О внесении изменений и дополнений в решение от 29 декабря 2009 года N 23/167-IV "О бюджете города Семей на 2010-2012 годы"
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 29 января 2010 года N 24/176-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 5 февраля 2010 года за N 5-2-123. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 28 февраля 2011 года N 01-26/89
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 28.02.2011 N 01-26/89.
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15 января 2010 года № 18/237-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 21 декабря 2009 года № 17/222-IV «Об областном бюджете на 2010-2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 25 января 2010 года № 2525) маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение от 29 декабря 2009 года № 23/167-IV «О бюджете города Семей на 2010-2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 30 декабря 2009 года № 5-2-120, опубликовано в газетах «Семей таңы» и «Вести Семей» от 7 января 2010 года № 1), следующие изменения и дополнения:
Пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
«Утвердить городской бюджет на 2010 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 13 404 471 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 706 090 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 348 762 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 502 136 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 847 483 тысяч тенге;
2) затраты – 13 404 471 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 793 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 9 793 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-) 9 793 тысяч тенге;

2009 жылғы 29 желтоқсандағы N 23/167-IV "Семей қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2010 жылғы 29 қаңтардағы N 24/176-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2010 жылғы 5 ақпанда N 5-2-123 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2011 жылғы 28 ақпандағы N 01-26/89 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2011.02.28 N 01-26/89 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 106109 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2010 жылғы 15 қаңтардағы № 18/237-IV «2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 17/222-IV «2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2010 жылғы 25 қаңтардағы № 2525 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 23/167-IV «Семей қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 5-2-120 болып тіркелген, 2010 жылғы 7 қаңтардағы № 1 «Семей таңы» және «Вести Семей» газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Аталған шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
2010 жылға арналған қалалық бюджет 1-қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 404 471 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 706 090 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 348 762 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 502 136 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 847 483 мың теңге;
2) шығындар – 13 404 471 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 9 793 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 9 793 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-) 9 793 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 793 тысяч тенге:
поступление займов – 9 793 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Утвердить:
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) – 142014 тысяч тенге.
3. Дополнить пунктами 10-1, 10-2, 10-3, 10-4, 10-5 следующего содержания:
«10-1. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2010 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
На содержание вновь вводимых объектов образования – 57 071 тысяч тенге.
Для внедрения предмета "Самопознание" – 24 508 тысяч тенге.
На реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы – 46 981 тысяч тенге, в том числе:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 8 194 тысячи тенге;
создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 38 787 тысяч тенге.
На развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях – 14 821 тысяч тенге.
На увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях – 15 667 тысяч тенге.
На выплату государственной адресной социальной помощи – 22 000 тысяч тенге.
На выплату государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума – 4 800 тысяч тенге.
Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для выплаты единовременной материальной помощи и на обеспечение проезда к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне – 77 703 тысячи тенге, в том числе:
для выплаты единовременной материальной помощи – 70 565 тысяч тенге;
на обеспечение проезда – 7 138 тысяч тенге.
На содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии – 15 711 тысяч тенге.
На проведение противоэпизоотических мероприятий – 40 525 тысяч тенге.
Для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 1 383 тысяч тенге.».
«10-2. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2010 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы – 194 314 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы – 194 054 тысячи тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 793 мың теңге:
қарыздардың түсімі – 9 793 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. Мыналар бекітілсін:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланының) жергілікті атқарушы органның резерві – 142 014 мың теңге.
3. Мына мазмұнды 10-1, 10-2, 10-3, 10-4, 10-5 тармақтарымен толықтырылсын:
«10-1. Семей қаласының 2010 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын:
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға – 57 071 мың теңге;
«Өзін-өзі тану» пәнін енгізу үшін – 24 508 мың теңге;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 46 981 мың теңге, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру – 8 194 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттерін құру – 38 787 мың теңге;
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелері желісін дамытуға – 14 821 мың теңге;
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға – 15 667 мың теңге;
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 22 000 мың теңге;
Ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 4 800 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай біржолғы материалдық көмек төлеуге және жол жүруін қамтамасыз етуге – 77 703 мың теңге, оның ішінде:
біржолғы материалдық көмек төлеуге – 70 565 мың теңге;
жол жүруді қамтамасыз етуге – 7 138 мың теңге;
Арнаулы ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың құрылымдарын ұстауға арналғанға – 15 711 мың теңге;
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 40 525 мың теңге;
Ауылдық елді мекендер сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 1 383 мың теңге.»
«10-2. Семей қаласының 2010 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы даму трансферттер қарастырылсын:
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008–2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 194 314 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008–2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға – 194 054 мың теңге;

на развитие теплоэнергетической системы, в том числе на инвестиционный проект: модернизация и реконструкция существующей системы теплоснабжения города Семей – 3 300 000 тысяч тенге.».
«10-3. Учесть, что в составе поступлений местного бюджета на 2010 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета в сумме 9 793 тысячи тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.».
«10-4. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2010 год целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров для финансирования следующих мероприятий:
на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов – 273 533 тысячи тенге;
на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов– 447 473 тысячи тенге;
на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов – 94 023 тысячи тенге;
на капитальный и текущий ремонт школ и других социальных объектов – 295 830 тысяч тенге, в том числе:
объектов культуры – 154 145 тысяч тенге;
объектов образования – 136 629 тысяч тенге;
социального обеспечения – 5 056 тысяч тенге».
«10-5. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2010 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в сумме 139 800 тысяч тенге, из них:

- жылуэнергетикалық жүйесін дамыту үшін, соның ішінде инвестициялық жобасына: Семей қаласының қазіргі бар жылумен қамтамасыз ету жүйесін модерлендіру және қайта құру - 3 300 000 мың теңге;
«10-3. 2010 жылғы жергілікті бюджет түсімдер құрамында республикалық бюджеттен ауылдық елді мекендер сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін кредиттер 9 793 мың теңге сомасында қарастырылғанын есепке алу».
«10-4. Семей қаласының 2010 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер мен нысаналы трансферттер жұмыспен қамтамасыз ету шеңберіндегі аймақтық жұмыспен қамту мен кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға келесі іс-шараларды қаржыландыру үшін қарастырылсын:
қалалар мен елді мекендердің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын жөндеуге және жайластыруға – 273 533 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін жөндеуге және күтіп-ұстауға – 447 473 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін салуға және қайта жаңартуға – 94 023 мың теңге;
мектептерді және басқа да әлеуметтік объектілерді күрделі және ағымдағы жөндеуге – 295 830 мың теңге, оның ішінде:
мәдениет объектілеріне -154 145 мың теңге;
білім беру объектілеріне – 136 629 мың теңге;
әлеуметтік қамсыздандыру объектілеріне – 5 056 мың теңге.»
«10-5. Семей қаласының 2010 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін әлеуметтік жұмыс орындары мен жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттер 139 800 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде: