О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 24 декабря 2010 года № 37-3. Зарегистрировано Управлением Юстиции Жамбылского района 30 декабря 2010 года за № 1768. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Департамента юстиции Жамбылской области от 11 марта 2013 года № 2-2-17/388)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Департамента юстиции Жамбылской области от 11.03.2013 № 2-2-17/388).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей-75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей-6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 959 626 тысяч тенге:
налоговые поступления – 827 844 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 725 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 155 тысяч тенге;
трансферты – 5 105 902 тысяч тенге;
2) затраты – 5 926 646 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 900 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 16 023 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 123 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 24 957 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 24 957 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -33 877 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  33 877 тысяч тенге:
поступления займов – 16 023 тысяч тенге;
погашение займов – 594 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 18 448 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жамбылского районного маслихата от 29.03.2011 № 39-4; 26.04.2011 № 40-2; 05.09.2011 № 44-2; от 04.11.2011 № 46-2 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Утвердить размер субвенции на 2011 год из областного бюджета районному бюджету в сумме 3 114 102 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей-18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» предусмотреть финансы для выплаты специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельских населенных пунктах, повышенных не менее чем на 25 процентов окладов и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы N 37-3 Шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 30 желтоқсанда 1768 нөмірімен тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Жамбыл облыстық Әділет департаментінің 2013 жылғы 11 наурыздағы N 2-2-17/388 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Жамбыл облыстық Әділет департаментінің 11.03.2013 № 2-2-17/388 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 959 626 мың теңге:
салықтық түсімдер – 827 844 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 725 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 155 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 105 902 мың теңге;
2) шығындар – 5 962 646 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 900 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 16 023 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 123 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 24 957 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 24 957 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -33 877 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 33 877 мың теңге:
қарыздар түсімі – 16 023 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 594 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 18 448 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.03.29 № 39-4; 2011.04.26 № 40-2; 2011.09.05 № 44-2; 2011.11.04 № 46-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2011 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 3 114 102 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18-бабына сәйкес 2011-2013 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналасатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықтары мен тарифтік ставкаларының 25 пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

4. Принять во внимание, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
на строительство водопроводной сети и водоприемного сооружения села Пионер 27 000 тысяч тенге;
на строительство водопроводной сети и водоприемного сооружения села Шайдана 23 793 тысяч тенге;
на водоснабжение села Бесжылдык 85 400 тысяч тенге;
на водоснабжение сел Аса, Рахат, Кумтиын 675 000 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по проекту «Реконструкция систем водоснабжения села Гродеково» 9 000 тысяч тенге.
на разработку проектно-сметной документации проекта реконструкции систем водоснабжения села Пригородное (Қаламаны) 10500 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации реконструкции систем водоснабжения села Айша биби 10200 тысяч тенге;
на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках программы «Занятости–2020» в сумме 2 000 тысяч тенге.
"На строительство школы на 600 мест в селе Аса 100 000 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 4 с  изменениями и дополнениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 29.03.2011 № 39-4; от 04.11.2011 № 46-2 (вводится в действие с 01.01.2011).
5. Принять во внимание, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены целевые трансферты развития из областного бюджета в следующих размерах:
на строительство средней школы Кольтоган на 180 мест с водозабором 258 780 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по строительству школы на 300 мест в селе Жасоркен 11 760 тысяч тенге;
на проведение «привязки» проектно-сметной документации по строительству школы на 120 мест участка Каратау 7 488 тысяч тенге;
на реконструкцию канализационного коллектора села Аса 154 165 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры 51 983 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Жамбылского районного маслихата от 05.09.2011 № 44-2; от 04.11.2011 № 46-2(вводится в действие с 01.01.2011).
6. Принять во внимание, что целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 93 433 тысяч тенге являются софинансированием к указанным выше целевым трансфертам из республиканского бюджета на развитие систем водоснабжения в сумме 747 603 тысяч тенге.
"6-1. Принять во внимание. что целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 11 111 тысяч тенге являются софинансированием к целевым трансфертам из республиканского бюджета на строительство школы на 600 мест в селе Аса в сумме 100 000 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 6 с изменениями и дополнениями , внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 29.03.2011 № 39-4; от 04.11.2011 № 46-2 (вводится в действие с 01.01.2011).

4. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мынадай мөлшерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
Пионер ауылының су құбыры жүйесі мен су қабылдау ғимараттарына 27 000 мың теңге;
Шайдана ауылының су құбыры жүйесі мен су қабылдау ғимараттарына 23 793 мың теңге;
Бесжылдық ауылын ауыз сумен жабдықтауға 85 400 мың теңге;
Аса, Рахат, Құмтиын ауылдарын ауыз сумен жабдықтауға 675 000 мың теңге;
Гродеково ауылындағы "Ауыз сумен жабдықтау жүйесін жаңғырту" жобасының жобалық-сметалық құжаттарын әзірлеуге 9 000 мың теңге.
Пригородный (Қаламаңы) аулын сумен қамтамасыз ету жүйелерін қайта құру жобасының жобалық-сметалық құжатын өңдеуге 10 500 мың теңге;
Айшабибі ауылын сумен қамтамасыз ету жүйесін қайта құру жүйесінің жобалық-сметалық құжатын қайта құруға 10 200 мың теңге;
"Жұмыспен қамту-2020" бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға 2 000 мың теңге.
"Аса ауылындағы 600 орындық мектеп құрылысына 100 000 мың теңге".
Ескерту. 4-тармаққа толықтыру және өзгерту енгізілді - Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.03.29 № 39-4; 2011.11.04 № 46-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
5. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет қаржысы есебінен мынадай мөлшерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
- 180 орындық Көлтоған орта мектебін су бөгетімен қоса салуға 258 780 мың теңге;
- Жасөркен ауылында 300 орындық мектеп салу үшін жобалық-сметалық құжаттарын әзірлеуге 11 760 теңге;
- Қаратау бөлімшесінде 120 орындық мектеп құрылысы мен жобалық-сметалық құжаттарын "беркітуге" 7 488 мың теңге;
Аса ауылының орталығындағы кәріз сулары коллекторын жаңғыртуға 154 165 мың теңге;
Көлік инфрақұрылымын дамытуға 51 983 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.09.05 № 44-2; 2011.11.04 № 46-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
6. Осы трансферттің 93 433 мың теңгесі жоғарыда аталып өткен, яғни республикалық бюджеттен сумен жабдықтау жүйесін дамытуға бөлінген 747 603 мың теңге нысаналы даму трансферттерді бірлесіп қаржыландыру жүргізу үшін қарастырылып отырғандығы ескерілсін.
"6-1. Облыстық бюджеттен бөлінген 11 111 мың теңге нысаналы даму трансферттері, республикалық бюджеттен Аса ауылындағы 600 орындық мектеп құрылысына бөлінген 100 000 мың теңге нысаналы трансферттерді қоса қаржыландыруға бөлінгендігі ескерілсін".
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту және толықтыру енгізілді - Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.03.29 № 39-4; 2011.11.04 № 46-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.

7. Для реализации мер поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в бюджете района на 2011 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 3 082 тысяч тенге и бюджетные кредиты на 16 023 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 04.11.2011 № 46-2 (вводится в действие с 01.01.2011).
8. Принять во внимание, что на 2011 год в бюджете района предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию государственной программы развития образования в Республике Казахстан в сумме 42 882 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 8 140 тысяч тенге;
на открытие лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 15 942 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 18 800 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 26.04.2011 № 40-2; от 04.11.2011 № 46-2 (вводится в действие с 01.01.2011).
9. Принять во внимание, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 168 523 тысяч тенге.
9-1. В бюджете района на 2011 год предусмотрены текущие трансферты из республиканского бюджета на увеличение надбавок за квалификационные категории учителям школ и воспитателям учреждений дошкольного образования в сумме 34 156 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями и дополнениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 29.03.2011 № 39-4(вводится в действие с 01.01.2011).
10. Принять во внимание, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на проведение противоэпизоотических мероприятий на сумму 61 064 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями и дополнениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 29.03.2011 № 39-4(вводится в действие с 01.01.2011).
Пункт 10-1 исключен решением Жамбылского районного маслихата от 26.04.2011 № 40-2
11. Принять во внимание, что в бюджете района на 2011 год в рамках региональной программы «Дорожная карта бизнеса – 2020» на организацию молодежной практики предусмотрены трансферты в сумме 4 680 тысяч тенге.

7. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын қолдау шараларын іске асыру үшін – 3 082 мың теңге сомасында нысаналы ағымды трансферттер және – 16 023 мың теңге кредиттер көзделген.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.09.05 № 44-2; 2011.11.04 № 46-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
8. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 42 882 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 8 140 мың теңге;
бастапқы, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер ашуға – 15 942 мың теңге;
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 18 800 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.04.26 № 40-2; 2011.11.04 № 46-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
9. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға республикалық бюджет есебінен 168 523 мың теңге нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін.
9-1. 2011 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджет қаржысы есебінен мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға – 34 156 мың теңге нысаналы ағымдағы трансферттер көзделген.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.03.29 № 39-4 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
10. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге республикалық бюджет есебінен – 61 064 мың теңге нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.03.29 № 39-4 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
10-1 тармақ алынып тасталды - Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.04.26 № 40-2 Шешімімен.
11. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаражаты есебінен өңірлерде "Бизнестің жол картасы-2020" бағдарламасы шеңберінде жастар практикасын ұйымдастыруға 4 680 мың теңге трансферт көзделгені ескерілсін.

11-1. В бюджете района на 2011 год предусмотрены текущие трансферты из республиканского бюджета на проведение мероприятий в рамках программы «Занятости-2020», а именно на обеспечение деятельности центров занятости в сумме 11 539 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с дополнениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 29.03.2011 № 39-4 (вводится в действие с 01.01.2011).
12. Принять во внимание, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на сумму 113 894 тысяч тенге:
на капитальный ремонт объектов образования – 10 362 тысяч тенге;
на обеспечение учебниками и учебно-методологическими комплексами по предмету «Самопознание» для учреждений образования – 8 432 тысяч тенге;
на присуждение грантов выпускникам сельских школ общего среднего образования для обучения в высших медицинских учебных заведениях – 2 312 тысяч тенге;
на дополнительные подъемные выплаты специалистам в сфере здравоохранения в сельской местности – 1 400 тысяч тенге;
на проведение капитального и среднего ремонта автомобильных дорог - 86 339 тысяч тенге;
на организацию работ по зонированию земель – 3 000 тысяч тенге;
на проведение областной марафон-эстафеты «Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі» - 1235 тысяч тенге.
Центру занятости на установку спутниковой связи и абонентскую плату – 814 тысяч тенге
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 26.04.2011 № 40-2; 05.09.2011 № 44-2; от 04.11.2011 № 46-2 (вводится в действие с 01.01.2011).
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в размере – 1 300 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 05.09.2011 № 44-2; от 04.11.2011 № 46-2 (вводится в действие с 01.01.2011).
14. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2011 год, реализуемых за счет местного и республиканского бюджета согласно приложению 4.
15. Утвердить перечень бюджетных программ на 2011 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 29.03.2011 № 39-4 (вводится в действие с 01.01.2011).

11-1. 2011 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджет есебінен "Жұмыспен қамту-2020" бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға, оның ішінде жұмыспен қамту орталықтарын құруға 11 539 мың теңге нысаналы ағымды трансферттердің көзделген.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.03.29 № 39-4 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
12. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет қаржысы есебінен – 113 894 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін:
білім беру объектілерін күрделі жөндеуге - 10 362 мың теңге;
білім беру мекемелерінің "Өзін-өзі тану" пәні бойынша оқулықпен және оқу-әдістемелік кешендерімен қамтамасыз етуге 8 432 мың теңге;
ауылдық жалпы орта білім беру мектептерінің түлектерін медициналық жоғары оқу орындарында оқыту үшін грант беруге 2 312 мың теңге;
ауылдық жерлердегі денсаулық сақтау саласындағы мамандарға қосымша көтерме ақы төлеуге 1 400 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге 86 339 мың теңге;
жерлерді аймақтастыруды ұйымдастыруға 3 000 теңге;
"Ауылдың гүлденуі-Қазақстанның гүлденуі" атты облыстық марафон эстафетасын өткізуге 1 235 мың теңге.
Жұмыспен қамту орталығына спутниктік байланысты орнатуға және абоненттік төлемге - 814 мың теңге.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.04.26 № 40-2; 2011.09.05 № 44-2; 2011.11.04 № 46-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
13. Аудандық жергілікті атқарушы органының резерві – 1 300 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.09.05 № 44-2; 2011.11.04 № 46-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
14. 2011 жылға арналған ауданның жергілікті және республикалық бюджет есебінен орындалатын даму бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. 2011 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процессінде секвестірлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерту енгізілді - Қордай аудандық мәслихатының 2011.03.29 № 39-4 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.

16. Утвердить бюджетные программы каждого района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа согласно приложению 6.
17. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах Юстиции и вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                       Секретарь Жамбылского
Жамбылского районного маслихата:           районного маслихата:
А.Тлегенов                                 А.Мантеев
Приложение 1
к решению Жамбылского районного
маслихата № 46-2 от 04 ноября 2011 года
Приложение 1
к решению Жамбылского районного
маслихата № 37-3 от 24 декабря 2011 года

16. Қаладағы әрбір ауданның, ауылдық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің бюджеттік бағдарламалары 6 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. Осы Шешім Әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап заңды күшіне енеді және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық мәслихат
Жамбыл аудандық
сессиясының төрағасы
мәслихат хатшысы
А. Тлегенов
Ә. Мәнтеев
Жамбыл аудандық мәслихатының 2011 жылғы
04 қарашадағы № 46-2 шешіміне № 1-қосымша
Жамбыл аудандық мәслихатының 2010 жылғы
24 желтоқсандағы № 37-3 шешіміне № 1-қосымша

814
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
20367
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
18800
025
Дополнительное увеличение надбавки учителям школ и воспитателям детских дошкольных учреждении за квалификационные категории
34156
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
409066
037
Строительство и реконструкция объектов образования
409066
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
224545
123
Аппарат кима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
7265
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7265
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
195133
002
Программа занятости
26954
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3750
005
Государственная адресная социальная помощь
14000
006
Жилищная помощь
8834
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7495
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4717
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
160
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
108000
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
8870
023
Обеспечение деятельности центров занятости
12353
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
22147
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20692
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1235
021
Капитальные расходы государственных органов
220
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
315845
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4899
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
4899
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
9399
004
Развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

814
020
Жетім сәбиді (жетім балалар) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге
20367
023
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
18800
025
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайту
34156
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
409066
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
409066
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
224545
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
7265
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
7265
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
195133
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
26954
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3750
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14000
006
Тұрғын үй көмегі
8834
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
7495
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4717
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
160
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
108000
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
8870
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
12353
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
22147
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20692
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1235
021
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
220
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
315845
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4899
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
4899
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
9399
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыру

1034906
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
3082
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
3082
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
39
008
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
39
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1894
010
Развитие объектов сельского хозяйства
1894
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
14395
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
6052
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
500
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
6100
010
Проведение мероприятии по идентификации сельскохозяйственных животных
1743
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
942544
012
Развитие системы водоснабжения
942544
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11888
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7541
004
Организация работ по зонированию земель
4247
007
Капитальные расходы государственных органов
100
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
61064
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
61064
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
22491
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
22491
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
22391
015
Капитальные расходы государственных органов
100
12
Транспорт и коммуникации
273916
123
Аппарат кима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
69298
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
69298
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

1034906
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі бөлімі
3082
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
3082
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
39
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру
39
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1894
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1894
473
Ауданның (областық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
14395
001
Жергілікте деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6052
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
500
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
6100
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
1743
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
942544
012
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
942544
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11888
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7541
004
Жерді аймақтарға бөлу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
4247
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
100
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
61064
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
61064
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
22491
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
22491
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
22391
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
100
12
Көлiк және коммуникация
273916
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
69298
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
69298
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

594
452
Отдел финансов района (города областного значения)
594
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
594
8
Движение остатков бюджетных средств
0
Приложение 4
к решению Жамбылского районного
маслихата № 37-3 от 24 декабря 2010 года
Перечень бюджетных программ развития с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов районного бюджета на 2011 год
Сноска. Приложение 4 в новой редакции внесенной решением Жамбылского районного маслихата от 29.03.2011 № 39-4(вводится в действие с 01.01.2011).
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
Государственные услуги общего характера
122
Аппарат акима района (города областного значения)
002
Создание информационных систем
4
Образование
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
003
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
037
Строительство и реконструкция объектов образования
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
004
Развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
018
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках программы занятости-2020
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
013
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
012
Развитие системы водоснабжения
12
Транспорт и коммуникации
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
452
Отдел финансов района (города областного значения)
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 5
к решению Жамбылского районного
маслихата № 37-3 от 24 декабря 2010 года
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2011 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
4
Образование

594
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
594
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
594
8
Бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы
0
Жамбыл аудандық мәслихатының 2010 жылғы
24 желтоқсандағы № 37-3 шешіміне № 4 - қосымша
2011 жылға арналған ауданның жергілікті және республикалық бюджет есебінен орындалатын даму бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.03.29 № 39-4 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
002
Ақпараттық жүйелер құру
4
Бiлiм беру
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі беру бөлімі
003
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыру
018
"Жұмыспен қамту-2020" бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуы
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
013
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
012
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
12
Көлік және коммуникация
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Жамбыл аудандық мәслихатының 2010 жылғы
24 желтоқсандағы № 37-3 шешіміне № 5-қосымша
2011 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процессінде секвестірлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
1
2
3
Атауы
4
Білім беру

471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
004
Общеобразовательное обучение
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
005
Государственная адресная социальная помощь
006
Жилищная помощь
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
Приложение № 2
К решению Жамбылского районного
маслихата № 46-2 от 04 ноября 2011 года
Приложение № 6
К решению Жамбылского районного
маслихата № 37-3 от 24 декабря 2010 года
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
Сноска. Приложение 6 в новой редакции внесенной решением Жамбылского районного маслихата от 04.11.2011 № 46-2 (вводится в действие с 01.01.2011).тыс тенге
Наименование аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
Наименования программ
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа"
003 "Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому"
005 "Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской)" местности
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
1
Ассинский сельский округ

471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
004
Жалпы білім беру
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
006
Тұрғын үй көмегі
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
Жамбыл аудандық мәслихатының 2011 жылғы
04 қарашадағы № 46-2 шешіміне № 2-қосымша
Жамбыл аудандық мәслихатының 2010 жылғы
24 желтоқсандағы № 37-3 шешіміне № 6-қосымша
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық), округ әкімінің аппараты
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.11.04 № 46-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
мың теңге
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық), округ әкімінің аппараттарының атауы
Бағдарламаның атауы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық), округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
003 "Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету"
005 "Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру"
008 "Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру"
009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету"
1
Аса селолық округі