О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 25 декабря 2009 года N 20-1 "О бюджете района на 2010-2012 годы"
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 31 марта 2010 года N 22-1. Зарегистрировано Управлением юстиции района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области 23 апреля 2010 года N 13-9-114. Утратило силу - решением маслихата района имени Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2010 года N 29-11
Сноска. Утратило силу - решением маслихата района имени Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24.12.2010 N 29-11
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата «О бюджете района на 2010-2012 годы от 25 декабря 2009 года № 20-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13-9-112, опубликовано в районных газетах «Вести» № 4 от 22 января 2010 года, «Мағжан Жұлдызы» № 4 от 22 января 2010 года), следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункте 1):
цифру «2269139» заменить цифрой «2371820»;
цифру «248304» заменить цифрой «266814»;
цифру «22284» заменить цифрой «22943»;
цифру «1997351» заменить цифрой «2080863»;
подпункте 2):
цифру «2269139» заменить цифрой «2375558,8»;
подпункте 5):
цифру «-8011» заменить цифрой «-11749,8»;
подпункте 6):
цифру «8011» заменить цифрой «11749,8»;
дополнить абзацем следующего содержания:
«используемые остатки бюджетных средств 3738,8»
пункт 4 изложить в новой редакции: «В доходы бюджета района на 2010 год также включены поступления от продажи основного капитала»;
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
«Предусмотреть в районном бюджете на 2010 год возврат трансфертов в областной бюджет, в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения в налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера в сумме 73894 тысячи тенге»
в пункте 6 цифру «276925» заменить цифрой «342521»;
в пункте 7 цифру «125078» заменить цифрой «134983»;
в пункте 15 слово «района» исключить;
в пункте 16 слово «района» исключить;

Аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 20-1 "2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев аудандық мәслихатының 2010 жылғы 31 наурыздағы N 22-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 23 сәуірде N 13-9-114 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 24 желтоқсандағы N 29-11 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихаттың 2010.12.24 N 29-11 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IY Бюджет кодексінің 109-бабы 5-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-ІІ Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 20-1 «2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 14 қаңтарда № 13-9-112 тіркелген, аудандық «Вести» газетінің 2010 жылғы 22 қаңтардағы № 4 және «Мағжан жұлдызы» газетінің 2010 жылғы 22 қаңтардағы № 4 сандарында жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшада:
«2269139» саны «2371820» санымен ауыстырылсын;
«248304» саны «266814» санымен ауыстырылсын;
«22284» саны «22943» санымен ауыстырылсын;
«1997351» саны «2080863» санымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
«2269139» саны «2375558,8» санымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
«-8011» саны «-11749,8» санымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
«8011» саны «11749,8» санымен ауыстырылсын;
келесі мазмұнды абзацпен толықтырылсын:
«бюджеттік қаражаттың пайдаланылатын қалдықтары «3738,8»;
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын: «2010 жылға арналған аудан бюджетінің кірістеріне негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер енгізілген»;
келесі мазмұнды 5-1 тармағымен толықтырылсын:
«2010 жылға арналған аудан бюджетінде бюджеттік салада еңбекақы қорының өзгеруімен байланысты, әлеуметтік салық пен жеке табыс салығының салық салу базасының өзгеруін есепке ала отырып, облыс бюджетіне жалпы сипаттағы трансферттерді есептегенде ескерілген 73894 мың теңге сомасындағы трансферттердің қайтарылуы қарастырылсын»;
6-тармақта «276925» саны «342521» санымен ауыстырылсын;
7-тармақта «125078» саны «134983» санымен ауыстырылсын;
15-тармақта «ауданның» сөзі алынып тасталсын;
16-тармақта «ауданның» сөзі алынып тасталсын;

дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
«17-1. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 3738,8 тысяч тенге, в том числе на возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в 2009 году в сумме 399,6 тысяч тенге, согласно приложению 14»;
приложения 1, 4, 10, 11, 12, 13 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению (прилагаются);
указанное решение дополнить приложением 14 согласно приложению 7 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                        Секретарь маслихата
Б. Амренова                                В. Гюнтнер
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 31 марта 2010 года № 22-1
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 20-1
Бюджет района Магжана Жумабаева на 2010 год
Категория
2010 год
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма тысяч
тенге
Доходы

келесі мазмұнды 17-1 тармағымен толықтырылсын:
«17-1. Аудан бюджетінде қаржылық жылдың басына қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығындар 3738,8 мың теңге, оның ішінде 2009 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) мақсатты трансферттерді қайтаруға 399,6 мың теңге сомасында 14-қосымшаға сәйкес қарастырылсын»;
нұсқалған шешімге 1, 4, 10, 11, 12, 13-қосымшалар осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын (қоса беріледі);
нұсқалған шешім осы шешімнің 7-қосымшасына сәйкес 14-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Мәслихат хатшысы
Б. Әмренова                                В. Гюнтнер
Аудандық мәслихаттың
2010 жылғы 31 наурыздағы
№ 22-1 шешіміне 1-қосымша
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 20-1 шешіміне 1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданының 2010 жылға арналған бюджеті
Санаты
2010
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Сомасы
мың теңге
Кірістер

020
Выплата единовременной материальной
помощи участникам и инвалидам Великой
Отечественной войны, а также лицам
приравненным к ним, военнослужащим, в
том числе уволенным в запас
(отставку), проходившим военную службу
в период с 22 июня 1941 года по 3
сентября 1945 года в воинских частях,
учреждениях, в военных учебных
заведениях, не входивших в состав
действующей армии, награжденных
медалью "За победу над Германией в
Великой Отечественной войне
1941-1945 гг." или медалью "За победу
над Японией", проработавшим
(прослужившим) не менее шести месяцев
в тылу в годы Великой Отечественной
войны к 65-летию Победы в Великой
Отечественной войне

020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65
жылдығына орай Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектеріне,
сондай-ақ оларға теңестірілген, оның
ішінде майдандағы армия құрамына
кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан
бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек
аралығындағы кезеңде әскери
бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу
орындарында әскери қызметтен өткен,
запасқа босатылған (отставка),
"1941-1945 жж.Ұлы Отан соғысында
Германияны жеңгені үшін" медалімен
немесе "Жапонияны жеңгені үшін"
медалімен марапатталған әскери
қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы
жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс
істеген (қызметте болған) адамдарға
біржолғы материалдық көмек төлеу

123
Аппарат акима района в городе, города
районного значения, поселка,
аула(села), аульного (сельского)
округа
10 000,0
020
Ремонт и содержание автомобильных
дорог населенных пунктов в рамках
реализации стратегии региональной
занятости и переподготовки кадров
10 000,0
Текуший ремонт улицы Буденого города
Булаево
10 000,0
Приложение 6
к решению районного маслихата
от 31 марта 2010 года № 22-1
Приложение 13
к решению районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 20-1
Перечень видов социальной помощи предусмотренной по программе «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов»
1. Дополнительная социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на оплату услуг бань и парикмахерских;
2. Оказание социальной помощи на санаторно-курортное лечение участникам, инвалидам Великой Отечественной войны; лицам приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны; другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны; многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получивших ранее звание «Мать-героиня», а также награжденных орденами «Материнская слава» I и II степени; лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан; Героям Советского Союза, Героям Социалистического Труда; кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней; лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных ( самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
3. Социальная помощь студентам из малообеспеченных семей (среднедушевой доход которых не превышает десятикратного месячного расчетного показателя), гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим на территории района Магжана Жумабаева, обучающимся в высших учебных заведениях Северо-Казахстанской области (по очной форме обучения), не ставших обладателями государственных общеобразовательных грантов и кредитов;
4. Социальная помощь на зубопротезирование участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
5. Оказание социальной помощи гражданам, больным туберкулезом на дополнительное питание в период амбулаторного лечения в размере 600 тенге;
6. Оказание социальных выплат на авиатур в город Астану участникам и инвалидам войны и лицам приравненным к ним; вдовам воинов, погибших в годы Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак; женам (мужьям) умерших участников войны, признанных инвалидами в результате общего заболевания, не вступившие в повторный брак; семьям погибших военнослужащих; гражданам трудившимся и проходившим воинскую службу в тылу; многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или орденом «Мать-героиня»;

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар
қала, кент, ауыл (село), ауылдық
(селолық) округ әкімінің аппараты
10000
020
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды
қайта даярлау стратегиясын іске асыру
шеңберінде елді мекендердің автомобиль
жолдарын жөндеу және ұстау
10000
Булаев қаласындағы Буденный көшесін
ағымдағы жөндеу
10000
Аудандық мәслихаттың
2010 жылғы 31 наурыздағы
№ 22-1 шешіміне 6-қосымша
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 20-1 шешіміне 13-қосымша
«Жергілікті өкілді органдар шешімімен жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету» бағдарламасы бойынша қарастырылған әлеуметтік көмек түрлерінің тізімі
1. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне моншаға баруға және шаштараз қызметтері үшін қосымша әлеуметтік көмек көрсету;
2. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға; жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген басқа санаттағы тұлғаларға; «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Ардақты ана» атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға; Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға; Кеңес Одағының Батырларына, Социалистік Еңбек Ерлеріне, үш дәрәжелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлеріне; 1988-1989 жылдардағы Чернобыль атом электр стансасындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқандарға, қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда оқшаулау және көшіру аймағынан қоныс аударылғандарға (өз еркімен кеткендерге) санаторлық–курорттық емделуге әлеуметтік көмек көрсету;
3. Аз қамтылған отбасынан шыққан (бір адамға түсетін орташа табысы он айлық есептік көрсеткіштен аспайтын), Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын, Солтүстік Қазақстан облысының жоғары білім орындарында оқитын (күндізгі оқу түрі бойынша), үнемі Мағжан Жұмабаев ауданының аумағында тұратын, мемлекеттік жалпы білім беретін гранттың және несиенің иесі болмаған студенттерге әлеуметтік көмек;
4. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға жасанды тіс салуға;
5. Туберкулез ауруымен ауыратын азаматтарға амбулаторлық емделу кезеңінде қосымша тамақтануға 600 теңге көлемінде әлеуметтік көмек көрсету;
6. Астана қаласына авиатурмен баруға соғыс мүгедектері мен қатысушыларына және оларға теңестірілген тұлғаларға; Ұлы Отан соғысы жылдары қаза тапқан жауынгерлердің қайта тұрмысқа шықпаған жесірлеріне; қайтыс болған соғысқа қатысушылардың мүгедектігі жалпы ауру негізінде танылған, қайта тұрмысқа шықпаған әйелдеріне (күйеулеріне); қаза тапқан әскери қызметкерлердің отбасыларына; тылда еңбек еткен және әскери қызмет атқарған азаматтарға; «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен немесе «Ардақты ана» орденімен марапатталған көп балалы аналарға әлеуметтік төлем көрсету;

7. Единовременное пособие врачам и выпускникам медицинских высших учебных заведений, среднему медицинскому персоналу, прибывающему на постоянную работу в район;
8. Оказание единовременной социальной выплаты гражданам, пострадавшим от пожара;
9. Оказание единовременной социальной выплаты гражданам, пострадавшим от паводка;
10. Оказание социальной помощи на коммунальные услуги участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
11. Оказание социальной помощи на проезд в общественном транспорте (кроме такси) по району Магжана Жумабаева отдельным категориям граждан;
12. Единовременная социальная помощь социально-уязвимым слоям населения, находящихся в жизненно трудных обстоятельствах, нуждающихся в экстренной социальной поддержке: критическое состояние здоровья, лечение онкологических и туберкулезных заболеваний, необходимость проведения операции;
13. Оказание социальной помощи на ремонт жилья участникам, инвалидам войны и приравненным к ним лицам, их вдовам, семьям погибших военнослужащих, гражданам, трудившимся и проходившим воинскую службу в тылу.
Приложение 7
к решению районного маслихата
от 31 марта 2010 года № 22-1
Приложение 14
к решению районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 20-1
Расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся  на начало финансового года
Функциональная группа
Сумма
тыс.
тенге
Администратор
Программа
Затраты

7. Ауданға тұрақты жұмыс істеуге келген дәрігерлер мен медициналық жоғары оқу орындарын бітірген түлектерге, орта медициналық қызметкерлерге бір реттік жәрдемақы;
8. Өрттен зардап шеккен азаматтарға бір реттік әлеуметтік көмек көрсету;
9. Су тасқынынан зардап шеккен азаматтарға бір реттік әлеуметтік көмек көрсету;
10. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметке әлеуметтік көмек көрсету;
11. Жеке санаттағы азаматтарға Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жүруге әлеуметтік көмек көрсету;
12. Халықтың әлеуметтік осал топтарына шұғыл әлеуметтік қолдауды қажет ететін өмірдің өте қиын жағдайларында: денсаулығы өте нашарлаған кезеңінде, обыр және туберкулез ауруларын емдеуге, ота жасау қажеттігінде бір реттік әлеуметтік көмек;
13. Соғысқа қатысушылар мен соғыс мүгедектерiне және оларға теңестiрiлген тұлғаларға, олардың жесiрлерiне, қаза тапқан әскери қызметкерлердiң отбасыларына, тылда еңбек етiп, әскери қызмет атқарған азаматтарға тұрғын үй жөндеуге әлеуметтік көмек көрсету.
Аудандық мәслихаттың
2010 жылғы 31 наурыздағы
№ 22-1 шешіміне 7-қосымша
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 20-1 шешіміне 14-қосымша
Қаржылық жылдың басына қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығындар
Функционалдық топ
Сомасы
мың
теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Шығындар