О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 637 "О некоторых вопросах налогового администрирования"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 июля 2010 года № 373. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 августа 2010 года № 6389. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 08.02.2018 № 146 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 163, 164, 166, 167 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 637 "О некоторых вопросах налогового администрирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5463, опубликован в газете "Юридическая газета" от 20 февраля 2009 года № 27 (1624) следующие дополнения и изменения:
в преамбуле после слов "(Налоговый кодекс)" дополнить словами "и Кодексом Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан";
в пункте 1:
в подпункте 23) слова "и налогам" заменить словами ", налогам и пеням";
в подпункте 24) слова "и налогам" заменить словами ", налогам и пеням";
дополнить подпунктами:
37) уведомления об обращении взыскания на деньги на банковских счетах дебиторов согласно приложению 38 к настоящему приказу;
38) распоряжения таможенного органа о приостановлении расходных операций по кассе плательщика согласно приложению 39 к настоящему приказу;
39) постановления об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество плательщика согласно приложению 40 к настоящему приказу;
в приложении 23 к указанному приказу:
в заголовке слова "и налогам" заменить словами ", налогам и пеням";
в абзаце первом слова "353 Таможенного кодекса Республики Казахстан" заменить словами "164 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан";
в приложении 24 к указанному приказу:
в заголовке слова "и налогам" заменить словами ", налогам и пеням";
дополнить приложениями 38, 39, 40 согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему приказу.

"Салықтық әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 637 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 26 шілдедегі № 373 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 13 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6389 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 08.02.2018 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 163, 164, 166, 167-баптарына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салықтық әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5463 тіркелген, "Юридическая газета" газетінде 2009 жылғы 20 ақпандағы № 27 (1624) нөмірінде жарияланған) 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 637 бұйрығына мына толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
кіріспесіндегі "(Салық кодексі)" деген сөздерден кейін "және "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексіне" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта:
23) тармақшадағы "мен салықтары" деген сөзі ", салықтары және өсімпұлдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
24) тармақшадағы "және салықтары" деген сөзі ", салықтары және өсімпұлдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
мына:
37) осы бұйрықтың 38-қосымшасына сәйкес, дебиторлардың банкноттарындағы ақшадан өндіріп алу туралы хабарлама;
38) осы бұйрықтың 39-қосымшасына сәйкес төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы кеден органының өкімі;
39) осы бұйрықтың 40-қосымшасына сәйкес төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін өндіріп алу туралы қаулы, - деген тармақшалармен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрыққа 23-қосымшада:
бас тақырыптағы "мен салықтар" деген сөзі ", салықтар және өсімпұлдар" деген сөздермен ауыстырылсын;
бірінші азат жолдағы "Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 353-" деген сөздер "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 164-" деген сөздермен ауыстырылсын.
көрсетілген бұйрыққа 24-қосымшада:
бас тақырыптағы "және салықтар" деген сөзі ", салықтар және өсімпұлдар" деген сөздермен ауыстырылсын;
осы бұйрыққа 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес 38, 39, 40-қосымшаларымен толықтырылсын;

2. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Карбузов К-К.Ж.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 июля 2010 года
Министр
Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июля 2010 года № 373
Приложение 38
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
об обращении взыскания на деньги на банковских счетах дебиторов
"__" ________ 20 __ г. № _____
В соответствии со статьей 166 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан" и статьей 31 Кодекса
Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в
бюджет (Налоговый кодекс)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование таможенного органа)
уведомляет Вас,
_____________________________________________________________________
(наименование дебитора плательщика задолженности по таможенным
платежам, налогам и пеням, РНН,
_____________________________________________________________________
идентификационный номер (ИИН/БИН) (при его наличии), адрес)
об обращении взыскания на деньги с Вашего банковского счета в
счет погашения, задолженности по таможенным платежам, налогам и пеням
плательщика
_____________________________________________________________________
(наименование плательщика задолженности по таможенным платежам,
налогам и пеням
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
РНН, идентификационный номер (ИИН/БИН) (при его наличии),
адрес)
на сумму _______________________________________ тенге
Со дня получения настоящего уведомления Вам необходимо в
течение двадцати рабочих дней представить в _________________________
_____________________________________________________________________
(наименование таможенного органа)
акт сверки взаиморасчетов, составленный совместно с
плательщиком задолженности по таможенным платежам, налогам и пеням на
дату получения уведомления, в соответствии с пунктом 1 статьи 166
Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике
Казахстан".
