О внесении изменений в постановление акимата города Астаны от 3 мая 2005 года № 3-1-320п "Об утверждении Правил организации социальных рабочих мест и порядка отбора работодателей, предлагающих их создание"
Постановление акимата города Астаны от 11 марта 2010 года N 23-199п. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 16 апреля 2010 года N 621. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 20 марта 2012 года № 158-304
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 20.03.2012 № 158-304
В соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан, законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Астаны от 3 мая 2005 года № 3-1-320п "Об утверждении Правил организации социальных рабочих мест и порядка отбора работодателей, предлагающих их создание" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 3 июня 2005 года за № 390, опубликовано в газетах "Астана хабары" от 14 июня 2005 года, № 79; "Вечерняя Астана" от 16 июня 2005 года, № 90) следующие изменения:
в Правилах организации социальных рабочих мест и порядка отбора работодателей, предлагающих их создание, утвержденных вышеуказанным постановлением (далее - Правила):
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Социальные рабочие места создаются работодателями за счет собственных средств. Оплата труда лиц, принятых на социальные рабочие места, частично осуществляется из бюджета города в размере не менее минимальной заработной платы, установленной законодательством на соответствующий финансовый год, с условием пятидесяти процентного софинансирования работодателем.";
в пункте 8 слово "индивидуального" исключить;
в пункте 10 слова "пятнадцати тысяч тенге" заменить словами "не менее минимальной заработной платы, установленной законодательством Республики Казахстан на соответствующий финансовый год,";
в пункте 11:
слова "работающих на социальных рабочих местах:" заменить словами "принявших участие в социальных рабочих местах,";
слова "- для организаций, финансируемых из государственного бюджета; согласно приложению 3 - для остальных работодателей" исключить;
в приложении 1 к Правилам:
в пункте 2.1.2 слова "пятнадцати тысяч тенге" заменить словами "не менее минимальной заработной платы, установленной законодательством Республики Казахстан на соответствующий финансовый год,";

"Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру қағидасын және оларды құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 3 мамырдағы № 3-1-320қ қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 11 наурыздағы № 23-199қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2010 жылғы 16 сәуірде нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 621 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімшілігінің 2012 жылғы 20 наурыздағы № 158-304 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімшілігінің 2012.03.20 № 158-304 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, Қазақстан Республикасының «Халықты жұмыспен қамту туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы заңдарына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру қағидасын және оларды құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібін бекіту туралы» Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 3 мамырдағы № 3-1-320қ қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 3 маусымда № 390 болып тіркелген, «Астана хабары» газетінің 2005 жылғы 14 маусымдағы № 79 нөмірінде; «Вечерняя Астана» газетінің 2005 жылғы 16 маусымдағы № 90 нөмірінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген қаулымен бекітілген Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру қағидасы және оларды құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібінде (бұдан әрі – Қағида):
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Әлеуметтік жұмыс орындары жұмыс берушілердің меншікті қаражаты есебінен құрылады. Әлеуметтік жұмыс орындарына қабылданған тұлғаларға еңбекақы төлеу жұмыс берушінің елу пайыздық қоса қаржыландыру шартымен, заңнамада тиісті қаржы жылына белгіленген ең төменгі еңбекақы мөлшерінде ішінара қала бюджетінен жүзеге асырылады.»;
8-тармақта орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тіліндегі мәтіні өзгермейді;
10-тармақтағы «он бес мың теңге» деген сөздер «кемінде тиісті қаржы жылына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген ең төменгі еңбекақы» деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақта:
«әлеуметтiк жұмыс орындарында жұмыс iстейтiн» деген сөздер «әлеуметтік жұмыс орындарына қатысқан» деген сөздермен ауыстырылсын;
«мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар» «, басқа жұмыс берушiлер – 3-қосымшаға сәйкес» деген сөздер алынып тасталсын;
Қағидаға 1-қосымшада:
2.1.2-тармақтағы «Он бес мың теңге» деген сөздер «Кемінде тиісті қаржы жылына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген ең төменгі еңбекақы» деген сөздермен ауыстырылсын;

пункт 2.2.2 изложить в следующей редакции:
"2.2.2. Заключает трудовые договоры с гражданами, принятыми на работу на социальные рабочие места, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и в течение трех дней предоставляет Управлению копии: трудового договора, удостоверения личности, социального индивидуального кода (СИК), регистрационного номера налогоплательщика (РНН), договора с Накопительным пенсионным фондом принятого лица.";
в пункте 2.2.6 слова ", исходя из действующих ставок и окладов на предприятии по данной специальности и" исключить;
пункт 2.2.9 исключить;
в пункте 2.2.11:
слова "списки" заменить словами "сведения о лицах, работающих на социальных рабочих местах";
слова ", акт выполненных работ" исключить;
в пункте 2.2.13 слова ", перечислении пенсионных взносов" исключить;
пункт 3.2 изложить в следующей редакции:
"3.2. Возмещение затрат Работодателя производится ежемесячно на основании документов, указанных в пункте 2.2.11 настоящего Договора.";
в разделе 8 цифры и букву "68 а" заменить цифрами "16";
приложение 2 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к данному постановлению;
приложение 3 к Правилам исключить.
2. Государственному учреждению "Управление занятости и социальных программ города Астаны" произвести государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Балаеву А.Г.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким                                       И. Тасмагамбетов
Приложение
к постановлению
акимата города Астаны
от 11 марта 2010 года
№ 23-199п
СВЕДЕНИЯ
о лицах, принявших участие в социальных рабочих местах
п/п
Ф.И.О.
(пол-
нос-
тью)
Должность,
профессия
Дата
начала
работы
(№ и дата
заклю-
чения
трудового
договора)
Коли-
чество
отрабо-
танных
дней
Дата
окончания
работы
(дата
увольнения,
причина)
ВСЕГО
начислено
безработным
за выпол-
ненные
работы,
тенге
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.

2.2.2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2.2.2. Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес әлеуметтiк жұмыс орындарына жұмысқа қабылданған тұлғалармен еңбек шарттарын жасайды және үш күн ішінде Басқармаға еңбек шартының, жеке куәліктің, әлеуметтік жеке кодтың (ӘЖК), салық төлеушінің тіркеу нөмірінің (СТТН), қабылданған тұлғаның жинақтаушы зейнетақы қорымен шартының көшірмелерін ұсынады.»;
2.2.6-тармақтағы «және берiлген мамандықтар бойынша кәсiпорындардағы жалақылар мен мөлшерлемелерге сүйенiп,» деген сөздер алынып тасталсын;
2.2.9-тармақ алынып тасталсын;
2.2.11-тармақта:
«тiзiмдердi,» деген сөз «әлеуметтік жұмыс орындарында жұмыс істейтін тұлғалар туралы мәліметтерді» деген сөздермен ауыстырылсын;
«атқарылған жұмыстардың актiсiн» деген сөздер алынып тасталсын;
2.2.13-тармақтағы «зейнеткерлiк жарналарды аударуды» деген сөздер алынып тасталсын;
3.2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3.2. Жұмыс берушiнің шығындарын өтеу ай сайын осы Шарттың 2.2.11-тармағында көрсетілген құжаттар негізінде жүргiзiледi.»;
8-бөлімдегі «68а» деген сандар мен әріп «16» деген сандармен ауыстырылсын;
Қағидаға 2-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаға 3-қосымша алынып тасталсын.
2. «Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді жүргізсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары А.Ғ. Балаеваға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеу күнінен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім                                           И. Тасмағамбетов
Астана қаласы әкімдігінің
2010 жылғы 11 наурыздағы
№ 23-199қ қаулысына
қосымша
Әлеуметтік жұмыс орындарына қатысқан тұлғалар туралы
МӘЛIМЕТ
p/c
Аты-жөнi
(толық)
Лауазымы, кәсібі
Жұмыстың басталу күні (еңбек шартының № және оны жасау күні)
Жұмыс істеген күндер саны
Жұмыстың аяқталу күні (жұмыстан босатылу күні, себебі)
Орындалған жұмыстар үшін жұмыссыздарға барлығы есептелгені, теңге
1
2
3
4
5
6
7