О внесении изменений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 апреля 2010 года № 129. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 апреля 2010 года № 6185
В целях приведения в соответствие с действующим законодательством, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу приказом Министра юстиции РК от 31.01.2012 № 36 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
2) В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 13 декабря 2003 года № 264 "Об утверждении Положения об учетной регистрации частных нотариусов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2625, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2004 году, № 19-20, ст. 919) внести следующие изменения:
в пункте 3 слова "территориальных органов" заменить словом "департаментов";
в Положении об учетной регистрации частных нотариусов, утвержденного указанным приказом по всему тексту слова "территориальном органе", "территориальный орган", "территориального органа", "территориальным органом", заменить словами "департаменте", "департамент", "департамента", "департаментом";
в пункте 3 слова "в пятидневный срок со дня" заменить словами "в течение пяти рабочих дней";
в пунктах 101118 после слова "десяти" добавить словом "календарных":
в пункте 12 слова "в трехдневный срок" заменить словами "в течение трех рабочих дней";
в Приложении 1 к Положению об учетной регистрации частных нотариусов слово "управления" заменить словом "департамента".
3) В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 марта 1998 года № 150 Положение "Об аттестации должностных лиц местных исполнительных органов, совершающих нотариальные действия" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 483):
наименование приказа изложить в следующей редакции "Положение об аттестации должностных лиц аппаратов акимов городов районного значения, поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов, совершающих нотариальные действия";
в Положении об аттестации должностных лиц местных исполнительных органов, совершающих нотариальные действия, утвержденного указанным приказом по всему тексту слова "территориальным органом", "территориальные органы", "территориальными органами", "территориальный орган", заменить словами "департаментом", "департаменты", "департаментами", "департамент";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010 жылғы 20 сәуірдегі № 129 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 22 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6185 болып енгізілді
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) <*>
Ескерту. 1) тармақшаның күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 2012.01.31 № 36 (ресми жарияланған күнiнен кейiн он күнтізбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледі) Бұйрығымен.
2) «Жекеше нотариустарды есептік тіркеу туралы ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2003 жылғы 13 желтоқсандағы № 264 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2625 тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде, 2004 жылы № 19-20, 919-құжатында жарияланған):
3-тармақта «аумақтық әділет органдарының» деген сөздер «әділет департаменттерінің» деген сөздермен ауыстырылсын;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жекеше нотариустарды есептік тіркеу туралы ережеде бүкіл мәтін бойынша «аумақтық әділет органында», «аумақтық әділет органы», «аумақтық әділет органының», «аумақтық әділет органына» деген сөздер «әділет департаментінде», «әділет департаменті», «әділет департаментінің», «әділет департаментіне» деген сөздермен ауыстырылсын.
3-тармақта «бес күн мерзімде» деген сөздер «бес жұмыс күннің ішінде» деген сөздермен ауыстырылсын;
101118-тармақтарда «күн» деген сөзі «күнтізбелік күннің» деген сөздермен ауыстырылсын.
12-тармақта «күн мерзімде» деген сөздер «жұмыс күнінің ішінде» деген сөздермен ауыстырылсын.
Жекеше нотариустарды есептік тіркеу туралы ереженің 1-қосымшасында «басқармасының» деген сөз «департаментінің» деген сөзбен ауыстырылсын.
3) «Жергілікті атқарушы органдардың нотариаттық іс-әрекеттер жасайтын лауазымды адамдарын аттестациялау туралы Ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1998 жылғы 9 наурыздағы № 150 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 483 тіркелген):
бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын: «Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердің әкімдері аппараттарының нотариаттық іс-әрекеттер жасайтын лауазымды адамдарын аттестаттау туралы ереже»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жергілікті атқарушы органдардың нотариаттық іс-әрекеттер жасайтын лауазымды адамдарын аттестаттау туралы ережеде бүкіл мәтін бойынша «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі», «аумақтық әділет органы» «аумақтық әділет органдарына», «аумақтық әділет органдарының», «аумақтық әділет органының», «аумақтық әділет органына» деген сөздер «әділет департаменті», «әділет департаменттеріне», «әділет департаменттерінің», «әділет департаментінің», «әділет департаментіне» деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын: