың мөлшері __________________________________
9. Құрылтайшылардың құрамы және мөлшері (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз, мөлшері сан түрінде):
1) заңды тұлға ______________ 2) жеке тұлға ___________________
10. Заңды тұлғаның қатысушысы туралы мәлімет көрсетіңіз (шаруашылық
серiктестiгі қатысушыларының тiзiлiмiн жүргiзудi бағалы қағаздарды
ұстаушылар тiзiлiмдерiнiң жүйесiн жүргiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге
асыруға лицензиясы бар бағалы қағаздар рыногының кәсiби қатысушысы
жүзеге асыратын шаруашылық серiктестiктерiн қоспағанда).
Заңды тұлғаның атауы_____________________________________________
СТТН, СТТН аналогы немесе елдің коды (шетелдік заңды тұлға үшін)
_________________________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % _____ Үлес сомасы (мың теңге) ______
Мекен-жайы ______________________________________________________
Банктік реквизиттері_____________________________________________
Жеке тұлғаның Т.А.Ә._____________________________________________
СТТН, СТТН аналогы немесе елдің коды (шет лдік жеке тұлға
үшін) ___________________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % ______ Үлес сомасы (мың теңге) _____
Тұрған жері _____________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат мәліметтері ______________________
Құрылтайшылар біреуден көп болған жағдайда, олар туралы: Т.А.Ә.,
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік жеке тұлға үшін),
атауы, СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік заңды тұлға
үшін), сондай-ақ олардың жарғылық капиталдағы үлесі пайыздық және
ақшалай көрсеткіштерінің мәлiметтері өтінішке қоса тіркеледі.

11. В случае образования наблюдательного совета указать
исключительную компетенцию:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
12. Укажите срок ревизионной комиссии (единоличного ревизора) ______
____________________________________________________________________
13. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
14. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства ______________________________
2) субъект среднего предпринимательства ____________________________
3) субъект крупного бизнеса ________________________________________
15. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) преобразование __________________ 2) слияние ____________________
3) выделение _______________________ 4) разделение _________________
16. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации ________
17. В случае преобразования необходимо указать следующие сведения:
Прежнее наименование юридического лица _____________________________
Регистрационный номер ______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
РНН _________________________
18. В случае слияния необходимо указать следующие сведения:
Наименования юридических лиц, участвующих в слиянии _________________
Регистрационный номер ______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
РНН _________________________
19. В случае выделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование действующего юридического лица, из которого выделено
новое юридическое лицо ______________________________________________
____________________________________________________________________
Регистрационный номер ______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
РНН _________________________
20. В случае разделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование юридического лица, на базе которого созданы юридические
лица _______________________________________________________________
____________________________________________________________________
Регистрационный номер ______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
РНН _________________________
"____" __________________ 20 года
К заявлению прилагаются: ___________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подписи учредителей (в случае, когда ведение реестра
участников осуществляется профессиональным участником рынка ценных
бумаг – подпись лица, уполномоченного протоколом общего собрания
учредителей (решением участника).
Подлинность подписи (ей) должна быть засвидетельствована в
нотариальном порядке за исключением заявления товарищества с
ограниченной ответственностью, являющегося субъектом малого
предпринимательства.
Приложение 11
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 сентября 2010 года № 265
Приложение 59 к Инструкции
по государственной регистрации
юридических лиц и учетной
регистрации филиалов и представительств
Место для штампа регистрирующего органа
_____________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной перерегистрации
хозяйственных товариществ, осуществляющих
свою деятельность на основании типового устава

11. Қадағалау кеңесі құрылған жағдайда ерекше құзіреті көрсетілуі
тиіс:____________________________________________________________
_________________________________________________________________
12. Ревизиялық комиссияның (жеке ревизордың) мерзімін көрсетіңіз
_________________________________________________________________
13. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны _____
14. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі ________________
2) орта кәсіпкерлік субъектісі _________________
3) ірі бизнес субъектісі _______________________
15. Заңды тұлғаның құрылуына қайта құрылу негіз болды (тиісті ұяшықта
х түрінде көрсетіңіз):
1) қайта құру ________________ 2) қосылу _______________________
3) бөлініп шығу _________________ 4) бөліну ____________________
16. Қайта құрылуға қатысушы заңды тұлғалардың саны _____________
17. Қайта құрылған жағдайда келесідей мәліметтер көрсетілуі тиіс:
Заңды тұлғаның бұрынғы атауы ___________________________________
Тіркеу нөмірі __________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ______________________________
СТТН ___________________________________________________________
18. Қосылған жағдайда келесідей мәліметтер көрсетілуі тиіс:
Қосылуға қатысатын заңды тұлғалардың атауы _____________________
Тіркеу нөмірі __________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ______________________________
СТТН ___________________________________________________________
19. Бөліп шығарылған жағдайда келесідей мәліметтер көрсетілуі тиіс:
Жаңа заңды тұлға бөлініп шығарылған заңды тұлғаның атауы
________________________________________________________________
Тіркеу нөмірі __________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ______________________________
СТТН ___________________________________________________________
20. Бөлінген жағдайда келесідей мәліметтер көрсетілуі тиіс.
Заңды тұлғаның негізінде құрылған заңды тұлғалардың атауы
________________________________________________________________
Тіркеу нөмірі __________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ______________________________
СТТН ___________________________________________________________
20 жылдың "____" __________________
Өтінішке қоса тіркеледі: _______________________________________
________________________________________________________________
Өтініш берушінің қолы және Т.А.Ә. (шаруашылық серiктестiгi
қатысушыларының тiзiлiмiн жүргiзудi бағалы қағаздарды ұстаушылар
тiзiлiмдерiнiң жүйесiн жүргiзу жөнiндегі қызметтi жүзеге асырған
жағдайда, қатысушылардың жалпы жиналысымен (қатысушының шешімімен)
өкілдік берілген тұлғамен қойылады.
Шағын кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктерден басқа, қойылған қолдың шынайылығы
нотариалды бекітілген түрде болуы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2010 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 265 бұйрығына 11-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
бойынша нұсқаулыққа
59-қосымша
Тіркеуші органның мөртабаны қойылатын жер
________________________
Тіркеу органының атауы
Өзінің қызметін үлгiлік жарғы негiзiнде
жүзеге асыратын шаруашылық серiктестiктi
мемлекеттiк қайта тiркеу туралы
өтiнiш

1. Наименование юридического лица ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Организационно-правовая форма юридического лица (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) полное товарищество ___________ 3) товарищество с ограниченной
ответственностью _____
2) коммандитное товарищество _____ 4) товарищество с дополнительной
ответственностью _____
3. Регистрационный номер ___________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
Код ОКПО ____________________ РНН __________________________________
4. Основание перерегистрации хозяйственного товарищества (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) изменение наименования __________________________________________
2) уменьшение размера уставного капитала ___________________________
3) изменение состава участников хозяйственного товарищества (за
исключением хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра
участников хозяйственного товарищества осуществляется
профессиональным участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на
осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей
ценных бумаг) ____________________
5. Место нахождения юридического лица
Почтовый индекс: _____________________ Область: ____________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ______________, квартира, комната: ______________________
номер телефона (факса): ___________________
6. Ф.И.О. руководителя юридического лица
____________________________________________________________________
РНН, (в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны)
__________
7. Укажите виды экономической деятельности: код основного __________
8. Размер уставного капитала _______________________________________
9. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей
ячейке х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
10. Укажите сведения об учредителях юридического лица (за исключением
хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников
хозяйственного товарищества осуществляется профессиональным
участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на осуществление
деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг)
Наименование юридического лица _____________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного юридического
лица) ______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % _______ Сумма вклада (тыс. тенге) _______
Ф.И.О. физического лица ____________________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного физического
лица) ______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % _______ Сумма вклада (тыс. тенге) _______
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О., РНН,
аналог РНН, либо код страны (для физического лица), наименование, РНН
аналог РНН, либо код страны (для юридического лица), а также их доля
в уставном капитале в процентном и денежном выражении прикладываются
к заявлению на отдельном листе.

1. Заңды тұлғаның атауы __________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
2. Ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны (тиiстi ұяшықта х түрiнде
көрсетiңiз):
1) толық серiктестiк______ 3) жауапкершiлiгi шектеулi
серiктестiк_______
2) сенiм серiктестiгi______ 4) қосымша жауапкершiлiгi бар
серiктестiк____
3. Тiркеу нөмiрi __________________________________________________
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН)__________________________________
ҚҰЖЖ коды _________________________ СТТН __________________________
4. Шаруашылық серiктестiктi қайта тiркеудiң негiздемесi (тиiстi
ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз):
1) атауын өзгерту _________________________________________________
2) жарғылық капиталдың азаюы ______________________________________
3) шаруашылық серiктестiкке қатысушылардың құрамының өзгеруi
(шаруашылық серiктестiгі қатысушыларының тiзiлiмiн жүргiзудi бағалы
қағаздарды ұстаушылар тiзiлiмдерiнiң жүйесiн жүргiзу жөнiндегi
қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар бағалы қағаздар рыногының
кәсiби қатысушысы жүзеге асыратын шаруашылық серiктестiктерiн
қоспағанда)
__________________________________________________________________
5. Заңды тұлғаның мекен-жайы
Почта индексi: _________________ Облыс: __________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: ____________________________________
Елдi мекен: ______________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше, даңғыл: ___________________
Үйдiң нөмiрi:___ пәтер, бөлме:___ телефон нөмiрi (факс)___________
6. Заңды тұлға басшысының Т.А.Ә. _________________________________
СТТН, (жоқ болған жағдайда СТТН аналогы немесе елдiң коды көрсетiлуi тиiс)
7. Экономикалық қызметiнiң негiзгi түрiнiң кодын көрсетiңiз ______
8. Жарғылық капиталдың мөлшерi ___________________________________
9. Құрылтайшылардың құрамы және мөлшерi (тиiстi ұяшықта х түрiнде
көрсетiңiз, мөлшерi сан түрiнде):
1) заңды тұлға ________________ 2) жеке тұлға ____________________
10. Заңды тұлғаның құрылтайшылары туралы мәлiметтердi көрсетiңiз
(шаруашылық серiктестiгі қатысушыларының тiзiлiмiн жүргiзудi бағалы
қағаздарды ұстаушылар тiзiлiмдерiнiң жүйесiн жүргiзу жөнiндегi
қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар бағалы қағаздар рыногының
кәсiби қатысушысы жүзеге асыратын шаруашылық серiктестiктерiн
қоспағанда)
Заңды тұлғаның атауы _____________________________________________
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік заңды тұлға үшiн)
Жарғылық капиталдағы үлесi % _____ Үлес сомасы (мың теңге) _______
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. _____________________________________________
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік жеке тұлға үшін)
__________________________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесi % ______ Үлес сомасы (мың теңге)_______
Құрылтайшылар біреуден көп болған жағдайда, олар туралы: Т.А.Ә.,
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік жеке тұлға үшін),
атауы, СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік заңды тұлға
үшін), сондай-ақ олардың жарғылық капиталдағы үлесі пайыздық және
ақшалай көрсеткіштерінің мәлiметтері өтінішке қоса тіркеледі.

11. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
12. В случае образования наблюдательного совета указать
исключительную компетенцию:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
13. Укажите срок ревизионной комиссии (единоличного ревизора) ______
____________________________________________________________________
14. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства ______________________________
2) субъект среднего предпринимательства ____________________________
3) субъект крупного бизнеса ________________________________________
15. Основание для перерегистрации возникло в результате реорганизации
(укажите в соответствующей ячейке х):
1) да __________________________ 2) нет ____________________________
16. В случае присоединения необходимо указать следующие сведения:
Наименования присоединяемых юридических лиц ________________________
Регистрационный номер ______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _____________________
Код ОКПО _______________________ РНН ___________________
"____" _________________ 20 года
К заявлению прилагаются:___________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Ф.И.О. и подписи учредителей (в случае, когда ведение реестра
участников осуществляется профессиональным участником рынка ценных
бумаг – подпись лица, уполномоченного протоколом общего собрания
учредителей (решением участника)
Подлинность подписи (ей) должна быть засвидетельствована в
нотариальном порядке.
Приложение 12
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 сентября 2010 года № 265
Приложение 60 к Инструкции
по государственной регистрации
юридических лиц и учетной
регистрации филиалов
и представительств
Место для штампа регистрирующего органа
_________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной регистрации
с внесенными изменениями и дополнениями
хозяйственных товариществ, осуществляющих
свою деятельность на основании типового устава
1. Наименование юридического лица__________________________________
___________________________________________________________________
2. Организационно-правовая форма (укажите в соответствующей
ячейке х):

11. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтiлетiн саны (шамамен) ______
12. Байқау кеңесi құрылған жағдайда ерекше өкiлеттiгiн көрсетiңiз:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
13. Тексеру комиссиясының (жеке тексерушінің) мерзімін көрсетіңіз
________________________________________________________
14. Жеке кәсiпкерлiк субъектiсi (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз):
1) шағын кәсiпкерлiк субъектiсi __________________________________
2) орта кәсiпкерлiк субъектiсi ___________________________________
3) iрi бизнес субъектiсi__________________________________________
15. Қайта тiркелу негiздемесi қайта құрылу негiзiнде туды (тиiстi
ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз):
1) иә ____________________ 2) жоқ ______________________________
16. Қосылған жағдайда келесi мәлiметтердi көрсету керек:
Қосылатын заңды тұлғалардың атауы_________________________________
Тiркеу нөмiрi ____________________________________________________
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН)_________________________________
ҚҰЖЖ коды ________________________ СТТН __________________________
20 жылдың "__" ___________________
Өтiнiшке қоса тiркеледi: _________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Құрылтайшылардың қолдары және Т.А.Ә. (қатысушылардың реестрi бағалы
қағаздар рыногының кәсiби қатысушысымен жүргiзiлетiн жағдайда – жалпы
жиналыстың құрылтайшыларының хаттамасымен өкiлеттi тұлғаның қолы
(қатысушының шешiмiмен).
Қолдың шынайылығы нотариалды бекiтiлген түрде болуы тиiс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2010 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 265 бұйрығына 12-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
бойынша нұсқаулыққа
60-қосымша
Тіркеуші органның мөртабаны қойылатын жер
_________________________
Тіркеу органының атауы
Өзінің қызметiн үлгiлік жарғы негiзiнде
жүзеге асыратын шаруашылық серiктестiктерді
енгiзiлген өзгертулері мен толықтыруларымен
мемлекеттiк тiркеу туралы
өтiнiш
1. Заңды тұлғаның атауы ________________________________________
________________________________________________________________
2. Ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны (тиiстi ұяшықта х түрiнде
көрсетiңiз):

1) полное товарищество ___________ 3) товарищество с ограниченной
ответственностью _____________
2) коммандитное товарищество _____ 4) товарищество с дополнительной
ответственностью ____________
3. Основание внесения изменений в учредительные документы
юридического лица (укажите в соответствующей ячейке х):
1) изменение местонахождения ________
2) прочие________
4. Участие в составе иностранных инвесторов (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да _____________ 2) нет __________________
5. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________
6. Место нахождения юридического лица:
Почтовый индекс: ____________________________ Область: ____________
Город, район, район в городе: _____________________________________
Населенный пункт (село, поселок): _________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ___________________
Номер дома ____________, квартира, комната: _______________________
номер телефона (факса): __________
7. Ф.И.О. руководителя ____________________________________________
РНН, (в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны) _____
8. Укажите код основного вида экономической деятельности __________
9. Размер уставного капитала ______________________________________
10. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей
ячейке х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо ______________
11. Укажите сведения об учредителях юридического лица (за исключением
хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников
хозяйственного товарищества осуществляется профессиональным
участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на осуществление
деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг)
Наименование юридического лица ___________________________________
__________________________________________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного юридического лица)
______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % ________ Сумма вклада (тыс. тенге) _____
Ф.И.О. физического лица ___________________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного физического лица)
______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) ____
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О., РНН,
аналог РНН, либо код страны (для физического лица), наименование,
РНН, аналог РНН, либо код страны (для юридического лица), а также их
доля в уставном капитале в процентном и денежном выражении
прикладываются к заявлению на отдельном листе.

