О бюджете города Усть-Каменогорска на 2011-2013 годы
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 29 декабря 2010 года N 29/5. Зарегистрировано Управлением юстиции города Усть-Каменогорск Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 31 декабря 2010 года за N 5-1-155. Утратило силу в связи с истечением срока действия ( письмо Усть-Каменогорского городского маслихата от 04 января 2012 года № 03-09/2)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия ( письмо Усть-Каменогорского городского маслихата от 04.01.2012 № 03-09/2).
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан»», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 24 декабря 2010 года № 26/310-IV «Об областном бюджете на 2011-2013 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2541) Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 129 802,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 701 074 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 56 759 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 020 202 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 10 351 767,3 тысяч тенге;
2) затраты – 22 666 458,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 110 987 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 117 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 6 013 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -1 647 642,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 647 642,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата от 08.11.2011 № 38/2 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Учесть, что в бюджете города Усть-Каменогорска на 2011 год бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет города Усть-Каменогорска – 0. Объем бюджетных изъятий из бюджета города Усть-Каменогорска в областной бюджет – 0.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2011 год в сумме 37 736 тысяч тенге, в том числе:
резерв на неотложные затраты – 18 727 тысяч тенге;
чрезвычайный резерв для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера – 2 000 тысяч тенге;

2011-2013 жылдарға арналған Өскемен қаласының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2010 жылғы 29 желтоқсандағы N 29/5 шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Өскемен қалалық әділет басқармасында 2010 жылғы 31 желтоқсанда № 5-1-155 тіркелді. Қабылданған мерзімінің бітуіне байланысты күші жойылды (Өскемен қалалық мәслихатының 2012 жылғы 04 қаңтардағы № 03-09/2 хаты)
Ескерту. Қабылданған мерзімінің бітуіне байланысты күші жойылды (Өскемен қалалық мәслихатының 2012.01.04 № 03-09/2 хаты).
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75 бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының «2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 26/310-IV (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2541 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес, Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған қала бюджеті 12 және 3 қосымшаларға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2011 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21 129 802,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 701 074 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56 759 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 020 202 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 351 767,3 мың теңге;
2) шығындар – 22 666 458,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 110 987 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 117 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 6 013 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -1 647 642,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 647 642,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Өскемен қалалық  мәслихатының 2011.11.08 № 38/2 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Өскемен қаласының 2011 жылдарға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен Өскемен қаласының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар – 0. Өскемен қаласының бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік қайтарып алулардың көлемі – 0.
3. 2011 жылға арналған Өскемен қаласының жергілікті атқарушы органдарының резерві 37 736 мың теңге сомасында бекітілсін, соның ішінде:
шұғыл шығындар резерві – 18 727 мың теңге;
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін төтенше резерві – 2 000 мың теңге;
сот шешімдері бойынша міндеттемелерді орындау резерві –

резерв на исполнение обязательств по решениям судов – 17 009 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата от 11.10.2011 № 37/4 (вводится в действие с 01.01.2011).
4. Зачисление доходов в городской бюджет 2011 года производить по нормативам распределения доходов, в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 24 декабря 2010 года № 26/310-IV «Об областном бюджете на 2011-2013 годы»:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 30 %;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты – 30 %;
3) социальный налог – 30 %.
5. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. В соответствии с пунктом 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» предусмотреть в бюджете города Усть-Каменогорска на 2011 год средства на приобретение топлива из расчета по 7 200 тенге специалистам государственных организаций социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
7. В соответствии с подпунктом 2 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «Об образовании», подпунктом 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О государственной молодежной политике в Республике Казахстан» предусмотреть с 1 января 2011 года в бюджете города Усть-Каменогорска на 2011 год средства на возмещение стоимости проездных билетов для льготного проезда из расчета 1 000 тенге для студентов университетов и учащихся колледжей, профессиональных лицеев и профессиональных школ дневного отделения очной формы обучения в общественном транспорте (кроме такси и трамвая), за исключением летнего периода с 1 июня по 31 августа 2011 года.
8. Предусмотреть в бюджете города Усть-Каменогорска на 2011 год целевые текущие трансферты:
из республиканского бюджета на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020» на организацию молодежной практики в сумме 39 000 тысяч тенге;
из областного бюджета на капитальный и текущий ремонт объектов образования в рамках реализации региональных проектов (Дорожная карта) в сумме 110 593 тысяч тенге.

