О районном бюджете Мендыкаринского района на 2011-2013 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 22 декабря 2010 года № 389. Зарегистрировано Управлением юстиции Мендыкаринского района Костанайской области 30 декабря 2010 года № 9-15-140
Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мендыкаринского района на 2011-2013 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 1690413,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 374725,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5659,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7803,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1302226,3 тысяч тенге;
2) затраты – 1693697,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 36410,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 37716,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1306,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 15100,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 15100,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -54793,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 54793,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Мендыкаринского  района Костанайской области от 09.11.2011 № 502 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета, в сумме 1162497,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено:
возврат трансфертов выделенных из республиканского бюджета в сумме 448,4 тысяч тенге;
поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 12353,0 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 3122,2 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 32052,0 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 8192,0 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 15949,8 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме 5306,0 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 11491,0 тысяч тенге;

Меңдіқара ауданының 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 389 шешімі. Қостанай облысы Меңдіқара ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 30 желтоқсанда № 9-15-140 тіркелді
Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Меңдіқара ауданының 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджеті 123 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1690413,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 374725,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5659,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 7803,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1302226,3 мың теңге;
2) шығыстар – 1693697,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 36410,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 37716,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1306,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 15100,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 15100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -54793,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 54793,7 мың теңге .
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2011.11.09 № 502 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. 2011 жылғы аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін 1162497,0 мың теңге сомасында көлемдері көзделіп отырғаны есепке алынсын.
3. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте:
448,4 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бөлінген трансферттерді қайтару;
республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі мынадай мөлшерлерде:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге 12353,0 мың теңге сомасында;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 3122,2 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 32052,0 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтандыруға 8192,0 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді құруға 15949,8 мың теңге сомасында;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге 5306,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлеуге 11491,0 мың теңге сомасында;

на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" в сумме 1110,0 тысяч тенге;
на развитие объектов водного хозяйства в селе Архиповка в сумме 31037,4 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 в следующих размерах:
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 1001,0 тысяч тенге;
на создание центров занятости в сумме 5868,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 09.11.2011 № 502 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-1. Утвердить распределение сумм целевых текущих трансфертов, полученных из республиканского бюджета:
на проведение противоэпизоотических мероприятий 11334,0 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов 1806,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 16912,0 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования 8194,0 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования 16623,0 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому 5014,0 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей 14364,0 тысяч тенге;
на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020" 1560,0 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов 11584,0 тысяч тенге;
на возврат целевых трансфертов в областной бюджет 448,4 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 21.01.2011 № 411 (вводится в действие с 01.01.2011 года).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрен возврат по обслуживанию долга по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета в сумме 1,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 28.10.2011 № 489 (вводится в действие с 01.01.2011 года).
5. Учесть, что в районном бюджете предусмотрены объемы расходов на капитальный ремонт здания средней школы имени Чутаева в сумме 78474,0 тысячи тенге.

"Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға 1110,0 мың теңге сомасында;
Архипов селосында су шаруашылығы нысандарын дамытуға 31037,4 мың теңге сомасында;
жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберіндегі іс-шараларды жүзеге асыруға мынадай мөлшерде:
жалақыны ішінара субсидиялауға 1001,0 мың теңге сомасында;
жұмыспен қамту орталықтарын құруға 5868,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2011.11.09 № 502 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
3-1. Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер сомасының бөлуі бекітілсін:
эпизоотиге қарсы іс-шараларды өткізуге 11334,0 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 1806,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру мекемелерде мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 16912,0 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерде физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға 8194,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы білім беру мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді құруға 16623,0 мың теңге;
үйден оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге 5014,0 мың теңге;
қамқоршыларға (асыраушыларға) жетім баланы (жетім балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) ұстауға ақшалай қаражаттарды ай сайын төлеуге 14364,0 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға 1560,0 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласы мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарына бюджеттік кредиттерге 11584,0 мың теңге;
облыстық бюджетке 448,4 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттерді қайтару.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2011.01.21 № 411 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
4. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте сыйақы және өзге де төлемдерді төлеу бойынша қарыздарға қызмет көрсету бойынша республикалық бюджеттен берілген қарыздар 1,1 мың теңге сомасында қайтару көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2011.10.28 № 489 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімімен
5. Аудан бюджетінде Шотаев атындағы орта мектеп ғимаратын күрделі жөндеу үшін кететін шығындар мөлшері 78474,0 мың теңге сомасында көзделіп отырғаны есепке алынсын.

6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мендыкаринского района на 2011 год в сумме 3000,0 тысячи тенге.
7. Утвердить перечень программ администраторов бюджетных программ финансируемых из средств бюджета Мендыкаринского района на 2011 год, согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2011 год, согласно приложения 5.
9. Утвердить перечень бюджетных программ сел и сельских округов на 2011 год, согласно приложению 6.
10. Утвердить перечень местных инвестиционных проектов, финансируемых за счет целевых трансфертов на развитие из средств местного бюджета на 2011-2013 год, согласно приложению 7.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель
сессии, секретарь
районного маслихата                        В. Леонов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Мендыкаринского района"
Мендыкаринского района
Костанайской области
Республики Казахстан                       Г. Айсенова
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
Мендыкаринского района"
Мендыкаринского района
Костанайской области
Республики Казахстан                       С. Хабалкина
Приложение 1
к решению маслихата

6. Меңдіқара ауданының жергілікті атқару органының 2011 жылға арналған резерві 3000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 4-қосымшаға сәйкес, 2011 жылға арналған Меңдіқара ауданының аудандық бюджетінің ағымдағы бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
8. 5-қосымшаға сәйкес, 2011 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 6-қосымша сәйкес, селолардың және селолық округтердің бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
10. 7–қосымшаға сәйкес, 2011-2013 жылдарғы жергілікті бюджет қаражаттарынан дамытуға нысалы трансферттер есебінен қаржыландырылатын жергілікті инвестициялық жобалардың тізбесі бекітілсін.
11. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия
төрағасы, аудандық
мәслихаттың хатшысы                        В. Леонов
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасы
Қостанай облысы Меңдіқара
ауданы "Меңдіқара ауданының
экономика және бюджет жоспарлау
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
бастығы
___________________ Г. Айсенова
Қазақстан Республикасы
Қостанай облысы Меңдіқара
ауданы "Меңдіқара ауданының
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
______________ С. Хабалкина
Мәслихаттың