О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 апреля 2004 года № 57 "Об утверждении Правил переучета векселей Национальным Банком Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 декабря 2010 года № 103. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 февраля 2011 года № 6761. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 193 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2018 № 193 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" и в целях совершенствования порядка переучета Национальным Банком Республики Казахстан коммерческих простых векселей Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 апреля 2004 года № 57 "Об утверждении Правил переучета векселей Национальным Банком Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2858, опубликованное 29 мая 2004 года в газете "Казахстанская правда" № 117-118 (24427-24428)) внести следующие изменения:
в Правилах переучета векселей Национальным Банком Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в правом верхнем углу слова "Об утверждении Правил переучета векселей Национальным Банком Республики Казахстан" исключить;
в преамбуле слова "О Национальном Банке Республики Казахстан", "О вексельном обращении в Республике Казахстан" заменить словами "от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", от 28 апреля 1997 года "О вексельном обращении в Республике Казахстан" (далее – Закон о вексельном обращении)";
подпункт 3) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"3) уполномоченное подразделение – подразделение учета монетарных операций Национального Банка;";
в подпункте 2) пункта 5 слова "Законом Республики Казахстан "О вексельном обращении в Республике Казахстан" заменить словами "Законом о вексельном обращении";
в пункте 7:
в абзаце первом слова "уполномоченное подразделение" заменить словами "Национальный Банк";
в подпункте 3):
слова "уполномоченного подразделения" заменить словами "Национального Банка";
слова "(далее – ответственный работник уполномоченного подразделения)" исключить;

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің вексельдерді қайта есепке алу ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 16 сәуірдегі № 57 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2010 жылғы 27 желтоқсандағы № 103 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 1 ақпанда № 6761 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 193 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2018 № 193 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің коммерциялық жай вексельдерді қайта есепке алу тәртібін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің вексельдерді қайта есепке алу ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 16 сәуірдегі № 57 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2858 тіркелген, 2004 жылғы 28 мамырда "Егемен Қазақстан" газетінің № 136-137 (23773) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің вексельдерді қайта есепке алу ережесінде:
жоғарғы оң жақ бұрышта "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің вексельдерді қайта есепке алу ережесін бекіту туралы" деген сөздер алынып тасталсын;
кіріспеде "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы", "Қазақстан Республикасындағы вексель айналысы туралы" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Қазақстан Республикасындағы вексель айналысы туралы" 1997 жылғы 28 сәуірдегі (бұдан әрі – Вексель айналысы туралы заң)" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) уәкілетті бөлімше – Ұлттық Банктің монетарлық операцияларды есепке алу бөлімшесі;";
5-тармақтың 2) тармақшасында "Қазақстан Республикасындағы вексель айналысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңында" деген сөздер "Вексель айналысы туралы заңында" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақта:
бірінші абзацта "уәкілетті бөлімшеге" деген сөздер "Ұлттық Банкке" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшада:
"уәкілетті бөлімшенің" деген сөздер "Ұлттық Банктің" деген сөздермен ауыстырылсын;
"(бұдан әрі - уәкілетті бөлімшенің жауапты қызметкері)" деген сөздер алынып тасталсын;

в пунктах 8 и 9 слова "Ответственный работник уполномоченного подразделения" заменить словами "Национальный Банк";
в пункте 11:
слова "Национальным Банком" исключить;
слова ", ответственный работник уполномоченного подразделения" заменить словами "Национальный Банк";
в пункте 12 слова "в пользу Национального Банка и передает вексель ответственному работнику уполномоченного подразделения" заменить словами "и передает вексель в пользу Национального Банка";
в приложении 1:
в подпункте 8) пункта 2.1.:
слово "Комитетом" заменить словом "комитетом";
слова "и валютной" исключить;
в подпункте 1) пункта 2.2. слова "Республики Казахстан" исключить;
в пункте 4.1. слова "а также вступление в силу законодательных и иных актов государственных органов иностранных государств, делающих невозможным исполнение обязательств по настоящему Соглашению," исключить;
в Разделе 6 цифры, слова и аббревиатуры "480090, Алматы
Коктем 3, дом 21
БИК 190701103
РНН 600400062088" исключить;
в приложении 4:
слово "Директор" заменить словом "Руководитель".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту монетарных операций (Герасименко Ю.В.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Уртембаев А.К.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, банков второго уровня и первоклассных эмитентов векселей.
4. Департаменту организационной работы, внешних и общественных связей (Терентьев А.Л.) в трехдневный срок со дня получения от Департамента монетарных операций заявки на опубликование принять меры к официальному опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Альжанова Б.А.
Председатель
Национального Банка
Г. Марченко

8 және 9-тармақтарда "Уәкілетті бөлімшенің жауапты қызметкері" деген сөздер "Ұлттық Банк" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақта:
"Ұлттық Банк" деген сөздер алынып тасталсын;
"уәкілетті бөлімшенің жауапты қызметкері" деген сөздер "Ұлттық Банк" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақта "Ұлттық Банктің пайдасына индоссамент ресімдейді және вексельді уәкілетті бөлімшенің жауапты қызметкеріне береді" деген сөздер "индоссамент ресімдейді және вексельді Ұлттық Банктің пайдасына береді" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-қосымшада:
2.1-тармақтың 8) тармақшасында:
"комитеті" деген сөз мемлекеттік тілдегі мәтінде өзгермейді;
"және валюта" деген сөздер алынып тасталсын;
2.2-тармақтың 1) тармақшасында "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің" деген сөздер "Ұлттық Банктің" деген сөздермен ауыстырылсын;
4.1-тармақта ", сондай-ақ шет мемлекеттердің мемлекеттік органдарының Тараптардың осы Келісім бойынша міндеттемелерін орындауына мүмкіндік бермейтін заңдары мен өзге де актілерінің күшіне енген жағдайда" деген сөздер алынып тасталсын;
6-бөлімде "480090, Алматы қаласы,
"Көктем-3", 21-үй
БИК 190701103
РНН 600400062088" деген цифрлар, сөздер мен аббревиатуралар алынып тасталсын;
4-қосымшада:
"директоры" деген сөз "басшысы" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Монетарлық операциялар департаменті (Герасименко Ю.В.):
1) Заң департаментімен (Өртембаев А.Қ.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына, екінші деңгейдегі банктерге және вексельдердің бірінші класты эмитенттеріне жіберсін.
4. Ұйымдастыру жұмысы, сыртқы және қоғамдық байланыстар департаменті (Терентьев А.Л.) Монетарлық операциялар департаментінен жариялауға өтінімді алғаннан кейін үш күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауға шаралар қабылдасын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Б.А. Әлжановқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Г. Марченко