1) толық серiктестiк______ 3) жауапкершiлiгi шектеулi
серiктестiк________
2) сенiм серiктестiгi_____ 4) қосымша жауапкершiлiгi бар
серiктестiк________
3. Құрылтай құжаттарға енгізілген өзгертулердің негiздемесi (тиiстi
ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз):
1) мекен жайын өзгерту ___________________________________________
2) өзге __________________________________________________________
4. Құрамында шетел инвесторларының қатысуы (тиiстi ұяшықта х түрiнде
көрсетiңiз):
1) иә_____________ 2) жоқ_______________
5. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз)
1) иә_____________ 2) жоқ_______________
6. Заңды тұлғаның мекен-жайы
Почта индексi: _______________ Облыс: ____________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: ____________________________________
Елдi мекен: ______________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше, даңғыл: ___________________
Үйдiң нөмiрi:___ пәтер, бөлме:____ телефон (факс) нөмiрi _________
7. Басшының Т.А.Ә. _______________________________________________
СТТН, (жоқ болған жағдайда СТТН аналогы немесе елдiң коды көрсетiлуi тиiс)
8. Экономикалық қызметiнiң негiзгi түрiнiң кодын көрсетiңiз: _____
9. Жарғылық капиталдың мөлшерi ___________________________________
10. Құрылтайшылардың құрамы және мөлшерi (тиiстi ұяшықта х түрiнде
көрсетiңiз, мөлшерi сан түрiнде):
1) заңды тұлға _____________ 2) жеке тұлға _______________________
11. Заңды тұлғаның қатысушысы туралы мәлімет көрсетіңіз (шаруашылық
серiктестiгі қатысушыларының тiзiлiмiн жүргiзудi бағалы қағаздарды
ұстаушылар тiзiлiмдерiнiң жүйесiн жүргiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге
асыруға лицензиясы бар бағалы қағаздар рыногының кәсiби қатысушысы
жүзеге асыратын шаруашылық серiктестiктерiн қоспағанда).
Заңды тұлғаның атауы _____________________________________________
СТТН, СТТН аналогы немесе елдің коды (шетелдік заңды тұлға
үшін) ____________________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % _____ Үлес сомасы (мың теңге) _______
Жеке тұлғаның Т.А.Ә.______________________________________________
СТТН, СТТН аналогы немесе елдің коды (шетелдік жеке тұлға үшін)
__________________________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % ______ Үлес сомасы (мың теңге) ______
Құрылтайшылар біреуден көп болған жағдайда, олар туралы: Т.А.Ә.,
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік жеке тұлға үшін),
атауы, СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік заңды тұлға
үшін), сондай-ақ олардың жарғылық капиталдағы үлесі пайыздық және
ақшалай көрсеткіштерінің мәлiметтері өтінішке қоса тіркеледі.

12. В случае образования наблюдательного совета указать
исключительную компетенцию:________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
13. Укажите срок ревизионной комиссии (единоличного ревизора)
____________________________________________________________________
14. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
15. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства ______________________________
2) субъект среднего предпринимательства ____________________________
3) субъект крупного бизнеса ________________________________________
16. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) преобразование __________________ 2) слияние ____________________
3) выделение _______________________ 4) разделение _________________
17. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации ________
18. В случае преобразования необходимо указать следующие сведения:
Прежнее наименование юридического лица _____________________________
Регистрационный номер ______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
Код ОКПО _____________________________ РНН _________________________
19. В случае слияния необходимо указать следующие сведения:
Наименования юридических лиц, участвующих в слиянии ________________
Регистрационный номер ______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
Код ОКПО _____________________________ РНН _________________________
20. В случае выделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование действующего юридического лица, из которого выделено
новое юридическое лицо _____________________________________________
____________________________________________________________________
Регистрационный номер ______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
Код ОКПО _____________________ РНН _________________________________
21. В случае разделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование юридического лица, на базе которого созданы юридические
лица _______________________________________________________________
____________________________________________________________________
Регистрационный номер ______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
Код ОКПО __________________ РНН ____________________________________
"____" __________________ 20 года
К заявлению прилагаются: ___________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подписи учредителей (в случае, когда ведение реестра
участников осуществляется профессиональным участником рынка ценных
бумаг – подпись лица, уполномоченного протоколом общего собрания
учредителей (решением участника)
Подлинность подписи (ей) должна быть засвидетельствована в
нотариальном порядке за исключением заявления товарищества с
ограниченной ответственностью, являющегося субъектом малого
предпринимательства.
Приложение 13
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 сентября 2010 года № 265
Приложение 61 к Инструкции
по государственной регистрации
юридических лиц и учетной
регистрации филиалов
и представительств
Место для штампа регистрирующего органа
_________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной перерегистрации с внесенными
изменениями и дополнениями хозяйственных товариществ,
осуществляющих свою деятельность на основании
типового устава

12. Байқау кеңесі құрылған жағдайда айрықша өкілеттігін көрсетіңіз:
__________________________________________________________________
13. Тексеру комиссиясының (жеке тексерушінің) мерзімін көрсетіңіз
__________________________________________________________________
14. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтiлетiн саны (шамамен) ______
15. Жеке кәсiпкерлiк субъектiсi (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз):
1) шағын кәсiпкерлiк субъектiсi __________
2) орта кәсiпкерлiк субъектiсi ___________
3) iрi бизнес субъектiсi _________
16. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негiз болды (тиiстi
ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз):
1) қайта құру __________________ 2) қосылу ______________________
3) бөлiнiп шығу ________________ 4) бөлiну ______________________
17. Қайта құруға қатысатын заңды тұлғалардың саны _______________
18. Қайта құрылған жағдайда келесi мәлiметтердi көрсету керек:
Заңды тұлғаның бұрынғы атауы ____________________________________
Тiркеу нөмiрi ___________________________________________________
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН) _______________________________
ҚҰЖЖ коды _________________________ СТТН ________________________
19. Қосылған жағдайда келесi мәлiметтердi көрсету керек:
Бiрiгуге қатысатын заңды тұлғалардың атауы
Тiркеу нөмiрi ___________________________________________________
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН)________________________________
ҚҰЖЖ коды _________________________ СТТН _____________________
20. Бөлiнiп шығу жағдайында келесi мәлiметтердi көрсету керек:
Бөлiнiп шыққан жаңа заңды тұлғаның атауы ________________________
_________________________________________________________________
Тiркеу нөмiрi ___________________________________________________
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН)________________________________
ҚҰЖЖ коды __________________________ СТТН _______________________
21. Бөлiнген жағдайда келесi мәлiметтердi көрсету керек:
Заңды тұлғаның негiзiнде құрылған заңды тұлғалардың атауы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Тiркеу нөмiрi ____________________________________________________
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН)_________________________________
ҚҰЖЖ коды __________________________ СТТН ________________________
20 жылдың "___" ____________________
Өтiнiшке қоса тiркеледi: _________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Құрылтайшылардың қолдары және Т.А.Ә. (қатысушылардың реестрi бағалы
қағаздар рыногының кәсiби қатысушысымен жүргiзiлетiн жағдайда – жалпы
жиналыстың құрылтайшыларының хаттамасымен өкiлеттi тұлғаның қолы
(қатысушының шешiмiмен).
Қол(дар)дың шынайылығы шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi болып табылатын
жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктiң өтiнiшiн қоспағанда нотариалды
бекiтiлген түрде болуы тиiс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2010 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 265 бұйрығына 13-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
бойынша нұсқаулыққа
61-қосымша
Тіркеуші органның мөртабаны қойылатын жер
__________________________
Тіркеу органының атауы
Өзінің қызметiн үлгiлік жарғы негiзiнде
жүзеге асыратын шаруашылық серiктестiктерді
енгiзiлген өзгертулері мен толықтыруларымен
мемлекеттiк қайта тіркеу туралы
өтiнiш

3. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________
4. Место нахождения акционерного общества
Почтовый индекс: ________________________ Область: _________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ________________, квартира, комната: ____________________
номер телефона (факса): ____________________________________________
5. Ф.И.О. руководителя _____________________________________________
РНН, (в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны)
__________
6. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
7. Размер уставного капитала _______________________________________
8. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей
ячейке х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
9. Укажите гарантированный размер дивиденда по привилегированной
акции: ___________________________________________________________
__________________________________________________________________
(в фиксированном выражении или с индексированием относительно
какого-либо показателя при условии регулярности и общедоступности его
значений)
10. Укажите периодичность выплаты дивидендов по привилегированным
акциям: __________________________________________________________
__________________________________________________________________
11. Укажите средства массовой информации, используемые для публикации
информации, подлежащих обязательному опубликованию, определенные
уполномоченным органом _____________________________________
__________________________________________________________________
12. Количество членов совета директоров общества _________________
Требования пункта 37 типового устава применяются к финансовым
организациям.
13. Количество членов правления общества _________________________
14. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ____________
15. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства ___________________________
2) субъект крупного бизнеса _______________________________________
16. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) преобразование ____________________ 2) слияние _________________
3) выделение _________________________ 4) разделение ______________

3. Заңды тұлға еншiлес ұйым болып табылады (тиiстi ұяшықта х түрiнде
көрсетiңiз):
1) иә __________________ 2) жоқ _______________________
4. Акционерлiк қоғамның мекен-жайы
Почта индексi: __________________ Облыс: ________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: ___________________________________
Елдi мекен: _____________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше, даңғыл: __________________
Үйдiң нөмiрi: ____ пәтер, бөлме:____ телефон нөмiрi (факс) ______
5. Басшының Т.А.Ә. ______________________________________________
СТТН, (жоқ болған жағдайда СТТН аналогы немесе елдiң коды көрсетiлуi
тиiс) ____________________________________________________________
6. Экономикалық қызметiнiң негiзгi түрiнiң кодын көрсетiңiз:______
7. Жарғылық капиталдың мөлшерi ___________________________________
8. Құрылтайшылардың құрамы және мөлшерi (тиiстi ұяшықта х түрiнде
көрсетiңiз, мөлшерi сан түрiнде):
1) заңды тұлға _______________ 2) жеке тұлға _____________________
9. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивиденттiң кепiл мөлшерiн
көрсетiңiз:_______________________________________________________
__________________________________________________________________
(бекiтiлген көрсеткiште немесе оның мәнi қол жетiмдi және жүйелi
болған жағдайда қандай да болса көрсеткiшке қатысты қайта есептелген)
10. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивиденттердi төлеу кезеңдiлiгiн
көрсетiңiз: ______________________________________________________
__________________________________________________________________
11. Уәкілетті орган белгілеген, мiндеттi жариялауға жататын
ақпараттарды жариялау үшiн қолданатын бұқаралық ақпарат құралдарын
көрсетiңiз:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
12. Қоғамның директорлар кеңесi мүшелерiнiң саны__________________
Үлгілік жарғының 37 тармағының талабы қаржылық ұйымдарға қолданылады.
13. Қоғамды басқармасы мүшелерiнiң саны __________________________
14. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтiлетiн саны (шамамен)_______
15. Жеке кәсiпкерлiк субъектiсi (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз):
1) орта кәсiпкерлiк субъектiсi ___________________________________
2) iрi бизнес субъектiсi _________________________________________
16. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негiз болды (тиiстi
ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз):
1) қайта құру _______________ 2) қосылу _________________________
3) бөлiнiп шығу _____________ 4) бөлiну __________________________

17. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации _______
18. В случае преобразования необходимо указать следующие сведения:
Прежнее наименование юридического лица ___________________________
Регистрационный номер ____________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _____________________________
Код ОКПО ____________________________ РНН _______________________
19. В случае слияния необходимо указать следующие сведения:
Наименования юридических лиц, участвующих в слиянии _______________
Регистрационный номер _____________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ______________________________
Код ОКПО ____________________________ РНН _________________________
20. В случае выделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование действующего юридического лица, из которого выделено
новое юридическое лицо ____________________________________________
___________________________________________________________________
Регистрационный номер _____________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ______________________________
Код ОКПО ____________________________ РНН _________________________
21. В случае разделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование юридического лица, на базе которого созданы юридические
лица ______________________________________________________________
___________________________________________________________________
Регистрационный номер _____________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ______________________________
Код ОКПО ____________________________ РНН _________________________
"____" __________________ 20 года
К заявлению прилагаются: __________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись руководителя
Подлинность подписи должна быть засвидетельствована в нотариальном
порядке.
Приложение 15
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 сентября 2010 года № 265
Приложение 63 к Инструкции
по государственной регистрации
юридических лиц и учетной
регистрации филиалов и представительств
Место для штампа регистрирующего органа
__________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной перерегистрации акционерного
общества, осуществляющего свою деятельность на
основании типового устава
1. Наименование акционерного общества _______________________________
_____________________________________________________________________

17. Қайта құруға қатысатын заңды тұлғалардың мөлшерi______________
18. Қайта құрылған жағдайда келесi мәлiметтердi көрсету керек:
Заңды тұлғаның бұрынғы атауы _____________________________________
Тiркеу нөмiрi ____________________________________________________
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН)_________________________________
ҚҰЖЖ коды __________________________ СТТН ______________________
19. Қосылған жағдайда келесi мәлiметтердi көрсету керек:
Бiрiгуге қатысатын заңды тұлғалардың атауы________________________
Тiркеу нөмiрi ____________________________________________________
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН)_________________________________
ҚҰЖЖ коды ________________________ СТТН ________________________
20. Бөлiнiп шығу жағдайында келесi мәлiметтердi көрсету керек:
Бөлiнiп шыққан жаңа заңды тұлғаның атауы _________________________
__________________________________________________________________
Тiркеу нөмiрi ____________________________________________________
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН)_________________________________
ҚҰЖЖ коды _________________________ СТТН _______________________
21. Бөлiнген жағдайда келесi мәлiметтердi көрсету керек:
Заңды тұлғаның негiзiнде құрылған заңды тұлғалардың атауы ________
__________________________________________________________________
Тiркеу нөмiрi ____________________________________________________
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН)_________________________________
ҚҰЖЖ коды _________________________ СТТН _________________________
20 жылдың "___" ___________________
Өтiнiшке қоса тiркеледi: _________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Басшының қолы және Т.А.Ә.
Қолдың шынайылығы нотариалды бекiтiлген түрде болуы тиiс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2010 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 265 бұйрығына 15-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
бойынша нұсқаулыққа
63-қосымша
Тіркеуші органның мөртабаны қойылатын жер
_________________________
Тіркеу органының атауы
Өзінің қызметін үлгілік жарғы негiзiнде жүзеге асыратын
акционерлiк қоғамды мемлекеттiк қайта тiркеу туралы
өтiнiш
1. Акционерлiк қоғамның атауы ____________________________________
__________________________________________________________________

2. Регистрационный номер ____________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ________________________________
Код ОКПО _______________________ РНН ________________________________
3. Основание перерегистрации акционерного общества (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) изменение наименования ___________________________________________
2) уменьшение размера уставного капитала ____________________________
4. Место нахождения акционерного общества
Почтовый индекс: _______________________ Область: ___________________
Город, район, район в городе: _______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): ___________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: _____________________
Номер дома _________________, квартира, комната: ____________________
Номер телефона (факса): _____________________________________________
5. Ф.И.О. руководителя ______________________________________________
РНН, (в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны) _______
6. Укажите код основного вида экономической деятельности ____________
7. Размер уставного капитала ________________________________________
8. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо ________________
9. Укажите гарантированный размер дивиденда по привилегированной
акции: ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(в фиксированном выражении или с индексированием относительно
какого-либо показателя при условии регулярности и общедоступности его
значений)
10. Укажите периодичность выплаты дивидендов по привилегированным
акциям: _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Укажите средства массовой информации, используемые для публикации
информации, подлежащих обязательному опубликованию, определенные
уполномоченным органом ________________________________
_________________________________________________________________
12. Количество членов совета директоров общества ___________________
Требования пункта 37 типового устава применяются к финансовым
организациям.
13. Количество членов правления общества ___________________________
14. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
15. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства ____________________________

2. Тiркеу нөмiрi _________________________________________________
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН)_________________________________
ҚҰЖЖ коды _________________________ СТТН _______________________
3. Акционерлiк қоғамды қайта тiркеудiң негiздемесi (тиiстi ұяшықта
х түрiнде көрсетiңiз):
1) атауын өзгерту ________________________________________________
2) жарғылық капиталдың азаюы _____________________________________
4. Акционерлiк қоғамның мекен-жайы
Почта индексi: ________________ Облыс: ___________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: ____________________________________
Елдi мекен: ______________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше, даңғыл: ___________________
Үйдiң нөмiрi: _____ пәтер, бөлме: ____ телефон (факс) нөмiрi _____
5. Басшының Т.А.Ә. _______________________________________________
СТТН, (жоқ болған жағдайда СТТН аналогы немесе елдiң коды көрсетiлуi
тиiс) ____________________________________________________________
6. Экономикалық қызметiнiң негiзгi түрiнiң кодын көрсетiңiз: _____
7. Жарғылық капиталдың мөлшерi ___________________________________
8. Құрылтайшылардың құрамы және мөлшерi (тиiстi ұяшықта х түрiнде
көрсетiңiз, мөлшерi сан түрiнде):
1) заңды тұлға ____________ 2) жеке тұлға _____________________
9. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивиденттiң кепiл мөлшерiн
көрсетiңiз: ______________________________________________________
__________________________________________________________________
(бекiтiлген көрсеткiште немесе оның мәнi қол жетiмдi және жүйелi
болған жағдайда қандай да болса көрсеткiшке қатысты қайта есептелген)
10. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивиденттердi төлеу кезеңдiлiгiн
көрсетiңiз: ______________________________________________________
__________________________________________________________________
11. Уәкілетті орган белгілеген, мiндеттi жариялауға жататын
ақпараттарды жариялау үшiн қолданатын бұқаралық ақпарат құралдарын
көрсетiңiз: ______________________________________________________
__________________________________________________________________
12. Қоғамның директорлар кеңесi мүшелерiнiң саны _________________
Үлгілік жарғының 37-тармағының талабы қаржылық ұйымдарға қолданылады.
13. Қоғамды басқармасы мүшелерiнiң саны __________________________
14. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтiлетiн саны (шамамен)_______
15. Жеке кәсiпкерлiк субъектiсi (тиiстi ұяшықта х түрiнде
көрсетiңiз):
1) орта кәсiпкерлiк субъектiсi __________________________________

1. Наименование производственного кооператива ______________________
____________________________________________________________________
2. Участие в составе иностранных инвесторов (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет _____________________
3. Юридическое лицо является дочерней организацией
(укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________
4. Место нахождения производственного кооператива
Почтовый индекс: _____________________ Область:
____________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ______________
Номер дома _________________ квартира, комната: ____________________
номер телефона (факса): ____________________________________________
5. Ф.И.О. руководителя _____________________________________________
РНН, (в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны) ______
6. Укажите код основного вида экономической деятельности ___________
7. Размер уставного фонда (при наличии) ____________________________
8. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей
ячейке х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
9. Сведения об учредителях юридического лица
Ф.И.О. физического лица ____________________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного физического
лица)_______________________________________________________________
Размер пая % ___________ Имущественный взнос _______________________
Ф.И.О. физического лица ____________________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного физического
лица)_______________________________________________________________
Размер пая % ___________ Имущественный взнос _______________________
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О.,
РНН, аналог РНН, либо код страны (а также имущественный взнос
сведения о размере пая прикладываются к заявлению на отдельном
листе).
10. Порядок, способы и сроки внесения имущественного взноса членами
кооператива________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
11. Взаимоотношения между кооперативом и его членами, исполнительным
органом и трудовым коллективом: ___________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

1. Өндiрiстiк кооперативтiң атауы ______________________________
________________________________________________________________
2. Құрамында шетел инвесторларының қатысуы (тиiстi ұяшықта х түрiнде
көрсетiңiз):
1) иә __________________ 2) жоқ ____________________
3. Заңды тұлға еншiлес ұйым болып табылады (тиiстi ұяшықта х түрiнде
көрсетiңiз):
1) иә __________________ 2) жоқ ____________________
4. Өндірістік кооперативтің мекен-жайы
Почта индексi: ___________________ Облыс: ______________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: __________________________________
Елдi мекен: ____________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше, даңғыл: _________________
Үйдiң нөмiрi: ____ пәтер, бөлме: ____ телефон (факс) нөмiрi ____
5. Басшының Т.А.Ә. _____________________________________________
СТТН, (жоқ болған жағдайда СТТН аналогы немесе елдiң коды көрсетiлуi
тиiс) __________________________________________________________
6. Экономикалық қызметiнiң негiзгi түрiнiң кодын көрсетiңiз: ___
7. Жарғылық капиталдың мөлшерi _________________________________
8. Құрылтайшылардың құрамы және мөлщерi (тиiстi ұяшықта х түрiнде
көрсетiңiз, мөлшерi сан түрiнде):
1) заңды тұлға ____________ 2) жеке тұлға _____________________
9. Заңды тұлғаның құрылтайшылары туралы мәлiметтер
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. __________________________________________
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік жеке тұлғалар үшiн)
Жарғылық капиталдағы үлесi % _____ Үлес сомасы (мың теңге)_____
Жеке тұлғаның Т.А.Ә.___________________________________________
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетел жеке тұлғалары үшiн)
Жарғылық капиталдағы үлесi % _____ Үлес сомасы (мың теңге)______
Құрылтайшылар біреуден көп болған жағдайда, олар туралы: Т.А.Ә.,
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік жеке тұлға үшін),
атауы, СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік заңды тұлға
үшін), сондай-ақ олардың жарғылық капиталдағы үлесі пайыздық және
ақшалай көрсеткіштерінің мәлiметтері өтінішке қоса тіркеледі.
10. Кооператив мүшелерiнiң мүлiктiк салым салудың тәртiбi, әдiстерi
және мерзiмi ____________________________________________________
_________________________________________________________________
11. Кооператив пен оның мүшелерiнiң, атқару органының және еңбек
ұйымы арасындағы байланыс: ______________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

