О внесении изменений и дополнения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 января 2010 года № 13 "Об утверждении санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к содержанию и эксплуатации дошкольных организаций образования"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 октября 2010 года № 833. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 октября 2010 года № 6597. Отменен приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2012 года № 362.
Сноска. Отменен приказом Министра здравоохранения РК от 18.05.2012 № 362.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 7 и подпунктом 1) статьи 145 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 января 2010 года № 13 "Об утверждении санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к содержанию и эксплуатации дошкольных организаций образования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6048, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, март 2010 года, № 3, ст. 370) следующие изменения и дополнение:
в санитарных правилах "Санитарно-эпидемиологические требования к содержанию и эксплуатации дошкольных организаций образования", утвержденных указанным приказом:
часть первую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6. Размеры игровых площадок ДОО принимаются не менее 6 м2 на одно место.";
в пункте 9 после слов "или многоквартирного жилого дома" дополнить словами "(для частных домовладений не менее 5 м)";
в пункте 15:
часть вторую изложить в следующей редакции:

"Білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын күтіп ұстауға және пайдалануға қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 13 қаңтардағы № 13 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2010 жылғы 25 қазандағы № 833 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 28 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6597 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылдың 18 мамырдағы № 362 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2012.05.18 № 362 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына және 145-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын күтіп ұстауға және пайдалануға қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар» санитариялық ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 13 қаңтардағы № 13 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 10 ақпанда № 6048 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер Бюллетенінде 2010 жылғы наурызда № 3, 370-құжат жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын күтіп ұстауға және пайдалануға қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар» санитариялық ережесінде:
6-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«6. ББМДҰ-ның ойын алаңдарының көлемдері бір орынға кемінде 6 м2 қабылданады.»;
9-тармақтағы «немесе көп пәтерлі тұрғын үйден кемінде 10 метр қашықтықта» деген сөздерден кейін «(жеке иеліктегі үйлер үшін кемінде 5 метр)» деген сөздермен толықтырылсын;
15-тармақтағы:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:

"В ДОО оборудуют физкультурную площадку размером не менее 250 м2.";
части четвертую, пятую и шестую исключить;
в части второй пункта 16 цифру "50" заменить цифрой "30";
часть первую пункта 23 изложить в следующей редакции:
"23. В ДОО предусматривается зал для музыкальных и гимнастических занятий площадью не менее 80 м2.";
пункты 29 и 62 исключить;
пункт 83 изложить в следующей редакции:
"83. Санитарные правила при проектировании, строительстве, реконструкции плавательных бассейнов регламентируются приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 июля 2010 года № 555 "Об утверждении санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам коммунального назначения", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6417.";
первую часть пункта 89 исключить;

«ББМДҰ-да көлемі кемінде 250 метр2 дене шынықтыру алаңы жабдықталады.»;
төртінші, бесінші және алтыншы бөліктер алынып тасталсын;
16-тармақтың екінші бөлігіндегі «50» деген сан «30» деген санмен ауыстырылсын;
23-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«23. ББМДҰ-да ауданы кемінде 80 м2 болатын музыка және гимнастика сабақтарына арналған зал қарастырылады.»;
29 және 62-тармақ алынып тасталсын;
83-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Жүзу бассейндерін жобалау, салу, реконструкциялау кезінде санитариялық ережелер Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6417 болып тіркелген «Коммуналдық мақсаттағы объектілерге қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар» санитариялық ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 28 шілдедегі № 555 бұйрығымен регламенттеледі.»;
89-тармақтың бірінші бөлігі алынып тасталсын;

в строке "палата" цифру "12" заменить цифрой "6";
в разделе "Служебно-бытовые помещения":
строку
"
Кабинет завхоза
-
-
-
6
6
"
исключить.
2. Комитету государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Бисмильдин Ф.Б.) обеспечить в установленном законодательством порядке официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации.

«Палата» жолындағы «12» деген сан «6» деген санмен ауыстырылсын;
«Қызметтік-тұрмыстық үй-жайлар» бөліміндегі:
«
шаруашылық меңгерушісінің кабинеті
-
-
-
6
6
»
деген жол алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Әкімшілік-құқықтық жұмыс департаменті (Ф.Б. Бисмильдин) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны заңнамада белгіленген тәртіппен ресми жариялауды қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Б. Садыков

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы                                    Б. Садықов