В случае невыполнения законных требований органов таможенной
службы и их должностных лиц к Вам будут применены меры
административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики
Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии со статьей 173 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан", плательщик задолженности по
таможенным платежам, налогам и пеням имеет право обжаловать действия
(бездействие) должностных лиц органов таможенной службы вышестоящему
органу таможенной службы или в суд.
Руководитель (заместитель Руководителя)
Таможенного органа
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Уведомление получил ___________________________________________
(Ф.И.О., наименование дебитора плательщика задолженности по
таможенным платежам, налогам и пеням, подпись, (печать), дата)
Уведомление вручено дебитору плательщику задолженности по
таможенным платежам, налогам и пеням ________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица органа таможенной службы, подпись, дата)
Уведомление отправлено дебитору плательщика задолженности по
таможенным платежам, налогам и пеням ________________________________
_____________________________________________________________________
(подтверждающий документ о факте отправки и (или) получения)
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июля 2010 года № 373
Приложение 39
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
РАСПОРЯЖЕНИЕ
таможенного органа о приостановлении расходных
операций по кассе плательщика задолженности по таможенным
платежам, налогам и пеням
"__" ________ 20 __ г. № _____
(дата выписки)
В соответствии со статьей 163 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан" _____________________________
_____________________________________________________________________
(наименование таможенного органа)
_____________________________________________________________________
приостанавливает все расходные операции наличных денежных
средств в кассе (кроме операций по погашению задолженности по
таможенным платежам, налогам и пеням плательщика)
_____________________________________________________________________
(ФИО, наименование плательщика задолженности по таможенным
платежам, налогам и пеням, РНН,
_____________________________________________________________________
идентификационный номер (ИИН/БИН) (при его наличии), адрес)
_____________________________________________________________________
Плательщиком задолженности по таможенным платежам, налогам и
пеням с момента получения Распоряжения таможенного органа о
приостановлении расходных операций по кассе все поступающие наличные
денежные средства подлежат зачислению в бюджет не позднее одного
рабочего дня, следующего за днем их поступления.
В случае невыполнения законных требований органов таможенной
службы и их должностных лиц к Вам будут применены меры
административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики
Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии со статьей 173 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан" плательщик задолженности по
таможенным платежам, налогам и пеням имеет право обжаловать действия
(бездействие) должностных лиц органов таможенной службы вышестоящему
органу таможенной службы или в суд.
Руководитель (заместитель Руководителя)
Таможенного органа
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Распоряжение получил __________________________________________
(Ф.И.О., плательщика задолженности по таможенным платежам,
налогам и пеням, подпись, (печать), дата)
Распоряжение вручено плательщику задолженности по таможенным
платежам, налогам и пеням ________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица таможенного органа, подпись, дата)
Распоряжение отправлено плательщику задолженности по таможенным
платежам, налогам и пеням ________________________________
_____________________________________________________________________
(подтверждающий документ о факте отправки и (или) получения)
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июля 2010 года № 373
Приложение 40
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Постановление №_____
об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении
имущество плательщика задолженности по таможенным
платежам, налогам и пеням
"__" ________ 20 __ г. _____________________
(место составления)
Я, Начальник (заместитель Начальника) _________________________
_____________________________________________________________________
(наименование таможенного органа, Ф.И.О. руководителя
(заместителя Руководителя)
УСТАНОВИЛ:
факт неисполнения таможенного обязательства по погашению
задолженности по таможенным платежам, налогам и пеням
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., наименование плательщика задолженности по таможенным
платежам, налогам и пеням, РНН,
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
идентификационный номер (ИИН/БИН) (при его наличии), адрес)
составляющей на дату вынесения настоящего постановления
______________________________________________________________ тенге.
(указать в цифрах и прописью)
Меры принудительного взыскания задолженности по таможенным

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті (Қ-К.Ж. Кәрбозов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамамен белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық, оның ресми жарияланған бірінші күнінен бастап күшіне енеді және 2010 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Министр
Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 26 шілдедегі
№ 373 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
38-қосымша
Нысан
Дебиторлардың банк шоттарындағы ақшасынан өндіріп
алу туралы хабарлама
20__ж."__"________ № ______
Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 166-бабына және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 31-бабына сәйкес
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(кеден органының атауы)
Сізге ______________________________________________________
(кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша
берешек төлеуші дебиторының атауы, СТН-ы, сәйкестендіру нөмірі
___________________________________________________________________
(ЖСН/БСН) (бар болған жағдайда), мекенжайы)
теңге сомасында Сіздің банк шотыңыздан кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешек төлеуші ______________________
___________________________________________________________________
(кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешек
төлеушінің аты-жөні немесе толық атауы, СТН, мекенжайы)
кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешек төлеушінің өтеу есебінен өндіріп алуды ақшаға айналдыру туралы хабарлайды.
Осы хабарламаны алған сәттен бастап Сізге "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 166-бабының 1-тармағына сәйкес хабарламаны алу күніне жасасқан өзара есеп айырысуды салыстыру
актісін _____________________________________________________
(кеден органының атауы)
жиырма жұмыс күннің ішінде беру қажет.
Кеден қызметі органдарының және олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жазаларға тарту шаралары қолданылады.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 173-бабына сәйкес кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешек өтеушінің кеден қызметі органдарының лауазымды тұлғалары әрекетіне (әрекетсіздігіне) кеден қызметінің жоғары тұрған органына немесе сотқа шағымдануына құқығы бар.
Кеден органының Бастығы
(Бастығының орынбасары) _____________________________________
(аты-жөні, қолы, мөрі)
Хабарламаны алды ____________________________________________
(кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша
берешек төлеушінің дебиторының аты-жөні, атауы,
қолы (мөрі), күні)
Хабарлама кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешек төлеушінің дебиторына тапсырылды __________________________
(кеден органы лауазымды
тұлғасының аты-жөні, қолы, күні)
Хабарлама кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешек төлеушінің дебиторына жіберілді ___________________________
(жіберу және (немесе) алу
фактісін растаушы құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 26 шілдедегі
№ 373 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
39-қосымша
Нысан
Кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешек өтеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы кеден органының
ӨКІМІ
20___жылғы "___"____________ № ______
(күні)
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 163-бабына сәйкес _______________________ (кеден органының атауы)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешек өтеушінің
атауы,
__________________________________________________________________
сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН)
__________________________________________________________________
(бар болған жағдайда), мекенжайы)
__________________________________________________________________
________________________________________ кассасы бойынша (кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешегін өтеу жөніндегі операцияларынан басқа) барлық шығыс операцияларын тоқтата тұрады.
Кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешек төлеушінің осы өкімді алған сәтінен бастап кірісіне түсетін ақша қаражаттар түскен күннен кейінгі келесі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей бюджет есебіне алынуға тиіс.
Кеден қызметі органдарының және олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда Сізге Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жаза шаралары қолданылады.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 173-бабына сәйкес кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешек өтеушінің жоғары тұрған кеден қызметі органына немесе сотқа кеден қызметі органдарының лауазымды адамдарының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдануға құқығы бар.
Кеден органының Басшысы
(Басшының орынбасары) ______________________________________
(аты-жөні, қолы, мөрі)
Өкімді алды _______________________________________________
(кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша
берешек өтеушінің аты-жөні, қолы (мөрі), күні)
Өкім кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешек өтеушіге ұсынылды ________________________________________________
(кеден органы лауазымды тұлғасының аты-жөні,
қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 26 шілдедегі
№ 373 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
40-қосымша
Нысан
Кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешек төлеушінің билік етуі шектелген мүлкінен өндіріп алу туралы
№ _______ ҚАУЛЫ
20___ жылғы "___"___________ ________________
(жасалған жері)
Мен, ______________________________________________________
________________________________ Бастығы (Бастығының орынбасары)
_________________________________________________________________
(кеден органының атауы, Бастықтың (Бастықтың орынбасарының)
аты-жөні)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешек
төлеушінің атауы, аты-жөні, СТН,
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
сәйкестендіру нөмірі, (БСН/ЖСН) (бар болған жағдайда), мекенжайы)
осы қаулы шыққан күнінде
_________________________________________________________________
(санмен және жазбамен көрсетілсін)
___________________________________________________ теңгені құрайтын
кедендік төлемдер, салықтар және өсімпұл бойынша берешекті өтеу бойынша кеден міндеттемесі орындалмау фактісін
АНЫҚТАДЫМ

платежам, налогам и пеням, предусмотренные статьями 165, 166 Кодекса
Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" не
привели к погашению задолженности по таможенным платежам, налогам и
пеням.
На основании вышеизложенного, руководствуясь статьей 167
Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике
Казахстан"
ПОСТАНОВИЛ:
Обратить взыскание на имущество, ограниченное в распоряжении на
основании решения от "__" ________ 20__ года № __ и акта описи
имущества от "__" ________ 20__ года № __
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., наименование плательщика задолженности по таможенным
платежам, налогам и пеням, PHH, идентификационный номер (ИИН/БИН)
(при его наличии), адрес)
Настоящее постановление составлено в двух экземплярах, один из
которых с приложением решения и акта описи передать для исполнения
_____________________________________________________________________
(наименование уполномоченного государственного органа по работе
с имуществом,
_____________________________________________________________________
обращенным (поступившим) в собственность государства по
отдельным основаниям)
Ограниченное в распоряжении имущество находится на
ответственном хранении
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. материально ответственного лица плательщика
задолженности по таможенным платежам, налогам и пеням и
находится по адресу
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
место печати
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. Руководителя (заместителя Руководителя) таможенного
органа, подпись)
Получено: _____________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица уполномоченного государственного
органа по работе с имуществом, дата получения, подпись)
Отправлено: ___________________________________________________
(подтверждающий документ о факте отправки и получения)

"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 165, 166-баптарында көзделген кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешегін мәжбүрлеп өндіріп алу шаралары кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешегін өтеуге әкелген жоқ.
Жоғарыда жазылғандардың негізінде, "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 167-бабын басшылыққа ала отырып,
________________________________________________________________
(кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешек
төлеушінің атауы, сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН)
________________________________________________________________
(бар болған жағдайда), мекенжайы)
билік ету 20__ жылғы "__"_______ № __ шешімінің және 20__ жылғы "__"______ № ___ мүлік тізімдемесінің актісінің негізінде шектелген мүлкінен өндіріп алуды
ҚАУЛЫ ЕТТІМ:
Осы қаулы екі данада жасалған, олардың біреуі шешім және тізімдеме актісімен қоса _______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(белгілі негіздерде мемлекет меншігіне айналдырылған мүлікпен жұмыс
_______________________________________________________________
бойынша уәкілетті мемлекет органының атауы)
________________________________________________ орындауға берілсін.
Билік етуі шектелген мүлік ____________________________________
(салық төлеуші (салық агенті), кедендік
төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешек
төлеуші материалдық жауапты тұлғаның аты-жөні)
____________________________ жауапкершілікпен сақталуына беріледі және осы мекенжай бойынша орналасады __________________________
_______________________________________________________________
Мөр орны ______________________________________________________
(салық (кеден) органының атауы, Басшысының (Басшы
орынбасарының) аты-жөні)
Алынды: _______________________________________________________
(мүлік бойынша уәкілетті мемлекеттік органы лауазымды
тұлғасының аты-жөні)
Жіберілді: ____________________________________________________
(жіберу және алыну фактісін туралы растайтын құжат)