17 009 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Өскемен қалалық  мәслихатының 2011.10.11 № 37/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Кірістерді 2011 жылғы қалалық бюджеттің есебіне қосу Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының «2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 26/310-IV шешімімен сәйкес кірістерді бөлу нормативтері бойынша жүргізіледі:
1) төлем көзінен салынатын, кірістерден ұсталатын жеке табыс салығы – 30 %;
2) төлем көздерінен салынатын, шетел азаматтарының кірістерінен ұсталатын жеке табыс салығы – 30 %;
3) әлеуметтік салық – 30 %.
5. Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238 бабының 2, 3 тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет салаларының азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
6. «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 18 бабының 5 тармағына сәйкес 2011 жылға арналған Өскемен қаласының бюджетінде ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мемлекеттік ұйымдарының мамандарына 7 200 теңге бойынша есеппен отын сатып алуға қаражат қарастырылсын.
7. «Білім туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағының 2 тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 4 тармақшасына сәйкес, 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап 2011 жылға арналған Өскемен қаласының бюджетінде 2011 жылғы 1 маусымнан 31 тамыз аралығындағы жаз кезеңін алып тастағанда, күндізгі оқу түрінде оқитын университеттер студенттеріне және колледждер, кәсіптік лицейлер мен кәсіптік мектептер оқушыларына қоғамдық көлікте (такси мен трамвайдан басқа) жеңілдікпен жол жүру үшін жол жүру билеттерінің құнын 1 000 есебінен өтеуге қаражат қарастырылсын.
8. 2011 жылға арналған Өскемен қаласының бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын:
жастар іс-тәжірібиесін ұйымдастыруға «Бизнестің Жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлік жеке кәсіпкерлікті қолдауға республикалық бюджеттен 39 000 мың теңге сомасында;
өңірлік жобаларды (Жол картасы) іске асыру шеңберінде білім беру нысандарының күрделі және ағымдағы жөндеуіне облыстық бюджеттен 110 593 мың теңге сомасында.

9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Усть-Каменогорска на 2011 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ аппарата акима Меновновского сельского округа согласно приложению 5.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                         А. Урих
Секретарь городского маслихата              В. Головатюк
Приложение 1
к решению Усть-Каменогорского
городского маслихата
от 29 декабря 2010 года № 29/5
Бюджет города Усть-Каменогорска на 2011 год

9. 4 қосымшаға сай 2011 жылға арналған Өскемен қаласы бюджетінің орындалу үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
10. 5 қосымшаға сай Меновной ауылдық округі әкімі аппаратының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
11. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         А. Урих
Қалалық мәслихаттың хатшысы             В. Головатюк
Өскемен қалалық мәслихатының
2010 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 29/5 шешіміне 1 қосымша
2011 жылға арналған Өскемен қаласының бюджеті

45 000
006
Дополнительное образование для детей
387 498
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
1 273 317
012
Капитальные расходы государственных органов
1 100
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
79 380
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
30 392
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
56 951
467
Отдел строительства района (города областного значения)
522 557
037
Строительство и реконструкция объектов образования
522 557
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
706 203
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
688 203
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 654
002
Программа занятости
132 542
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
456
005
Государственная адресная социальная помощь
9 624
006
Жилищная помощь
15 950
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
180 996
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
31 151
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 790
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
31 973
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
124 023
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
6 135
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
29 228
021
Капитальные расходы государственных органов
4 034
023
Обеспечение деятельности центров занятости
43 647
464
Отдел образования района (города областного значения)
18 000
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
18 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 719 030,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

45 000
006
Балаларға қосымша білім беру
387 498
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
1 273 317
012
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
1 100
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
79 380
020
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
30 392
021
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайту
56 951
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
522 557
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
522 557
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
706 203
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
688 203
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 654
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
132 542
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
456
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
9 624
006
Тұрғын үй көмегі
15 950
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
180 996
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
31 151
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 790
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
31 973
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
124 023
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
6 135
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуі
29 228
021
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
4 034
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
43 647
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
18 000
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
18 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 719 030,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению Усть-Каменогорского
городского маслихата
от 29 декабря 2010 года № 29/5
Перечень бюджетных программ
аппарата акима Меновновского сельского округа
Функциональная группа
Администратор
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа

464
Ауданның (облыстық маңыздағы қала) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Өскемен қалалық мәслихатының
2010 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 29/5 шешіміне 5 қосымша
Меновной ауылдық округі әкімі аппаратының бюджеттік
бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Әкімгерлер
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты

001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне

001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
123
Қаладағы аудан әкімі аппараты, аудандық маңыздағы қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округі
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау