Об установлении охранной зоны газопровода "Казахстан-Китай" и режима использования земель
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 18 июня 2010 года N 239. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области от 25 июня 2010 года N 2029. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 17 мая 2013 года № 108
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 17.05.2013 № 108.
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан» и на основании заключения областной земельной комиссии от 11 июня 2010 года № 16, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить охранную зону газопровода «Казахстан-Китай», проходящего по территориям Шардаринского, Сарыагашского, Казыгуртского, Отырарского, Толебийского, Сайрамского, Тюлькубасского районов и города Арысь, ограниченную условными линиями, проходящими на расстоянии 300 метров с каждой стороны от оси газопровода, общей площадью 23 328,0451 га, без изъятия земельных участков у собственников и землепользователей, входящих в данную зону, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Определить в охранной зоне газопровода «Казахстан-Китай» режим использования земель согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления оставляю за собой.
4. Данное постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима области      Б.Оспанов
Руководитель аппарата акима области        Б.Жилкишиев
Заместитель акима области                  Е.Айтаханов
Заместитель акима области                  Б.Алиев
Заместитель акима области                  А.Бектаев
Заместитель акима области                  С.Каныбеков
Начальник управления экономики и бюджетного
планирования Южно-Казахстанской области    Е.Садыр
Начальник управления финансов
Южно-Казахстанской области                 Г.Морозова
Приложение 1 к постановлению № 239

"Қазақстан-Қытай" магистральды газ құбырының күзет аймақтары мен жерді пайдалану режимін белгілеу туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2010 жылғы 18 маусымдағы N 239 Қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 25 маусымда N 2029 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 17 мамырдағы № 108 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 17.05.2013 № 108 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Жер кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және облыстық жер комиссиясының 2010 жылғы 11 маусымдағы № 16 қорытындысы негізінде облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан-Қытай" газ құбыры бойынан Шардара, Сарыағаш, Қазығұрт, Отырар, Төлеби, Сайрам, Түлкібас аудандарының және Арыс қаласының аумақтары арқылы өтетін шартты желілермен шектелген, газ құбырының белдік нүктесінің екі жағынан 300 метр ара қашықтықта, осы аймаққа кіретін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан жер учаскелері алынып қойылмай жалпы 23 328,0451 гектар көлемінде осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. "Қазақстан-Қытай" магистральды газ құбырының күзет аймақтарындағы жерді пайдалану режимі осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес анықталсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы қаулы оны алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің міндетін атқарушы Б.Оспанов
Облыс әкімі аппаратының басшысы Б.Жылқышиев
Облыс әкімінің орынбасары Е.Айтаханов
Облыс әкімінің орынбасары Б.Әлиев
Облыс әкімінің орынбасары Ә.Бектаев
Облыс әкімінің орынбасары С.Қаныбеков
Оңтүстік Қазақстан облысы
экономика және бюджеттік жоспарлау
басқармасының бастығы Е.Садыр
Оңтүстік Қазақстан облысы
қаржы басқармасының бастығы Г.Морозова
"Қазақстан-Қытай" магистральды газ құбырының күзет аймақтары мен мен жерді пайдалану режимін белгілеу туралы" облыс әкімдігінің 2010 жылғы "18" маусым № 239 қаулысына.
(№ 023694 бланкі)
Оңтүстік Қазақстан әкімдігінің

1135,2697
162,648
16282,427
64,1619
440,0598
388,9
3255
Приложение 2
к постановлению № 239
от 18 июня 2010 года акимата
Южно-Казахстанской области
Режим использования земель в охранной зоне газопровода «Казахстан-Китай»
В целях соблюдения режима использования земель в охранных зонах трубопроводов запрещается производить всякого рода действия, могущие нарушить нормальную эксплуатацию трубопроводов, либо привести к их повреждению.
В пределах границ зон влияния (безопасности) газопровода «Казахстан-Китай» запрещается:

1135,2697
162,648
16282,427
64,1619
440,0598
388,9
3255
Оңтүстік Қазақстан әкімдігінің
18 Маусымдағы 2010 жылғы
№ 239 қаулысына
2-қосымша
"Қазақстан-Қытай" магистральды газ құбырының күзет
аймақтарында жерді пайдалану режимі
Құбыр жолдарының күзет аймақтарында әр түрлі іс-әрекеттерді, газ құбырларын пайдалануда әдеттегідей қуатты бұзылуын немесе олардың бөліктеріне зиян келтіруін болдырмау мақсатында жерді пайдалану режимі сақталуы тиіс.
"Қазақстан-Қытай" магистральды құбыр жолдарының күзет аймақтарының шегінде:

1) перемещать, засыпать и ломать опознавательные и сигнальные знаки, контрольно-измерительные пункты;
2) устраивать всякого рода свалки, выливать растворы кислот, солей и щелочи;
3) разводить огонь и размещать какие либо открытые и закрытые источники огня.
Не допускается без разрешения предприятия газопровода:
1) возводить любые постройки и сооружения;
2) высаживать деревья и кустарники всех видов, складировать корма, удобрения, материалы, сено и соломы, располагать коновязи, содержать скот, выделять рыбопромысловые участки, производить добычу рыбы, а также водных животных и растений, устраивать водопои, производить колку и заготовку льда;
3) сооружать проезды и переезды через трассы трубопровода, устраивать стоянки автомобильного транспорта, тракторов и механизмов, размещать сады и огороды;
4) производить мелиоративные земляные работы, сооружать оросительные и осушительные системы;
5) производить всякого рода открытые и подъемные, горные, строительные, монтажные и взрывные работы, планировку грунта;
6) производить геологосъемочные, геологоразведочные, поисковые, геодезические и другие изыскательские работы, связанные с устройством скважин, шурфов и взятием проб грунта (кроме почвенных образцов).

1) бақылау-өлшеу пункттерін, айыратын және сигнал белгілерін сындыруға және басқа жерге қоюға, көмуге;
2) әр түрлі тектегі қоқыс тастайтын жерге айналдыруға және сілтілер, ертінді қышқылдарын төгуге;
3) от қоюға, от көздерін ашуға немесе жабуға тиым салынады.
Газ құбыры кәсіпорнының рұқсатынсыз:
1) кез-келген құрылымдар мен құрылыстарды шығаруға;
2) ағаштар және тал-шыбықтардың барлық түрлерін отырғызуға, жемдерді, тыңайтқыштарды, материалдарды, шөп және сабандарды атқораларды орналастыруға, мал ұстауға, балық аулайтын учаскелерді бөлуге, балық шығаруды жүргізуге, мұзды жаруды және дайындауды жүргізуге;
3) газ құбырлары трассасы арқылы өтуге және жол салуға, автокөлік тұрақтары мен тракторлар және механизмдер салуға, бақтар мен бау-бақшалар орналастыруға;
4) мелиорациялық жер жұмыстарын, келтіру жүйелері мен суару жүйелерін жүргізуге;
5) жинақтау және жару жұмыстарын, топырақ жоспарлауға, құрылыс, көтеру және ашу, әр түрлі тектегі жұмыстарды жүргізуге;
6) геологиялық түсіру, геологиялық барлау, іздестіру, геологиялық және де басқада іздестіру жұмыстарын, ұңғыларды орналастырумен байланысты, тік қазулар және топырақ сынабасын алуды жүгізуге (топырақ үлгілерінен басқада) болмайды.