1. Наименование производственного кооператива _______________________
_____________________________________________________________________
2. Изменение наименования производственного кооператива на
3. Регистрационный номер ____________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ________________________________
Код ОКПО РНН ________________________________________________________
4. Место нахождения юридического лица
Почтовый индекс: ______________________ Область: ____________________
Город, район, район в городе: _______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): ___________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: _____________________
Номер дома_____________, квартира, комната:__________________________
номер телефона (факса): _____________________________________________
5. Ф.И.О. руководителя ______________________________________________
РНН, (в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны) _______
6. Укажите код основного вида экономической деятельности ____________
7. Размер уставного фонда (при наличии) _____________________________
8. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей
ячейке х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо ___________ 2) физическое лицо __________________
9. Сведения об учредителях юридического лица
Ф.И.О. физического лица _____________________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного физического
лица)
Размер пая ___________ % Имущественный взнос ________________________
Ф.И.О. физического лица _____________________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного физического лица)
_____________________________________________________________________
Размер пая % ____________ Имущественный взнос _______________________
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О., РНН,
аналог РНН, либо код страны (а также имущественный взнос сведения о
размере пая прикладываются к заявлению на отдельном листе).
10. Порядок, способы и сроки внесения имущественного взноса членами
кооператива
11. Состав ревизионной комиссии ___________________________
12. Срок избрания ревизионной комиссии _______________________
13. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек _______________
14. Взаимоотношения между кооперативом и его членами, исполнительным
органом и трудовым коллективом: _____________________________________
_____________________________________________________________________

1. Өндiрiстiк кооперативтiң атауы _______________________________
_________________________________________________________________
2. Өндiрiстiк кооперативтiң атауын өзгерту ______________________
_________________________________________________________________
3. Тiркеу нөмiрi ________
Бизнес–сәйкестендiру нөмiрi (БСН)_____________
ҚҰЖЖ коды ____________________ СТТН ___________________________
4. Заңды тұлғаның мекен-жайы
Почта индексi: ________________ Облыс: __________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: ___________________________________
Елдi мекен: _____________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше, даңғыл: __________________
Үйдiң нөмiрi: ____ пәтер, бөлме: ____ телефон нөмiрi (факс) _____
5. Басшының Т.А.Ә._____________________________________________
СТТН, (жоқ болған жағдайда СТТН аналогы немесе елдiң коды көрсетiлуi тиiс)
6. Экономикалық қызметiнiң негiзгi түрiнiң кодын көрсетiңiз:______
7. Жарғылық капиталдың мөлшерi ___________________________________
8. Құрылтайшылардың құрамы және мөлшерi (тиiстi ұяшықта х түрiнде
көрсетiңiз, мөлшерi сан түрiнде):
1) заңды тұлға _____________ 2) жеке тұлға _____________________
9. Заңды тұлғаның құрылтайшылары туралы мәлiметтер
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. ___________________________________________
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды көрсетiлуi тиiс (шетел жеке
тұлғалары үшiн)
Жарғылық капиталдағы үлесi % ______ Үлес сомасы (мың теңге)_______
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. _____________________________________________
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды көрсетiлуi тиiс (шетелдік жеке
тұлғалар үшiн)
Жарғылық капиталдағы үлесi % ______ Үлес сомасы (мың теңге)_______
Құрылтайшылар біреуден көп болған жағдайда, олар туралы: Т.А.Ә.,
СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік жеке тұлға үшін),
атауы, СТТН, СТТН аналогы немесе елдiң коды (шетелдік заңды тұлға
үшін), сондай-ақ олардың жарғылық капиталдағы үлесі пайыздық және
ақшалай көрсеткіштерінің мәлiметтері өтінішке қоса тіркеледі.
10. Кооператив мүшелерiнiң мүлiктiк салым салудың тәртiбi, әдiстерi
және мерзiмi _____________________________________________________
__________________________________________________________________
11. Тексеру комиссиясының құрамы _________________________________
12. Тексеру комиссиясын сайлау мерзiмi ___________________________
13. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтiлетiн саны (шамамен) ______
14. Кооператив пен оның мүшелерiнiң, атқару органының және еңбек
ұйымы арасындағы байланыс: _______________________________________
__________________________________________________________________